Witam. Mam zamiar zarejestrować samochód angielski w Polsce. I jeden poradnik
https://www.taniabrytania.uk/rejestracja-samochodu-sprowadzonego-z-wielkiej-brytanii-rejestracja-anglika-w-polsce/
mówi o tym że dobrze jest zacząć od wyrejestrowania go z DVLA zanim zarejestruje się go w CEPIKu w Polsce. Nie tłumaczy jednak dlaczego. Tylko że taki zabieg powoduje że samochód między wyrejestrowaniem a zarejestrowaniem jest w jakiejś dziurze czasowej i wówczas nie można nim jeździć bo ubezpieczalnie nie ubezpieczają samochodów niezarejestrowanych kompletnie w niczym. Mam oczywiście angielskie ubezpieczenie wciąż
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@patchupdate: udało się zarejestrować, jednak żaden poradnik nie tłumaczył że przy posiadaniu samochodu powyżej 6 miesięcy PRZED rejestracją należy udać się do urzędu skarbowego udowodnić zwolnienie z akcyzy i dopiero z tym udać się do wydziału komunikacji
  • Odpowiedz
Mirki czy znacie jakiś las iglasty z prawdziwego zdarzenia w okolicach #yorkshire albo gdzieś dalej. Chciałbym pochodzić po lesie w którym można się zgubić a nie po tych parkach z wyznaczonymi ścieżkami i płotami.
#pytanie #uk #anglia
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z początkiem października mam się przenieść wewnątrz firmy do Liverpoolu. Na codzień mam kontakt z angielskim z ludźmi z całego świata, ale czy ma ktoś jakieś porady, jak przed wyjazdem najlepiej się przygotować, głównie pod względem obycia się z miejscowym slangiem, czy da się znaleźć jakiś pokój/kawalerkę już teraz i podpisać umowę na odległość, gdzie najlepiej szukać naszych rodaków, gdzie pójść na polski obiad... wiele pytań się pojawia. #uk #
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@grolsch94: Poogladaj sobie brytyjskie seriale, aby zapoznac sie z jezykem. W Liverpoolu maja dosc... hmmm specyficzny akcent. Nikt Ci raczej na odleglosc nie wynajmie nic na dluzej. Rodakow sie w UK raczej unika (nie wszystkich) i szybko zrozumiesz dlaczego. Polskich sklepow/punktow uslugowych jest tyle, ze niektorzy zyjac tutaj kilkanascie lat nadal nie potrafia sie w jezyku Szekspira porozumiewac...
Zanim cokolwiek na dluzej wynajmiesz dowiedz sie cos o okolicy. Liverpool to
  • Odpowiedz
@grolsch94: To co slyszysz na BBC nijak ma sie do tego co uslyszysz na ulicy. Jak sie do jakiejs typowo specjalistycznej grupy na FB dodasz, to moze stezenie raka bedzie mniejsze. Grupy typu Polacy w XXXX to... Sporo fajnych osob poznalem dzieki wyjazdom motocyklowym, niestety duzo tez takich z ktorymi nie chce miec nic do czynienia.
  • Odpowiedz
Brytyjski rząd kupuje OneWeb, upadłą niedawno i niedokończoną jeszcze konstelację satelitów, mającą oferować globalny Internet. OneWeb konkurować będzie z analogicznym systemem Starlink firmy SpaceX.

Więcej, link do znaleziska: Globalny system Internetu satelitarnego OneWeb powstaje z popiołów

Ciekawe? Dziękuję Ci za wykop!

#internet #telekomunikacja #kosmos #oneweb #ciekawostki #biznes #wielkabrytania #anglia #spacex #gruparatowaniapoziomu
yolantarutowicz - Brytyjski rząd kupuje OneWeb, upadłą niedawno i niedokończoną jeszc...

źródło: comment_1593807953KwSQoIrIU07EJCsOo75UV8.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pytanie #ankieta #glupiewykopowezabawy #europa #dublin #irlandia #londyn #anglia #uk #wielkabrytania

Tag do obserwowania --> #herbyeuromirko

#60
Trzydziesty dzień konkursu na najlepszy herb europejskiej stolicy
rales - #pytanie #ankieta #glupiewykopowezabawy #europa #dublin #irlandia #londyn #an...

źródło: comment_1593626618AzCTSn7JzNLq3U77XQRbzj.jpg

Pobierz

KTÓRY HERB BARDZIEJ CI SIĘ PODOBA?

  • Londyn 76.4% (1547)
  • Dublin 23.6% (477)

Oddanych głosów: 2024

  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach