Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko147
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
the_truth
the_truth

the_truth

Dołączył 2 lata i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 55
  • Znaleziska 29
  • Mikroblog 26
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 0

629

Fatalne dane o dzietności w Europie. Polska z jednym z najgorszych wyników

Fatalne dane o dzietności w Europie. Polska z jednym z najgorszych wyników

Eurostat zaprezentował nowe dane dotyczące dzietności w Unii Europejskiej i są one dramatyczne. 'W całej UE nie ma kraju ze wskaźnikiem dzietności powyżej 2,1 (zastępowalność pokoleń)' - pisze jeden z ekspertów. Niestety, Polska jest w czołówce krajów z najniższym wskaźnikiem dzietności.

konto usunięte
z
next.gazeta.pl
dodany: 09.03.2024, 10:42:47
  • 524
  • #
    polska
  • #
    demografia
  • #
    europa
  • #
    gospodarka
  • #
    dzieci
the_truth
the_truth
the_truth 10.03.2024, 12:50:38 via Wykop
  • -2
@CXLV: no raczej nie, ortodoksi mają od groma dzieci. Posiadanie 20 - 50 wnuków myślę że nie jest czymś nadzwyczajnym. Zlaicyzowani pewnie mają dzietność na poziomie jak zachodnia Europa albo trochę wyzsza

2940

Nie żyje Akira Toriyama, twórca Dragon Balla

Nie żyje Akira Toriyama, twórca Dragon Balla

Zmarł na krwiaka podtwardówkowego [*]

carvain
z
timesnownews.com
dodany: 08.03.2024, 03:43:08
  • 439
  • #
    dragonball
  • #
    manga
  • #
    anime
the_truth
the_truth
the_truth 08.03.2024, 08:26:31 via Wykop
  • -13
Niech spoczywa w pokoju. Dragon Ball mimo wszystko nudne jak flaki z olejem, rozwleczone i nic specjalnego w sumie. Kto nie przeżył nostalgii związanej z DB, ten nie zrozumie tego uniwersum, bo jest mega słabe
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LuckyStrike
LuckyStrike
29.01.2024, 06:50:34
  • 123
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 146
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

the_truth
the_truth
the_truth 29.01.2024, 11:06:47 via Wykop
  • 0
Niedługo sami będziecie jeździć takimi samymi chińskimi autami tylko 50% drożej bo unia i będziecie się jarać jakie super w niskiej cenie tak jak było z telefonami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Corvus_Frugilagus
Corvus_Frugilagus
28.12.2023, 00:42:55
  • 400
Corvus_Frugilagus

źródło: Vt_LKqiyd

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

the_truth
the_truth
the_truth 28.12.2023, 05:34:22 via Wykop
  • 26
@Dantte: w zachodniej Europie NA PEWNO nie było żadnej korupcji NIGDY tylko te głupie paljaki jak jakieś mongoly byli skorumpowali
  • Odpowiedz

1101

w USA wołają napiwki na kasach samoobsługowych…

w USA wołają napiwki na kasach samoobsługowych…

Dla kogo niby ten napiwek? i za co? (ಠ‸ಠ)

LechuCzechu
z
x.com
dodany: 13.11.2023, 08:04:05
  • 346
  • #
    zainteresowania
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    usa
  • #
    stanyzjednoczone
the_truth
the_truth
the_truth 14.11.2023, 06:39:38 via Wykop
  • -2
@BialaKaszanka: Raczej nieprawda. W glovo dają 100% kwoty napiwku

719

Holandia wprowadzi zakaz używania telefonów komórkowych w szkołach podstawowych

Holandia wprowadzi zakaz używania telefonów komórkowych w szkołach podstawowych

Resort edukacji Holandii zakaże używania telefonów komórkowych w szkołach podstawowych i specjalnych; nowe przepisy będą obowiązywać od stycznia 2024 roku - powiadomiła holenderska minister edukacji Marielle Paul.

darosoldier
z
bankier.pl
dodany: 12.11.2023, 18:30:45
  • 171
  • #
    holandia
  • #
    europa
  • #
    telefony
  • #
    smartfony
  • #
    edukacja
  • #
    prawo
the_truth
the_truth
the_truth 13.11.2023, 05:03:35 via Wykop
  • 25
@CzasemTuZerkam: nie trzeba nienawidzić postępu żeby zobaczyć jak negatywny wpływ ma telefon na nasze życie. Frajerem trzeba być żeby wszystko przyjmować bezkrytycznie
the_truth
the_truth
the_truth 13.11.2023, 08:57:27 via Wykop
  • -1
@CzasemTuZerkam: spójrz po sobie i swoich bliskich co robią większość czasu na telefonie. Oglądają p---o, śmieszne pieski i prokrastunuja na social mediach. Nie ma żadnego powodu żeby dzieci w szkole miały telefon. Komunikacja że znajomymi? Przecież są obok. Komunikacja z rodzicami? Na dobre każdemu wyjdzie odpocząć od siebie te 6 godzin. Dostęp do informacji? Mają nauczycieli obok.
Dobrze wiem, po sobie po co był i jest telefon w szkole. Graliśmy
the_truth
the_truth
the_truth 13.11.2023, 08:59:24 via Wykop
  • -1
@MaC1u5: brawo ty, politykę wcisnales nawet tu. Rodzice mogą pokazać dziecku negatywne strony telefonu, ale bądźmy szczerzy, dzieci mają to w dupie i rodzice nie wygrają z rzeczami zaprogramowanymi od początku na zabieranie uwagi
the_truth
the_truth
the_truth 13.11.2023, 17:03:42 via Wykop
  • -1
@CzasemTuZerkam: Z telefonami jest taki problem moim zdaniem, że po prostu się nie da ich ograniczyć. Robiłem sobie miesiąc bez telefonu i po prostu po jakimś czasie naturalnie wracałem do starych nawyków. Może to we mnie był problem a może po prostu mają taki ogromny wpływ na nas.
Ja za bardzo nie widzę tego w jaki sposób ograniczyć je, a nie zakazac całkowicie w szkole. Pamiętam, że w liceum mieliśmy

991

9-miesięczna obowiązkowa służba wojskowa dla osób do 35 roku życia

Pokaż treści 18+

9-miesięczna obowiązkowa służba wojskowa dla osób do 35 roku życia

ZSW może zostać odwieszona przez prezydenta na wniosek Rady Ministrów dla osób z kategorią A (czyli głównie mężczyźni), do 35 r.ż., na 9 miesięcy z opcją przedłużenia lub skrócenia przez rząd. Tak stanowi rozporządzenie z dnia 16 października 2023 r.

sildenafil
z
eska.pl
dodany: 13.11.2023, 07:47:38
  • 724
  • #
    obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • #
    wojsko
  • #
    pobor
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    bekazpisu
the_truth
the_truth
the_truth 13.11.2023, 10:00:17 via Wykop
  • 53
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 15
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

the_truth
the_truth
the_truth 13.11.2023, 10:14:03 via Wykop
  • 22
@alberto81: wiesz co, nie byłem w zasadniczej więc nie mam informacji z pierwszej reki, ale z tego co czytałem / oglądałem to ta fala była. Być może w twojej jednostce nie bylo, ciężko mi powiedzieć. Być może w ogóle nie było jej pod koniec zsw
haloczymnieslychac
haloczymnieslychac
haloczymnieslychac
01.11.2023, 18:43:41
  • 3
#izrael #judaizm #zydzi
Nie bez powodu Żydzi byli wyganiani kolejno przez większość państw. Wiecie dlaczego? Ponieważ to naród z największym RIGCZEM na świecie. Naród, który się nie asymiluje, od 2 tyś lat ma silną tożsamość, i jednocześnie przestrzega prawa państwa, w którym mieszka. Naród, który na drodze legalnych działań akumuluje środki z pokolenia na pokolenie, i już w 3 - 4 pokoleniu jest ustawiony lepiej niż
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

the_truth
the_truth
the_truth 01.11.2023, 20:14:57 via Wykop
  • 2
@haloczymnieslychac: Mnie sie wydaje ze ci zydzi co czytaja talmud to raczej poza studiowaniem ksiag nic nie robia specjalnego. Nobla zdobywaja zasymilowani zydzi, ktorych wiele nie laczy z judaizmem poza byciem zydami, ale to tylko moje zdanie niepoparte zadnymi badaniami. A sukces finansowy zydow tez moim zdaniem polega na tym, ze wszystko robia w swoim gronie i sie bogaca nawzajem. Nawet jakby goj mial cos taniej, to zyd pojdzie do
  • Odpowiedz

979

Po telefonie od księdza odwołali wieczór horrorów.

Po telefonie od księdza odwołali wieczór horrorów.

Miał być "Maraton filmowy" na Halloween z klasykami kina w nowym centrum kultury, ale nie będzie, bo parafianom i jednemu z duchownych nie spodobał się pomysł zorganizowania pokazu "filmów grozy" na klasztornym wzgórzu, gdzie przed laty urzędowali zakonnicy. - Chcieliśmy pokazać dobre kino, a przez

konto usunięte
z
tvn24.pl
dodany: 31.10.2023, 19:45:04
  • 269
  • #
    horror
  • #
    haloween
  • #
    film
  • #
    kosciol
the_truth
the_truth
the_truth 01.11.2023, 06:51:30 via Wykop
  • -2
@Del: to co papież powie nie jest dogmatem kk, tłumaczą się z głupiego gadania papaja po prostu
the_truth
the_truth
the_truth 01.11.2023, 08:26:39 via Wykop
  • 1
@Del: jest ogromny spór w kościele aktualnie między zwolennikami aktualnego papieża i drogi ekumenizmu a tradycjonalistami. Nie zdziwilbym się jakby nastąpiła kolejna schizma
the_truth
the_truth
the_truth 01.11.2023, 15:43:51 via Wykop
  • 0
@X0__x0: Tradycjonaliści nie to, że nie uznają, ale ich (pewnie w większości) stosunek do papieży posoborowych, w tym i do JP2 jest nienajlepszy. Ten spór pewnie nie jest od dziś, bo i pewnie był za czasów JP2, ale wydaje mi się, że teraz iskrzy między nimi coraz bardziej ze względu na działania Franciszka odnośnie sprawowania mszy trydenckiej, coraz większy ekumenizm, pentekostalizacje, arenę młodych kard Rysia, no długo by wymieniać
the_truth
the_truth
the_truth 01.11.2023, 15:59:25 via Wykop
  • 1
@Albert_Einstein: Rozpaść to się pewnie nie rozpadnie, ale raczej na pewno czekają KK i polską duchowość potężne zmiany, które wyjdą 2 grupom na dobre. KK oczyści się z letnich katolików, którzy podbijają jedynie statystki liczby wiernych i być może stanie się religią młodych, a nie starych moherowych beretów. A Polska jako kraj stanie się krajem całkowicie świeckim, z jakąś mniejszością prawdziwych katolików. I tak teraz te 90% wierzących to farsa
B.....u
konto usunięte 11.10.2023, 17:14:47
  • 2
Chciałbym przejść konwersję na judaizm. Czy na wykopie są jakieś osoby wyznania mojżeszowego? Czy fakt posiadania dziadka-żyda ułatwi mi konwersję?

#izrael #judaizm
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

the_truth
the_truth
the_truth 13.10.2023, 20:32:57 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz

627

Głosowanie w parlamencie europejskim nad rewolucyjną zmianą ustroju odłożone!!!

Głosowanie w parlamencie europejskim nad rewolucyjną zmianą ustroju odłożone!!!

Głosowanie dotyczące rewolucyjnej zmiany ustroju UE, w tym likwidacji weta, a zdaniem części polityków–docelowo przekształcenia Unii w scentralizowane superpaństwo, zaplanowane pierwotne tuż przed wyborami w Polsce, zostało przesunięte na czas po wyborach. Dla nas sytuacja jest patowa przed wyborami

feniks33061
z
kresy.pl
dodany: 11.10.2023, 04:22:53
  • 196
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    polska
  • #
    komunizm
  • #
    nwo
  • #
    nowywspanialyswiat
  • #
    socjalizm
the_truth
the_truth
the_truth 11.10.2023, 07:39:17 via Wykop
  • -16
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

the_truth
the_truth
the_truth 11.10.2023, 08:31:27 via Wykop
  • -1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Mysteriouss
Mysteriouss
Mysteriouss
09.10.2023, 17:04:17
  • 855
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

the_truth
the_truth
the_truth 09.10.2023, 17:17:01 via Wykop
  • 103
@Mysteriouss: kiedyś była głośna afera jak Warner kupił polskie nagrania za jakąś niska cenę
  • Odpowiedz

349

Sieć Spar wycofuje się z Polski

Sieć Spar wycofuje się z Polski

Sieć handlowa Spar Group szuka nabywców na swój biznes w Polsce. Na naszym rynku ma 212 sklepów.

Wirtualnemedia_pl
z
wirtualnemedia.pl
dodany: 28.09.2023, 15:18:46
  • 150
  • #
    sparta
  • #
    spar
the_truth
the_truth
the_truth 29.09.2023, 08:36:28 via Wykop
  • 0
@R187: No ale spar był drogi i beznadziejny. We wrzeszczu w manhattan po piotrze i pawle śmierdziało, brudno, wygląd słaby, no niczym nie zachęcali za specjalnie
the_truth
the_truth
the_truth 29.09.2023, 08:38:36 via Wykop
  • -1
@inflacja_biedaku: Dino, polomarket, lewiatan, żabka jakoś dają radę chyba. Do ostrzału są sieci bez jakiekolwiek pomysłu dla siebie typu spar, carefour, może intermarche
wfyokyga
wfyokyga
22.09.2023, 01:17:48
  • 73
wfyokyga

źródło: temp_file156588851349803704

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

the_truth
the_truth
the_truth 22.09.2023, 06:26:49 via Wykop
  • 16
@niegwynebleid: Tak, ale nie tylko. Są w biblii anioły "ludzkopodobne" ze skrzydłami jak i takie dziwolągi
  • Odpowiedz
kbnn
kbnn
28.06.2023, 20:21:31
  • 2
mircy, zamówiłem dziś pierwszy raz coś przez Biedronka biek i było wszystko w porządku. zastanawiam się o ile ceny są wyższe, bo przyglądam się paragonowi i nie widzę specjalnych różnic względem sklepu. mało tego nie zapłaciłem też nic za transport, z czego więc żyje glovo?

#biedronka #sklep #zakupy #pytanie #glovo
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

the_truth
the_truth
the_truth 29.06.2023, 07:08:22 via Wykop
  • 2
@kbnn: Z tego że wykorzystują kurierów, biorą od restauracji 30% za każde zamówienie i biorą opłaty serwisowe i za dostawę
Z biedrą pewnie jakoś inaczej sie rozliczaja, ale jak to kazdy janusz dokladaja do biznesu od 10 lat
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 2 z 2
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 27.06.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking