Dlaczego nie ma żadnej aplikacji, gdzie mogę sobie sprawdzić ceny paliwa w okolicy. Przykładowo wiem, że dzisiaj zrobię trasę z A do B i jeżeli w B jest lepsza cena to tam zatankuje - ale na dzisiaj nie mam narzędzi, żeby to sprawdzić. #paliwo #samochody #polska #orlen
KO UE rozważa wyłączenie ukraińskich mężczyzn w wieku poborowym z programu tymczasowej ochrony obowiązującego w państwach członkowskich - poinformował Euroactiv. Nie jest to jednak reakcja na jawny banderyzm Kijowa, lecz ma pomóc tamtejszej władzy znaleźć ludzi do ich wojska.
To pytanie pojawia się regularnie, odkąd się tu wprowadziłem. Odpowiedź brzmi: częściowo tak, ale bez idealizowania i opowieści o pełnej niezależności. Obecnie powierzchnia moich upraw warzywnych to około 170 m. W przyszłym sezonie prawdopodobnie będzie to 120 - 130 m. Przy takiej skali
@sachcio: argument anegdotyczny, jeśli organizm potrafi sobie wyprodukować cukier z ciał ketonowych to w jakim celu podawać mu więcej cukru? A co z dowodami na lecznicze działanie ketozy?
Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni uruchomiło portal mapowy z danymi hydrograficznymi. Serwis został opracowany na podstawie danych Biura Hydrograficznego Marynarki Wojennej. Na mapach prezentowane są między innymi: głębokości, oznakowanie nawigacyjne i przebieg tras wodnych.
@Berkel_88: położenie na szachownicy jest to samo, systemy polityczne mniej więcej te same. Niewiele się zmieniło. Niemcy od kilku lat piszą o wschodnim froncie, wypisz wymaluj sytuacja z lat 30 tylko projekt mittle europy właśnie jest dopinany przez zależnosc od spłacania wspólnego długu i budowania armii europejskiej.
W Holandii jest taka śluza, przez którą ryby w tarle muszą przepłynąć, ale trzeba im ją otworzyć. I tutaj wasze zadanie. Gdy zobaczycie gościa przy drzwiach dajecie znać obsłudze na miejscu że trzeba rybę przepuścić przez śluzę. Taka nietypowa ciekawostka z Holandii
Co się dzieje z tą ropą brent? Dlaczego ona znowu drożeje? Przecież mieliśmy się jej już więcej nie obawiać. Cieśnina trochę otwarta, zawieszenie broni, negocjacje pokojowe, co się dzieje?
@mariuszek_3tysiace: ciesnina zamknieta przez obie strony konfliktu, Iran nie chce negocjowac z piratami, brak zawieszenia broni przez Izrael, USA sciaga wojska do regionu. Ropa powinna byc po 150usd ale pewni cena uwzglednia juz depresje gospodarcza za pare miesiecy
Oligarchowie powiązani z Orbanem mają wyprowadzać ogromne środki za granicę, co budzi podejrzenia prania pieniędzy. Węgierska administracja podatkowa (NAV) wstrzymała część przelewów. Równolegle oligarchowie mają wyprzedawać aktywa za bezcen, a część z nich już opuszcza kraj.
Tak właśnie patrzyłem na ceny paliwa w UE żeby zweryfikować wpis Orlenu i w google znalazłem tą stronę https://www.tolls.eu/fuel-prices
Wybierając kilka państw razem z Polską od razu rzucił się w oczy dołek cenowy nieskorelowany z innymi państwami - przed wyborami w 2023 dzięki którym PiS stracił władzę.
Irański statek towarowy próbował w niedzielę przełamać amerykańską blokadę - poinformował Donald Trump. Siły USA wezwały załogę do zatrzymania jednostki, a gdy ta odmówiła, okręt amerykańskiej marynarki otworzył ogień. "Obecnie jednostkę kontrolują marines" - przekazał prezydent.
@Khorne_: nadprodukcja żywności tak ale 40% jest wyrzucana, głód może być w krajach zatoki perskiej a niedożywienie w krajach takich jak Japonia, Korea Południowa, Włochy, Hiszpania, Grecja - już nie wspominam o imperiach takich jak SZAP i UK gdzie odppowiednio 42 i 10 mln osób już dziś korzysta z "kartek" na jedzenie
Zapytałem Gemini jak kryzys naftowy (1973) wyglądał w Polsce. W sumie ciekawe, nie słyszałem o tym wcześniej. Jeżeli pamiętacie coś z tamtych czasów - piszcie w komentarzach :)
W Polsce Ludowej (PRL) rok 1973 wyglądał zupełnie inaczej niż na Zachodzie. Podczas gdy w USA i Europie Zachodniej panowała panika, w Polsce propaganda sukcesu Edwarda Gierka wciąż trwała w najlepsze. Jednak to właśnie ten kryzys, niczym cichy zabójca, położył fundamenty pod gospodarczą katastrofę
@Jarusek, @Jarusek: ceny maksymalne spowodują braki na stacjach, w 2022 były obniżone podatki na paliwo bez kontroli cen, czemu teraz tego nie wprowadzili?
Rząd postanowił wprowadzić maksymalną cenę na paliwo. Będzie ona ustalana każdego dnia. Podjęto też decyzję o obniżeniu stawki VAT na paliwa z 23 na 8 procent i obniżenie akcyzy na paliwa do minimum wymaganego przepisami unijnymi, czyli akcyza na benzynę o 29 i o 28 groszy na olej napędowy.