Wpis z mikrobloga

Warto iść na odczulanie w przypadku alergii na trawę? To był pierwszy rok w którym brałem leki, no i ogólnie jest okej (jak biorę leki). Najgorzej było maj/czerwiec (ale i tak dużo lepiej niż po inne lata), jedyne co mi towarzyszyło to swędzenie/podrażnienie oczu, katar w nie dużym stopniu a kaszel w ogóle. Z tego co czytałem to jest to długotrwałe i mowa jest o zastrzykach - kto je wykonuje? Samemu czy w swoim ośrodku zdrowia np?
#alergia #zdrowie
  • 5
@Mikseth: Ja się odczulam 3 lata, zastrzyki wykonywane są u lekarza, dawki są zwiększane stopniowo. Czy warto? Alergia może się nasilać, u mnie w niewielkim stopniu się zmniejszyła na trawy/zboża, w nieco większym stopniu na kurz/roztocza, ale kazdy może inaczej reagować. Trochę wkurzające są wizyty co 4 tygodnie plus to że musisz zostać 40 min po zastrzyku
@MinscBoo: Ale te wizyty/zastrzyki to u alergologa czy u rodzinnego? Pytam, bo tam gdzie jeżdżę do swojego to nie dość, że mam godzinę w jedną stronę to jeszcze terminy odległe ;/

Leki sezonowe normalnie przyjmujesz czy jak odczulanie to już leków nie?
@Mikseth: U alergologa, najpierw musisz przejść kwalifikacje czyli najpewniej zapyta o wielkość reakcji skórnej w miejscu i po ostatnim zastrzyku. Tak, leki przyjmuje normalnie. Niestety, odczulanie to nie terapia cud i trzeba kilka lat czekać na efekty, a i one mogą być mniejsze od oczekiwań
@MinscBoo: Właśnie jestem po konsultacji z alergologiem. Mogę niby te zastrzyki brać i nawet nie drogo mnie wyjdą bo refundowane. Ale skoro leki działają i jest okej to w sumie nie muszę (póki co).