Wpis z mikrobloga

@Corvus_Frugilagus: @ruskizydek @Corvus_Frugilagus @Corvus_Frugilagus i o co w niej chodziło, bo nie do końca kapuje jak czytam.

Ratownicy zabijali ludzi, a potem sprzedawali te informacje zakładom pogrzebowym? W sensie, te zakłady tak czy siak się by dowiedziały, ze wzgledu na funkcje jaką oferują.
Czy to bardziej chodzi o to, że te zaklady pogrzebowe sprzedawaly te informacje? jesli tak to komu i po co xD to bez wartosciowe przeciez
Niech mi ktos
te zakłady tak czy siak się by dowiedziały, ze wzgledu na funkcje jaką oferują.

@Aluminium_Glin: ale zakłady są różne, a dowiadywały się konkretne, które później odpalały działkę za taką informację.

Masz cytat z reportażu:

- Umiera ci babcia. Wzywasz pogotowie. Przyjeżdża karetka. Lekarz stwierdza zgon. Teraz powinien cię poinstruować: "Ciało nie może leżeć długo w domu. Proszę wybrać jakiś zakład pogrzebowy z gazety lub książki telefonicznej. Przyjadą, podpisze pan umowę i
W sensie, te zakłady tak czy siak się by dowiedziały, ze wzgledu na funkcje jaką oferują.


@Aluminium_Glin: załoga karetki wywierała nacisk na rodzinę zabitego w celu wybrania zakładu pogrzebowego, przez który byli skorumpowani. A psychologicznie - w trudnym momencie śmierci członka rodziny jesteś dużo bardziej podatny na manipulacje. Znaczna część brała "ofertę" zabójców.
@Aluminium_Glin: Po prostu tylko konkretne zakłady na tym korzystały. Właściciel zakładu płacił załodze karetki za "głowę", a ci nakłaniali rodzinę zmarłego na skorzystanie z usługi odpowiedniego zakładu, który spijał całą śmietankę, bo po opłaceniu załogi i tak wychodził na plus na pochówku. Tak że ścierwa zrobiły sobie biznes na ludzkiej śmierci, która nie była wynikiem nieszczęśliwego wypadku czy następstwem choroby, a morderstwem z zimną krwią. I jeszcze na koniec taka przykra
Jedna z najbardziej intrygujących afer


@ruskizydek: intrygującym to można nazwać usunięcie "lub czasopisma" z ustawy KRRiT.

Łowcy skór to dla mnie najbardziej obrzydliwy proceder, jaki ujawniono w wolnej Polsce. Mimo iż byłem świadomym człowiekiem, kiedy sprawa trafiła do mediów, a potem niejednokrotnie o niej czytałem gdy wracała w kolejne rocznice, nadal nie mogę przejść do porządku dziennego nad faktem, że w społeczeństwie żyją osoby gotowe dla paru groszy zabijać ludzi, którzy
@Corvus_Frugilagus: A co z ponad 200k osób którzy nie uzyskali pomocy medycznej "Bo kaszel nam zniszczy cywilizacje" i umierali na serce i raka czasami w samochodach pod szpitalami? Przecież Polscy lekarze i toksyczne pielęgniarki to największe #!$%@? na świecie których trzeba rabac meczetami, prostytuki w białych kitlach na smyczy polityków dokonali masowego mordu na norodzie polskim.
@chodznapole Ja po przeczytaniu tej książki mam wrażenie że to największa afera w historii Polski i najbardziej zatuszowana. Taki lęk odczuwam. Jakby na jaw wyszło ile było ofiar i jak ogromna była to machina zagłady to by było chyba coś co by mogło wykluczyć nas na jakoś czas z kręgu państw cywilizowanych i opóźnić wejście do Unii Europejskiej. Każdemu naprawdę polecam tę lekturę.