Jakiś czas temu dostaliśmy od znajomego telefon Xiaomi Redmi 5.
Telefon służył jako umilacz długich podróży dla córki.
Wszystko było super dopóki zaczął zamulać bo na telefonie zainstalowało się zbyt wiele aplikacji.
Chciałem go lekko "odświeżyć" przez przywrócenie ustawień fabrycznych. Po tej akcji telefon usilnie chce aby zalogować się do konta Xiaomi którego danych nie posiadam (podczas uruchomienia wpisałem coś randomowego, więc nie ma szans na odzyskanie hasła etc).

Pisałem do chińczyków( service.hk@support.mi.com) parę razy (podając
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@PurpleHaze: Liczyłem na to że może da się jakoś bez kosztowo to zrobić, nie potrzebuje nic poza androidem i współpracą z WIFI. Pewnie taniej będzie pozyskać kolejny tel. z szuflady...
  • Odpowiedz
Dostałem SMSa autoryzacyjnego z ePUAP o treści "kod autoryzujący [i tu 10 cyfr]. Nic od miesiąca, albo i dłużej tam nie robiłem i nie logowałem się. Może to oznaczać, że ktoś zdobył do ePUAP mój login i hasło i powinienem się martwić, czy olać to? A może to jakiś scam, ale niby w jaki sposób miałoby to działać, skoro nie ma tu żadnego linka, ani nic?
Niektóre dane celowo zamazałem.

#epuap
FightMaker - Dostałem SMSa autoryzacyjnego z ePUAP o treści "kod autoryzujący [i tu 1...

źródło: Screenshot_20231128_154136_Gallery

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#android Bawi się ktoś z was w odblokowywania bootloaderów? Mam kilkuletniego #huawei i chciałbym się nim trochę pobawić tak jak to robiłem kiedyś z Soniaczami ale falafelki już nie udostępniają możliwości zdobycia od nich kodu. Macie na to jakieś sprawdź pomysły?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@cysiekw 30$ to jakieś 120 złotych, tyle to może jest wart ten telefon. Szkoda zachodu, wymieniłem baterię, zamknę i dam ojcu a do eksperymentów upoluje coś innego na ebazarku
  • Odpowiedz
  • 0
@cysiekw: mam coś takiego jak napisy na żywo będę to musiał jakoś przetestować, ogólnie chodzi mi o to aby zapisywać automatycznie tekst za pomocą np Googla gdzieś w pamięci telefonu w txt aby potem można było łatwo znaleźć słowa kluczowe, bez nagrywania dźwiękowego a potem generowania napisów, chce aby to z automatu robić
  • Odpowiedz
mam coś takiego jak napisy na żywo


@derek1: Gdzie to masz?

ogólnie chodzi mi o to aby zapisywać automatycznie tekst za pomocą np
  • Odpowiedz
Mircy mam problem z telefonem.

Chcę sobie kupić #smartfon i właśnie przyszły nowe telefony służbowe w pracy. Dostałem Samsunga Galaxy A14. Mam obecnie Xiaomi MiA3 i ten telefon to żaden krok naprzód. Mam 6/128GB a tu 4/128GB więc lipa.

Problem jest taki, że zakładam zmianę pracy w 2024 - wysyłam już aktywnie CV, więc telefon będzie do zwrotu (co 2 lata przechodzi na własność pracownika i wtedy mogę robić co
ChickenDriver - Mircy mam problem z telefonem. 

Chcę sobie kupić #smartfon i właśnie...

źródło: 7115MQ57vmL._AC_UF1000,1000_QL80_

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czołem. Pacjent Motorola Edge 40. Mam go zaledwie od 3 tygodni, nie używam telefonu zbyt intensywnie. Naładowana do pełna bateria trzymała mi okolice 1,5-2 dni. Wczoraj jednak używałem go nieustannie przez kilka godzin do przeglądania internetu, następnie naładowałem do pełna około godziny 20:30 i wyłączyłem wifi, bluetooth oraz dane komórkowe. Po 2 godzinach było już tylko 73%, dzisiaj o 6:00 11%(!) W tym czasie miałem jedynie ustawiony budzik. Co może być tego
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rg_87 To dobrze. Może to była jakaś jednorazowa usterka sterownika, który odciął ładowanie baterii zanim się naładowała w 100%, a zapisał naładowanie do pełna.
  • Odpowiedz
Czy poleci ktoś bezpieczny manager haseł na android? Ten od eseta jest bardzo drogi, bo trzeba kupic pakiet za 200 zl, moja obecna subkrypcja internet security nie obejmuje password manager. Kaspersky ma ograniczenie ilosci hasel. Moze jest jakis inny dobry darmowy/platny nie za miliony?

#android #bezpieczenstwo #security #securityit #antywirus #komputery #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

U was też Google Pay jest tak posrane? W co najmniej 90% przypadków przy płaceniu w internecie każe weryfikować 3D Secure w aplikacji banku, mimo że potwierdzam już wcześniej odciskiem palca. Mało tego, już kilka razy mi odrzuciło transakcję, mimo że potwierdzilem wszystko w tej aplikacji. Wtf? Przecież to jest kompletnie bezużyteczne w takim razie, równie dobrze mogę sobie wybrać po prostu płatność kartą i wpisać jej dane, bo i tak znam.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W kategorii najgorszy zakup ostatnich lat, Galaxy Watch 5 Pro zajmuje podium. Boże co za kawał eletrosmiecia. Muli strasznie, wiecznie się coś w nim wiesza, a czasami potrafi całą baterie wciągnąć w 8 godzin xD

Dawno nie miałem tak gównianego sprzętu, noszę go coraz rzadziej bo właściwie nic w tym zegarku nie działa dobrze. Odradzam zdecydowanie, jedyny plus że tarcza z papajem dobrze kręci xD

#samsung #android #
kobiaszu - W kategorii najgorszy zakup ostatnich lat, Galaxy Watch 5 Pro zajmuje podi...

źródło: 20231127_174257

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest jakaś aplikacja która blokuje wszystkie połączenia? I nie powiadamia o tym? Bo chcę z telefonu zrobić mobilny router i dzwonienie i smsowanie nie jest mi potrzebne. Ktoś coś? #android
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michal_77 mnie tam się świetnie użytkuje Moto g82 teraz jest już chyba g84 w tej cenie. Ewentualnie jak lubisz duże baterie mogę polecić Galaxy m34 , do tego ma fajny ekran kosztem słabszych bebechów. Na Xiaomi i ich miui mam alergię to w tym temacie nie doradze. Ja sam używałem tych telefonów ,może i są lepsze( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@sztywny_misza nie znam się ale się wypowiem ( ͡º ͜ʖ͡º)
Mi się wydaje że ta kombinacja powinna być wykrywana hardware'owo albo ewentualnie przez system operacyjny. Albo robisz coś źle albo...

  • Odpowiedz
Jest jakiś player mp3 na android który pozwoliłby na streaming mp3 bezpośrednio z FTP albo dysku google ? #mp3 #ftp #android
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak wygląda ghost case #dbrand po kilku dniach na telefonie
Ogólnie po rozpakowaniu już była porysowana
Dbrand odpisał na ticket że mają tyle zwrotów że sobie nie radzą , i ogólnie case może się porysować za 49 dolarów wysłali bubel i jeszcze mówią że nie mają mojego płaszcza
To by było na tyle ostatni zakup z dbrand
Nie polecam
#iphone #android #telefony
PongPingPONG - Tak wygląda ghost case  #dbrand po kilku dniach na telefonie 
Ogólnie ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach