Wpis z mikrobloga

#poczatkujacymodelarz
#modelarstwo #zainteresowania #czolgi

Czesc!

W oczekiwaniu na przybycie paczki z farbami, lakierami, rozcienczalnikami i nowym czolgiem, ktorej skompletowanie sie opoznia, postanowilem sprobowac swoich sil z modelami kartonowymi. Z czyms prostym na poczatek, poniewaz z modelarstwem kartonowym nie mialem nigdy nic wspolnego.

Sklejam sobie teraz IS-2 w skali mniej wiecej 1:50. Prosze nie zwracac uwagi na nierownosci i slady kleju, poniewaz cala wieza zostanie przeze mnie zaszpachlowana w celu stworzenia wrazenia jednorodnego odlewu czesci, co bylo cecha charakterystyczna ISow.
Kartkowkazgrilla - #poczatkujacymodelarz
#modelarstwo #zainteresowania #czolgi

Cz...

źródło: comment_KSmATvj2z6mFCGQUJHWXoKvHDoMWoMG8.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@KarmazynPjekarz: widzialem. Ogladalem dziesiatki zdjec. Owszem, czesci sa ze soba spawane, ale poszczegolne elementy wiezy sa odlewem. Linie spawu bede rowniez robil z pomoca szpachlowki. Nie sadzilem ze bede musial az tak precyzowac.
@fajfoklok: duzo trudniej, nalezy ogromna wage przywiazywac do gramatury kartonu na ktorym drukujesz i z rozwaga wybierac, ktore czesci podkleic a ktore nie.
  • Odpowiedz
  • 1
@Kartkowka_z_grilla zamiast drukować lepiej kupić wydrukowane w drukarni - druk offsetowy jest o wiele trwalszy niż wydruk cyfrowy. Do tego komplet laserowo wycinanych wręg i jest o wiele przyjemniej. No i wspiera się w ten sposób wydawców i projektantów. Tutaj z kolei widać darmowy model do samodzielnego wydruku wydany przez Wargaming - twórców World of Tanks. Jest uproszczony, ale dzięki bardzo dobrej grafice daje bardzo fajny efekt po sklejeniu, no chyba, że
  • Odpowiedz
@Pieron: na poczatek dla mnie jest ok. Szukalem czegos co moge miec od reki. Obszedlem empiki i tym podobne i niczego nie znalazlem procz jednego okretu, wiec pobralem od wargaming. Wydrukowano mi to w punkcie ksero od razu na jakims sztywnym kartonie, co mi przeszkadza bardziej niz pomaga. Na przyklad mialem ogromne problemy ze zwinieciem dziala. Do tego stopnia ze rozwazam wydrukowanie czarno-bialej wersji i zrobienie jej na czysto.

Co do
  • Odpowiedz
  • 0
@Kartkowka_z_grilla wikolu nie używa się do dużych powierzchni. Do tego typu elementów używa się klejów bezwodnych - np. uhu lub butapren (jemu nie ufam bo niektóre się bardzo źle starzeją). Kleju introligatorskiego nie używałem.
  • Odpowiedz