@Mirek_Cebula: heya, co to za szczyt?:) Wybieram się na dniach gdzieś polazic po Beskidach ale nigdy tego nie robiłem zima, potrzebne raczki i stuptuty czy mogę normalnie cisnąć ?
  • Odpowiedz
  • 1
@nokio Hej, szedłem na Malinowska Skalę. Dałem rady bez stuptutów, raczki mialem ale nie wyjmowałem - za to kijki przydały się. Jedź na przełęcz Salmopol. w tygodniu spokojnie zaparkujesz. i stamtąd 1,5h w jedną stronę. można kontynuować w stronę Skrzycznego. Popatrz na szlaki w okolicy, można też ze strony doliny zimnika.
  • Odpowiedz
Pamiętacie, jak jakoś miesiąc temu sypnęło śniegiem? No, to w górach go było jeszcze więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miałem już z góry zaplanowany weekend z kumplami, bilety kupione, ambitna trasa wytyczona, noclegi pozaklepywane - nie było odwrotu, trzeba było ruszyć tyłek. Na miejscu niespodzianka - kompletnie nieprzetarte szlaki.
b.....r - Pamiętacie, jak jakoś miesiąc temu sypnęło śniegiem? No, to w górach go był...

źródło: thumbnails_1.2.1

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, górskie Mirki, jest tu ktoś jeszcze po wielkiej smucie?

Taka tam Babia Góra, z dzisiaj. Na zdjęciu wygląda to jak ładna pogoda, ale bez obaw, tak pięknie to tylko bezpośrednie okolice szczytu. Reszta w chmurach + miejscowe zamglenia. Trochę wiało powyżej lasu, a na szczycie dość mocno - jak przystało na Diablak. Szlaki przetarte, zaśnieżone, lodu odkrytego właściwie brak, więc w górę dało radę bez raczków. W dół tak sobie się
skrytozgroza - Hej, górskie Mirki, jest tu ktoś jeszcze po wielkiej smucie?

Taka tam...

źródło: IMG_0683

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jaka gorke typy 1000 m npm byscie polecili zeby sobie lajtowo wejsc w weekend? Im blizej Krk/Katowic tym lepiej #beskidy #gory
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

planuję tej zimy po raz pierwszy wybrać się w góry w warunkach zimowych. Chciałbym wejść na Turbacz, czy to dobry pomysł na pierwszy raz? którą trasę byście polecali? póki co jeszcze nie teraz, dopiero jak warunki będą typowo zimowe.
czy potrzebuje jakiś inny sprzęt poza kijkami, raczkami i stuptutami?

myślałem o takiej trasie, dobry pomysł?
https://mapa-turystyczna.pl/route?q=49.5803260,20.0853640;49.5428470,20.1113410;49.5825360,20.1112570;49.5803260,20.0853640#49.56992/20.12047/14
#gorce
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach