Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 2
- 0
#gielda #ikze #bos
Przeniosłem środki z uniqa fundusze do BOS. Mój plan to około 50% trzymać w jakimś ETFie (albo może ETFach) a na pozostałe 50% spróbować swoich sił z wybieraniem spółek. Skoro to IKZE to horyzont czasowy to jeszcze z 20lat, więc część z tych 50% może być bardziej ryzykowne. Może ktoś chciałby się podzielić jakąś strategią albo konkretną spółką.
Przeniosłem środki z uniqa fundusze do BOS. Mój plan to około 50% trzymać w jakimś ETFie (albo może ETFach) a na pozostałe 50% spróbować swoich sił z wybieraniem spółek. Skoro to IKZE to horyzont czasowy to jeszcze z 20lat, więc część z tych 50% może być bardziej ryzykowne. Może ktoś chciałby się podzielić jakąś strategią albo konkretną spółką.
- 0
@Korges: w sensie, że jest drogi jeśli chodzi o opłaty? Czy że spółki które reprezentuje są drogie i nie będą rosnąć?
@korin_: etf na szeroki rynek, jakieś vanguardy kosztują po 0.1-0.2% rocznie. Za zarządzanie kilkoma tysiącami spółek. mWIG, i generalnie te polskie etfy to ~1% rocznie. Dla mnie to bloker
@trogatelnaya_raduga: zawód inwestor sprzedał swój pakiet akcji
@trogatelnaya_raduga: rewizja prognoz przychodów, lekka redukcja prognoz otwarć sinsayow + jakiś fund zmniejszył reko. Dla mnie to dalej hold longterm (ale i tak boli xd), bo wyniki q1 i tak były rekordowe
źródło: 1000015370
Pobierz@Milanek93: w sumie dobry plan, a w długiej perspektywie raczej nie stracisz, nie wiem co by się musiało wydarzyć, aby to jebło. Swojego czasu trzymałem PZU na IKE i po odcięciu, a potem jeszcze po wypłacie dywidendy dokupowałem kolejny papier. Kręciło się prawie 4 lata i ładnie dało zarobić. Za te środki kupiłem Nvidie, a reszta poszła w ETF World/EM IMI.
@Milanek93: PZU bym zostawił. Może nie będzie rosło jakoś spektakularnie, ale to jest maszynka do robienia pieniędzy. Teraz wprowadzają nowe etfy, z każdego będą ciągnąć coraz większą górę pieniędzy jako % od aktywów. Może i niedługo sektor zdrowie w końcu będzie rentowny, bo na razie tez mocno tam inwestują. Nawet jak nie korzystasz ze zniżek, to te ~5% rocznie dywidendy będą płacić. Pamiętaj, że jeszcze ich czeka ewentualna fuzja z
#gielda #lpp No i gdzie ta pompa @pepedros ? Ostry kibel..ehhh
https://wykop.pl/wpis/86441661/ale-jutro-bedzie-pompa-grupa-lpp-miala-w-i-kw-475-
https://wykop.pl/wpis/86441661/ale-jutro-bedzie-pompa-grupa-lpp-miala-w-i-kw-475-
Ale jutro będzie pompa
Grupa LPP miała w I kw. 475 mln zł zysku netto j.d. wobec konsensusu 440,5 mln zł
Zysk operacyjny wyniósł 688 mln zł, a EBITDA 1.282 mln zł. Konsensus PAP Biznes przewidywał 673,3 mln zł zysku operacyjnego i 1.261,9 mln zł EBITDA.
Przychody grupy wyniosły 5,472 mld
@Milanek93: rynek nie zrozumiał dobrych wyników :(
@HAMSKLOSS89 @pepedros konsensus sam w sobie nie ma znaczenia. pytanie, które trzeba sobie zadać to czy WYNIK, był lepszy/gorszy od tego co już jest w cenie. LPP przed publikacją było przecież po mega mocnym rajdzie, blisko ath. więc to, że konsensu tam przykładowo wskazywał na +100,a LPP pokazało +108, to nie ma znaczenia - bo cena po jakiej latał papier wskazywała, że inwestorzy liczyli np. na +120. więc pobili konsensus,
@walt_gunner: w sensie?
@walt_gunner: LPP prognozowany spadek dynamiki przychodów, u Modivo prognozowany wzrost przy niskiej bazie
Więc gdzie brak logiki?
Więc gdzie brak logiki?
- 5
Ej chyba się coś popsuło, bo zarząd LPP wyznaczył dywidendę na październik, a GPW już dzisiaj odcięła
#gielda #lpp #meczennicylpp
#gielda #lpp #meczennicylpp
@Otter: ładna dywidenda 6%
@ParadygmatYT: odcinają teraz 6% ale do października te pieniądze jeszcze wypracuja np 10% tak to działa
- 8
@Herm1t: dla mnie to nie jest normalne, ok spadek sprzedaży o 2% (i to tylko w części marek i krajów), z drugiej strony wzrost przychodów i zwiększenie marży - a kurs poleciał jak jakiś smieciuch xddd
- 1
źródło: facebook_messenger_chat
Pobierz@ja_tu_tylko_na_moment on do zapakowanego w LPP pisze „Ty w dino”?
- 4
- 10
- 0
- 0
Mirki mam trochę gotówki po sprzedaży #lpp i chcialbym poczekać na jakiś spadający nóż( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakie aktywo najlepiej kupić w XTB aby kasa w jakiś sposób pracowała zamiast leżeć i czekać? W sensie coś bezpiecznego, może ETFBTBSP.PL ?
Były kiedyś takie wpisy dla EUR i USD. (i może też warto odświeżyć bo nie mogę znaleźć teraz)
#gielda
Jakie aktywo najlepiej kupić w XTB aby kasa w jakiś sposób pracowała zamiast leżeć i czekać? W sensie coś bezpiecznego, może ETFBTBSP.PL ?
Były kiedyś takie wpisy dla EUR i USD. (i może też warto odświeżyć bo nie mogę znaleźć teraz)
#gielda
- 3
- 16
źródło: temp_file4521602307272705375
Pobierz@machobuzon: LAGA DYGA
@machobuzon: zawód inwestor wrzucił LPP do picków na 2026
- 0
@HAMSKLOSS89: analiza wsteczna wiadomo co :D
@damer135: niby tak, tylko jest tyle dobrych spółek do kupienia a pieniędzy tak mało :(
8
Polski gigant odzieżowy utopił w Rosji setki mln zł. Nie dostanie reszty zapłaty
Koncern odzieżowy LPP (właściciel m.in. RESERVED) dokona odpisów w wysokości ok. 788 mln zł dotyczących rosyjskiej spółki Re Trading, którą sprzedał wiosną 2022 roku.
z- 6
- #
- #
- #
- #
- #
- 1




























to nie porada.
Zarząd LPP nie planuje i nie przeprowadza splitu (podziału) akcji przede wszystkim ze względu na fakt, że spółka powstała pod rządami dawnego prawa handlowego, przez co duża część jej wyemitowanych walorów to akcje uprzywilejowane. Przeprowadzenie podziału tych papierów byłoby skomplikowane i zawiłe pod kątem prawnym.
https://ck-legal.pl/jedna-akcja-lpp-warta-tysiace-zlotych/