Wszystko
Najnowsze
Archiwum
24
Tiramisu zabiło 20-letnią Włoszkę

20-latka z silną alergią pokarmową zjadła posiłek w restauracji wegańskiej, spodziewając się, że nie będzie tam składników, na które jest uczulona. Po deserze doznała gwałtownego wstrząsu anafilaktycznego. Po kilku dniach zmarła. W wegańskim tiramisu były prawdopodobnie śladowe ilości białka mleka.
z- 12
- #
- #
- #
- #
- 0
Leczę się na astmę, ostatnią kontrolę miałem dwa lata temu i jest to choroba, z której się nie wyleczę. Biorę Asaris, czasem Milukante i w razie duszności muszę mieć Ventolin.
No i co? W #luxmed wystawiali mi recepty na leczenie przewlekłe ale nagle, bez żadnego ostrzeżenia nie mogę już wystawić recept (nie wiem nawet dlaczego, jest jakiś limit jak długo można wystawiać recepty bez wizyty u lekarza?). Leki się skończyły,
No i co? W #luxmed wystawiali mi recepty na leczenie przewlekłe ale nagle, bez żadnego ostrzeżenia nie mogę już wystawić recept (nie wiem nawet dlaczego, jest jakiś limit jak długo można wystawiać recepty bez wizyty u lekarza?). Leki się skończyły,
- 5
@PanBulibu: leki można przedłużać do 6 miesięcy od ostatniej wizyty co zresztą jest dokładnie napisane w panelu. Zamów telekonsultacje lub zadzwoń i wybłagaj wizytę dodatkową.
- 1
@PanBulibu: jeżeli masz historię leczenia w luxmed to na telekonsultacji lekarz internista wypisze receptę. Sprawdzi sobie co brałeś i przedłuży. Nie musi być pulmonolog. Jak nie ma w Twoim mieście to możesz szukać po innych, zdarzyło mi się parę razy że np. w Warszawie dużo łatwiej się umówić niż w Krakowie.
3
Co najbardziej uczula zimą?

„Zimą nasilają się objawy uczulenia na alergeny całoroczne, czyli roztocze kurzu domowego, oraz alergeny odzwierzęce – głównie kota i psa. Okres grzewczy i dłuższe przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach, zwiększają stężenie tych uczulających czynników”.
z- 0
- #
- #
- #
- 0
Hej, nie wiem czy panikować. Od 2 lub 3 dni swędzi mnie całe ciało, najbardziej nogi, uda, tyłek, potem przedramiona, trochę plecy. Bez żadnej wysypki itp. Od tygodnia jestem w airbnb i korzytam z nowego proszku i płynu do prania. Raczej za dużo tych detergentów lałam. Czy to wygląda na objawy #alergia? Co to może być? Kiedy zacząć panikować?
#medycyna
#medycyna
Mendy w airbnb?
@Chakvi: pewnie jest tam jakiś mocny i tani detergent, zbyt agresywny dla skóry. Intensywnie nawilżaj i natłuszczaj skórę przez najbliższe parę tygodni, bo pewnie zaburzył Ci działanie bariery hydro-lipidowej, która chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi.
Hej czy ktoś z Was miał reakcję alergiczną na tusz w tatuażu, taką która pojawiła się już na zagojonym tatuażu?
Mi wywaliło na żółtym kolorze, 5 tygodni po zrobieniu dziary, wszędzie gdzie żółty miałem krostki, wszystko żółte odstawało. Swędziało jak cholera no i trochę szczypało/piekło. Dostałem u dermatologa maść Belogent no i niby po prawie 3 tygodniach stosowania przeszło, nie mam już tych krostek. Ale dalej trochę swędzi i czasem pieczenie czuję,
Mi wywaliło na żółtym kolorze, 5 tygodni po zrobieniu dziary, wszędzie gdzie żółty miałem krostki, wszystko żółte odstawało. Swędziało jak cholera no i trochę szczypało/piekło. Dostałem u dermatologa maść Belogent no i niby po prawie 3 tygodniach stosowania przeszło, nie mam już tych krostek. Ale dalej trochę swędzi i czasem pieczenie czuję,
@sokaris83: mi podnosiło kolor czerwony ale robiłem jak było ciepło niby zasłaniałem ale pod podniosło i swedzialo też cholernie. Jakąś maść sterydowa 3 tyg i luz znowu dziaralem czerwony inna firma i już nie było problemu generalnie nic ci nie będzie
- 1
- 1
@s---k: od dzieciaka już - po płatkach z mlekiem / kakałku / serze na kanapce / ogólnie nabiale - po kilku minutach kicham i smarkam, a potem mi przechodzi. Nie mam problemów z brzuchem ani innych gastrycznych, po prostu od strony układu oddechowego dostaję delikatny panic mode XD
Komentarz usunięty przez autora
- 1
RIP dla tych co mają pokrzywkę cholinergiczną, czyli stan w którym najczęściej zimą organizm reaguje na podniesienie temperatury ciała ostrym swędzeniem i wysypką. Najłatwiej o to wchodząc ciepło ubranym do centrum handlowego, gdzie jest nagrzane 25*C, nie mówiąc o bieganiu w mundurze i innych ćwiczeniach. Może to doprowadzić nawet do wstrząsu anafilaktycznego. Nie widzę, żeby było to coś co zwalnia z poboru.
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #alergia #pokrzywkacholinergiczna
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #alergia #pokrzywkacholinergiczna
@rfk_90Hz udało Ci się jakoś uporać z tą przypadłością?
Mam podobnie, porzuciłem diagnotykę jak mi lekarz powiedział "Bierz tester clatrę skoro działa". Jednak chciałbym wrócić do diagnostyki.
Mam podobnie, porzuciłem diagnotykę jak mi lekarz powiedział "Bierz tester clatrę skoro działa". Jednak chciałbym wrócić do diagnostyki.
- 0
@Testujezycie: nie bardzo, ale jest jakaś tam poprawa jednak.
- 0
Witam, jestem dystrybutorem Rainbow, wjechała spoko promka z racji BlackFriday Urządzenie Rainbow (To Filtr powietrza i odkurzacz w jednym) + wszystkie możliwe dodatki (Pranie dywanów, mopowanie, pranie tapicerki, trzepanie dywanów/tapicerki) Teraz w cenie 13000 a normalna cena w zależności od kursu dolara to około 17000. Możliwe raty do 48 miesięcy, albo raty 0 % na 10 bądź 20 rat. Jak ktoś potrzebuje konkretów to zapraszam na priv podam nr telefonu.
#odkurzacz
#odkurzacz
- 0
@vealen0: Ja tez sie na tym wychowałem dlatego później zaciekawił mnie biznes, rzeczywiście ciężko go popsuć
- 0
@SwiatWedlugAndrzeja: Ten sam, tylko ten z Allegro nie pochodzi z Polskiej dystrybucji i nie ma gwarancji 10 letniej producenta. No i przedewszystkim nie ma tego wyposażenia. Zreszta jak sie dzwoni do Pana z allegro to nie chce podać numeru seryjnego na dodatek tłumaczy sie, że to maszyny powystawowe
- 0
- 0
Poważnie się zastanawiam czy nie zacząć takiej diety:
- smalec wieprzowy, żeby uzupełnić tłuszcze
- białko w proszku.
Ewentualnie przejdę na jedzenie dojelitowe.
- smalec wieprzowy, żeby uzupełnić tłuszcze
- białko w proszku.
Ewentualnie przejdę na jedzenie dojelitowe.
ajezu jak mnie oczy szczypią i skóra swędzi
#alergia
#alergia
Mi pomaga maska przeciwpyłowa nawilżona w wodzie z kranu. Do godziny czasu, alergia znika.
- 0
@lgc89: @Kamokamo: Jak oczy pieką od alergii, to sporą ulgę daje zwykła woda. Wystarczy włożyć zamknięte oko pod strumień wody z kranu i delikatnie palcami pomasować końce powiek, gdzie rzęsy wychodzą. Tam się gromadzą uczulające pyłki i ich wypłukanie pomaga. Oczywiście pomaga to tylko na jakiś czas, ale dosyć skutecznie.
Ostatnio rzeczywiście jest jakieś nasilenie alergii. Dziwne, bo już rośliny żadne nie pylą (pierwsze zaczną pylić gdzieś w
Ostatnio rzeczywiście jest jakieś nasilenie alergii. Dziwne, bo już rośliny żadne nie pylą (pierwsze zaczną pylić gdzieś w
Ma ktoś z was ma #alergia na kota i posiada #koty w domu/mieszkaniu? Mam średnia alergię na sierść (białko fel D1). Czy ktoś z was był w podobnej sytuacji i posiada koty lub ma podobne doświadczenia (może jakiś alergik ma kota rasy, która mniej uczula)? Czy oprócz odczulania i leków antyhistaminowych są jakieś metody do zmniejszenia reakcji alergicznej na kiciaka? Chciałbym mieć w mieszkaniu kotka, ale niestety wstrzymuje
- 0
@iwunio a brałeś jakieś leki? To zwykły dachowiec? Kotka czy kocur?
@pchomrower nie brałem żadnych leków, klasyczny kocur dachowiec
źródło: comment_1668174973a6H0BD0BbbgnNVyT9pkTJ0.jpg
Pobierz- 0
- 0
Ktoś odczula się szczepionką Purethal drzewa?
Dzwoniłem po aptekach i nigdzie nie ma i w hurtowniach też nie sprzedają już tego
Da się to zamówić z jakiegoś innego kraju albo jest jakaś szczepionka alergiczna, która zawiera podobne alergeny?
Takie alergeny zawiera ta
Dzwoniłem po aptekach i nigdzie nie ma i w hurtowniach też nie sprzedają już tego
Da się to zamówić z jakiegoś innego kraju albo jest jakaś szczepionka alergiczna, która zawiera podobne alergeny?
Takie alergeny zawiera ta
- 2
@fefler: mieliśmy podobną historię a purethal trawy. Dzwoniłem po aptekach, aż trafiłem na jakąś sieciówkę, która sprawdziła mi dostępność w innych ich punktach, i udało się znaleźć.
- 0
- 1
@ManiacTeam: no dobra masz mnie, naiwnie myślałam, że może cos innego...
Niebieski ucieszy się że to kwiatek który będzie mógł wyrzucić xD
Niebieski ucieszy się że to kwiatek który będzie mógł wyrzucić xD
- 1
@Dzienpachniejakpoczatek: z tego co wyczytałam to powinna lepiej kwitnąć xD jutro to zrobię jak będzie cieplej żeby za dużego szoku nie miała.
- 3
Kilka słów o tym co lata w powietrzu w mieszkaniu...
Od dwóch lat mam psa, przecudna kochana istota. Regularnie czesany różnymi wynalazkami, które wyczesują kupę sierści, ale zawsze coś zostaje. Do szału doprowadzała mnie wszędzie powbijana sierść - tapicerka, koce, ubrania - no dosłownie wszędzie. Nie żebym był jakiś jebnięty na tym punkcie, ale no bez przesady. Próbowałem wszystkie metody na pozbycie się tej sierści. Nawet gdzieś myśl przeszła żeby skubańca na łyso
Od dwóch lat mam psa, przecudna kochana istota. Regularnie czesany różnymi wynalazkami, które wyczesują kupę sierści, ale zawsze coś zostaje. Do szału doprowadzała mnie wszędzie powbijana sierść - tapicerka, koce, ubrania - no dosłownie wszędzie. Nie żebym był jakiś jebnięty na tym punkcie, ale no bez przesady. Próbowałem wszystkie metody na pozbycie się tej sierści. Nawet gdzieś myśl przeszła żeby skubańca na łyso
źródło: comment_1664533427d6RfsriG9eFHOxJcbR7tZY.jpg
PobierzWV200EU
@BeginEnd: Hej i jak ten odkurzacz po 3 miesiącach? Jak z baterią, faktycznie trzyma jakieś 8min na jednym ładowaniu? I jak radzi sobie z pościelą, daje się ją odkurzyć bez wciągania? bo wiem że zwykłym odkurzaczem to ciężko.
- 0
@Ursus-maritimus: mam go już ok 6m (w wakacje kupiłem) i bateria trzyma. Zależy co odkurzasz. Jak ci się filtr zapch to bateria schodzi bardzo szybko - no w końcu to na baterię jest. Polecam wypróżnienie go jak tylko zmniejsza się siła ssania. Robi się bardzo prosto i szybko.
Pościel, wszelkiej maści tapicerka, koce itp się odkurza super. Kurze z powierzchni płaskich też czasami z lenistwa odkurzam.
Pościel, wszelkiej maści tapicerka, koce itp się odkurza super. Kurze z powierzchni płaskich też czasami z lenistwa odkurzam.
bo wiem że zwykłym odkurzaczem to

























Ktoś poleca miejscówkę do wykonania panelu Alex? Trochę drogie dlatego jestem uwazny
Możesz jeszcze poszukać czy nie ma jakiejś promocji bezpośrednio w Diagnostyce (zadzwonić do wybranego punktu pobrań) albo poszukać w sieci kodów. Czasem rozdają kody np. na czarny piątek. Alab na ostatni czarny piątek miał zniżkę -15%, nie wiem jakie