#gielda #ikze #bos

Przeniosłem środki z uniqa fundusze do BOS. Mój plan to około 50% trzymać w jakimś ETFie (albo może ETFach) a na pozostałe 50% spróbować swoich sił z wybieraniem spółek. Skoro to IKZE to horyzont czasowy to jeszcze z 20lat, więc część z tych 50% może być bardziej ryzykowne. Może ktoś chciałby się podzielić jakąś strategią albo konkretną spółką.

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop
  • 0
@Korges: w sensie, że jest drogi jeśli chodzi o opłaty? Czy że spółki które reprezentuje są drogie i nie będą rosnąć?
  • Odpowiedz
  • 0
@korin_: etf na szeroki rynek, jakieś vanguardy kosztują po 0.1-0.2% rocznie. Za zarządzanie kilkoma tysiącami spółek. mWIG, i generalnie te polskie etfy to ~1% rocznie. Dla mnie to bloker
  • Odpowiedz
@Milanek93: w sumie dobry plan, a w długiej perspektywie raczej nie stracisz, nie wiem co by się musiało wydarzyć, aby to jebło. Swojego czasu trzymałem PZU na IKE i po odcięciu, a potem jeszcze po wypłacie dywidendy dokupowałem kolejny papier. Kręciło się prawie 4 lata i ładnie dało zarobić. Za te środki kupiłem Nvidie, a reszta poszła w ETF World/EM IMI.
  • Odpowiedz
@Milanek93: PZU bym zostawił. Może nie będzie rosło jakoś spektakularnie, ale to jest maszynka do robienia pieniędzy. Teraz wprowadzają nowe etfy, z każdego będą ciągnąć coraz większą górę pieniędzy jako % od aktywów. Może i niedługo sektor zdrowie w końcu będzie rentowny, bo na razie tez mocno tam inwestują. Nawet jak nie korzystasz ze zniżek, to te ~5% rocznie dywidendy będą płacić. Pamiętaj, że jeszcze ich czeka ewentualna fuzja z
  • Odpowiedz
@pepedros +2
Ale jutro będzie pompa

Grupa LPP miała w I kw. 475 mln zł zysku netto j.d. wobec konsensusu 440,5 mln zł

Zysk operacyjny wyniósł 688 mln zł, a EBITDA 1.282 mln zł. Konsensus PAP Biznes przewidywał 673,3 mln zł zysku operacyjnego i 1.261,9 mln zł EBITDA.

Przychody grupy wyniosły 5,472 mld
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HAMSKLOSS89 @pepedros konsensus sam w sobie nie ma znaczenia. pytanie, które trzeba sobie zadać to czy WYNIK, był lepszy/gorszy od tego co już jest w cenie. LPP przed publikacją było przecież po mega mocnym rajdzie, blisko ath. więc to, że konsensu tam przykładowo wskazywał na +100,a LPP pokazało +108, to nie ma znaczenia - bo cena po jakiej latał papier wskazywała, że inwestorzy liczyli np. na +120. więc pobili konsensus,
  • Odpowiedz
@Herm1t: dla mnie to nie jest normalne, ok spadek sprzedaży o 2% (i to tylko w części marek i krajów), z drugiej strony wzrost przychodów i zwiększenie marży - a kurs poleciał jak jakiś smieciuch xddd
  • Odpowiedz
@radziktc: LPP zacznie wypłacać pracownikom premie za wyniki w formie akcji, które będą na ten cel skupować z rynku, także potencjał na ssanie akcji co pół roku jest.
  • Odpowiedz
Mirki mam trochę gotówki po sprzedaży #lpp i chcialbym poczekać na jakiś spadający nóż( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakie aktywo najlepiej kupić w XTB aby kasa w jakiś sposób pracowała zamiast leżeć i czekać? W sensie coś bezpiecznego, może ETFBTBSP.PL ?
Były kiedyś takie wpisy dla EUR i USD. (i może też warto odświeżyć bo nie mogę znaleźć teraz)

#gielda
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

niepopularna opinia, ale dla mnie sklepy z lpp to takie pepco 'premium' xD ubrania typu chińskie szmaty, ale modniej wyglądające niż te z pepco.
  • Odpowiedz