Wpis z mikrobloga

Jakie wkręty warto kupić w przypadku gdy mam do połączenia prostopadle kańtówki 10x5 cm, drewno suche z palet czy czegoś takiego, więc pewnie sosna/świerk ?
Będzie to rama obudowy koszy na śmieci więc nic krytycznego, bez obciążeń.
Ciesielskie talerzykowe 6mmx100mm czy może większa średnica?
#stolarstwo #diy #budujzwykopem
  • 6
jak drewno wysezonowane do tych 20% wilg. to wlecisz w nie nawet grubszym wkretem. Wyschniete zalecałbym wczesniej delikatnie nawiercic.
Co do wielkosci wkreta to trzeba byłoby policzyc czy spełnia warunek nosnosci (na zerwanie polaczenia, jakos tak). Bez liczenia to po prostu #!$%@? je wkretem dedykowanym do drewna 90-100mm ;-)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wpiot: zaproponuję wkręty ciesielskie, takie z szerokim łbem na torxa, długość 100-120. Takie zwykłe tyłu spax też oczywiście wystarcza ale będą korodować z czasem a te ciesielskie są zdecydowanie grubsze i wytrzymają dłużej.
@Powuyo: @Fangu: @pigoku:
Dzięki, będę celował w 6x120mm torx z szerokim łbem, używałem ten typ do innej roboty i było ok.

Pytanie dodatkowe w temacie jeśli można: moja wkrętarka 12v nie daje rady wkręcać takich wkrętów, zrobi dosłownie kilka obrotów.
Jeśli chciałbym coś co zrobi wkręci się mocniej to ile Nm byłoby potrzebne?
Biorę pod uwagę sieciowe np. https://allegro.pl/oferta/wiertarko-wkretarka-300w-sieciowa-yt-82060-yato-11683831798 ma 40Nm
a https://allegro.pl/oferta/yato-yt-82063-wiertarko-wkretarka-400w-230v-11546863748 już 85Nm.
Mówimy o majsterkowaniu, te
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wpiot: średniej klasy wkrętarka akumulatorowa ma ok 50 Nim momentu i powinna takiego 6x100 wkręcić bez problemu. Wiem że kasa ale chyba niebochal ym się w takie Yato bo jego przydatność jest taka sobie, lepiej zainwestować w przyzwoita wkrętarkę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wpiot: jeżeli to mam mieć przyszłość to zacząć od wkrętarki jakiegoś systemu i potem kupować narzędzia kolejne. Ja mam stanleya, ale fajny jest też z tych tańszych erbauer z casto, zobacz na ryobi, do majsterkowania może wystarczyć a mają gigantyczna ilość narzędzi. Teraz każdy robi narzędzia na Aku, z takich bardziej budżetowych są jeszcze Dedra czy Einhell.
Wkrętarka ok 50 Nim ciągnie takiego wkręta 100 mm prawie do końca tylko już