Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko161
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
johnyboy
johnyboy

johnyboy

Dołączył 11 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2820
  • Znaleziska 629
  • Mikroblog 2191
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 104

2113

Współcałożyciel The Pirate Bay zginął w katastrofie lotniczej w Słowenii

Współcałożyciel The Pirate Bay zginął w katastrofie lotniczej w Słowenii

Carl Lundstrom, współzałożyciel i jeden z pierwszych sponsorów serwisu do wymiany plików The Pirate Bay, zginął gdy samolot, którym podróżował rozbił się w górach Słowenii.

SilverDragon
z
independent.co.uk
dodany: 13.03.2025, 21:41:03
  • 257
  • #
    thepiratebay
  • #
    torrent
  • #
    zatoka
  • #
    internet
  • #
    torrenty
  • #
    tpb
johnyboy
johnyboy
johnyboy 14.03.2025, 06:56:35 via Wykop
  • 59
@Project_Yi: dlatego KK nie uznaje piractwa za grzech :)
Alcadent
Alcadent
Alcadent
13.03.2025, 18:18:40
  • 2
słyszałem o przypadkach gdzie przed zmiana pracy ludzie idą na 5-6 miesięcy L4 i przed końcem go szukają pracy. Robią tak żeby podbić kwalifikacje przed rozmowa. Brzmi trochę ryzykownie, ale w sumie nie mogę znaleźć żadnego realnej przeszkody

#korposwiat
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

johnyboy
johnyboy
johnyboy 13.03.2025, 19:28:50 via Wykop
  • 1
@Lonate: tak ale świadectwo ogląda kadrowa już po podpisaniu umowy. Ziomek to donosił świadectwo rok
  • Odpowiedz
POSTER
POSTER
10.03.2025, 21:10:43
  • 0
Z czego najtaniej zrobić grządki podwyższone?
#ogrodnictwo #ogrod #diy #dzialka
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

johnyboy
johnyboy
johnyboy 10.03.2025, 21:23:35 via Wykop
  • 0
@POSTER: z nadstawek na palety z olx
  • Odpowiedz
betonoweczolo
betonoweczolo
06.03.2025, 13:40:03
  • 78
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

johnyboy
johnyboy
johnyboy 06.03.2025, 18:29:59 via Wykop
  • 4
@Mitur: Lidl zakalda chmurę xd
  • Odpowiedz
Aeciatko
Aeciatko
28.02.2025, 16:34:22
  • 4
Jaki jest wielki minus domu który kupiłem?

Podłoga, a raczej to co jest jej „fundamentem”

Płyta fundamentowa domu jest przywożone razem z całym budynkiem i składa się z trzech elementów. Dziwnym pomysłem jak dla mnie jest fakt że ekipa „skleja” podłogę zwykłą pianką montażową. Ani to mądre ani trwałe.

Co
Aeciatko - Jaki jest wielki minus domu który kupiłem? 

Podłoga, a raczej to co jest ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

johnyboy
johnyboy
johnyboy 28.02.2025, 16:57:22 via Wykop
  • 0
@Aeciatko: weź może wrzuć układ warstw podłogi bo to co wypisujesz to się kupy nie trzyma. Płyta fundamentowa a płyta cementowo-włóknowa to są zupełnie różne rzeczy. Płyta c-w to jest materiał okładzinowy ala OSB tylko spoiwem jest cement.
  • Odpowiedz
rayman_s
rayman_s
22.02.2025, 09:20:07
  • 4
Czy LQuattro na wypowiedzeniu umowy o pracę od lekarza psychiatry to dobry pomysł?
#pracbaza #zdrowie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

johnyboy
johnyboy
johnyboy 22.02.2025, 14:47:34 via Wykop
  • 0
@JonaszSynGrazyny: kolega ciagna pół roku ale to jego zwolnili akurat. Wziął dwa dni przed zwolnieniem bo czuł że coś się święci:). Był na dwóch komisjach w zusie przez pół roku. Brał na depresję.
  • Odpowiedz
SendMeAnAngel
SendMeAnAngel
18.02.2025, 14:52:51
  • 0
Jak się połączę z Hiszpanii do VPN firmowego, to mogą to wykryć (np. wyskoczy jakiś alert)? Jadę na ferie, ale nie wiem, ile czasu tam spędzę, a kiedy będzie padać, to bym wtedy popracował (i może wieczorami). Poza tym nie wiem, jak tam z Internetem, bo być może będę się łączył przez komórkowy. Czy dobry pomysł to postawić w domu VPN (nie mam publicznego IP)? #programista15k #pracbaza
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

johnyboy
johnyboy
johnyboy 18.02.2025, 15:08:24 via Wykop
  • 0
@SendMeAnAngel: u mnie była lista krajów z których był zakaz pracy zdalnej w ogóle. Z tego co pamiętam to jakieś kraje bliskiego wschodu a tak to można było pracować skąd się chce.
  • Odpowiedz
MakiawelicznyAltruista
MakiawelicznyAltruista
MakiawelicznyAltruista
18.02.2025, 14:54:01
  • 101
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

johnyboy
johnyboy
johnyboy 18.02.2025, 15:06:40 via Wykop
  • 7
@markhausen: u mnie podobnie, rodzice kupili mieszkanie 40m2 przed 2000r chyba za 30kalbo i mniej. Ja je sprzedawałem w 2018 za 320k
  • Odpowiedz
Michal_Spira
Michal_Spira
18.02.2025, 08:34:52
  • 2
#programista15k wiekszosc to praca po znajomosci, a potem sie dziwic, ze pracuja w IT
Michal_Spira - #programista15k wiekszosc to praca po znajomosci, a potem sie dziwic, ...

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

johnyboy
johnyboy
johnyboy 18.02.2025, 08:43:21 via Wykop
  • 1
@Michal_Spira: akurat @Norskee ma rację
  • Odpowiedz
Szczesliwy_chlopiec_z_GULAGU
Szczesliwy_chlopiec_z_GULAGU
14.02.2025, 14:59:27
  • 0
Wiecie co jest najgorsze w bananie?
Że historycznie to są kółeczka na podobnym poziomie zysk-strata-zysk-strata, od dziesiątek lat jesteśmy w tym samym przedziale. Mam wrażenie, że tutaj trzeba mieć ike i kręcić kółka. Czy może coś się zmieniło?

Co myślicie o 50% długoterminowo, a 50% do krecenia kółeczek? W najgorszym wypadku będzie się na minus, ale po kilku latach znowu na plus
#gielda
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

johnyboy
johnyboy
johnyboy 14.02.2025, 20:13:08 via Wykop
  • 0
@derecki: jak z płynnością?
  • Odpowiedz
aei9077
aei9077
aei9077
10.02.2025, 07:28:43
  • 570
Dalej róbmy dobrze deweloperom, na pewno się poprawi. A jak się skończą niewolnicy do fabryki smrodu to nasprowadzamy lekarzy i inżynierów.

#nieruchomosci
aei9077 - Dalej róbmy dobrze deweloperom, na pewno się poprawi. A jak się skończą nie...

źródło: Screenshot 2025-02-10 at 08.27.09

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

johnyboy
johnyboy
johnyboy 10.02.2025, 08:37:16 via Wykop
  • 2
@PfefferWerfer: juz maja, na wsiach sa miejsca w przedszkolach publicznych bez problemu
  • Odpowiedz
DorodnyTucznik
DorodnyTucznik
DorodnyTucznik
25.01.2025, 13:24:08
  • 0
#budujzwykopem #budowadomu #remontujzwykopem #wentylacja #kominiarz
No i kolejny problem… wentylacja. Gdy w trakcie budowy rezygnowałem z rekuperacji nie byłem świadomy że do prawidłowo działającej wentylacji grawitacyjnej będe potrzebował okna z nawiewnikami. Teraz gdy otworzę okno jest ciąg prawidłowy, natomiast gdy okna są szczelne, wieje od komina do komina (jeden z kominów jest w łazience i to nim powietrze jest wyprowadzane, natomiast nawiewa
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

johnyboy
johnyboy
johnyboy 25.01.2025, 15:39:45 via Wykop
  • 0
@DorodnyTucznik: są firmy co nawiercaja okna i montują nawiewniki w już zamontowanych.
  • Odpowiedz
johnyboy
johnyboy
johnyboy 28.01.2025, 12:30:00 via Wykop
  • 0
@DorodnyTucznik: chlopie nawierc sobie nawiewniki w oknach a nie jakies dziry w scianie. masz tu jak sie robie, jak nie umiesz sam to wez firme:
https://www.youtube.com/watch?v=CSAO665Oukg
johnyboy - @DorodnyTucznik: chlopie nawierc sobie nawiewniki w oknach a nie jakies dz...
  • Odpowiedz
johnyboy
johnyboy
johnyboy 28.01.2025, 12:31:56 via Wykop
  • 0
@DorodnyTucznik: jeszcze masz wrebowe nie trzeba dziur w skrzydle robic tylko masz przez usczelke:
https://www.youtube.com/watch?v=42IAsvKIxTY
johnyboy - @DorodnyTucznik: jeszcze masz wrebowe nie trzeba dziur w skrzydle robic ty...
  • Odpowiedz
flickkk
flickkk
flickkk
14.01.2025, 14:09:18
  • 0
#podatki #dg

cześć, czy zakładając dg pod it (12%) mogę również mieć drugą stawkę 8.5% pod dropshipping?

zakładając słynne #programista15k i rozliczając to na 12% jeśli dorzucę dropship który da mi 5k to mogę rozliczyć go na 8.5%?

wiem że nie mogę mieć kosztów produktów, reklam itd. jednak na tą chwilę nie opłaca mi się liniowka 19. Pozdrawiam
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

johnyboy
johnyboy
johnyboy 14.01.2025, 14:28:09 via Wykop
  • 2
@flickkk: możesz nawet na jednej fakturze mieć pozycje na różne stawki
  • Odpowiedz
n_n_m_e
n_n_m_e
12.01.2025, 15:59:51
  • 1
jakie macie sposoby na wyszukiwanie ciekawych artykułów dot. #programowanie ? Macie jakieś sprawdzone stronki, blogi czy bardziej tematycznie po prostu szukacie w google. Szukam jakichś ciekawych stronek, sposobów odnośnie np #androiddev czy innych dziedzin . Wchodzę, przeglądam artykuły, wybieram te interesujące mnie. Mógłbym wyszukiwać.. ale nie mam sprecyzowanego jednego tematu, chciałbym czytać wszystko co ciekawe w obrębie tego zagadnienia :)

#protip #nauka #naukaprogramowania
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

johnyboy
johnyboy
johnyboy 12.01.2025, 18:20:37 via Wykop
  • 2
@n_n_m_e: https://news.ycombinator.com/
  • Odpowiedz
K_eM1
K_eM1
12.01.2025, 16:17:46
  • 0
Witajcie remontowe świry.
Mam dylemat, bo będę pierwszy raz robił wylewkę samopoziomująca.
Pokój ma 13m2. Kupiłem już wylewke Atlas MMS 60.
Producent zaleca wylewać od 20 do 60mm grubości
Z tego co zmierzyłem w pokoju, to wylewka będzie miała od 10 do do 18mm grubości.
Z początku zakładałem, że będę musiał lać grubiej a wyszło jak wyszło..
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

johnyboy
johnyboy
johnyboy 12.01.2025, 18:14:51 via Wykop
  • 0
@FilipWWL: jak odszalowac wylewkę pod zaś lania?
  • Odpowiedz
snc_
snc_
snc_
12.01.2025, 16:48:29
  • 1
#budujzwykopem #budownictwo #budowadomu
Po raz drugi dostaliśmy odmowę wyłączenia z produkcji leśnej 500m2 działki pod dom, wjazd i ogrodzenie. Działka ma 1500m2 i za darmo można z produkcji leśnej wyłączyć 500m2.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie po raz drugi wydała negatywną decyzję i informuje nas, że wyłączyć z produkcji leśnej możemy tylko 300m2 ponieważ MPZP nakazuje nam pozostawić 80% powierzchni biologicznej czynnej. No ale powierzchnia biologicznie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

johnyboy
johnyboy
johnyboy 12.01.2025, 18:07:31 via Wykop
  • 0
@snc_: ja w pozwoleniu na budowę miałem nakaz zrobienia badań archeologicznych bo na polanie na której jest moja dzialka jest kurchan. Ale inne domy które się później budowały czy budują teraz nawet te które są bliżej tego kurchanu nie musiały robić żadnych badań, tylko my. :/
  • Odpowiedz
paw4da
paw4da
paw4da
05.01.2025, 14:07:18
  • 0
Czy w tym skur€łym #medicover jest jakiś określony czas w którym muszą zapewnić wizytę u specjalisty?
Mam skierowania, sprawdzam od kilku tygodni tych specjalistów (nie mówię o konkretnych nazwiskach tylko jakakolwiek wizyta) i żadnego jeszcze nie udało mi się znaleźć dostępnego. Porażka po prostu.
Ewentualnie jest możliwość wizyty prywatnie gdziekolwiek indziej i zwrócić się do tych %%% w fartuchach po zwrot kosztów wizyty i badań?
#zdrowie #lekarz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

johnyboy
johnyboy
johnyboy 05.01.2025, 15:51:56 via Wykop
  • 0
@paw4da: ja w umowie mam w luxmedzie 2k rocznie na dowolnego lekarza bez żadnego zatwierdzenia ze strony luxmedu. Nawet udało mi się 20 zabiegów u fizjo zrobić za to ale tutaj się trochę czepiali ale poza fizjo wystarczy przeklikac i wysłać fakturę i ci odrxzu zwracają
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
  • Strona 2 z 12
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 20.01.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking