Wpis z mikrobloga

#autodetailing #kosmetykasamochodowa #kosmetykaaut #detailing

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie szukałem info nigdzie indziej, nie siedzę na grupach albo forach o tej tematyce. Jestem kompletnym amatorem, który sam sobie czyści auto.
Mam głównie chemię rrc customs

Kupiłem sobie ostatnio na promocji polecana polerkę w Jula

Zawsze jak zabierałem się za auto to robiłem w kolejności
Spłukiwanie, mycie dokładne szamponem, preparaty do felg i ich szczotkowanie, spłukiwanie, glinkowanie, spłukiwanie, szybkie mycie, spłukiwanie, ipa i na koniec nakładam wosk i na koniec docieranie wosku. Na początku miałem collonite, a teraz soft99 fuso. Taki efekt z zewnątrz mnie zadowalał.

W między czasie dokupiłem jeszcze Quick detailer i po szybkich myciach psikalem zawsze tym po lakierze.

Czy kolejność jest ok? Tak to się fachowo robi?

Teraz mając polerkę chciałbym się dowiedzieć jak nią finiszować? Czy mogę nakładać na pady wosk który mam czy są do tego inne specjalne woski/pasty? Jakiego padu używać itp.
  • 4
@Anotherelf: Kolejność jest ok chociaż możesz wprowadzić pianę aktywną jako wstępne mycie czyli:
1. pianowanie całego samochodu wraz z kołami
2. w czasie kiedy działa piana aktywna myjesz koła, możesz wtedy też użyć deironizera
3. spłukujesz wszystko i teraz albo szorujesz opony jeśli ma na niej wpaść dressing albo przechodzisz od razu do mycia ręcznego na 2 wiadra.
4. spłukujesz i robisz dekontaminację lakieru (deironizacja, odsmalanie, glinkowanie)
5. (ewentualna korekta lakieru)
Jak już robiłeś korektę to cleaner jest zbędny. Cleanery mają za zadanie przede wszystkim ściągnąć oksydację, a Ty już to zrobiłeś pastą i nawet więcej ;) odtłuszczenie teraz przed woskiem to podstawa czyli IPA albo jakiś super out.