Wpis z mikrobloga

Jak sobie rodzicie z soczewkami i alergią, która powoduje łzawienie i swędzenie oczu? Biorę tabletki na receptę Jovesto i kropię oczy Starazolinem. Tabletki fajnie ogarniają mi brak kataru i kichania, ale oczy nadal swędzą i nie da się funkcjonować w soczewkach. Wolałbym nie wracać do okularów.

#alergia #soczewki #okulary
  • 5
@CzipIDejl: Zalezy jaki starazolin, jesli ten niebieski to odpada.
Przy alergi najlepiej jednodniowe stosowac, alergeny wtedy zostaja na soczewce i na drugi dzien masz nowa. Krople to Ektin albo Zabak ale trzeba doczytac czy trzeba zdjac soczewki przed zakropleniem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@phoropter: trochę nie rozumiem co napisałaś. Dlaczego nie niebieski starazolin? I jakie krople można jednodniowe można stosować nie zdejmując soczewki? Wydaje mi się, że zawsze trzeba zdjąć soczewkę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lentilek: Na ulotce jest napisane żeby ściągać. Jeden dermatolog mi powiedzial ze tez lepiej sciagnac. Ogolnie nie ma prawie zadnych informacji z pewnych źródeł czy można czy nie. Wiem, że mowi sie o tym ze mozna dawac krople bez konserwantow (czyli wlasnie starazolin), ale nikt nie chce sie z nazwiska pod taką opinią podpisać.

Btw. Uzywam hylo gel i te krople to gamechanger
@CzipIDejl: Na pewno na tych niebieskich jest takie info ? Mogę sobie rękę uciąć że kiedyś było napisane że można. Sprawdziłem teraz i faktycznie jest info że po konsultacji z okulistą można stosować. Mi właśnie okulistka je polecała ale to z 5 lat temu jak nie więcej. Że nosząc soczewki mogę sobie je nimi zakraplać. Ja stosowałem Hylo care , i też rok temu był info że normlanie można wkraplać mając