Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jmuhha: mieszkam przy granicy z Meklemburgia. Wygląda to tak, że Niemcy mogą wjechać do Polski bez ograniczeń. W teorii Polacy do Niemiec też, ale jeżeli nie masz tam wykupionego noclegu to narażasz się na mandat przy wyrywkowej kontroli.

Nie wiem jak jest z egzekwowaniem tego, ale od strony prawnej tak to wygląda.

Taka śmieszna sprawa :)
  • Odpowiedz
Mirki doradźcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jechać do Czech konkretnie na południe Czech przez agencję do roboty czy szukać roboty u nas?
Ogólnie chętnie bym wyjechał ale się cykam mega xD Czeskiego nie znam, angielski tak poniżej komunikatywnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tutaj praktycznie nic mnie nie trzyma, znajomych nie ma, aktualnie roboty też nie ma i mieszkam na zadupiu. Myślałem jeszcze żeby wynająć
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Raaawrr: Przez agencję do Czech? Nie dość, że dużo więcej niż w PL nie zarobisz to jeszcze Cię oskubią. Jeśli już to wybrałbym takie lepsze Czechy na północy (Finlandia), ewentualnie Estonia.
Zależy po co jedziesz. Jak tylko i wyłącznie po zarobek to Czechy i agencja to dość kiepski plan.
  • Odpowiedz
#koronawirus
#czechy
#prawo
#covid19

Powie ktoś jak dokładnie jest z tymi Czechami? Sytuacja wygląda następująco - jesteśmy że Śląska i na 1 lipca mamy zaplanowany i opłacony wypad do Czech. Czy będą jakieś problemy na granicy? Czy warto wjechać innym przejściem granicznym (np od Niemiec)?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czesi znieśli sporo swoich obostrzeń dot. koronawirusa i teraz moje pytanie brzmi:

chcąc jechać na 3-dniowy weekend na początku lipca do Pragi z jakimi obostrzeniami spotkam się na miejscu? Oni dalej muszą nosić maski? Obowiązuje mnie, jako obywatela RP, jakiekolwiek zagrożenie kwarantanny po przekroczeniu granicy?

Pełno jest różnych informacji czy to na naszym gov.pl czy na ich czeskim odpowiedniku, ale interesują mnie konkretne informacje, najlepiej od osób, które są/były na miejscu.

#
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na tę chwilę możesz wjechać, nawet w celach turystycznych. Nie musisz mieć żadnych testów, kwarantanna Ci nie grozi. Z maseczkami jest tak jak u nas, czyli zakładasz je tylko w pomieszczeniach zamkniętych, sklepach itp.

Problemy z wjazdem mają tylko mieszkańcy województwa śląskiego. Musimy mieć negatywny test, ale mimo to nie możemy jechać do CZ w celach turystycznych.

Warto obserwować stronę http://gov.pl/web/czechy << tam znajdziesz najnowsze zasady wjazdu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: dowód osobisty z adresem? [ja jeszcze mam stary ;p]

@robroypl: Po pierwsze to słabo potwierdza zameldowanie a dwa sporo ludzi ma już dowody po wymianie gdzie nie ma żadnego adresu (ja np od 2015 mam kolejny bez tego)
  • Odpowiedz
Hej, czy ktoś się orientuje czy po 15 czerwca jestem w stanie dojechać do Szwajcarii przez Niemcy? Bo Czechy jeszcze nie chcą granic z nami otwierać z tego co wiem. Jak to wygląda? Nie umiem się w tym połapać teraz.
W pierwszym rzucie chciałem jechać przez Czechy i Austrię, ale widzę że pepiczkom staje ość w gradle. Nie chcę przypapdkiem trafić na jakieś kwarantanny itp.

#szwajcaria #eu #
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale bym chętnie na tydzień uciekł od cywilizacji.
Jakiś domek w lesie lub innym zadupiu. Tylko ja, panna, książka i #drony.
Spacerować, robić zdjęcia, się wyciszyć. Żadnego laptopa, tabletu, telefonu.
Nie znam się za bardzo na polskich górach, kiedyś byłem w #karkonosze (Szklarska Poręba) i mi się mega podobało (20 lat temu). Potoki, znalezione ametysty, wodospadziki.

Ktoś zna może jakieś fajne odludne miejsce z fajnymi miejscówkami? Może
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach