Halo mircy, gdzie we Wrocławiu umyję ręcznie samochód? #wroclaw #detailing #autodetailing #pytanie
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

rakujp
via Wykop Mobilny (Android)- 0

kapi136
via Android- 2
@rakujp jedź w nocy na bezdotykową i myj.

cargeekpl
- 3
@rakujp: Jakakolwiek bezdotykowa się sprawdzi, wybierz mniej uczęszczaną, nie zajmuj stanowiska ze szczotką i wybierz godziny wieczorne.
Pochwalony, może ktoś polecić jakieś dobre studio auto detailingowe w okolicy #piekaryslaskie #siemianowice i okolice?
#autodetailing #samochody
#autodetailing #samochody
Komentarz usunięty przez autora
@Dziambelll: prestige garage ino na Śląsku mogę pochwalić
@kusprzyk: Chyba bez zdejmowania pokleili, ale nic nie widać. Lepsza folia ma jakiś tam jeszcze filtr, który powoduje, że auto sie mniej nagrzewa i 5 lat gwarancji na nią dają. Przy takiej jak mojej chyba są tylko dwa lata. U mnie 30% przepustowości chyba jest.. Nie pamiętam dokładnie, tam były w tej folii 3 stopnie przyciemnienia, to wziąłem pośredni.
- 0
@calkiemnaserio: https://www.facebook.com/KleszczWrap/ robiłem tutaj i jak najabrdziej polecam, dobra cena i folia dobrej jakości. nie narzekam
- 0
Mirki, znajomy kupił "dwukolorowe" felgi. Jakby surowe aluminium i miejscami lakierowane. Podobno nie powinno się myć takich felg środkami typu krwawa felga itd., gdyż to jakby surowe aluminium niby mocno dostaje po dupie. W takim razie jak myć takie delgi? Jakiś specjalny środek? ;)
#detailing #autodetailing #samochody
#detailing #autodetailing #samochody
- 0
Mirki czym ( szczotka, szmatka,) czyścicie wykończenie wnętrza swojego samochodu? Chodzi mi o ten materiał znajdujący się na podsufitce i na słupkach.
#motoryzacja #autodetailing #autokosmetyki #ford #mondeo #focus
#motoryzacja #autodetailing #autokosmetyki #ford #mondeo #focus
konto usunięte via Android
- 1
@Berkel_88 raczej zbrodni nie popełnisz, byle czystą xd ew możesz spróbować oblecieć to apc ale bonet wydaje sie bezpieczniejszy
konto usunięte via Android
- 1
@Berkel_88 bonet bedzie git, ewentualnie jeszcze inne firmy typu shiny garage ale różnicy jakiejś dużej obstawiam nie będzie. Ewentualnie może obczaj jakies impregnaty do materiałów czy coś, wiem ze sa takie soecufiki ale nie zagłębiałem sie nigdy w temat.
Haha spoko, ja wczesniej i tak zakodowałem sobie podsufitkę ze nawet nie zwróciłem uwagi
Haha spoko, ja wczesniej i tak zakodowałem sobie podsufitkę ze nawet nie zwróciłem uwagi
- 0
Hej, jaki polecicie mi dressing do opon żeby osiągnąć efekt matu/satyny w kwocie do 50zl za 500ml? Wstępnie wybrałem adbl tire dressing, shiny garage back2black polimer, funky witch dark’shine.
#cardetailing #detailing #autodetailing
#cardetailing #detailing #autodetailing
- 1
@belzeb: Mireczku, żeby była satyna na ADBLu to musisz go dotrzeć tak 5 min po aplikacji, potem go nie zmatujesz. Jeszcze weź pod uwagę Binder Ultimate Tire Coating Wax, jest kotem pod względem satyny :) B2B z SG daje mocnego highglossa na początku, potem dopiero sie matuje, Dark'n'Shine nie miałem, więc tu nie pomogę.
- 1
@belzeb: to pamiętaj o tej docierce, bo bez tego będziesz miał highglossa na poziomie Megsa Endurance :)
#autodetailing
Cześć Panowie,
planuje odświeżyć troszkę lakier na motocyklu (elementy metalowe lakierowane oraz plastikowe lakierowane) Możecie polecić jakiś sprawdzony środek polerski bądź 2 o rożnym stopniu ścierania polishing oraz finish.
Cześć Panowie,
planuje odświeżyć troszkę lakier na motocyklu (elementy metalowe lakierowane oraz plastikowe lakierowane) Możecie polecić jakiś sprawdzony środek polerski bądź 2 o rożnym stopniu ścierania polishing oraz finish.
- 1
@skruszony: https://mrcleaner.pl/pasty-polerskie/carpro-clearcut-compound-nowoczesna-tnaca-pasta-polerska-250-ml-2?gclid=Cj0KCQjw3qzzBRDnARIsAECmryqv2FUTpV7naPVKZSKVG-3JDJ6PM2uXZhS7a5msynqRuJhmp-wwHyoaAnsjEALw_wcB
też kiedyś szukałem na forach i polecono mi to na cięcie. Jeszcze nie sprawdzałem
też kiedyś szukałem na forach i polecono mi to na cięcie. Jeszcze nie sprawdzałem
- 1
@skruszony: Do lajtowych rys używam https://mrcleaner.pl/zestawy-i-prezenty/meguiar-s-paint-restoration-kit-zestaw-do-renowacji-i-zabezpieczenia-lakieru?from=listing&q=MEGUIAR+kit Jestem zadowolony, ale nie wykorzystałem pełnego potencjału, bo robię za każdym razem ręcznie (jeszcze)
Dzisiejsza robótka. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Uprzedzam pytania :
#detailing #autodetailing #polerujzwykopem #polerowanie #chwalesie
Uprzedzam pytania :
#detailing #autodetailing #polerujzwykopem #polerowanie #chwalesie
źródło: comment_1588090773NTEJ21obohUplKSKQ4Doiy.jpg
Pobierz@BySpeedy: tych papierow mogles zastosowac o polowe mniej, a efekt bylby identyczny. Jak nie zabezpieczysz powloki teraz to za niedlugo znow bedzie tak samo matowe.
- 3
@brakloginuf: położyłem ceramikę. Zrobiłem już dziesiątki kompletów ;)
- 17
Jaguar XF Sport wpadł na odrobinę #detailing Wyszło kozak jak na tak zniszczone auto #uk #doncaster #barnsley
Poniżej wrzucę kilka przed/po
#cardetailing #autodetailing
Poniżej wrzucę kilka przed/po
#cardetailing #autodetailing
źródło: comment_1588085423Y08wqAZVXjOYl3XML4y1Uk.jpg
Pobierz- 3
@elementyzaskoczenia: ubrania to tylko nakrycie wierzchnie izolujące od otoczenia, najlepiej sie plandeka z żuka nakryć bo cieplejsza i tansza niz jakies ciuchy z Zary czy innego Wersracze
Poleca ktoś jakiś wosk na mokro w spoko cenie?
Lub inne kosmetyki do auta w korzystnych cenach
#motoryzacja #mechanikasamochodowa #mechanika #pomocy #pytanie #fiat #grande #punto #detailing #autodetailing
Lub inne kosmetyki do auta w korzystnych cenach
#motoryzacja #mechanikasamochodowa #mechanika #pomocy #pytanie #fiat #grande #punto #detailing #autodetailing
@Krzysio_misio12: quick detailer od shiny garage albo adbl. Obecnie mam RR Customs, ale tylko dlatego, że dostałem zestaw w prezencie. Działa, ale jakoś fanem marki nie jestem.
- 0
@Krzysio_misio12: SSW od ADBLa można nakładać na wilgotny lakier
- 0
Czym się różnią te polerki które są okrągłe od tych które wyglądają prawie jak szlifierka kątowa? Zwykłej gumowki nie można używać do polerowania auta bo nie ma regulacji obrotów? :P
#samochody #autodetailing
#samochody #autodetailing
konto usunięte via Android
- 0
@Eplan jak jeszcze nie kupiłeś i chcesz to do auta to kup sobie Miras jakieś DA, w Juli Hamron za 250 czy na allegro Yato i bedziesz zadowolony tylko orzy yato zmienix talerz trzeba. Mniejsze prawdopodobieństwo że cos zepsujesz a do domowych korekt wystarczające
- 1
@niebenben: kupiłem używane dual action Yato.
Sprawdziło się dobrze
Sprawdziło się dobrze
Dużo jest roboty z malowaniem zacisków klocków hamulcowych? Lepiej komuś to zlecić, czy ogarnę sam? #auto #samochody #autodetailing
- 0
spray żaroodporny, hammerite
@ScaRRyMaN: nie mogę go znaleźć w czarnym półmacie
a ile warstw nakładać? dwie starczą?
@calkiemnaserio: ale sprayu czy hammerite?
konto usunięte via Android
- 0
Cześć! XD
Tak szukam oatrze ale nie mige znaleźć nic konkretnego - chciałbym sie powaznie zabrac za autodetailing ale nie moge znaleźć zadnego leksykonu podstaw tej sztuki, takie FAQ- typu jaką maszyne wybrać , czy DA ogarnal bym wszystko czy nie, jesli tak to czy 9mm czy 15 już. Czy rotacja? jaka pasta jaki oad czy najpierw glinla pozniej cleaner czy odwrotnie. Wiecie o co chodzi. (uzyte skróty myślowe)
Wszystko pod siebie
Tak szukam oatrze ale nie mige znaleźć nic konkretnego - chciałbym sie powaznie zabrac za autodetailing ale nie moge znaleźć zadnego leksykonu podstaw tej sztuki, takie FAQ- typu jaką maszyne wybrać , czy DA ogarnal bym wszystko czy nie, jesli tak to czy 9mm czy 15 już. Czy rotacja? jaka pasta jaki oad czy najpierw glinla pozniej cleaner czy odwrotnie. Wiecie o co chodzi. (uzyte skróty myślowe)
Wszystko pod siebie
@niebenben: ja Ci powiem tak, mogę Ci napisać z własnych doświadczeń i wiedzy tak ogólnie co i jak ale znowuż nie każdy się ze mną zgodzi. Np. jeśli chodzi o maszyny, jedne Ci powie że DA można zrobić wszystko, a drugi się będzie kłócił, że nie bo DA tak nie wytniesz jak rotacją.
I dlatego warto by było pozadawać pytania bo każdy coś tam swojego napisze i wyciągniesz z tego
I dlatego warto by było pozadawać pytania bo każdy coś tam swojego napisze i wyciągniesz z tego
@niebenben: ma fb tylko grupa detailing mafia i forum kosmetyka aut
- 0
Hej, czy jest tu ktoś znający się na blacharce? Chciałbym zaprawić sobie ognisko rdzy metodą jak na tym filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=n4vusY2-rkQ
Na ile jest to dobry sposób? Na ten moment nie mam możliwości wycięcia u siebie tego fragmentu i wstawienia reparaturki. Fajnie by było gdyby ta metoda była dobra na 1-2 lata - jest to możliwe?
Chciałbym przy okazji nauczyć się tego typu rzeczy - auto trzymane na parkingu i nie chce ładować
https://www.youtube.com/watch?v=n4vusY2-rkQ
Na ile jest to dobry sposób? Na ten moment nie mam możliwości wycięcia u siebie tego fragmentu i wstawienia reparaturki. Fajnie by było gdyby ta metoda była dobra na 1-2 lata - jest to możliwe?
Chciałbym przy okazji nauczyć się tego typu rzeczy - auto trzymane na parkingu i nie chce ładować
- 0
@Tylko_noc: Tak mi każdy blacharz mówił - rdza wróci. Problem u mnie jest taki, że do mojego modelu auta nie ma dostępnych reparaturek, trzeba szukać wyciętego błotnika z używek, modlić się, żeby był w dobrym stanie i z niego sklejać całość.
Dlatego interesuje mnie taka zaprawka, fajnie jakby utrzymało 1-2 lata byłbym już zadowolony - jak wydam majątek na lakier to nie zdzierże rysek i zadrapań jakie powstają przy trzymaniu
Dlatego interesuje mnie taka zaprawka, fajnie jakby utrzymało 1-2 lata byłbym już zadowolony - jak wydam majątek na lakier to nie zdzierże rysek i zadrapań jakie powstają przy trzymaniu
@comm0: to zrob na o-------l, ale jak bedizesz chcial polozyc normalny lakier to bedzie problem
Proszę o polecenie komsetykow do mycia oraz czyszczenia samochodu, w stylu must-have. Kolor samochodu srebrny. Dodatkowo proszę o rekomendacje jakiegoś wosku na początek. Dziękuje z góry! (。◕‿‿◕。) #samochody #autodetailing #bmw #audi #motoryzacja
@calkiemnaserio: 4h wolnego czasu
@calkiemnaserio szampon, płyn do szyb, nabłyszczacz do opon, płyn do wnętrza, dressing do wnętrza. Wosk np. collinite 476s
#autodetailing #kosmetykasamochodowa #kosmetykaaut #detailing
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie szukałem info nigdzie indziej, nie siedzę na grupach albo forach o tej tematyce. Jestem kompletnym amatorem, który sam sobie czyści auto.
Mam głównie chemię rrc customs
Kupiłem sobie ostatnio na promocji polecana polerkę w Jula
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie szukałem info nigdzie indziej, nie siedzę na grupach albo forach o tej tematyce. Jestem kompletnym amatorem, który sam sobie czyści auto.
Mam głównie chemię rrc customs
Kupiłem sobie ostatnio na promocji polecana polerkę w Jula
@Anotherelf: Kolejność jest ok chociaż możesz wprowadzić pianę aktywną jako wstępne mycie czyli:
1. pianowanie całego samochodu wraz z kołami
2. w czasie kiedy działa piana aktywna myjesz koła, możesz wtedy też użyć deironizera
3. spłukujesz wszystko i teraz albo szorujesz opony jeśli ma na niej wpaść dressing albo przechodzisz od razu do mycia ręcznego na 2 wiadra.
4. spłukujesz i robisz dekontaminację lakieru (deironizacja, odsmalanie, glinkowanie)
5. (ewentualna
1. pianowanie całego samochodu wraz z kołami
2. w czasie kiedy działa piana aktywna myjesz koła, możesz wtedy też użyć deironizera
3. spłukujesz wszystko i teraz albo szorujesz opony jeśli ma na niej wpaść dressing albo przechodzisz od razu do mycia ręcznego na 2 wiadra.
4. spłukujesz i robisz dekontaminację lakieru (deironizacja, odsmalanie, glinkowanie)
5. (ewentualna
- 1
@Czysta-Bryka_pl: mistrzu, mam jeszcze mała zagwostke. Zrobiłem polerkę pasta finishową czarna gąbka. Teraz będę chciał nałożyć wosk. Czy używać cleaner + ipa czy samo ipa przed nałożeniem wosku? Cleaner może coś 'wymyć' z tej pasty finishowej i się go pomija?
Ale gowno te zapachy z californi do auta, otworzyłem, zdjąłem cała pokrywkę i dalej nic go nie czuć, nie polecam #samochody #motoryzacja #autodetailing
@calkiemnaserio: Może katar masz? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja kiedyś kupiłem o zapachu gumy balonowej to w samochodzie k-----o jakbym parkował na hali produkującej różowe gumy orbit, aż się rzygać chciało w aucie. W-------m do kosza xD
@calkiemnaserio: człowiek przyzwyczaja się do tego samego zapachu, więc tylko osoby postronne będą czuć zapach intensywniej. Swoją drogą używałem tylko cherry i przez bardzo długi okres pachniało. Jak wywaliłem zapachy to dalej delikatnie było czuć bo tapicerka zdążyła przejść zapachem :)
- 0
Ma tu ktos tornadora ? Orginal czy klona?
Na jakim cisneniu realnie to musi pracowac?
#autodetailing #kosmetykaaut #detailing
Na jakim cisneniu realnie to musi pracowac?
#autodetailing #kosmetykaaut #detailing
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 2
Komentarz usunięty przez autora
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
Komentarz usunięty przez autora
Czy ktoś z Was może mi wytłumaczyć co się dzieje na szybie mojego auta?
Nałożyłem niewidzialną wycieraczkę Ultra Glaco, oczywiście odpowiednio przygotowałem do tego szybę. Jest nowa Saint Gobaina.
Za każdym razem jak przejadą po niej wycieraczki, to pozostaje dziwna para, która utrudnia jazdę w nocy, zwłaszcza gdy z naprzeciwka nadjeżdża auto.
Film:
https://youtu.be/AJtBLW_2G7w
#motoryzacja #detailing #autodetailing
Nałożyłem niewidzialną wycieraczkę Ultra Glaco, oczywiście odpowiednio przygotowałem do tego szybę. Jest nowa Saint Gobaina.
Za każdym razem jak przejadą po niej wycieraczki, to pozostaje dziwna para, która utrudnia jazdę w nocy, zwłaszcza gdy z naprzeciwka nadjeżdża auto.
Film:
https://youtu.be/AJtBLW_2G7w
#motoryzacja #detailing #autodetailing
- 3
@lamal: to chyba normalne przy niewidzialnej wycieraczce, dlatego często jest odradzane jej nakładanie na przednią szybę
- 0
@lamal: Panie, to jest normalne dla tego typu użytkowania. W mieście czy w korku krople wody nie mają szansy na spłynięcie, bo pęd powietrza nie jest wystarczający. Grupują się więc i ograniczają pole widzenia. Jest to także problematyczne nocą, gdy cząsteczki wody skupiają w sobie światło. Niektórzy kierowcy narzekają, że uczestnicy ruchu jadący z naprzeciwka oślepiają ich. Warto też wspomnieć, że niewidzialna wycieraczka ogranicza mobilność klasycznych wycieraczek, które zostały stworzone



















