Wszystko
Najnowsze
Archiwum
4
Szczyrk idzie na wojnę z najmem krótkoterminowym. Kurort woli hotele

Władze Szczyrku zapowiadają działania porządkujące rynek nieruchomości i najmu krótkoterminowego. Celem ma być ograniczenie niekontrolowanego rozwoju apartamentowców oraz wzmocnienie legalnie działających hoteli.
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
7
Wybuch gazu w Szczyrku wraca na wokandę. Rusza proces apelacyjny w Katowicach

Sąd ponownie zajmie się sprawą tragedii, w której przez błędy przy przewiercie pod drogą zginęło osiem osób. To kluczowy moment procesu dowiemy się, czy wyroki bezwzględnego więzienia dla wykonawców robót zostaną utrzymane, czy też sprawa przybierze inny obrót.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Wykopowicze.
W poniedziałek pierwszy raz wybieram się na narty do #szczyrk. Jestem w tym kompletnie zielony ale zawsze chciałem spróbować. Nie ma sprzętu (kijki, kask, narty, gogle).
Nie ma instruktora a chyba na początek też się przyda (?)., nie wiem na jaki stok iść i ja znaleźć instruktora. Proszę o porady :)
PS. Przy okazji polećcie jak ktoś ma rozeznanie jakiś szlak w Szczyrku i okolicy do pozwiedzania :)
W poniedziałek pierwszy raz wybieram się na narty do #szczyrk. Jestem w tym kompletnie zielony ale zawsze chciałem spróbować. Nie ma sprzętu (kijki, kask, narty, gogle).
Nie ma instruktora a chyba na początek też się przyda (?)., nie wiem na jaki stok iść i ja znaleźć instruktora. Proszę o porady :)
PS. Przy okazji polećcie jak ktoś ma rozeznanie jakiś szlak w Szczyrku i okolicy do pozwiedzania :)
@the-dzbankers96: Lepiej sobie popatrz jutro na strony szkółek w Szczyrku i podzwoń czy mają terminy na poniedziałek a jak są to bookuj. Można się zaskoczyć i to ostro jak tak z ulicy przyjdziesz pod budę instruktorów zapytać czy jest ktoś wolny. Dwa lata temu jak szukałem w Beskidach też na szybko to masakra była żeby coś znaleźć i przypadkiem wyszło że w Wiśle na Nowej Osadzie się udało (też chciałem
@the-dzbankers96: Możesz pojechać na Biały Krzyż. Tam zawsze byli najlepsi instruktorzy.
Zawsze jak ktoś z rodziny się chciał nauczyć, to tam jechałem na ślepo i zawsze był ktoś dostępny - no ale to nie były święta czy ferie.
Weź powiedz, że masz dziś tylko dwie godziny, bo inaczej instruktor rozwlecze materiał do przerobienia.
Zawsze jak ktoś z rodziny się chciał nauczyć, to tam jechałem na ślepo i zawsze był ktoś dostępny - no ale to nie były święta czy ferie.
Weź powiedz, że masz dziś tylko dwie godziny, bo inaczej instruktor rozwlecze materiał do przerobienia.
Hej mirki. Jak wrócić z baraniej góry do Szczyrku? Xd nie chcemy iść pieszo bo trochę dużo km wyjdzie #gory #bielskobiala #szczyrk
@Simfecstio: Nie ma żadnego sensownego połączenia komunikacją publiczną. Zejście przez Cienków na Wisłę Malinkę i taxi.
@Simfecstio: jak chodzi o szczyt baraniej góry, to wróćcie z buta na salmopol i potem autobusem. tylko sprawdź, czy jeżdżą do białego krzyża, czy tylko do soliska, bo się można zdziwić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak bardzo wam się już nie chce podchodzić w górę, to malinów można przejść bokiem. Tak by to z grubsza wyglądało.
Jak bardzo wam się już nie chce podchodzić w górę, to malinów można przejść bokiem. Tak by to z grubsza wyglądało.
źródło: 1000009383
Pobierz
źródło: temp_file4674546474650710866
PobierzNo i ma rację ratrakowiec bo to ma do rana wytrzymac a nie
@Afrobiker: byłoby smutno gdyby ratrak miał rozwinięta kilometrową linę, która schwa się w śniegu jak będziesz jechał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@panwieczernik: No ale Szczyrk, czy Bystra?
Ze Szczyrku macie deptak wzdłuż rzeki do Buczkowic.
Z Wilkowic jest droga asfaltowa prawie do samego szczytu na Magurkę Wilkowicką (ostatnie 200m to żwir).
Jak macie auto, to tak samo z asfaltem jest na górę Żar oraz wzdłuż Jeziora Żywieckiego jest kawałek długiego deptaku.
Możecie się wybrać do doliny Zimnika.
Troszkę dalej, ale bardzo fajna trasa jest na Halę Boraczą.
Ze Szczyrku macie deptak wzdłuż rzeki do Buczkowic.
Z Wilkowic jest droga asfaltowa prawie do samego szczytu na Magurkę Wilkowicką (ostatnie 200m to żwir).
Jak macie auto, to tak samo z asfaltem jest na górę Żar oraz wzdłuż Jeziora Żywieckiego jest kawałek długiego deptaku.
Możecie się wybrać do doliny Zimnika.
Troszkę dalej, ale bardzo fajna trasa jest na Halę Boraczą.
@panwieczernik: W Żywcu macie świetny park przy zamku, drugi równie dobry, jak nie lepszy jest w Pszczynie.
Zapomniałem jeszcze o Zaporze Mościckiego w Wapienicy, tam też jest w cholerę spory kawał asfaltu i bardzo ładnie.
W drugą stronę, z parkingu nad zameczkiem Prezydenckim w Wiśle, przed Kubalonką, od parkingu przełęcz Szarcula jest droga do schroniska Stecówka.
Również w tej okolicy da radę z parkingu przy nadleśnictwie Wisła Czarne dojść do schroniska Przysłop
Zapomniałem jeszcze o Zaporze Mościckiego w Wapienicy, tam też jest w cholerę spory kawał asfaltu i bardzo ładnie.
W drugą stronę, z parkingu nad zameczkiem Prezydenckim w Wiśle, przed Kubalonką, od parkingu przełęcz Szarcula jest droga do schroniska Stecówka.
Również w tej okolicy da radę z parkingu przy nadleśnictwie Wisła Czarne dojść do schroniska Przysłop
- 0
- 0
#szczyrk
możecie polecić jakieś domek w szczyrku na jedna noc w lipcu? 25 na 26. dla 4-6 osób... Penwie nie każdy chce wynajmować ale może się znajdzie coś w rorsądnej cenie?
możecie polecić jakieś domek w szczyrku na jedna noc w lipcu? 25 na 26. dla 4-6 osób... Penwie nie każdy chce wynajmować ale może się znajdzie coś w rorsądnej cenie?
@Mega_Smieszek: są plusy dodatnie i są plusy ujemne
@Mega_Smieszek: Jak miasto ma rozwiniętą infrastrukturę, to bardzo spoko wg. mnie. A jak jeszcze masz niedaleko do dużego miasta, to jeszcze lepiej. Niestety, nie wiem jak tam z sensowną pracą. Ja teraz mieszkam na wsi, sporo rzeczy tu jest, ale kilku brakuje, które były w moim rodzinnym powiatowym (szpital, basen, kino). Na stare lata, chciałbym wrócić albo przeprowdzić się do miejscowości o podobnym profilu.
- 0
#bielskobiala #wisla #istebna #szczyrk #ustron #zylina #wegierskagorka
Mireczki, mogę prosić o polecenie jakiejś fancy knajpy z dobrym jedzeniem w zaznaczonych powyżej okolicach? Njajbardziej pasowała by mi Wisła i Istebna, ale przyjmę wszystkie propozycje.
Dzięki!
Mireczki, mogę prosić o polecenie jakiejś fancy knajpy z dobrym jedzeniem w zaznaczonych powyżej okolicach? Njajbardziej pasowała by mi Wisła i Istebna, ale przyjmę wszystkie propozycje.
Dzięki!
@serek_heterogenizowany: niebieska z hali skrzeczeńskiej do gondoli, choć ta na solisko też jest ok.
- 0
@IreuN: nie stołować się w oficjalnych punktach ośrodka, bo jest to droga masówka, ale w czymś pośrodku zjazdu, np. Gawra, gdzie mama Pana, który tam pracuje, sama gotuje, przygotowuje kiełbasy ręcznie robione czy zapiekanki. Ja tam zawsze wpadam na żur. Obłędny.
@IreuN: Jeździj pod stok z samego rana nawet żeby być na 7:30 na parkingu, zanim się ubierzesz będzie 8. Jeszcze 30 min postoisz pod gondolą, ale dzięki temu masz blisko parking, nie musisz parkować u januszy na podwórkach.
Druga sprawa to do 11-12, pojeździsz w dobrych warunkach i bez wielkiego tłumu. 12-13 warunki zaczną się pogarszać, może się okazać że trzeba 20-30min stać do wyciągu, ja zazwyczaj wtedy odpuszczam.
Na
Druga sprawa to do 11-12, pojeździsz w dobrych warunkach i bez wielkiego tłumu. 12-13 warunki zaczną się pogarszać, może się okazać że trzeba 20-30min stać do wyciągu, ja zazwyczaj wtedy odpuszczam.
Na
- 0
Jadę jutro z Katowic do Wisły, planuje wejść na baranią górę. Na jakim wiślańskim przystanku powinienem wysiąść, aby być jak najbliżej szlaku prowadzącego na szczyt? Jest wisła uzdrowisko, głębce, dziechcinka, kopydło, jawornik.
#gory
#wisla
#zima
#kolejeslaskie
#gory
#wisla
#zima
#kolejeslaskie
@PokemonowyRambo:
Niestety Koleje Śląskie nie mają przystanku przy Wisła Czarne :)
Niestety Koleje Śląskie nie mają przystanku przy Wisła Czarne :)
@edix10: Wisła Głębce lub po drugiej stronie Węgierska Górka.
Mirki, chcemy sie wybrac z bąbelkiem niecałe 3 latka pierwszy raz zimą w góry (luty). Najchętniej Karkonosze, bo najlepszy dojazd z #poznan ale rozważymy też inne opcje. Zależy nam na dobrym hotelu z wyżywieniem, basenem, salą zabaw i najlepiej jeśli w bezpośredniej okolicy byłyby górki do zjeżdzania sankami lub fajne atrakcje dla malucha oraz jakiś teren spacerowy - bierzemy również psa. Proszę o polecenia :)
#ferie #gory
#ferie #gory
@tutifruti nie wiem jak cenowo w porównaniu z innymi ofertami, ale poza lokalizacja spelnia wszystkie Twoje wymagania. Narty nie są obowiązkowe, ale jest możliwość :) https://zielonabrygada.pl/oferta/rodzinne-ferie-w-osrodku-grand-stasinda-w-bukowinie-tatrzanskiej/
@tutifruti: Mogę polecić to miejsce: https://www.rezydencjaaqua.pl/apartamenty-szklarska-poreba
- 0
Skrzyczne - Malinowska Skała
@excelfinance z przełęczy salmopolskiej można iść przez Malinowska na Skrzyczne, wrócić tak samo w drugą stronę albo zejść na dół do Szczyrku i wziąć busa na salmopolska po auto ;)
- 0
#narty #szczyrk #szczyrkmountainresort
czy jest ktoś w stanie uporządkować trasy narciarskie w Szczyrku od najtrudniejszej do najłatwiejszej?
Na podstawie stronki szczyrkowski.pl najbardziej stroma jest trasa niebieska (3c, 31% nachylenia), a dopiero na 3. miejscu trasa czarna (nr 5 Bieńkula, 26% nachylenia), aż ciężko w to uwierzyć
czy jest ktoś w stanie uporządkować trasy narciarskie w Szczyrku od najtrudniejszej do najłatwiejszej?
Na podstawie stronki szczyrkowski.pl najbardziej stroma jest trasa niebieska (3c, 31% nachylenia), a dopiero na 3. miejscu trasa czarna (nr 5 Bieńkula, 26% nachylenia), aż ciężko w to uwierzyć



















Wybuch gazu w Szczyrku – eksplozja gazu, która miała miejsce w środę 4 grudnia 2019 w Szczyrku. Tego dnia pracownicy firmy budowlanej z Bielska-Białej, specjalizującej się w przewiertach sterowanych, wykonywali podziemny przekop pod wąską ulicą Leszczynową w celu doprowadzenia przewodów elektrycznych.
Podczas prowadzonych prac budowlanych prawdopodobnie doszło do uszkodzenia gazociągu średniego ciśnienia, o czym poinformowała Polska Spółka Gazownictwa. Około godziny 18:26 w pobliskim trzykondygnacyjnym domu jednorodzinnym doszło
źródło: image
Pobierz