@tomasztomasz1234: hurra, nie umrze 50 starych bab (które i tak by umarły w ciągu roku), za to dziesiątkom tysięcy pogorszy się trwale jakość życia i dobrobyt gospodarczy


@Radek41: Jak ci pada służba zdrowia (tak jak to się dzieje w wielu państwa Europy) to się może okazać że łamiąc p--------ą nogę wykitujesz i to nie będzie miało znaczenia czy masz 65 lat czy 20.
  • Odpowiedz
Wykres: zgony, srednia 7-dniowa w Polsce (czerwony) i Czechach (niebieski), znormalizowane (na 1 mieszkańca), z tymże Polska przesunięta 14 dni do tyłu.
Wnioski: Jestesmy 2 tygodnie za Czechami w zgonach. U nas jest jakies 10% mniej, ale dzisiaj w Czechach na "nasze" było 760 zgonów. W następnym tygodniu spodziewajmy się 400 w którys dzień, za 2 tygodnie, jak mówię, 700.
#czechy #polska #koronawirus
Dawidk01 - Wykres: zgony, srednia 7-dniowa w Polsce (czerwony) i Czechach (niebieski)...

źródło: comment_1604141683U6vHGhP5thDMdbMznZQWgq.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dawidk01: Już wiosną widziałem tę prawidłowość, gdy pierwsze wzrosty zachorowań u nas zaczęły się ok 10-14 dni po Czechach. Widać prawidłowość ta dalej jest aktualna.
Ponoć dzisiaj w Czechach było mniej chorych niż tydzień temu, czyli być może wykres się wypłaszcza, czyli gdzieś do 15.11 mamy wzrosty i potem wypłaszczenie. Wypłaszczenie będzie mocno spowodowane zamknięciem szkół. Ciekawe co potem.
  • Odpowiedz
@Dawidk01: Nie analizuję tego, ale racja że protesty i cmentarze mogą zmienić wiele na wykresie na niekorzyść PL. Z drugiej strony efekt zamknięcia szkół. Ciekawe który wpływ będzie mocniejszy.
  • Odpowiedz
#koronawirus słyszę co się dzieje w #czechy zamknięte wszystko czytam o Francji, Hiszpanii to okazuje się, że na tle Europy to mamy jeszcze wolność ()
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach