Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko177
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Serghio

Serghio

Dołączył 13 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 12345
  • Znaleziska 5743
  • Mikroblog 6602
  • Obserwujący 50
  • Obserwowane 23
Serghio
Serghio 14 godz. i 2 min temu
  • 3
#bekazpisu #polityka

PiS mógłby "grzać" o wiele poważniejszy temat, dotyczący Warszawskiego Szpitala Południowego, temat ochrony zdrowia jest jednym z najbardziej wrażliwych przy wyborach, poparciu. Przekonali się o tym politycy w całej Europie podczas pandemii COVID-19, każde uprzywilejowanie jakieś grupy sprawującej władze źle się kończy, a na przekaz dnia wybrali kretyna Bąkiewicza i jego bandę pokemonów, wszystko jeszcze reklamuje tymczasowy kandydat na premiera Czarnek. Cyrk.

Ciekawe kiedy zorientują się,
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Serghio
Serghio
Autor
13 godz. i 59 min temu via Wykop
  • 1
@Lipathor: Niestety pewnie masz rację.
  • Odpowiedz
Cosipi
Cosipi
20 godz. i 18 min temu
  • 84
Uśmiechnijcie się brygada heeeeej co tacy smutni jesteście???

#bekazlewactwa #polityka #konfederacja #afera
Cosipi - Uśmiechnijcie się brygada heeeeej co tacy smutni jesteście??? 

#bekazlewact...

źródło: 1000002690

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Serghio
Serghio 16 godz. temu via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
szurszur
szurszur
przedwczoraj, 19:25:47
  • 191
Co prawda mało kto tu widze broni akcji Bąkiewicza z Niemiec, ale mimo to na kanwie tego zdarzenia sprzedam Wam dobry protip, który pozwoli każdemu kto ma jakiś tam akceptowalny poziom zdolności analitycznych znacznie bardziej obiektywnie oceniać wszelakie zdarzenia na linii PL inne kraje.

Przykładowo - wyobrażacie sobie coś w miarę analogicznego co zrobił Bąkiewicz, ale tym razem robi to ktoś z innego kraju w Polsce.

Przykład:

Grupka
szurszur - Co prawda mało kto tu widze broni akcji Bąkiewicza z Niemiec, ale mimo to ...

źródło: 31916516c7320f818ab22644a446eaaf6c9ae4b8684788a57856dbd4e2dd0735

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Serghio
Serghio przedwczoraj, 22:03:08 via Wykop
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Serghio
Serghio 19 godz. i 25 min temu via Wykop
  • 0
@szurszur:

Chodzi o to, że ktoś robi coś wbrew prawu innego kraju. Do tego robione to jest celowo na dzień przed podpisaniem polsko niemieckiej umowy o obronnosci czyli to już sabotaż i antypolska dziłalnosc.


Z tym akurat się zgadzam w całej okazałości. To chucpa polityczna, mająca na celu zwrócenie uwagi na Bąkiewicza, może nawet w jakimś nieoficjalnym porozumieniu z
  • Odpowiedz

498

Zmarł kierowca, który uśmiercił 9-latka i jego ojca. Zdążył się nie przyznać

Zmarł kierowca, który uśmiercił 9-latka i jego ojca. Zdążył się nie przyznać

10 czerwca 52-letni kierowca wjechał na chodnik i śmiertelnie potrącił chłopca (9 l.) i jego ojca (48 l.). Miał on epilepsję, w ogóle nie powinien był siadać za kierownicą. W szpitalu zeznał, że nie pamięta wypadku. Sąd odrzucił areszt, a dziś w wyniku następstwa choroby, mężczyzna zmarł

wilgaroksa
z
radiowroclaw.pl
dodany: przedwczoraj, 13:10:15
  • 129
  • #
    wypadek
  • #
    zdrowie
  • #
    policja
  • #
    prawo
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
Serghio
Serghio przedwczoraj, 21:13:27 via Wykop
  • 28
@Polozna504 @Pan_od_Internetu : Czytałem i oglądałem wypowiedzi mieszkańców, że sprawca tego wypadku to nie był typowym Matczakiem (jak przyjął Internet - co z resztą nie dziwi, bo naturalny odruch każdego, kto widział film z zajścia), a dość szanownym w okolicy człowiekiem, który podczas pamiętnej powodzi bardzo się angażował w pomoc, w komentarzach podawali, że był chory i miał ponoć glejaka, którego objawem są m. in. padaczka, mimowolne ruchy kończyn, czy
Serghio
Serghio przedwczoraj, 22:15:33 via Wykop
  • 0
@Cadfael: Tak masz rację, ale w kontekście najebusa, n-------a, czy zwykłej gówniarskiej brawury społeczeństwo ma dodatkowo poczucie, że "państwo nie działa" mimo że istnieje prawo, które zakazuje na przykład jazdy po alkoholu, czy jakieś recydywy. W wielu przypadkach ofiar śmiertelnych okazuje się, że sprawca miał już cofnięte uprawnienia, albo przekraczał jakieś inne granice.

Tutaj natomiast nie ma takiego poczucia (albo jest ono dużo mniejsze), rzecz jasna, osoba z takim nowotworem
Zartos_Larpiarz
Zartos_Larpiarz
przedwczoraj, 12:15:01
  • 30
xD

#polityka #lekarski #lekarz #lekarz100k #medycyna #konowalposting
Zartos_Larpiarz - xD

#polityka #lekarski #lekarz #lekarz100k #medycyna #konowalposti...

źródło: obraz

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Serghio
Serghio przedwczoraj, 14:12:54 via Wykop
  • 0
będzie, jeżeli kontrola NFZ potwierdzi że miał lipne dyżury.

masz pretensje że usunięto go z PO?


@przeciwko78: nie, wszyscy mamy pretensje, że system, rządy zarówno PiS, jak KO doprowadziły do takiej sytuacji.

I nawet nie próbuj robić z ludzi idiotów. Dobrze Wszyscy wiemy, że gdyby nie pewni użytkownicy X.com, którzy niemal zawodowo śledzą patologie w NFZ związane z zarobkami lekarzy, nie ujawnili publicznie tej informacji, to nadal by sobie zarabiał miliony
  • Odpowiedz
Serghio
Serghio przedwczoraj, 14:28:42 via Wykop
  • 0
@przeciwko78: system ochrony zdrowia rzecz jasna, umożliwienie "pracy" przez 14 godzin dziennie przez 365 dni w roku jest patologią za który odpowiada ustawodawca
  • Odpowiedz
Serghio
Serghio przedwczoraj, 15:04:46 via Wykop
  • 0
@przeciwko78:

zawalił gdyby ograniczyć pracę lekarzy do jednego etatu


ale zdajesz sobie sprawę, że często tego lekarza wcale nie ma przez deklarowane 14 godzin, że czasami są to puste godziny na czas dojazdu między
  • Odpowiedz
Serghio
Serghio przedwczoraj, 14:05:40
  • 1
#cejrowski #stanowski #kanalzero #cyprianmajcher #szury

Po wywiadzie Wojciecha Cejrowskiego na kanale YouTube Cyprian Majcher wnioskuję, że Cejrowski najzwyczajniej wymiękł i stchórzył, nie chce występować na żywo z możliwością jakiejkolwiek konfrontacji, jeszcze z ewentualnymi telefonami słuchaczy, zasłaniając się względami rodzinnymi. Przypuszczam, że ktoś z jego rodziny mu właśnie tego odradził, powtórki sławnego wywiadu z Hołownią w TVN Religia. W wywiadzie z Cyprianem przebąkiwał,
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kwiat_pustyni626
kwiat_pustyni626
kwiat_pustyni626
przedwczoraj, 14:48:46 via Android
  • 1
@adammmmm:

Braun wypadł dobrze - ale on zawsze wypadnie dobrze. Nieważne z kim będzie gadał.

Korwin to nie pamiętam. Mógł wypaść źle bo z reguły wypada źle xd
  • Odpowiedz
adammmmm
adammmmm
adammmmm
przedwczoraj, 15:23:05 via Wykop
  • 1
@kwiat_pustyni626: korwin wypadł neutralnie gadał to co chce, powoływał się na jakieś cytaty, a krzyś prawie milczał, taktycznie żeby nie wyjść na głupka
  • Odpowiedz
Davvs
Davvs
Davvs
15.06.2026, 14:52:31
  • 890
Czaicie w administracji pracuje więcej osób niż w sklepie spożywczym niebywałe
#stanowski #bekazpisu #polityka
Davvs - Czaicie w administracji pracuje więcej osób niż w sklepie spożywczym niebywał...

źródło: 1000010708

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Serghio
Serghio 15.06.2026, 16:16:03 via Wykop
  • 27
@Davvs: 60 tys. pracowników, które obsługuje 25 milionów Polaków, czyli 416 podatników na jednego urzędnika, to nadal stanowczo za dużo. Oznacza to, że system podatkowy jest zbyt skomplikowany i generuje niepotrzebne koszty.

Przykład z pizzą, która różni się jednym składnikiem (o co tyle szumu w mediach) dla różnego rodzaju VAT, albo jakąś franczyzą, gdzie prywatny gość dostaje gotowy system kasowy i nie ma nawet wpływu, jaka stawka będzie na paragonie -
  • Odpowiedz
Serghio
Serghio 15.06.2026, 17:45:20 via Wykop
  • 0
Dlaczego nie policzyłeś podmiotów prawnych jako podatników?


@ish_waw: Nadal dotyczy to takiej samej liczby rzeczywistych osób, a to oznacza, że system podatkowy jest nader uciążliwy.

jak nie wiesz jaki masz zapłacić, to zawsze dla bezpieczeństwa możesz zapłacić większy, wtedy będzie prosto


@gokotgo Zawsze można zapłacić 75% dla świętego spokoju :)
  • Odpowiedz
Serghio
Serghio 15.06.2026, 18:30:57 via Wykop
  • 1
ale zdziwilbys się, bo sporo firm tak robi. Jak nie mają jasnego stanowiska US, a różnica nie idzie w dziesiątki tys. złotych, to nie chce im się zabiegać o interpretację indywidualną i płacą wyższy podatek dla świętego spokoju.


@gokotgo: uważasz to za normalne w cywilizowanym kraju?
  • Odpowiedz
Serghio
Serghio 15.06.2026, 19:32:25 via Wykop
  • 0
jakim niby cudem nie ma wpływu na stawkę VAT?


@pan_demonium: Bierzesz jakąś franczyzę, sklepu spożywczego, pizzerii, restauracji mniej lub bardziej znanej marki, płacisz za to abonament miesięczny, dostajesz cały sprzęt do kuchni, na zaplecze oraz całe how-now, w tym systemy informatyczne, kasę fiskalną, dostawców i produkt końcowy. Nie masz możliwości edytowania list towarów i cen dla tego systemu, bo on działa na przykład dla całej sieci z jakieś centrali. Sprzedajesz
  • Odpowiedz
Davvs
Davvs
Davvs
15.06.2026, 10:39:22
  • 480
Przypominam, że u nas za rok Brauny i Konfederacje wespół z PiSem, który nie będzie miał wyjścia wygrywają według sondaży wybory i o ile USA są już na półmetku tych głupot i za chwilę wrócą po rozum do głowy (trendy poparcia całkowicie odwrotne do nas) tak my będziemy przeczołgani prawdopodobnie przez 8 lat takich rządów, learning by doing czy jakoś tak.

#trump #usa #idiokracja #polityka
Davvs - Przypominam, że u nas za rok Brauny i Konfederacje wespół z PiSem, który nie ...

źródło: 17815197596911690259659578466790

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Serghio
Serghio 15.06.2026, 12:38:57 via Wykop
  • 1
@Davvs: a jak myślisz, taki Roman Giertych pomaga tym, aby taki scenariusz nie był zrealizowany, czy wręcz przeciwnie?
  • Odpowiedz

1588

Śledztwo w sprawie urzędniczki przeglądającej dane Mentzena umorzone

Kobieta stwierdziła że nie przeglądała danych, karty dostępowej nie usuwa z czytnika jak wychodzi, a hasło trzyma pod klawiaturą. Trzymajmy kapelusze w dobie KSEF

kampro
z
facebook.com
dodany: 14.06.2026, 17:49:25
  • 127
  • #
    firma
  • #
    podatki
  • #
    dzialalnoscgospodarcza
  • #
    biznes
  • #
    polityka
Serghio
Serghio 14.06.2026, 22:12:54 via Wykop
  • 32
@LudzieToDebile: To zależy, kto akurat jest przy władzy.

Takiemu dziennikarzowi badającemu sprawę Polnordu zarzucili, że to na pewno on (sic!) wysłał wiadomość z pogróżkami do komendanta policji z konta mailowego Protonmail (dla nieznajomych - anonimowego dostawcę pocztowego), ponieważ w treści wiadomości e-mail, było jego imię i nazwisko. Dostał nawet za to areszt tymczasowy, na 3 miesiące. Z kolei tej urzędniczce, uwierzyli, no bo przecież miała karteczkę na monitorze i skorzystać
Serghio
Serghio 14.06.2026, 22:36:58 via Wykop
  • 2
@LudzieToDebile: Niestety ciężko z tym, na pewno trzeba postarać się nie dać oszukać, bo wszystkie te dotychczasowe "trzecie drogi", Kukiz, Hołownia, Petru, Palikot. Wszyscy się "sprzedali". Pozostała jedynie Konfederacji i Razem, ale niestety jedna i druga ma duże wady.

Moim zdaniem trzeba iść drogą Węgier i Petera Magyara, u nas była z tego mała wojenka polityczna (kto kogo popiera, a to wszystko bullshit), prawda jest taka, że facet w swojej
Serghio
Serghio 15.06.2026, 10:16:44 via Wykop
  • -1
@robert-kuzba: Sprawa Krzysztofa Kraskowskiego.

Można się zrazić, bo temat grzeją głównie media prawicowe i w opozycji do władzy, więc z definicji, dla niektórych coś, co jest w TV Republika nie będzie wiarygodne, a także posty podają polityczne szuje, jak Matecki, ale w sprawie pojawiły się wypowiedzi także dziennikarzy m. in. Gazety Wyborczej, czy to innych bardziej niezależnych. Czuchnowskiego, czy dziennikarzy Onetu.
Serghio - @robert-kuzba: Sprawa Krzysztofa Kraskowskiego. 

Można się zrazić, bo tema...

561

Stworzyłem port gry "Wacki: Kosmiczna rozgrywka"

Stworzyłem port gry "Wacki: Kosmiczna rozgrywka"

Pamiętacie Wacki: Kosmiczna rozgrywka" z 1998? Napisałem do tej kultowej polskiej przygodówki silnik od zera reverse engineering oryginału i reimplementacja w C/SDL2, bez emulacji. Gra śmiga natywnie na PC, Miyoo i PortMasterze, da się przejść w całości. W planach więcej konsol :D

smallbuddha
z
mszula.github.io
dodany: 12.06.2026, 14:30:18
  • 144
  • #
    gry
  • #
    retrogaming
  • #
    przygodowki
  • #
    handheld
  • #
    konsole
  • #
    ciekawostki
Serghio
Serghio 13.06.2026, 19:36:52 via Wykop
  • 0
Teraz Książę i Tchórz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

676

Rzeszów: Lekarka zbierała martwe płody i przetrzymywała je w domu 50 CIAŁ

Pokaż treści 18+

Rzeszów: Lekarka zbierała martwe płody i przetrzymywała je w domu 50 CIAŁ

Liczba szczątków płodów odnalezionych na posesji w miejscowości Lutoryż pod Rzeszowem miała wzrosnąć do 50.

Kosmita123
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 12.06.2026, 15:04:00
  • 211
  • #
    lekarz
  • #
    polska
Serghio
Serghio 13.06.2026, 19:29:59 via Wykop
  • 0
czemu jest postawiony zarzut zbeszczeszczenia zwłok


@lvy: To tylko zarzut. Nie musi okazać się prawdziwy. Jak przypuszczam, w momencie postawienia zarzutów, nie zbadano wszystkiego, co wykopano. Zwłaszcza, że na początku mówiono o kilku płodach, a potem urosło to do pięćdziesięciu.

To trochę jak jakby ktoś postawił Ci zarzut kradzieży, podczas, gdy w rzeczywistości portfel znalazłeś na ulicy. Na dalszym etapie przecież się wyjaśnia takie sprawy. Trwa dochodzenie, jeśli kogoś chcą
splinter96
splinter96
13.06.2026, 13:34:16
  • 181
nowy kołcz majk
#polityka #bekazprawakow #bekazpisu #stanowski
splinter96 - nowy kołcz majk
#polityka #bekazprawakow #bekazpisu #stanowski

źródło: 1000030082

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Serghio
Serghio 13.06.2026, 18:24:43 via Wykop
  • 0
chyba sama małżonka ma już go dość


@Empirycznyracjonalista: widać, że nie masz pojęcia o kobietach

ciekawe jaki filmik by stano nagrał gdyby ktoś tak powiedział o jego
  • Odpowiedz
Serghio
Serghio 13.06.2026, 18:47:01 via Wykop
  • 0
@Empirycznyracjonalista: Pozdrawiam, Mariusz z Brighton.
  • Odpowiedz

22

Burza wokół milionowej zbiórki. Malinkiewicz uderza w Stanowskiego

Burza wokół milionowej zbiórki. Malinkiewicz uderza w Stanowskiego

Olga Malinkiewicz publicznie oskarżyła Krzysztofa Stanowskiego o blokowanie środków zebranych na obronę technologii Saule. Chodzi o ponad milion złotych wpłaconych przez ponad 18 tys. darczyńców. Założyciel Kanału Zero odpowiada, że pieniądze nie będą wydawane bez kontroli.

murison
z
strefabiznesu.pl
dodany: 26.05.2026, 09:50:00
  • 14
  • #
    malinkiewicz
  • #
    perowskity
  • #
    nauka
  • #
    kanalzero
  • #
    stanowski
Serghio
Serghio 11.06.2026, 18:18:44 via Wykop
  • 0
Przyznam się, że do momentu pamiętnego telefonu prezesa Columbus Dawida Zielińskiego na wizji byłem bardzo sceptyczny względem Olgi Malinkiewicz, pod każdym względem, sposób jej wypowiedzi, styl bycia absolutnie nie pasował mi do obrazu poważnego naukowca, który wymyślił jakąś przełomową rzecz. Telefon zmienił trochę to postrzeganie. Można powiedzieć, że spadł jej z nieba, bo były tam wyciągane prywatne rzeczy. Wydaje mi się, że wówczas opinia publiczna jej zaufała. Pewnie zdecydowały stereotypy "bezbronna kobieta",
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

thorgoth
thorgoth
11.06.2026, 16:02:28
  • 41
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Serghio
Serghio 11.06.2026, 17:48:10 via Wykop
  • 4
@thorgoth: Umówmy się, wszyscy wiemy dlaczego siatkówka, tenis, lekkoatletyka, gimnastyka i łyżwiarstwo figurowe kobiet ma sporą oglądalność.
  • Odpowiedz

319

AI ratuje niemal 20 -letnie karty AMD. Linux daje drugie życie starym Radeonom

AI ratuje niemal 20 -letnie karty AMD. Linux daje drugie życie starym Radeonom

Legendarne Radeony z serii HD 2000, HD 3000, HD 4000, HD 5000 i HD 6000 otrzymują kolejną szansę na dalsze działanie w nowoczesnych dystrybucjach Linuksa.

ochucki
z
ithardware.pl
dodany: 09.06.2026, 13:58:51
  • 134
  • #
    amd
  • #
    radeon
  • #
    komputery
  • #
    kartygraficzne
  • #
    linux
  • #
    sztucznainteligencja
Serghio
Serghio 10.06.2026, 19:48:15 via Wykop
  • 2
@Naczelny_Cenzopapista: Gdzieś w podobnych latach również kopałem Dogecoin oraz Megacoin na Radeon HD 6670, właściwie przez jeden wieczór, z ciekawości, aby zobaczyć "z czym to się je". Coś mnie wówczas tknęło, aby zachować portfele wallet.dat w chmurze.
W szczycie swojej wartości, czyli ponad 10 lat później w erze Elona Muska odkopałem plik, po pobraniu kilkuset GB z sieci wszystkich transakcji, co zajęło kilka dni, okazało się, że kryptowaluta warta jest
szurszur
szurszur
10.06.2026, 07:04:32
  • 145
Konfederacja ostatnio leci na krytyce sprowadzania zagranicznych studentów na polskie uczelnie.

Tymczasem fakty -
liczba wiz dla zagranicznych studentów w 2021 za PIS: 31 000
wizy studenckie w 2025 za KO - 11 000
Czy Konfederacja grała tak aktywnie tematem wiz gdy wydawano ich 3 razy wiecej? No nie tyle to nie, lepiej o tym nie mówić.
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Serghio
Serghio 10.06.2026, 08:45:20 via Wykop
  • 1
Konfederacja ostatnio leci na krytyce sprowadzania zagranicznych studentów na polskie uczelnie.


Tymczasem fakty -

liczba wiz dla zagranicznych studentów w 2021 za PIS: 31 000

wizy studenckie w 2025 za KO - 11 000


@
  • Odpowiedz
Serghio
Serghio 10.06.2026, 09:38:58 via Wykop
  • 1
@szurszur: No dobrze, ale z drugiej stronie nie pamiętam, aby KO organizowała jakieś antyimigracyjne spotkania, było wręcz przeciwnie, a za to pamiętam jak Konfederacja to robiła.

Po prostu raczej widzę u nich pewną większą lub mniejszą konsekwencję w tym temacie i to raczej niezależnie od tego czy jest teraz KO, czy wcześniej był PiS.

A o ile się nie mylę, to działalność kancelarii prawnej Mentzena pracowała nad wyłącznie legalnym i kontrolowanym
  • Odpowiedz
Serghio
Serghio 10.06.2026, 10:17:47 via Wykop
  • 0
Zwiekszyła sie ilośc deportacji nawet za drobniejsze naruszenia prawa. Zalegalizowano pushbacki na granicy


@szurszur: Bardzo dobrze, to jeden z nielicznych tematów, z których jestem zadowolony z KO. Natomiast zupełnie nie rozumiem dlaczego przed wyborami głosy ze strony ich polityków wskazywały zupełnie inną narrację, po co było biegać z reklamówkami przy granicy i szukać dziecięcych bucików?

Ale gdy za coś krytykują KO i to wtedy gdy problem uległ zmniejszeniu i to
  • Odpowiedz

1923

Dogadali się, by nie podnosić ludziom pensji. Naloty UOKiK i policji na Śląsku

Dogadali się, by nie podnosić ludziom pensji. Naloty UOKiK i policji na Śląsku

Bezprecedensowa akcja UOKiK i policji. Giganci tacy jak Toyota czy Bader mieli zawrzeć tajny pakt o nieagresji: zakaz podkradania pracowników i sztuczne mrożenie płac na lokalnym rynku. Urzędnicy zrobili szybkie naloty na biura i zabezpieczyli dyski. Firmom grożą gigantyczne kary.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 09.06.2026, 09:47:15
  • 355
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
  • #
    gospodarka
Serghio
Serghio 09.06.2026, 15:00:52 via Wykop
  • 7
To samo jest w Mielcu. Mimo wielu dochodowych branż, ofert pracy - stawki wszędzie są praktycznie identyczne.
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Serghio
Serghio 10.06.2026, 09:51:24 via Wykop
  • -1
@editores: @karol-maroszczyk W Polsce powiatowej, często ludzie nie mają innego wyjścia, bo zawsze znajdzie się ktoś komu nawet jakiekolwiek pieniądze będą potrzebne, aby przetrwać, opłacić rachunki.

Gdyby nie było płacy minimalnej, to w niektórych rejonach Polski w lokalnym sklepie nadal płaca wynosiłaby 1500 zł na rękę.

Mam rodzinę w powiecie, gdzie jest jedno z najwyższych stopni bezrobocia w Polsce, około 20%. Największym pracodawcom jest samorząd, po przez zdrowie, szkolnictwo, urzędy,
KRZYSZTOF_DZONG_UN
KRZYSZTOF_DZONG_UN
09.06.2026, 17:05:42
  • 1
To co Monika Piąkowska nową prezydentką?

#krakow
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Serghio
Serghio 09.06.2026, 17:14:48 via Wykop
  • 0
@KRZYSZTOF_DZONG_UN: Wydaje mi się, że to taktyka. Słaby kandydat, po to, aby wygrał ktoś z przeciwnej strony, ponadto miernik nastrojów i mobilizacji wśród własnego elektoratu w nieco trudniejszych warunkach, przed wyborami parlamentarnymi.

Pytanie, ile będzie w stanie "żelaznego" elektoratu zagłosować na nią, czy jednak ważniejszy będzie sierpniowy wypoczynek. Taktycznie próbują już różnymi drogami przedłużać termin na wrzesień. Raczej obstawiałbym drugą turę i w niej porażkę tej Pani. "Nowy" prezydent będzie
  • Odpowiedz
WolnyBLN
WolnyBLN
09.06.2026, 13:41:40
  • 14
#krakow miło, że KO robi wszystko by nie wygrać wyborów w Krakowie XD
#polityka
WolnyBLN - #krakow miło, że KO robi wszystko by nie wygrać wyborów w Krakowie XD
#pol...

źródło: 1000010070

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Serghio
Serghio 09.06.2026, 17:11:21 via Wykop
  • 0
miło, że KO robi wszystko by nie wygrać wyborów w Krakowie XD


@WolnyBLN: Wydaje mi się, że to taktyka. Słaby kandydat, po to, aby wygrał ktoś z przeciwnej strony, ponadto miernik nastrojów i mobilizacji wśród własnego elektoratu. Pytanie, ile będzie w stanie żelaznego elektoratu zagłosować na nią. Raczej obstawiałbym drugą turę i w niej porażkę tej Pani. "Nowy" prezydent będzie rządził niespełna 2 lata, a może nawet krócej, zanim się
  • Odpowiedz
tuomollo
tuomollo
09.06.2026, 16:55:15
  • 4
#krakow jebło.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Serghio
Serghio 09.06.2026, 17:02:04 via Wykop
  • 1
@tuomollo: #nowahuta dopiero teraz
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 25
  • Strona 1 z 25
  • >

Mariusz z Brighton

  • Jestem tym słynnym Mariuszem z Brighton.
  • Kraków
  • https://mirkoprofil.v990.net/profil/Serghio

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 11.12.2020

    Komentator
  • Wykoptester
    od 11.06.2014

    Wykoptester
  • Rocznica
    od 06.01.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 06.01.2013

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 07.04.2015

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska
  • Wykopowicz
    od 20.09.2025

    Wykopowicz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking