@KNOUDI: oj tak mirek tak właśnie jest jak mówisz, pewnie masz wytatuowaną kotwice polski walczącej na prawej ręce i koszulkę Polskiej husarii z napisem polska dla polaków a nad głową wisi obrazek wielkiego papieża polaka. I wszyscy patrzą na ciebie ze zdumieniem bo nie jesteś zwykłym zwierzęciem do odstrzału ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KNOUDI: dziwnym trafem tacy ludzie jak Ty zazwyczaj pomijają kwestie tego jak Ukraińcy zostali przez nas wyruchani po walkach podczas obrony Lwowa. Wołyń nie wziął się z nikąd, w tamtych czasach ludność była wymieszana, a Ukraińcy byli mocno gnojeni przez strone polską. Nie będę nawet wspominał o Piłsudskim, który tak naprawde wykorzystał tych ludzi do swojego interesu. Byli bardzo długo pod butem, uzyskali niepodległość w sposób często bardzo krwawy i
  • Odpowiedz
Stwierdziłem że rzucę sobie okiem, nie tyle ciekawił mnie blockchain, co sposób w jaki prowadzony był wywiad - i się nie zawiodłem, jak dla mnie kopalnia wskazówek, jak nie prowadzić wywiadu, jak się nie wypowiadać :) CTO jeszcze daje radę, ale słuchając tego CEO to się musiałem kilka razy uśmiechnąć, dla niecierpliwych - powiedzmy 13 minuta do 14 choć smaczków jest kilka :)

https://web.facebook.com/JustJoinIT/videos/vb.1680072122231260/893720061472248/?type=2&theater

#biznes #it #blockchain
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W ogóle nk jakim cudem sama przestrzeń HDD ma obsługiwać transakcje i "kopanie", skoro tam nie ma procesorów z wieloma operacjami, czy jak to tam w skrót myślowy ująć. No, wiecie o co chodzi
  • Odpowiedz
Jeżeli odebrałeś kiedyś darmowe stellary na blockchainie, to polecam sprawdzić konto ponownie.Zalogowałem się dzisiaj i okazało się, że dostałem również 100 STX rok temu, które są warte teraz ok 900zł :D
#blockchain #kryptowaluty
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bitcoholic Berlin nie ma żadnego wpływu na ceny gazu.
Dopiero Londyn zapowiadany na połówkę roku przyniesie zmiany. Ale cena też nie spadnie tylko wahania będą mniejsze i łatwiej będzie przewidywać ile trzeba zapłacić.
  • Odpowiedz
Pytanie do specjalistów od #kryptowaluty #web3 #blockchain #ethereum

W jaki sposób można wyciągnąć wszystkie możliwe adresy z niezerowym bilansem w obrębie danego kontraktu?

Tylko orając blok po bloku (ethgetBlockByNumber) i wyciągając z każdego adresy na jakie poszły tokeny, a potem odpytać te adresy o bilans (ethgetBalance)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@atari_xd: szybciej bedzie jak bedziesz przetwarzal "Transfer" event ale tez muisz zbudowac wlasna baze
Moze ktos to udostepnia w jakims API platnym albo darmowym. W Etherscan za darmo dostaniesz liste 1000 adresow moze w platnym API oferuja wszystkie?
  • Odpowiedz
Kiedy dowiadujesz się, że w związku z tym, że 1 mają przypada w sobotę będziesz miał dodatkowo wolny wtorek

No i to jest wiadomość na jaką czekałem.
W takim razie do majówki zrobię sobie zgarnięty za darmo dzięki statusowi studenta kurs na coursera z serii 4 powiązanych z blockchainem.
A w piątek po pracy przed majówka aktywuje darmowy tydzień próbny premium i w te wolne będę cisnął by zrobić resztę. (ale będę
W.....n - Kiedy dowiadujesz się, że w związku z tym, że 1 mają przypada w sobotę będz...

źródło: comment_1617719850zD5yrTnph5BpqaF3GDKRXa.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wappyn: Robię to samo, tylko z kursami Andrew Ng z Deep Learning, podobno są bardzo dobre. Tylko też się pewnie nie wyrobię i będzie trzeba premkę, ale warto próbować, powodzonka! ()
  • Odpowiedz
Jaką polecacie książkę na temat #blockchain ? Chodzi mi tylko o opis dla programisty, od strony techniczno-implementacyjnej, ekonomiczne aspekty użycia krypto walut mnie mniej interesują. Mile widziane rzeczy po angielsku.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#btc #bitcoin #blockchain
Mirki, chcę się dokształcić w temacie BTC - zarówno stricte od strony technologicznej, jak i rynkowej. Macie coś godnego polecenia do ogólnodostępnego (czyt. darmowego( ͡° ͜ʖ ͡°) ) poczytania? Bardzo mile widziane jakieś obszerniejsze materiały. Mogą być fora, podcasty raczej odpadają, czytanko tylko
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jpktraders: Poprawka dla numeru 3 -> 3. Glassnode: Cena Bitcoina może wzrosnąć jeszcze 4-krotnie
Według firmy analitycznej Glassnode, podczas trwającej hossy cena Bitcoina może wzrosnąć jeszcze czterokrotnie. Firma swoją prognozę opiera na wskaźniku o nazwie Long-Term Holder MVRV. Jednocześnie rośnie także aktywność w sieci. Liczba niezerowych portfeli i tych przechowujących 0,01 BTC lub więcej osiągnęła nowy rekord wszech czasów
  • Odpowiedz
Kupiłem sobie Batmana w aplikacji Veve. Można go sobie oglądać w augmented reality. Kosztował jedyne 40$, wszyskie się wyprzedały na pniu. Jak ta apka się przyjmie to taki Batman z pierwszej serii będzie warty kilkanaście razy więcej na rynku wtórnym.

#batman #kryptowaluty #nft #hobby #kolekcjoner #blockchain
bitcoholic - Kupiłem sobie Batmana w aplikacji Veve. Można go sobie oglądać w augment...

źródło: comment_1616748580DhtKpWI0i9YBSyCi6gZ803.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach