na pewno na tej mapce są wszystkie tylko zaakceptowane projekty? bo tak patrząc że każdy punkt na mapie to około 500k PLN a w sumie rozdano 100mln to coś tu nie gr chyba

100 mln / 3005 działalności to średnio 35k PLN na firmę

#kpo #afera
revoolution - na pewno na tej mapce są wszystkie tylko zaakceptowane projekty? bo tak...

źródło: yrBjbn

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

We wczorajszym wpisie stwierdziłem, że moim zdaniem ta afera o KPO jest nieco dęta i wynika w dużej mierze z faktu, że ludzie nie załapali, że te jachty itd. to nie są prezenty dla byznesmenów, tylko zakupy na firmę, które mają pomóc w prowadzeniu biznesu. Oczywiście należy dyskutować nad zasadnością i efektywnością wydatkowania środków publicznych - i ja w tej sprawie też mam swoje zdanie - ale bądźmy jednak w tej dyskusji
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Myślę, że afera KPO dała drugie życie dla Wykopu, także może dzięki temu ten portal stanie się miejscem niezależnego dziennikarstwa i patrzenia władzy na ręce ? Jakby nie patrzyć to takie miejsce jest Polakom potrzebne aby dokładnie przyglądać się działaniom władzy bez względu na to z jakiej strony politycznej jest.

Korzystając z tej okazji zwracam się z prośbą do wykopu aby nie shadow banować wydarzeń politycznych domyślnie a na zasadzie jak ktoś
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale mi humor zepsuliście, a fajny miałem. Jak przyszła pandemia i straciłem dobrze płatną pracę, to z-----------m rowerem wożąc ludziom żarcie. A wystarczyło wniosek dać o jacht i go sprzedać po okresie tam wymaganym w regulaminie dotacji. #kpo #afera
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak macie niedopłatę podatku 3 złote to nie zapomnijcie zapłacić, bo będą was nękać potem miesiącami, latami jak przestępców i bandytów.

Nie to co Ci uczciwi, biedni, uciśnieni przedsiębiorcy, którzy ledwo wiążą koniec z końcem i odliczają sobie nawet gumę do żucia od podatków.

Tak źle im sie wiodło, ze musieli dotacje dostac na jachty.

#kpo #afera #4konserwy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tellet: legalne jest to tak długo jak spoleczenstwo na to przyzwala. Polecam sprawdzic co legalnie robili Romanowowie w carskiej rosji i jak skonczyli. Król Francji też.
  • Odpowiedz
Na szczęście zablokowali stronę internetową KPO w trosce o biednych obywateli, bo po co ich stresować?

No, a najgorsze jest to, że to wszystko na bezczela i równie na bezczela będą sobie dalej posyłać tymi jachtami I wynajmować te domki, bo "co nam zrobicie?"

#kpo #afera #4konserwy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Podobno już znaleźli jakieś frajera, słupa, który będzie kozłem ofiarnym i weźmie całą winę za to KPO na siebie, a reszta zostanie na stołkach. Pewnie najbardziej odpowiedzialne za to osoby i tak nie poniosą żadnych konsekwencji.

No i jachty dalej będą pływać, a nieruchomości na najem okazjonalny się wynajmować, a maszyny kręcić lody, no bo przecież teraz jak to tak biedni przedsiębiorcy mają oddać jak już kupili to to nie będzie takie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MakiawelicznyAltruista dawali to brali, tak jak 800+ biorą wszyscy bez względu na zarobki. Serio dziwicie się, że ktoś bierze pieniądze leżące na ziemi? Tak było zawsze, bez względu na to kto rządzi. Ten kraj to gowno i następne wybory tego nie zmienią. Kolejne też nie. Za 20 lat będzie to samo...
  • Odpowiedz
Wiecie gdzie można śledzić bez zbędnego spędzania całych dni na tym jakieś nowe dofinansowania dla przedsiębiorców, które stosunkowo łatwo uzyskać? Tylko te stronki rządowe czy może jest jakiś kanał na YouTube, blog, cokolwiek? Sam mam działalność ponad 5 lat i nigdy nie skorzystałem z żadnego wsparcia.

#kpo #afera #wlasnafirma #dotacje #dotacjeunijne
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sigmaboy999: jak się dowiesz to daj znać, bo o tym samym myślę po tej całej aferze... żeby nie czuć się jak ostatni frajer co tylko płaci a inni biorą xD
  • Odpowiedz
@sigmaboy999: dołączam. Najlepiej niech zbierze ankietę i i przyśle email jak będą pieniądze możliwe do wzięcia dla mnie. @lukasj czytając to wiesz w co nie wchodzić. Jak firma dostawała darmowy kapitał to jak mam konkurować ceną gdy mój kapitał musi się zwrócić. Te dotacje niszczą wiele branż w tym moja
  • Odpowiedz