Wpis z mikrobloga

Czołem. Pacjent Motorola Edge 40. Mam go zaledwie od 3 tygodni, nie używam telefonu zbyt intensywnie. Naładowana do pełna bateria trzymała mi okolice 1,5-2 dni. Wczoraj jednak używałem go nieustannie przez kilka godzin do przeglądania internetu, następnie naładowałem do pełna około godziny 20:30 i wyłączyłem wifi, bluetooth oraz dane komórkowe. Po 2 godzinach było już tylko 73%, dzisiaj o 6:00 11%(!) W tym czasie miałem jedynie ustawiony budzik. Co może być tego przyczyną? Drastyczna zmiana nastąpiła z dnia na dzień i zastanawiam się, czy to normalny proces i wszystko wróci do normy, czy mam zacząć się obawiać.
#android #motorola
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@cichyluki88: o to chodzi, że jak pisałem, nie robiłem z tym telefonem niemal nic. Teraz już nie pamiętam, ale były tam chyba cztery pozycje: sieć komórkowa, telefon nieaktywny, wyświetlacz i coś jeszcze, obok każdej wartość od 1 do 5%. Zagadka.
  • Odpowiedz
@rg_87 No to ci się wpierdzieliło pewnie jakieś ransomware. Odpal skan jakimś antyvirem. Nie wystawialeś tel na jakieś skrajne temperatury (pod poduszką/przy oknie)?
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 0
@cichyluki88 przeskanowalem za pomocą Avira i wg tego programu telefon jest czysty. Może po prostu coś się pogrzało, jednorazowa akcja z dnia na dzień.
  • Odpowiedz
@rg_87 To dobrze. Może to była jakaś jednorazowa usterka sterownika, który odciął ładowanie baterii zanim się naładowała w 100%, a zapisał naładowanie do pełna.
  • Odpowiedz