Przymierzam się do pełnego czyszczenia samochodu jak będzie jakiś cieplejszy dzień, samochód dość stary więc nie oczekuje jakiegoś super efektu, aby odświeżyć, ale nie wiem jakie środki do tego wybrać. Chcę wyprać ręcznie całą tapicerkę łącznie z podsufitką, wyczyścić kokpit i wszystkie plastiki, może komorę silnika i alufelgi. Wystarczy do tego APC, czy lepsze będą środki przeznaczone typowo do tapicerki, kokpitu i felg?
#autodetailing #detaling #samochody
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
APC jest ok ale pamiętaj że trzeba je potem zmyć/wypłukać chociażby woda bo nie jest to najzdrowsze mieć bezpośredni kontakt z tym. Ręcznie jak tapicerka bardzo brudna to może nie być super efektu, dużo lepiej jakbyś miał chociaż odkurzacz który może wodę wciągać i wtedy oprysk chemia, szczotkowanie i wciągasz odkurzaczem i tak kilka razy. Jak chcesz ręcznie to excede encapsulator - do tapicerek dywanów itd, jakies APC do plastików i potem
  • Odpowiedz
MotoMirki z #warszawa. Za kilka dni odbieram nowe auto i zdecydowałem, aby położyć warstwę ochronną na lakier która zabezpieczy mi go na 2-3 lata. Robiąc reasearch w internetach okazało się, że oferta powłok jest bogata podobnie jak rozstrzał cenowy. Nie chcę się naciąć na jakieś badziewie które nie będzie w ogóle chroniło ale też nie chcę przeinwestować i zamówić powłokę za duże pieniądze. Ceny są pomiędzy 1000 a 5000
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pizzaman: na grupach detailingowych w Wawie polecają Detailing Crew ;) Aczkolwiek szczególnego doświadczenia z powłokami Autotriz które oni kładą to nie miałem więc co do produktu to się nie wypowiem
  • Odpowiedz
@PustyCzlowiek: Żeby się dobrze związała z pewnością trzeba ją odtłuścić i najlepiej usunąć osady z kamienia (twardej wody). Z kolei rysy czy odpryski na szybie będą działały na niekorzyść niewidzialnej wycieraczki ponieważ ona tam "wpłynie" i nie stworzy równej powierzchni. Jest to mocno uproszczone co napisałem ale zasada jest taka, że mocno wytyrana szyba może nie dawać takiego efektu jak szyba w dobrym stanie.

Ale jak szyba nie ma dużo
  • Odpowiedz
Mirasy, mam taki stalowy (?) zderzak, który chciałem wypolerować "na lustro". Próbowałem już tym oraz papierami wodnymi + autosol metal polish, ale niewiele ma to wspólnego z pożądanym lustrem. Może ktoś pomoże? A może materiał nie nadaje się do takiego polerowania? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#motoryzacja #detailing #autodetailing #diy #majsterkowanie
h___k - Mirasy, mam taki stalowy (?) zderzak, który chciałem wypolerować "na lustro"....

źródło: comment_1582222574O29rIlbF1IzdSGTDgzwf8Q.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@h___k: czyli nie robisz tego polerka.
jak masz zamiar robic to recznie to zmierz cm w bicku przed i po. bedzie mnie bardziej interesowac niz efekt na zderzaku ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Cześć ludziska, mam już dosyć kraju z dykty, czy tam styropianu. Zaczynam się rozglądać za pracą w normalnym kraju, ktoś poleci jakieś normalne agencje pracy na start? fajnie, jeśli znacie takie, które mają oferty pracy na myjni w auto spa, albo autodetailingu ;) oraz jaki kraj byście polecali? wiadomo, że najlepiej Szwajcaria, ale ciężko z agencjami w kierunku, który mnie jara i mogę pokazać co potrafię

Niemcy/Austria/Szwajcaria/Anglia/Norwegia
Belgia/Holandia z dużym znakiem zapytania
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@Pitaq no właśnie takiej typowej do tapicerki nie ma, ale na alledrogo droższe odkurzacze piorące też nie wszystkie taka mają i trzeba dokupi c
  • Odpowiedz
Mirki jestem w trakcie przywracania lamp do stanu uztecznosci czy to normalne ze po etapie papieru 1200 lampy tak wygladaja ? Po przetarciu ich czysta woda wygladaja lepiej niz wczesniej ale po wyschnieciu momentalnie matowieja czy one nabiora blasku dopiero po polerce ? #autodetailing #motoryzacja #mechanikasamochodowa
h.....n - Mirki jestem w trakcie przywracania lamp do stanu uztecznosci czy to normal...

źródło: comment_1580912852n2yWbOf0hgGHHBrCrIUJwY.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak będzie cieplej to chcę wypolerować reflektory. Nie są w jakimś tragicznym stanie ale po 15 latach już nie wyglądają jak nowe. Jakie pasty polecacie do reflektorów i jakie pady? Czy przed polerowaniem powinienem najpierw zmatowić całoś papierami wodnymi? Po wszystkim chcę nałożyć folię czy mogę nałożyć folię do oklejania lakieru czy do reflektorów używa się innych?


#cardetailing #autodetailing
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Musisz kupić tzw folie wylewaną ( polimerowa) z monomeryczną zawsze sie tak bedzie działo. Jak juz kupisz folię odpowiednią to nakładasz tak: 1) zdejmujesz z podkładu 2) lekko podgrzewacz i wtedy robi sie ona plastyczna, ( ok 45-55’C)
3) jak jest juz cacy, podgrzewacz do 80,c kasując pamięć kształtu materiałowi i wtedy juz bedzie pięknie . ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
hej, czy warto oklejać samochód folią premium? Mam Mercedesa W205 2017 rok i już mam odpryski na masce, parkingówki itd. Koszt folii zawołali mi na całe auto około 8k netto w Gdańsku za bezbarwną, jakaś premium.

Za 1200 zł można założyć jakaś powłokę ceramiczna, tylko pewnie nie jest to takie fajne jak folia.

#samochody #cardetailing #autodetailing
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@buking: Jeśli masz na myśli pastę typu K-2 Tempo, to jeśli zrobisz to z głową i ręcznie - to raczej nic nie s---------z.
Ale pamiętaj - auto przed polerowaniem musi być naprawdę czyste (nie, jak wyjeżdżasz z myjni po o----------u karcherem to auto nie jest jeszcze czyste).
  • Odpowiedz
Czy polecacie jakiś ręcznik do auta z AliExpress? Przydałby się do osuszania kombiaka więc musi troszkę wody wchłonąć, jak będzie tani to mogę wziąć ze dwa. Bo jednak jakoś ciężko mi wydać te 60 zł na jakiegoś Fireballa.

Przy okazji też czy jakaś rękawica do mycia też z Ali jest warta uwagi? Mam na myśli takie coś LINK

#detailing #autodetailing #motoryzacja #pytanie
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Krol_Dzielni: @KanapkaPL: @prnppp:
Właśnie jestem po myciu auta (w końcu :)) i jestem bardzo zadowolony z ręcznika Monster Shine Fluffy Dryer z aukcji za 20zł. Teraz wycieranie to przyjemność, dwa ruchy i dach suchy ( ͡° ͜ʖ ͡°) udało się oblecieć całe Mondeo Mk3 w kombi (poza szybami) więc dość duże auto i nie było potrzeby nawet wyciskać wody z ręcznika :O.
  • Odpowiedz