Wpis z mikrobloga

Mam alergię na roztocza i kurz, jak siedzę dłużej w domu to mam męczący katar, kichanie i zatkane zatoki, ostatnio w okresie zdalnej pracy/nauki szczególnie mi się to nasiliło. Czy domowy oczyszczacz powietrza pomógłby na te dolegliwości, ktoś ma doświadczenie w temacie? Jeśli tak to polecił by ktoś jakiś sprzęt do max 500-600 pln? Tyle tych modeli, że można się pogubić. Z góry dzięki :)
#xiaomi
#alergia
#kiciochpyta
#pytaniedoeksperta
  • 5
  • Odpowiedz
@avira: pomoże odkurzanie podłogi, ścieranie kurzu z mebli, pozbycie się wykładzin i dywanów. Jeśli w oknach masz firany i zasłony to zamiast zasłon rolety, mniej zbierają.

Częściej zmieniaj pościel, możesz też sobie wymrażać ją w zamrażarce

Wietrzenie pomieszczeń też pomaga
  • Odpowiedz
@moll: Oczywiście pomieszczenie sprzątam regularnie na tyle na ile się da, ale mam dużo mebli itd gdzie ciężko o mega dokładne sprzątanie. Nad roletami faktycznie muszę się zastanowić. Pokój dużo wietrzę w lecie, natomiast w zimie na pewno będzie rzadziej. Jednak czy oczyszczacz zmieni coś zauważalnie w kwestii kurzu ? :)
  • Odpowiedz
Takiego cardio w domu w okresie zimowym też nie da się uprawiać, bo na drugi dzień mam wręcz atak alergii.
  • Odpowiedz
@avira: jeśli wybierzesz model z filtrem powietrza to pewne tak. Mamy w domu rekuperację i od czasu jej uruchomienia faktycznie kurzu jest mniej, a to działa trochę podobnie.

Tylko pamiętaj o regularnej wymianie filtrów, bo inaczej lipa
  • Odpowiedz