@ziemba1: myślę, że zbytnio upraszczasz ( ͡~ ͜ʖ ͡°) RPA to jest prawdziwy kocioł kultur i narodów. Każdy ciągnie w swoją stronę. Twoje założenie nie jest błędne, ale nie uwzględnia ludów bantu, afrykanerów i wszystkich interakcji między nimi. Stąd wojny z Zulusami, wojny burskie, potem apartheid, który był jednak o wiele mocniej sterowany przez holendrów i ich interpretację doktryny kalwińskiej. Anglicy i ich potomkowie trzymają się
  • Odpowiedz
Mirki do różowej wydzwaniają jakieś nieznane numery z afryki (boleć na boku Mokebe odpada XD) wiem że to naciągacze i tu mam pytanie czy można zablokować np. te numery kierunkowe, bądź coś innego z tym zrobić? #pytanie #afryka
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@espumisanmax: Dlatego południowa Afryka jest najlepsza. RPA byłem tylko w Kapsztadzie, ale Namibia, Botswana są genialne. Zimbabwe już mniej. W Namibii mają nieźle działające służby, a za okradniecie turysty idzie się siedzieć na 25 lat. W Botswanie mozna pójść późnym wieczorem na stację kilometr od hotelu i najgorsza rzecz jaka cię tam może spotkać to pijany autochton chcący nawiązać dyskusje na tematy egzystencjalne. W środkowej Afryce zamiast dyskusji możesz nawiązać
  • Odpowiedz