Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
- 8
@Radek41: Mam bialy samochod, myjnia bezdotykowa nie potrafi usunac z niego brudu to co dopiero zniszczyc lakier.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Przymierzam się do pełnego czyszczenia samochodu jak będzie jakiś cieplejszy dzień, samochód dość stary więc nie oczekuje jakiegoś super efektu, aby odświeżyć, ale nie wiem jakie środki do tego wybrać. Chcę wyprać ręcznie całą tapicerkę łącznie z podsufitką, wyczyścić kokpit i wszystkie plastiki, może komorę silnika i alufelgi. Wystarczy do tego APC, czy lepsze będą środki przeznaczone typowo do tapicerki, kokpitu i felg?
#autodetailing #detaling #samochody
#autodetailing #detaling #samochody
APC jest ok ale pamiętaj że trzeba je potem zmyć/wypłukać chociażby woda bo nie jest to najzdrowsze mieć bezpośredni kontakt z tym. Ręcznie jak tapicerka bardzo brudna to może nie być super efektu, dużo lepiej jakbyś miał chociaż odkurzacz który może wodę wciągać i wtedy oprysk chemia, szczotkowanie i wciągasz odkurzaczem i tak kilka razy. Jak chcesz ręcznie to excede encapsulator - do tapicerek dywanów itd, jakies APC do plastików i potem
@eazy-e poczytaj forum kosmetykaaut.pl
Czasami jest potrzebny kwas do felgi, czasem wystarczy sam neutralny środek.
Chcesz polerowac lakier? Z czego masz środek samochodu jak i podsufitkę?
Czasami jest potrzebny kwas do felgi, czasem wystarczy sam neutralny środek.
Chcesz polerowac lakier? Z czego masz środek samochodu jak i podsufitkę?
- 0
MotoMirki z #warszawa. Za kilka dni odbieram nowe auto i zdecydowałem, aby położyć warstwę ochronną na lakier która zabezpieczy mi go na 2-3 lata. Robiąc reasearch w internetach okazało się, że oferta powłok jest bogata podobnie jak rozstrzał cenowy. Nie chcę się naciąć na jakieś badziewie które nie będzie w ogóle chroniło ale też nie chcę przeinwestować i zamówić powłokę za duże pieniądze. Ceny są pomiędzy 1000 a 5000
- 1
@pizzaman: na grupach detailingowych w Wawie polecają Detailing Crew ;) Aczkolwiek szczególnego doświadczenia z powłokami Autotriz które oni kładą to nie miałem więc co do produktu to się nie wypowiem
@pizzaman: Mój ziomek robi ceramikę, dobre pieniądze a i specjalista od tego tematu, ciepło mogę go polecić. @gentlemansdetailing na instagramie albo Facebook, obczaj robotę. Kasy z poleceni nie mam, ale polecam
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@PustyCzlowiek: Żeby się dobrze związała z pewnością trzeba ją odtłuścić i najlepiej usunąć osady z kamienia (twardej wody). Z kolei rysy czy odpryski na szybie będą działały na niekorzyść niewidzialnej wycieraczki ponieważ ona tam "wpłynie" i nie stworzy równej powierzchni. Jest to mocno uproszczone co napisałem ale zasada jest taka, że mocno wytyrana szyba może nie dawać takiego efektu jak szyba w dobrym stanie.
Ale jak szyba nie ma dużo
Ale jak szyba nie ma dużo
@PustyCzlowiek: umyj szybę płynem do szyb. Odtłuść izo, nałóż wycieraczkę i miej w------e
- 0
Mirasy, mam taki stalowy (?) zderzak, który chciałem wypolerować "na lustro". Próbowałem już tym oraz papierami wodnymi + autosol metal polish, ale niewiele ma to wspólnego z pożądanym lustrem. Może ktoś pomoże? A może materiał nie nadaje się do takiego polerowania? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#motoryzacja #detailing #autodetailing #diy #majsterkowanie
#motoryzacja #detailing #autodetailing #diy #majsterkowanie
źródło: comment_1582222574O29rIlbF1IzdSGTDgzwf8Q.jpg
Pobierz@h___k: czyli nie robisz tego polerka.
jak masz zamiar robic to recznie to zmierz cm w bicku przed i po. bedzie mnie bardziej interesowac niz efekt na zderzaku ( ͡º ͜ʖ͡º)
jak masz zamiar robic to recznie to zmierz cm w bicku przed i po. bedzie mnie bardziej interesowac niz efekt na zderzaku ( ͡º ͜ʖ͡º)
- 3
Cześć ludziska, mam już dosyć kraju z dykty, czy tam styropianu. Zaczynam się rozglądać za pracą w normalnym kraju, ktoś poleci jakieś normalne agencje pracy na start? fajnie, jeśli znacie takie, które mają oferty pracy na myjni w auto spa, albo autodetailingu ;) oraz jaki kraj byście polecali? wiadomo, że najlepiej Szwajcaria, ale ciężko z agencjami w kierunku, który mnie jara i mogę pokazać co potrafię
Niemcy/Austria/Szwajcaria/Anglia/Norwegia
Belgia/Holandia z dużym znakiem zapytania
Niemcy/Austria/Szwajcaria/Anglia/Norwegia
Belgia/Holandia z dużym znakiem zapytania
- 3
@Arthaniel: dzięki za ocenę nie wiedząc co człowiek umie zrobić ;) papierów może i nie mam, ukończonych certyfikatów, ale mam fach w ręku bez tego, zaczynałem naukę sam, wyrobiłem sobie dryg, wiem jakich błędów unikać, jak nie zwalić lakieru i jak nie narobić hologramów na czarnym lakierze, także...
źródło: comment_1582145613A1ZpGGTDjoyaoJxeqfTY8S.jpg
PobierzKomentarz usunięty przez autora
#lidl #autodetailing #samochody mirki, czy tym odkurzaczem z Lidla da się odciągnąć wodę z tapicerki po jej wypraniu? Czym różni się od takiego oryginalnego karchera oczywiście oprócz jakości wykonania itp, chodzi mi o funkcjonalność
źródło: comment_1581787795NsL0W96bQYG3NBCz2gMXcJ.jpg
Pobierz- 0
@Pitaq no właśnie takiej typowej do tapicerki nie ma, ale na alledrogo droższe odkurzacze piorące też nie wszystkie taka mają i trzeba dokupi c
@turbo7: Jakością wykonania, użytymi komponentami czy mocą. Parkside to takie tanie narzędzia, którymi możesz sobie w domu szafkę skręcić i nigdy nie wiadomo w którym momencie coś się zepsuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mirki jestem w trakcie przywracania lamp do stanu uztecznosci czy to normalne ze po etapie papieru 1200 lampy tak wygladaja ? Po przetarciu ich czysta woda wygladaja lepiej niz wczesniej ale po wyschnieciu momentalnie matowieja czy one nabiora blasku dopiero po polerce ? #autodetailing #motoryzacja #mechanikasamochodowa
źródło: comment_1580912852n2yWbOf0hgGHHBrCrIUJwY.jpg
Pobierz- 3
@hiimxen: po wypolerowaniu będą przezroczyste
- 4
- 0
jaka jest cena prania ciągnika siodłowego? tak +/-???
#autodetailing
#autodetailing
@kosa1333 pisałem że netto. Całość od 500 i wyżej netto.
- 0
@Account_executive: ajj sorry, czlowiek rano zaspany :D
Jaka srednica pada i twardosc bedzie najbardziej odpowiednia do polerki lamp ? #autodetailing #motoryzacja #mechanikasamochodowa
- 0
@dict: uzyj opcji szukaj temat do zamkniecia
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
@hiimxen: 50/75 mm
Od twardego do miękkiego od ostrej do delikatnej pasty
Od twardego do miękkiego od ostrej do delikatnej pasty
Jak będzie cieplej to chcę wypolerować reflektory. Nie są w jakimś tragicznym stanie ale po 15 latach już nie wyglądają jak nowe. Jakie pasty polecacie do reflektorów i jakie pady? Czy przed polerowaniem powinienem najpierw zmatowić całoś papierami wodnymi? Po wszystkim chcę nałożyć folię czy mogę nałożyć folię do oklejania lakieru czy do reflektorów używa się innych?
#cardetailing #autodetailing
#cardetailing #autodetailing
Mirki, w Kauflandzie jest aktualnie za 40zł odkurzacz samochodowy na sucho i mokro. Warte jest to jakiejś uwagi czy badziew totalny?
#motoryzacja #kaufland #autodetailing
#motoryzacja #kaufland #autodetailing
Co robię źle ? Trzeba ta folie jakoś dłużej podgrzewać i naciągnąć do momentu aż nie będzie tych zagięć ? Jak się tego pozbyć ?
źródło: comment_FbfQm8lUbAU3ifuOOS4eyIdH0xJHtTKv.jpg
PobierzMusisz kupić tzw folie wylewaną ( polimerowa) z monomeryczną zawsze sie tak bedzie działo. Jak juz kupisz folię odpowiednią to nakładasz tak: 1) zdejmujesz z podkładu 2) lekko podgrzewacz i wtedy robi sie ona plastyczna, ( ok 45-55’C)
3) jak jest juz cacy, podgrzewacz do 80,c kasując pamięć kształtu materiałowi i wtedy juz bedzie pięknie . ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3) jak jest juz cacy, podgrzewacz do 80,c kasując pamięć kształtu materiałowi i wtedy juz bedzie pięknie . ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kup folię dobra i ogarniesz, szukaj w firmach zaopatrujących agencje reklamowe ( np intergart) to nie jest trudne .. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
hej, czy warto oklejać samochód folią premium? Mam Mercedesa W205 2017 rok i już mam odpryski na masce, parkingówki itd. Koszt folii zawołali mi na całe auto około 8k netto w Gdańsku za bezbarwną, jakaś premium.
Za 1200 zł można założyć jakaś powłokę ceramiczna, tylko pewnie nie jest to takie fajne jak folia.
#samochody #cardetailing #autodetailing
Za 1200 zł można założyć jakaś powłokę ceramiczna, tylko pewnie nie jest to takie fajne jak folia.
#samochody #cardetailing #autodetailing
Mireczki, jeśli nigdy nie polerowałem samochodu to dam sobie radę? :D
Jakieś rady? Czym, co zrobić przed i po?
#samochody #autodetailing
Jakieś rady? Czym, co zrobić przed i po?
#samochody #autodetailing
@buking jeśli nigdy tego nie robiłeś to wpierw spróbuj na starych drzwiach albo błotniku xd bo znając życie przetrzesz lakier za pierwszym razem
- 1
@buking: Jeśli masz na myśli pastę typu K-2 Tempo, to jeśli zrobisz to z głową i ręcznie - to raczej nic nie s---------z.
Ale pamiętaj - auto przed polerowaniem musi być naprawdę czyste (nie, jak wyjeżdżasz z myjni po o----------u karcherem to auto nie jest jeszcze czyste).
Ale pamiętaj - auto przed polerowaniem musi być naprawdę czyste (nie, jak wyjeżdżasz z myjni po o----------u karcherem to auto nie jest jeszcze czyste).
Siema #detailing
Takie mikrofibry są już do wywalenia czy po prostu płyn kiepski? Płyn to Nanolex do mikrofibry, ale na kilku dalej syf pozostał. Wrzuciłem je na noc do miski z płynem, może coś więcej wyciągnie.
#autodetailing #kiciochpyta
Takie mikrofibry są już do wywalenia czy po prostu płyn kiepski? Płyn to Nanolex do mikrofibry, ale na kilku dalej syf pozostał. Wrzuciłem je na noc do miski z płynem, może coś więcej wyciągnie.
#autodetailing #kiciochpyta
źródło: comment_vxdZpVms2PaVRzlKUO0JA4Q93L7z3N7b.jpg
Pobierz- 0
@Czysta-Bryka_pl: Widoczna na zdjęciu do czyszczenia szyb i te paski zrobiłem czyszcząc wycieraczki.
- 0
@jason_bourne: Nic im nie będzie - śmiało możesz wykorzystać do pracy. Tylko nie do lakieru! Do pracy przy lakierze weź świeże.
Czy polecacie jakiś ręcznik do auta z AliExpress? Przydałby się do osuszania kombiaka więc musi troszkę wody wchłonąć, jak będzie tani to mogę wziąć ze dwa. Bo jednak jakoś ciężko mi wydać te 60 zł na jakiegoś Fireballa.
Przy okazji też czy jakaś rękawica do mycia też z Ali jest warta uwagi? Mam na myśli takie coś LINK
#detailing #autodetailing #motoryzacja #pytanie
Przy okazji też czy jakaś rękawica do mycia też z Ali jest warta uwagi? Mam na myśli takie coś LINK
#detailing #autodetailing #motoryzacja #pytanie
@czarobest: co do rzecznika to bierz w PL Monster Shine Fluffy Dryer, znajdziesz poniżej 30 zł.
- 2
@Krol_Dzielni: @KanapkaPL: @prnppp:
Właśnie jestem po myciu auta (w końcu :)) i jestem bardzo zadowolony z ręcznika Monster Shine Fluffy Dryer z aukcji za 20zł. Teraz wycieranie to przyjemność, dwa ruchy i dach suchy ( ͡° ͜ʖ ͡°) udało się oblecieć całe Mondeo Mk3 w kombi (poza szybami) więc dość duże auto i nie było potrzeby nawet wyciskać wody z ręcznika :O.
Właśnie jestem po myciu auta (w końcu :)) i jestem bardzo zadowolony z ręcznika Monster Shine Fluffy Dryer z aukcji za 20zł. Teraz wycieranie to przyjemność, dwa ruchy i dach suchy ( ͡° ͜ʖ ͡°) udało się oblecieć całe Mondeo Mk3 w kombi (poza szybami) więc dość duże auto i nie było potrzeby nawet wyciskać wody z ręcznika :O.
Jaki wosk do auta polecacie w dobrym stosunku cena/jakość? Chcę w miarę łatwo zadbać o auto na zimę.
Są jakieś sklepy stacjonarne z takimi rzeczami w #rzeszow ?
#motoryzacja #autodetailing
Są jakieś sklepy stacjonarne z takimi rzeczami w #rzeszow ?
#motoryzacja #autodetailing
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...



























(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
#detailing #autodetailing
źródło: comment_1583170438wya1YmF0tiabFTxtOfmprX.jpg
Pobierzźródło: comment_1583170469N3Q4Pq55UbxlZjqzcZA3uX.jpg
Pobierz