Wpis z mikrobloga

Kilka słów o tym co lata w powietrzu w mieszkaniu...

Od dwóch lat mam psa, przecudna kochana istota. Regularnie czesany różnymi wynalazkami, które wyczesują kupę sierści, ale zawsze coś zostaje. Do szału doprowadzała mnie wszędzie powbijana sierść - tapicerka, koce, ubrania - no dosłownie wszędzie. Nie żebym był jakiś jebnięty na tym punkcie, ale no bez przesady. Próbowałem wszystkie metody na pozbycie się tej sierści. Nawet gdzieś myśl przeszła żeby skubańca na łyso ogolić ;P Aż wreszcie nabyłem dość kosztowny odkurzacz ręczny z przystawką do sierści. I to był strzał w dziesiątkę. Zacząłem odkurzać prawie codziennie: pościel po spaniu, kanapa do spania, wersalka, dwa legowiska dla psa. Potem co drugi albo trzeci dzień. Ilość sierści wolno latającej zmniejszyła się do akceptowalnego poziomu. Z tapicerki i koców też zniknęła.

Po jakimś czasie zauważyłem efekt uboczny - w mieszkaniu prawie nie ma kurzu. W tym moim odkurzaczu jest filtr który trzeba co jakiś czas czyścić (raczej co drugie odkurzanie bo przestaje prawie ssać grr...) Zrobiłem eksperyment - nie odkurzałem od piątku do poniedziałku żeby zobaczyć ile się nazbiera. No i szczena mi opadła... Zdjęcia poniżej + łyżeczka dla oddania skali. Po lewej jest sierść i innego rodzaju "grubsze elementy" z filtra wstępnego, po prawej sam kurz z wytrzepanego filtra.

Wniosek: odkurzajcie swoje kanapy, wersalki, łóżka pościel i wszystko co jest materiałowe i leży odłogiem. Inaczej wdychacie cały czas ten syf. Może nie koniecznie tak często jak ja, ale raz na tydzień by wypadało.

#zdrowie #alergia #pies #poradadnia
BeginEnd - Kilka słów o tym co lata w powietrzu w mieszkaniu...

Od dwóch lat mam p...

źródło: comment_1664533427d6RfsriG9eFHOxJcbR7tZY.jpg

Pobierz
  • 7
@BeginEnd:
Jak miałem psa to polubiłem odkurzacz wodny.
Taki najtańszy MPM wytrzymał ponad 7 lat.
Dopiero wtedy widzisz ile tego jest...no i tak nie śmierdzi jak odkurzasz.
@Sierran @Hingivend @klimatyzator

Odkurzacz ręczny WV200EU był już z tą końcówką - ta po prawej. Do zwykłego odkurzacza mam takie dwie, które używam rzadziej. Na alledrogo szukajcie czegoś takiego:
https://allegro.pl/listing?string=Ssawka%20z%20welurem%20odkurzacz
https://allegro.pl/listing?string=karcher%20ssawka%20do%20tapicerki&strategy=NO_FALLBACKℴ=p

Taka kombinacja na razie mi wystarcza. Ale może w przyszłości zaopatrzę się w coś bardziej pro.
WV200EU


@BeginEnd: Hej i jak ten odkurzacz po 3 miesiącach? Jak z baterią, faktycznie trzyma jakieś 8min na jednym ładowaniu? I jak radzi sobie z pościelą, daje się ją odkurzyć bez wciągania? bo wiem że zwykłym odkurzaczem to ciężko.
@Ursus-maritimus: mam go już ok 6m (w wakacje kupiłem) i bateria trzyma. Zależy co odkurzasz. Jak ci się filtr zapch to bateria schodzi bardzo szybko - no w końcu to na baterię jest. Polecam wypróżnienie go jak tylko zmniejsza się siła ssania. Robi się bardzo prosto i szybko.

Pościel, wszelkiej maści tapicerka, koce itp się odkurza super. Kurze z powierzchni płaskich też czasami z lenistwa odkurzam.

bo wiem że zwykłym odkurzaczem