@dqdq1: Ciekawostka: On umie po "germańsku". Pracował w Niemczech w latach 1985-1990 jako oficer operacyjny radzieckiego KGB. Stacjonował w Dreźnie (ówczesna NRD), gdzie oficjalnie pełnił funkcję dyrektora Domu Przyjaźni ZSRR-NRD, a faktycznie zajmował się działalnością wywiadowczą oraz współpracą z wschodnioniemiecką Stasi.
Prowadził bezpośrednie rozmowy z niemieckimi politykami, m.in. z kanclerzem Olafem Scholzem. Zdarzało mu się żartować i reagować po niemiecku podczas oficjalnych spotkań i konferencji, gdy występowały problemy z tłumaczeniem.
Jeśli ktoś z was kupuje nową Toyote u autoryzowanego doradcy, to dajcie znać, podrzucę wam na priv mój jednorazowy bon na 1000 zł Bon ważny od 23.03.2026 r. do 21.06.2026 r.
Sam tu szukałem zniżek przy zakupie, więc może ktoś skorzysta.
Osoba, która chce użyć bonu, musi spełnić warunki z regulaminu:
Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Kaja Kallas ogłasza nominacje 33 ambasadorów Unii Europejskiej oraz siedmiu zastępców szefów misji i nie ma na tej liście żadnego Polaka. Teraz pomyślcie tylko co by się działo gdyby taka lista została ogłoszona za rządów PISu XD
To jest aktualizacja kadrowa części placówek, nie mapa pełnej reprezentacji UE na świecie. Pełna sieć to 145 delegatur, a ta lista obejmuje 40 stanowisk. Można się spodziewać kolejnych polskich nominacji w przyszłych rotacjach.
Których obecnych polskich ambasadorów UE dotyka ta rotacja? Z tego, co można potwierdzić publicznie, dwóch obecnych polskich ambasadorów UE jest na placówkach, dla których ogłoszono nowych następców:
Co ciekawe Polska ma 6 miejsce (na 27) w ilości piastowanych delegatur ambasadorskich w UE - przed aktualizacją 8 ambasadorów, po 6. Aktualnie po aktualizacji zrównaliśmy się ze Szwecją, zajmując teraz ex aequo to samo 6 miejsce w zestawieniu.
| Miejsce | Kraj | Liczba ambasadorów UE | 2025 | | 1 | Francja | 23 | | 2 | Niemcy | 20 | | 3 | Hiszpania | 16
@raseri: Np. tu jest manipulacja: "Teraz pomyślcie tylko co by się działo gdyby taka lista została ogłoszona za rządów PISu XD" W czasach PISu też były zerowe nominacje w latach 2017 i 2018. A "co by się działo" to już trzeba pytać autora.
Jednocześnie jest aż 6 stanowisk, które ciągle są aktywne. To też jest ważne do pokazania rzeczywistości, szczególnie kiedy taki news wywołuje dziesiątki agresywnych komentarzy, do neutralnej informacji,
Przynależność polityczna nie ma tu znaczenia, liczą się fakty. Mnie mierzi w szczególności Polexit z komentarzy. Właśnie wróciłem z Chin. W Chinach ani obywatele, ani celnicy na lotnisku, ani przewodnicy nie wiedzą, czym jest Polska, ani gdzie to jest. W chińskich wiadomościach Polska jest przedstawiania jako UE. Dużo osób nie rozumie, że bez stowarzyszenia i bez silniejszej integracji Unijnej, Polska będzie kolonią, bez jakichkolwiek umów handlowych i innych dokumentów dwustronnych, a nasza
@Acozord Właśnie wróciłem z Chin. W Chinach ani obywatele, ani celnicy na lotnisku, ani przewodnicy nie wiedzą, czym jest Polska, ani gdzie to jest. W chińskich wiadomościach Polska jest przedstawiania jako UE. Dużo osób nie rozumie, że bez stowarzyszenia i bez silniejszej integracji Unijnej, Polska będzie kolonią, bez jakichkolwiek umów handlowych i innych dokumentów dwustronnych, a nasza sytuacja będzie wielokrotnie gorsza niż UK. Podejrzewam, że Trump też nie wie "jakim" krajem
@xistobal: "Mamy słabą reprezentację na tak duży kraj"
Jakie kryterium chcesz przyjąć do mierzenia aby to zmierzyć? PKB (per capita, nominalne, realne), ludność, ilość europosłów, mieszany, który mieszany? Jaki wskaźnik będzie uczciwy, obiektywny i czemu? Co oznacza słabo, względem czego słabo? Na tle jakich innych krajów wypadamy słabo, aby względnie dobrze to zmierzyć i mieć perspektywę - jaki wskaźnik? Jakie kraje ambasadorskie będą dla Polski odpowiednie i czemu? Co jeśli
Hej, właśnie wróciłem z 16 dniowej podróży po Chinach. Chciałbym zacząć autorski tag #sobieskiochinach, gdzie wrzucę swoje ciekawostki, uzupełnione o dane, które były wynikiem moich obserwacji Chin. Więc zacznijmy!
1. Dziesiątki chińskich marek - w tym skutery, autobusy, ciężarówki! Chiński smok, produkuje - lepiej, szybciej, więcej i to widać gołym okiem.
Ilość Chińskich marek ich logotypów mnie przerosła! Przemysł motoryzacyjny jest na zupełnie innym poziomie niż Europejski, czy Amerykański. W Chinach
@jan_3_sobieski: Nic mnie tak nie rozbawiło jak podróbka Ferrari xD Właściciel dokleił logo Ferrari na felgach i klapie xD
Na zdjeciu: Neta GT to elektryczny samochód sportowy klasy średniej w nadwoziu typu coupe, produkowany przez chińską markę Neta (Hozon Auto). Wyróżnia się odważnym designem, świetnymi osiągami (do 462 KM) oraz maksymalnym zasięgiem dochodzącym do 660 kilometrów.
@mariecziek: Po tym ilu bogatych klientów jest w stanie przepłacić kilkaset tysięcy juanów / zł / euro / dolarów, za samochód określany jako "luksusowy", z tego czy innego powodu (jakość materiałów, osiągi, logo, design, ilość ekranów led na m2). Idealnie w odpowiedz wpasuje się wnętrze Denzy z lokalnego centrum handlowego.
@dreadingit: Szczerze mówiąc uczciwym będzie powiedzieć, że dogonili nas jako "zachód". Ja mam odczucie, że przegonili, ale to nieuczciwe, bo widziałem największe miasta - prowincja mi tylko migała gdy jechałem 350 km/h pociągiem. Jeśli UE się nie zjednoczy i nie będziemy trzymać się z USA, Japonią, Koreą i Australią w osi NATO, to Chiny nas zjedzą. Zrównali się z nami poziomem cywilizacyjnym, teraz potrzebują tych 10 lat, żeby zakumulowali kapitał
@mariecziek: Super materiał - oddaje moje odczucia. Fajnie, że Chiny są pokazywane i chcą się pokazać światu, bo jest co! Z twoimi wymaganiami to dla ciebie byku Łada byłaby najlepsza xD
@James_Error: Dlatego ja się cieszę, że K2 zimą zdobyli bez bulti z tlenem, znudzeni w COVID sherpowie, gdy nie było zapotrzebowania na noszenie zachodnim wspinaczom sprzętu.
Szukam polecajek perfumowych od osób, które mają podobny gust - raczej słodki, kremowy, waniliowy, pudrowy, kwiatowo-waniliowy, trochę „mało klasycznie męski”. Nie szukam typowych męskich perfum, dymu, skóry, oudu ani Aventusowego klimatu.
Mój nos najbardziej lubi zapachy otulające, gładkie, słodkie, ale nie duszące. Najlepiej działają u mnie: wanilia, benzoinowa słodycz, karmel, tonka, irys, puder, lawenda, migdał, heliotrop, kwiat pomarańczy, białe kwiaty, kokos, mango, masło kakaowe czasem miękka owocowość typu guma balonowa albo wiśnia.
@zelgawis2 FA Liquid Brun - za mocny dla mnie zawodnik, już po testach Shiyaaka Khadlaj - po testach jest za przyprawowy. Wolę gucci, albo mercedes benz selected night (ten ma słabe parametry), nadzieję pokładam w Fahad Gaze Arabiyat Prestige Zara Sunrise on the red sand dunes - za słabe parametry FA Vulcan Feu - cudo, tak jak Armaf mango
@freeshooter: jpg Scandal - trochę mnie mdli jak całą dobę jest na moich ubraniach v&r spicebomb - zapisany do testów! Mugler a*men - zapisany do testów! rochas man intense - zapisany do testów! bardzo ciekawy Givenchy pi - jest zapisany do testów! wszelkiej maści azzaro z seri wanted - mam spoko, jak w załączniku
@krzych-ch: cała linia Code, idealnie pasuje do opisu - mam z nią taki problem że trwałość do ceny jest dość średnia. Prada LR Black - mam zapisany do tesów Armani Eau de Nuit - ciekawe... do testów! Mauboussin Pour Lui in Black - ciekawy sprawdzę
@markaron: MFK Grand Soir - ciekawy, ale cały dzień nie dam rady nosić Xerjoff Uden Xerjoff Naxos - ciekawy, ale cały dzień nie dam rady nosić Amouage Reflection - za przyprawowy. Wolę gucci, albo mercedes benz selected night (ten ma słabe parametry), nadzieję pokładam w Fahad Gaze Arabiyat Prestige CHANEL Allure Homme Sport -
@terribleharnasattack_ Prada L'homme intense (& zwykle L'homme) - nie podchodził mi z tego co pamiętam, może odświeżę. Chanel Allure Homme Edition Blanche - ciekawe, do testów Guerlain L'homme ideal edp - nie podchodził mi z tego co pamiętam, może odświeżę. Prada Luna Rossa Black - mam zapisane do testów EP Divine Vanille - chyba będzie za ostry, ale
@Yeahido: PR Invictus Victory Elixir Xerjoff Naxos - mam kolona Italia Rayhaan ale to pewnie nie to samo. klon mi daje śliwką i moim dziadkiem xd Nishane Ani - ciekawy, ale cały dzień nie dam rady nosić Viktor&Rolf Spicebomb - za mocny dla mnie zawodnik, już po testach JPG Scandal - trochę mnie mdli jak całą dobę jest na moich ubraniach,
@markaron: Szukam katarsis xD Mięta, cytrusy (blue fragnance) i męsko męski facet po pracy fizycznej (dymu, skóry, oudu, tytoniu, kadzidła, ciężkiego drewna) mnie w-----a. Tyle i aż tyle xD Kojarzy mi się to z z---------m na wsi u rodziców/dziadków, albo z jakimiś menelniami, fabryką skóry, czy ubraniami z chińczyka. Nie czuję vajbu Brytyjczyka przy kominku z w----y i cygarem.
@Yeahido: PR Invictus Victory Elixir - cudo, bardzo dziękuję za polecenie.
Przypadkiem wpadłem jeszcze na Valentino Uomo Born in Roma Purple Melancholia Valentino - i to jest to czego szukam - lawenda + kokos. Czy istnieje coś z lepszą projekcją?
Ale na wykopie zgromadziła się nadreprezentacja najmajętniejszych ludzi w Polsce i to pomimo tego, że portal umiera od kilku lat i raczej jest źle odbierany wśród normalnych ludzi.
Z transparentnych zawodników, na tagu giełda to kojarzę anonimowego_programistę i gościa od spółek z
@pomaranczowa_malpa: @slgdfhsdhjfbs nie chodzi mi o to, że takie przypadki występują, tylko o nadreprezentację w wynikach ankiety do średnich statystycznych. Innymi słowy ktoś z ankietowanych kłamie, to nie musicie być wy.
Drugą sprawą jest deklaratywność, a transparentne przedstawiania stanu faktycznego. Chyba zgodzimy się, że internetowym randomom deklarującym bycie milionerami, staramy się nie wierzyć.
Dane z najnowszego dostępnego badania zasobności NBP (baza 2021): Mediana majątku netto: 410,0 tys. zł (wzrost z
Pytanie: ile masz płynnych oszczędności / inwestycji finansowych?
Liczymy: gotówka, konto, lokaty, obligacje, ETF-y, akcje, krypto po wartości rynkowej. Nie liczymy: mieszkania, samochodu, sprzętu, firmy, emerytalnych środków typu PPK/IKE/IKZE, jeśli traktujesz je jako nietykalne.
@vladi_putin: Jeśli nie przekracza 10 tys. zł to nie ma potrzeby wskazywać w oświadczeniu majątkowym. Uznajmy, że nie musisz. Dopij spokojnie, na zdrowie.
Jeśli ktoś z was kupuje nową Toyote u autoryzowanego doradcy, to dajcie znać, podrzucę wam na priv mój jednorazowy bon na 1000 zł Bon ważny od 23.03.2026 r. do 21.06.2026 r.
Sam tu szukałem zniżek przy zakupie, więc może ktoś skorzysta.
Osoba, która chce użyć bonu, musi spełnić warunki z regulaminu:
@adamkoska: W sumie mnie to dziwi, że trudne xd Bo dwie górne linie ze screena to "klony": Le Male Le Parfum Jean Paul Gaultier Prada L'Homme Prada Dior Homme Parfum Dior Guilty Elixir de Parfum pour Homme Gucci Gentleman Eau de Parfum Reserve
„Pan Nikt kontra Putin” to nie jest po prostu film dokumentalny. To świadectwo tego, jak wojna wchodzi do szkoły i krok po kroku zmienia dzieci, nauczycieli i całą codzienność.
Największe wrażenie zrobiło na mnie właśnie to, że widzimy rosyjską szkołę w trakcie wojny. Nie front, nie polityków, nie wielkie przemówienia, tylko zwykłe klasy, szkolne wydarzenia i dzieci, które z miesiąca na miesiąc coraz bardziej nasiąkają propagandą.
@wshk: Od razu mi się przypomniała akcja remontowania toalet w szkołach w rosji, przez markę Domestos xD Wyołało to skandal w rosji xD To ujęcie to w sumie typowy kibel, bywa gorzej...
@krzywy_kanister: Nie. Raczej jest to film o facecie, który się nie bał i przeciwstawiał się złu. O tych którzy w patosie myśleli, że zostaną bohaterami, a zostali przemieleni, o tych którzy mimo, że nie zgadzali się z systemem, zostali przez niego wciągnięci. Ten film nie obejmuje prawdziwych ofiar wojny, ale pokazuje jak system mieli normalnych, w tym dzieci.
Ale jeżeli oczekujesz potwierdzenia tego co napisałem, to powtórzę. Tak, część rosjan
Szukam sprawdzonej eSIM do Chin pod konkretny model działania:
1. Telefon A ma eSIM z internetem w Chinach i udostępnia internet przez hotspot. 2. Telefon B łączy się z tym hotspotem przez Wi-Fi. 3. Na Telefonie B chcę korzystać z Wi-Fi Calling / VoWiFi na polskim numerze służbowym.
@kotbehemoth: Noom, bo do 100 połączeń wykonamy w zespole więc wyjdzie 600+ zł. Póki co działało bardzo dobrze np. w Tajlandii, ale Chiny są bardziej problematyczne. Nie ma tu fikołków, metoda bardzo prosta.
@kotbehemoth: No tak, sam. W Maroko w styczniu mieliśmy tak w Orange, że za odbieranie płaciliśmy, a za oddzwanianie nie. W Tajlandii nie pamięta, bo byłem w Play, a zmieniłem jakiś czas temu.
-ściągnij s-300/400 z całego frontu
-ustaw pancyry na wieżowcach
Znajdź gerharda shroedera
Nie
źródło: image_picker_ABACF454-A967-47EB-9DB2-77AFB8FB6410-2748-000000B2AE6FCA02
PobierzProwadził bezpośrednie rozmowy z niemieckimi politykami, m.in. z kanclerzem Olafem Scholzem. Zdarzało mu się żartować i reagować po niemiecku podczas oficjalnych spotkań i konferencji, gdy występowały problemy z tłumaczeniem.