Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 13
- 9
@LordDarthVader: w Holandii też są mandaty za blokowanie chodnika/miejsca gdzie jest zakaz - €30 dokładnie. Są miejsca w których nie można stawiać rowerów i są odcinane/zabierane przez odpowiednie służby. Rowery, które zbyt długo stoją w jednym miejscu i wyglądają na opuszczone najpierw mają naczepioną taką specjalną kartkę (pic rel), a później również są "odholowywane" i trafiają razem z tymi poodcinanymi, po które nikt się nie zgłosił na aukcję/skup.
źródło: comment_texuZQSwieWkD5Iin2XnFHrSLh6Ks8QX.jpg
Pobierz- 5
ale naprawdę jeżdżą tu setki, jak nie tysiące, osób :-)
@ksaler:Rowerzystów będą setki tysięcy, Rowerów jest ponad milion.
W 2005 zginęło 54 000 rowerów i około 15 000 zostało wyłowionych z kanałów.
Warto zobaczyć film o dzwonieniu przez rowerzystów, ile razy dzwonią i jak to zrozumieć, od 0:57

- 1
Jakies sieci w Amsterdamie gdzie mozna zjesc jakies db jedzenie bez rujnowania kieszeni?
Sieci z ciuchami gdzie mozna cos nie sztucznego kupic?
Sieci z ciuchami gdzie mozna cos nie sztucznego kupic?
@Bratek z sieci to LaPlace - dosyć rozsądnie cenowo i naprawdę smacznie, ale daleko od cenreum. Poszukaj w sieci jakichś rankingów street food albo burgerów w okolocy w której będziesz - ja tak zawsze robię. Wklep "beste goedkoopste eten in Amsterdam" i szukaj :D
- 2
@Bratek: kapsalony u turasow :3
Mirki Amsterdamskie, idzie tam u Was kupić euro za dolary, dużo kantorów jest? Wielkich kwot nie mam, ale zostalo mi 40 dolanow ktore chce przeznaczyc na wyjazd, i prawdopodobnie mi sie to bardziej oplaci niz podwójne przewalutowanie w Polszy.
#holandia #amsterdam #kiciochpyta #waluty
#holandia #amsterdam #kiciochpyta #waluty
Ford Transit 1300, data pierwszej rejestracji 04.11.1971, czterocylindrowy silnik benzynowy o mocy 65KW (89KM) i pojemności 1688cc, masa pojazdu 1606kg, #czarneblachy #motoryzacja #holandia #amsterdam #strazpozarna
źródło: comment_Nl1GEqDdpngH5vP00dM9BFSfgLa6WALq.jpg
Pobierz- 2
- 1
@cult_of_luna:widocznie dodałem od siebie przez przypadek. Mozliwe ze w tym transicie jest rzędowy silnik a nie V
Grupa syryjskich uchodźców LGBT
XD
ochrona sklepu nie interweniowała, gdy około 25-letni mężczyzna tureckiego albo marokańskiego pochodzenia zaczął obrażać ich w języku arabskim.
Ochroniarze wyprowadzili grupę LGBT ze sklepu oraz zapowiedzieli, że Syryjczycy są odtąd objęci rocznym zakazem odwiedzania sklepu. Jeśli nie dostosują się do nakazu, personel sklepu złoży doniesienie na policję w związku z zakłócaniem porządku publicznego.
@Amfidiusz: generalnie Amsterdam i Holandia to kraj do porzygu tolerancyjny (legislacyjnie) ale nie ma tam tego idiotycznego tabu politycznej poprawności jak w Niemczech
W skrócie:
Jesteś gejem? Spoko. Jesteś gejem i kogoś obrazisz? Dostaniesz po ryju tak samo jakbyś dostał gdybyś nie był gejem.
Nie przypadkowo w Holandii od 13 lat nie było żadnego islamskiego zamachu terrorystycznego (chyba?) - nie zdziwię się jeżeli ich policja non stop obserwuje odpowiednie siatki i w dupie
W skrócie:
Jesteś gejem? Spoko. Jesteś gejem i kogoś obrazisz? Dostaniesz po ryju tak samo jakbyś dostał gdybyś nie był gejem.
Nie przypadkowo w Holandii od 13 lat nie było żadnego islamskiego zamachu terrorystycznego (chyba?) - nie zdziwię się jeżeli ich policja non stop obserwuje odpowiednie siatki i w dupie
Mirki, za tydzień wybieramy się z czwórką znajomych do Amsterdamu, tak na spontanie na 3 noce. Polecacie jakieś hostele albo pokoje na studencką kieszeń?
(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
#kiciochpyta #amsterdam #nocleg
(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
#kiciochpyta #amsterdam #nocleg
@Heisenburger: studenckie kieszenie świecą pustkami a za darmo to co najwyżej w------l dostaniesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
@Heisenburger: to zdecydowanie nie jest miasto na studencką kieszeń, możesz spróbować poszukać czegoś na Bookaparcie albo bookingu
- 4
@ukruszony__kubek: O ile pamietam to jechaliśmy najpierw autrobusem z lotniska na dworzec kolejowy w Eindhoven a potem pociągiem do Amsterdamu
- 2
Od głównego wyjścia z lotniska w Eindhoven (obrotowe drzwi) na przeciwko jest przystanek autobusowy, z którego odjeżdżają autobusy na dworzec kolejowy co 15 minut, linia bodajże nr 401 (na dzień dzisiejszy coś tam przerabiają i przystanek jest zastępczy obok, jak zapytasz ochroniarza z lotniska gdzie iść to ci pokaże). Koszt €3.75 płatne u kierowcy gotówką lub kartą (ewentualnie w biletomacie tylko kartą). Na dworcu kupujesz bilet do Amsterdamu za €19.20 (odjazdy co
- 1
- 2
@Quepassa: Ciezka okolica do szukania pokoju na wynajem, stosunkowo droga, a nowe ogloszenia znikaja w mgnieniu oka. Szukaj na niedzieli i fejsbookowych grupach w Hoofddorpie, Haarlem, Amstelveen, Alsmeer i okolicznych miejscowosciach. Mozesz tez napisac ogłoszenie, na pewno bedzie wiekszy odzew niz na wykopie.
- 1
- 1
@Bratek pamiętaj, że za taxi zapłacisz więcej niż za hotel ;)
@Bratek Dwa, że holendrzy to wygodny naród. Wszystkie złotówy to limuzyny w leasingu z rocznika 16+.
Dwa, zmowa cenowa. Tutaj korporacje dają auta kierowcom. Nie ma indywidualnych kierowców, jak ostatnio głośny Pan z głównej. Korporacje utrzymują wysokie ceny, bo żadnej nie uśmiecha się ich obniżać. Może Uber właśnie coś zmieni.
Trzy, cholernie drogie ubezpieczenia na auta do przewozu osób.
Dwa, zmowa cenowa. Tutaj korporacje dają auta kierowcom. Nie ma indywidualnych kierowców, jak ostatnio głośny Pan z głównej. Korporacje utrzymują wysokie ceny, bo żadnej nie uśmiecha się ich obniżać. Może Uber właśnie coś zmieni.
Trzy, cholernie drogie ubezpieczenia na auta do przewozu osób.
#holandia Gdzie w #amsterdam kupić wafle, o takie?
http://www.bastek-bis.pl/template/images/produkty/wafel1.jpg
http://www.bastek-bis.pl/template/images/produkty/wafel1.jpg
- 0
@kurczaczak: w każdym polskim sklepie powinieneś dostać bez problemu.
7
Pogrzeb polskich lotników zestrzelonych w czasie II wojny światowej

Jutro w Amsterdamie, po 76 latach, odbędzie się pogrzeb 2 członków polskiej załogi bombowca Vickers Wellington, zestrzelonego w maju 1941 r. Krzysztof Socharski, syn jednego z lotników, powiedział, że wieść o odnalezieniu szczątków ojca oznacza dla niego "zakończenie wojny".
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- 21
- 0
@elady1989: przeslij mi wiecej plisssssss
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 5
- 1
@konOpusDei: Nie wiem, źle trafiliście. Coffeeshopy to legalne biznesy i nie wyobrażam sobie, żeby ktoś pakował w blanta coś innego niż zamawiasz. Nie twierdzę, że zmyślasz, bo mogło coś takiego mieć miejsce, ale takie sytuacje to raczej rzadkość. Paliłem pre-rolle w Hadze, w Amsterdamie i w Bredzie, tu gdzie mieszkam i nigdy na takie kwiatki się nie natknąłem. Wiadomo, to nie to samo co czyścioch, ale w pewnych proporcjach jest
@coolcooly22: kumpel był miesiąc temu i nie miał żadnego problemu
@coolcooly22 kupisz normalnie
- 6
Elo mireczki, jadę za półtora tygodnia do #holandia a konkretnie #amsterdam. Osoba z którą miałem lecieć zaliczyła double killa najpierw łamiąc mi serce (w sumie to nie) i zostawiając na lodzie z wyjazdem, którego sama się domagała xD W związku z tym pytanie - co zobaczyć, gdzie pójść, jakieś kluby otwarte w tygodniu gdzie nikt mnie nie zgwałci? Podróż samemu zwiększa ryzyko :/ No i ogólnie -
@Makku11: przereklamowane faktycznie
Moze rijksmuseum? Muzea historii kanałów tez są fajne
Moze rijksmuseum? Muzea historii kanałów tez są fajne
@sherkhaan: @Makku11:
(cebula alert #sekretykuzniara )
dużo ludzi nie bierze swoich darmowych piwek więc można masę żetonów na piwka znaleźć walające się na ziemi albo "wysępić" od ludzi którzy ich nie wykorzystali przy wyjściu z muzeum (wyjście jest przy barze, żetony są przyczepione do bransoletek na ręce więc czasami widać że ktoś wychodzi z żetonem albo po prostu widać po nim że niepijący). No ale trzeba
(cebula alert #sekretykuzniara )
dużo ludzi nie bierze swoich darmowych piwek więc można masę żetonów na piwka znaleźć walające się na ziemi albo "wysępić" od ludzi którzy ich nie wykorzystali przy wyjściu z muzeum (wyjście jest przy barze, żetony są przyczepione do bransoletek na ręce więc czasami widać że ktoś wychodzi z żetonem albo po prostu widać po nim że niepijący). No ale trzeba
477
Presja ma sens. Narodowe Muzeum Żydów wykreśla kłamliwe określenie

Na jednej z ekspozycji w Narodowym Muzeum Żydów w Amsterdamie napisano, że pewna żydowska rodzina straciła życie w „polskim obozie pracy” w Szopienicach w 1942 r. Zwiedzający wystawę Polacy zwrócili uwagę organizatorom ekspozycji i domagali się wykreślenia kłamliwego określenia....
z- 14
- #
- #
- #
- #
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Zna ktoś może jakieś ciekawe miejsca w Amsterdamie do kupna kilku pamiątek bardziej w stylu #wykopjointclub ? Jakieś sprawdzone miejsca w dobrych cenach? Zapalniczki, crashery coś w tym stylu. #amsterdam #wykopjointclub
























#amsterdam #holandia #wykopjointclub