Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
scriptum_nox

scriptum_nox

Dołączył 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 104
  • Znaleziska 15
  • Mikroblog 89
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 7
  • Dodane (23)
  • Komentowane (30)
  • Plusowane (36)
scriptum_nox
scriptum_nox 6 godz. i 44 min temu
  • 6
Czytał ktoś? Dla mnie diagnoza z tej książki jest przerażająco prawdziwa. Nie dlatego że sama tak żyję, bo robię wszystko żeby tak nie było, ale dlatego, że ludzie z którymi się stykam siłą rzeczy ciążą ku takiemu modelowi "nowoczesnych" relacji.

Jak się od tego uwolnić? Gdzie szukać alternatyw?

Myślę, że ludzie nie są dziś samotni dlatego, że nie mogą znaleźć odpowiedniej osoby.
Są samotni, bo znalezienie odpowiedniej osoby oznaczałoby, że trzeba wpuścić kogoś
scriptum_nox - Czytał ktoś? Dla mnie diagnoza z tej książki jest przerażająco prawdzi...

źródło: 1000022920

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Famine
Famine
6 godz. i 35 min temu via Android
  • 5
@scriptum_nox

Niestety za wiele razy się przejechałem, dopuszczając innych zbyt blisko. W głębi serca jestem wrażliwy i potrafię wiele dla kogoś poświęcić, ale życie zrobiło swoje. Nauczyłem się stawiać twarde granice i zwyczajnie to ja zawsze będę na pierwszym miejscu w każdej relacji.
  • Odpowiedz
kill15you
kill15you
kill15you
2 godz. i 51 min temu via Wykop
  • 0
Gdzie szukać alternatyw?


@scriptum_nox: na tagu przegryw
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox 7 godz. i 18 min temu
  • 5
Hmm... Chciałabym kiedyś dostać list. Taki w kopercie, wysłany pocztą, najlepiej miłosny.

Nigdy nie dostałam prawdziwego listu. Dziś najwięcej na co można liczyć, to trzy zdania na WhatsApp z zachowaniem interpunkcji i wielkich liter. A i to nieczęsto.

#nostalgia
scriptum_nox - Hmm... Chciałabym kiedyś dostać list. Taki w kopercie, wysłany pocztą,...

źródło: 1000022919

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chrystus
Chrystus
7 godz. i 16 min temu via Wykop
  • 2
@scriptum_nox: A list od komornika się liczy?
  • Odpowiedz
Marek_Tempe
Marek_Tempe
6 godz. i 56 min temu via Wykop
  • 1
@scriptum_nox: No właśnie, listy najlepiej wymienia się z kimś kogo się zna.
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox 7 godz. i 48 min temu
  • 63
Jestem jedyną osobą przed trzydziestką, która uważa, że smartfony zepsuły podróżowanie?
Kiedyś człowiek się można było zgubić i trzeba było sobie poradzić. Dzisiaj nawet nie trzeba pamiętać, gdzie się zostawiło auto.
Wygodniej, ale jakoś mniej ciekawie. Kiedy ostatnio widzieliście turystę z mapą?

W sumie niby nikt nie zabrania, no ale jednak...

#podroze #nostalgia #technologia #podrozujzwykopem
scriptum_nox - Jestem jedyną osobą przed trzydziestką, która uważa, że smartfony zeps...

źródło: 1000022918

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fattek
Fattek
7 godz. i 47 min temu via Wykop
  • 60
@scriptum_nox: telefony popsuły bardzo dużo rzeczy :(
  • Odpowiedz
xyz_xyz
xyz_xyz
xyz_xyz
7 godz. i 37 min temu via Android
  • 302
Te papierowe mapy zupelnie zepsuly turystyke, niby to wygodne, lekkie ale jakies takie latwe, kiedy widzieliscie turyste nawigujacego sie po gwiazdach i mchu na kamieniach? To byly prawdziwe czasy teraz nimo czasow
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox 12 godz. i 28 min temu
  • 1
AI - oceans wersja @scriptum_nox z #czatgpt :)
Trzeba przyznać że robi to dobrze. Jak chcecie komuś zrobić przyjemną niespodziankę to polecam.
#gory #muzyka no i nieomal #pokazmorde bo jest pewne podobienstwo
scriptumnox - AI - oceans wersja @scriptumnox  z #czatgpt :)
Trzeba przyznać że robi ...

źródło: 1000022891

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ziemniak43212
Ziemniak43212
Ziemniak43212
10 godz. i 57 min temu via Wykop
  • 3
@scriptum_nox:
Ziemniak43212 - @scriptum_nox:

źródło: 1000039067

Pobierz
  • Odpowiedz
Ziemniak43212
Ziemniak43212
Ziemniak43212
8 godz. i 51 min temu via Wykop
  • 0
@scriptum_nox: Chyba jest jedną osobą z Wrocławia, ale ja już sam nie wiem kto jedzie, a kto nie.
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox 18.06.2026, 22:50:15
  • 3
Dobranoc wszystkim :* #dobranoc
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

andrzejpodloga
andrzejpodloga
18.06.2026, 22:52:22 via Android
  • 0
@scriptum_nox: dobranooooc
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox 18.06.2026, 22:02:29
  • 2
Samotnie I melancholijnie mi jakoś...
scriptum_nox - Samotnie I melancholijnie mi jakoś...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

onepnch
onepnch
18.06.2026, 22:03:15 via Wykop
  • 0

Komentarz usunięty przez autora Wpisu

scriptum_nox
scriptum_nox 31.05.2026, 06:17:30
  • 7
Jade w tym roku w #bieszczady z rodziną, ale będę miała mam nadzieję kilka pojedynczych dni na samotne powłóczenie się po szlakach. Obowiązkowe punkty mam już zaliczone (Tarnica , Rawki, Wetlinska, Bukowe, Halicz, Smerek) i szukam jakichś mniej oczywistych i dzikszych tras po 20-30km. Miśków się nie boję.

Polecicie coś? #gory
scriptum_nox - Jade w tym roku w #bieszczady z rodziną, ale będę miała mam nadzieję k...

źródło: 1000020862

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JednaRenkaJedenKaleka
JednaRenkaJedenKaleka
31.05.2026, 06:35:47 via Wykop
  • 3
@scriptum_nox: Małe i Duże Jasło
Z Wetliny zielonym szlakiem na Rawki i potem wzdłuż granicy do Rabiej Skały i powrót do Wetliny
  • Odpowiedz
JednaRenkaJedenKaleka
JednaRenkaJedenKaleka
31.05.2026, 14:49:11 via Wykop
  • 2
@SaintWykopek: Przecież Wołkowyja, Bereżnica i Bukowiec to nie są Bieszczady xD

Można nazwać pograniczem Bieszczad ale tu ewidentnie mowa o typowych Bieszczadach na samym końcu Polski
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox 25.05.2026, 14:18:04
  • 1
Ale fajne znalazłam.


#muzyka #jazz #saksofon #sluchajzwykopem
scriptum_nox - Ale fajne znalazłam.

SPOILER

#muzyka #jazz #saksofon #sluchajzwykope...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

scriptum_nox
scriptum_nox 08.05.2026, 08:50:40
  • 35
#gory #beskidy

Dzień wolny od #pracbaza i cały, samotny dzień tuptania po #gorce. Tego mi było trzeba...
scriptum_nox - #gory #beskidy

Dzień wolny od #pracbaza i cały, samotny dzień tuptani...

źródło: 1000019209

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

scriptum_nox
scriptum_nox
Autor
08.05.2026, 08:53:47 via Wykop
  • 12
@scriptum_nox: może kogoś spotkam na śniadanko? Paprykarz palce lizać
scriptumnox - @scriptumnox: może kogoś spotkam na śniadanko? Paprykarz palce lizać

źródło: 1000019210

Pobierz
  • Odpowiedz
Duregar
Duregar
08.05.2026, 09:58:00 via iOS
  • 11
@scriptum_nox: Jak paprykarz to tylko dega
Duregar - @scriptum_nox: Jak paprykarz to tylko dega

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox 03.05.2026, 20:34:10
  • 24
Urodziłam się chyba ze sto lat za późno.

Mogłabym być tą damą w czarnej sukni i takich dlugaśnych rękawiczkach, na eleganckim balu w otoczeniu młodych oficerów. W czasach gdy podróż do innego miasta to było przedsięwzięcie na tydzień, a nie popołudnie za kierownicą.

Dzisiaj już za późno na dym papierosowy w kawiarniach, za późno na troszkę przesadną elegancję bez ironii, za późno na ludzi, którzy czytają wiersze i chodzą do teatru, słuchają muzyki inaczej
scriptum_nox - Urodziłam się chyba ze sto lat za późno.

Mogłabym być tą damą w czarn...

źródło: 1000015750

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

costamtenteges
costamtenteges
costamtenteges
03.05.2026, 20:43:03 via Wykop
  • 536
@scriptum_nox: byłabyś raczej urobioną po łokcie niepiśmienną służąca, a oficera być zaznła jakby kolega twojego właściciela akurat miał ochotę cię kolejny raz zgwałcić. A i to jakbyś miała szczęście bo jak nie to w jakiejś wiosce rodziłabyś 12 dziecko, z mierną szansa na przeżycie bo z pierwszej 11 tylko czwórka przeżyła. I świadomością, że synowie będą klepać biedę, a córki czeka taki sam los jak twój.
  • Odpowiedz
S.....o
konto usunięte 03.05.2026, 20:47:40 via Wykop
  • 217
@scriptum_nox: Można, nikomu nie bronię, sam oddaję się różnym fantazjom. Po prostu zwracam uwagę na fakt zbytniego romantyzowania przeszłych epok i że nie były tak kolorowe jak opisywane są w różnego rodzaju literaturze czy innych dziełach (film itd.)
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox 03.05.2026, 20:18:00
  • 22
Postanowione.
W tym tygodniu biorę dzień wolnego, olewam wszystko i jadę sama poszwędać się w #gory #beskidy

Niech się dzieje co chce...
scriptum_nox - Postanowione.
W tym tygodniu biorę dzień wolnego, olewam wszystko i ja...

źródło: 1000019157

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DalaCiLama
DalaCiLama
03.05.2026, 20:26:08 via Wykop
  • 2
@Michael_Jackson_: za tydzień będzie 4
  • Odpowiedz
razdwatrzy55
razdwatrzy55
razdwatrzy55
05.05.2026, 09:38:36 via Wykop
  • 0
@scriptum_nox: nie boisz się sama jechać? Ja planuję sam w Tatry

Co do niedźwiedzi to wg moich informacji w po 8 i przed 18 ciężej je spotkać, no i podobno jak gadasz to idzie je wypłoszyć
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox 26.04.2026, 20:20:01
  • 6
Takie niebo u mnie na wsi nade mną wisi ...

#fotografia
scriptum_nox - Takie niebo u mnie na wsi nade mną wisi ...

#fotografia

źródło: 1000018967

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KwiatyZla
KwiatyZla
26.04.2026, 20:21:45 via iOS
  • 2
@scriptum_nox: u mnie jest calkiem inne niebo. Dziwne
  • Odpowiedz
andrzejpodloga
andrzejpodloga
26.04.2026, 20:24:09 via Android
  • 1
@scriptum_nox: ładne całkiem
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox 26.04.2026, 20:16:36
  • 3
Dokładnie tak się czuję... Trochę depresyjnie przed kolejnym tygodniem zmagań.
#niedzielawieczur #zalesie #gorzkiezale
scriptum_nox - Dokładnie tak się czuję... Trochę depresyjnie przed kolejnym tygodniem...

źródło: 1000019000

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

came_a_lot
came_a_lot
26.04.2026, 20:46:39 via Wykop
  • 1
@scriptum_nox: https://www.youtube.com/watch?v=dGtxs9UCeiQ
Ból niedzielnego wieczoru :(
camealot - @scriptum_nox: https://www.youtube.com/watch?v=dGtxs9UCeiQ
Ból niedzielneg...
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox 13.04.2026, 16:14:47
  • 3
Kiedyś to wszystko było na swoim miejscu :)
scriptum_nox - Kiedyś to wszystko było na swoim miejscu :)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Boss86
Boss86
13.04.2026, 16:28:01 via Wykop
  • 0
@scriptum_nox: no właśnie :)
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox 13.04.2026, 13:03:24
  • 9
#jazz
Minęły jakieś trzy miesiące od mojego „odkrycia” jazzu i chyba mogę już powiedzieć, że to nie był chwilowy kaprys.
Wracam regularnie do Milesa Davisa (zwłaszcza wieczorami) i Billa Evansa, który chyba działa na mnie lepiej niż powinien.

Zorientowałam się też, że lubię rzeczy trochę spokojniejsze i bardziej „rozlane” niż szybkie i techniczne.

Nadal
scriptum_nox - #jazz
Minęły jakieś trzy miesiące od mojego „odkrycia” jazzu i chyba m...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

motyVVanitas
motyVVanitas
motyVVanitas
13.04.2026, 13:42:14 via Wykop
  • 4
@TobiaszSuchy: też bardzo lubię takie klimaty i mogę polecić ci Bohren & der club of gore. U mnie aktualnie
motyVVanitas - @TobiaszSuchy: też bardzo lubię takie klimaty i mogę polecić ci Bohren...

źródło: Screenshot_20260413-154143_Spotify

Pobierz
  • Odpowiedz
motyVVanitas
motyVVanitas
motyVVanitas
13.04.2026, 14:44:14 via Wykop
  • 3
@TobiaszSuchy: późną nocą kiedy już miasta śpią najlepiej się tego slucha.
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox 13.04.2026, 12:49:17
  • 9
#tworczoscwlasna #hobby #akwarela

Dalej sobie maluję, taka tam nauka przez zabawę :)
scriptum_nox - #tworczoscwlasna #hobby #akwarela

Dalej sobie maluję, taka tam nauka ...

źródło: 1000018694

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

scriptum_nox
scriptum_nox
Autor
13.04.2026, 12:49:37 via Wykop
  • 3
scriptum_nox

źródło: 1000018695

Pobierz
  • Odpowiedz
p__b
p__b
13.04.2026, 17:58:47 via Wykop
  • 0
@scriptum_nox: dobrze ci idzie. kontynuuj 🙂
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox 12.04.2026, 08:34:35
  • 64
#tworczoscwlasna #sztuka #akwarela

Stara już jestem, ale jakiś potencjał tam jeszcze się tli. Wzięłam się za pierwsze w życiu próby akwarelami.

Powiem tak, są pewne niedociągnięcia, ale co tam...
#chwalesie
scriptum_nox - #tworczoscwlasna #sztuka #akwarela

Stara już jestem, ale jakiś potenc...

źródło: 1000018621

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fukinloner
fukinloner
12.04.2026, 08:37:11 via Wykop
  • 25
@scriptum_nox:
nie zapominaj, żeby co jakiś czas wytłuc diabła z pędzla
https://www.twitch.tv/bobross( ͡° ͜ʖ ͡°)
fukinloner - @scriptum_nox: 
nie zapominaj, żeby co jakiś czas wytłuc diabła z pędzla...

źródło: Bob-Happy-Trees-Ross

Pobierz
fukinloner - @scriptum_nox: 
nie zapominaj, żeby co jakiś czas wytłuc diabła z pędzla...
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox
Autor
12.04.2026, 08:37:17 via Wykop
  • 21
I jeszcze zdziś :)
scriptum_nox - I jeszcze zdziś :)

źródło: 1000018622

Pobierz
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox 28.01.2026, 13:55:30
  • 9
Paryski kościół Madeleine. Budowany przez ponad 80 lat - od Ludwika XV po restaurację. Koncepcja zmieniała się kilka razy zwłaszcza podczas rewolucji. Jako organista pracował tam m.in. Camille Saint-Saëns.
Imponujaca budowla, robi wielkie wrażenie zwłaszcza jak się wchodzi do środka pod imponującą kolumnadą. Byłam w weekend w Paryżu i zrobiłam dla Was zdjęcie #tworczoscwlasna

#paryz #francja #podroze
scriptum_nox - Paryski kościół Madeleine. Budowany przez ponad 80 lat - od Ludwika XV...

źródło: 1000016558

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

scriptum_nox
scriptum_nox
Autor
28.01.2026, 14:47:47 via Wykop
  • 1
@_______________________: wspaniała tak czy inaczej. Kiedyś (nie tak dawno temu w sumie) ludzie potrafili robić piękne rzeczy...
scriptumnox - @______________________: wspaniała tak czy inaczej. Kiedyś (nie tak daw...

źródło: 1000016560

Pobierz
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox
Autor
28.01.2026, 14:50:03 via Wykop
  • 1
@scriptum_nox: wnętrze z imponującym ołtarzem (tu już z internetu)
scriptumnox - @scriptumnox: wnętrze z imponującym ołtarzem (tu już z internetu)

źródło: 1000016651

Pobierz
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox 25.12.2025, 13:44:38
  • 2
Wesołych Świąt wszystkim!!!!

♥ ♥
scriptum_nox - Wesołych Świąt wszystkim!!!!

♥ ♥

źródło: 1000015861

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

R.....z
R.....z
konto usunięte 25.12.2025, 14:01:10 via Wykop
  • 0
@scriptum_nox: Wesołych Świąt dla Ciebie ♥️
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox 20.12.2025, 14:19:14
  • 10
Znajomy pokazał mi akcję #wykopaka .
Z jej powodu założyłam tu konto, mimo że ostrzegał mnie trochę przed tym portalem. Nie bardzo jednak był mi w stanie wyjaśnić czego konkretnie mam się bać.
Naprawdę jest tak strasznie? Czy warto się poświęcić żeby wziąć udział za rok? Pytanie przede wszystkim do innych pań...

#pytanie
scriptum_nox - Znajomy pokazał mi akcję #wykopaka .
Z jej powodu założyłam tu konto, ...

źródło: 1000015760

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zgrywajac_twardziela
Zgrywajac_twardziela
20.12.2025, 14:23:49 via Wykop
  • 30
@scriptum_nox:

Naprawdę jest tak strasznie?

Z Wykopem jest jak z grupą Jamnikowo, stąd nie ma wyjścia, możesz usunąć konto ale i tak tutaj wrócisz xD No i obrażanie świętego Jana Pawła 2 jest tutaj obligatoryjne dla wszystkich użytkowników jakby co.

Zgrywajactwardziela - @scriptumnox:
Naprawdę jest tak strasznie?
Z Wykopem jest jak z...

źródło: obraz_2025-12-20_152214396

Pobierz
  • Odpowiedz
skomplikowany_system_luster
skomplikowany_system_luster
20.12.2025, 14:42:18 via Wykop
  • 13
@scriptum_nox: usuń konto
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Helena

  • Podobno mam ‘artystyczną duszę’. Ale jeszcze nie znalazłam jej instrukcji obsługi

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia