@Bartoxik: Nic nie rozumiem. Za dużo skrótów medycznych.

Co z tego wynika? Że bezobjawowcy mają zapalenie płuc? Że ludzie bez objawów mają słabe wysycenie krwi tlenem?
Że respirator to pewna śmierć? Że większość będzie potrzebowała tlenu?

NIC NIE CZAJĘ.
  • Odpowiedz
@Bartoxik: Generalnie potwierdzenie tego co już wiemy. Przy COVID następuje tzw. Cicha hipoksja, a więc mówiąc obrazowo dusisz się ale o tym nie wiesz; jak młody jesteś to zapewne występuje czwzciej, bo stary padnie szybciej... Lekarze zaczynają unikać wentylacji nieinwazyjnej (przez maskę) i tylko podają tlen przez wąsy albo od razu intubują- wynika to nie tyle z chęci lepszego leczenia ale po prostu zapobiega się rozsiewaniu wirusa i chroni tym
  • Odpowiedz
Pomyslalem ze zrobie osobny tag #mirkopacjent gdzie mozna wpisywac jakie ma sie objawy i co pomaga.

Podkeslam ze nie wiem czy mam wirusa bo mnie nie testowali, mam jedynie objawy: kaszel i wczesniej temperature.

Kaszel utrzymuje sie od ponad 2 tygodni ale temperatura byla tylko przez 2 dni i bylo to 39 stopni. Paracetamol zadzialal.

Historia
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dokam: tak szczerze - co drugi polak od stycznia miał pewnie podobne objawy. Teraz każdy przypadek kaszlu to koronawirus? Takie same objawy daje każda wirusowa infekcja górnych/dolnych dróg oddechowych
  • Odpowiedz