Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko136
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
jan_3_sobieski

jan_3_sobieski

Dołączył 7 lat i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 239
  • Znaleziska 11
  • Mikroblog 228
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 1
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski 3 godz. i 12 min temu
  • 3
Wordziel.pl #345 4/7
🟨⬜🟨🟨⬜
⬜⬜🟨⬜⬜
⬜🟨⬜⬜⬜
🟩🟩🟩🟩🟩
https://wordziel.pl/
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jan_3_sobieski
jan_3_sobieski przedwczoraj, 09:27:46
  • 2
Wordziel.pl #343 3/7
🟨🟨⬜⬜🟨
🟩⬜⬜⬜⬜
🟩🟩🟩🟩🟩
https://wordziel.pl/

#wordziel
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

GRUBY140
GRUBY140
GRUBY140
24.06.2026, 10:26:06
  • 0
#gielda
GRUBY140 - #gielda
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jan_3_sobieski
jan_3_sobieski 24.06.2026, 11:25:53 via Wykop
  • 1
@GRUBY140: Zaraz będzie aplikować do Squid Game po pożyczkę.
  • Odpowiedz
Konserwator_Kosmosu
Konserwator_Kosmosu
24.06.2026, 09:53:49
  • 6
Wordziel.pl #341 4/7
⬜⬜⬜⬜🟩
⬜⬜⬜🟨🟩
⬜🟩⬜🟨🟩
🟩🟩🟩🟩🟩
https://wordziel.pl/
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jan_3_sobieski
jan_3_sobieski 24.06.2026, 11:10:51 via Wykop
  • 1
@Konserwator_Kosmosu: Wordziel.pl #341 5/7
⬜⬜🟩🟨⬜
⬜⬜⬜⬜⬜
⬜🟩⬜⬜⬜
⬜🟨🟨⬜⬜
🟩🟩🟩🟩🟩
https://wordziel.pl/
  • Odpowiedz
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski 24.06.2026, 11:17:22 via Wykop
  • 1
@Konserwator_Kosmosu

a jaki masz system?
  • Odpowiedz
Teuvo
Teuvo
23.06.2026, 07:00:52
  • 10
po trzech próbach miałem już wszystkie litery a i tak nie potrafiłem ułożyć ich w słowo

Wordziel.pl #340 6/7
⬜🟨⬜🟨⬜
⬜⬜⬜🟨🟨
⬜⬜🟨⬜⬜
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jan_3_sobieski
jan_3_sobieski 23.06.2026, 09:00:16 via Wykop
  • 2
@Teuvo: Wordziel.pl #340 5/7

⬜⬜⬜🟨⬜
⬜⬜⬜⬜🟩
  • Odpowiedz
dqdq1
dqdq1
16.06.2026, 06:21:26
  • 257
-zrób 3 pierścienie obrony przeciwlotniczej;
-ściągnij s-300/400 z całego frontu
-ustaw pancyry na wieżowcach

Znajdź gerharda shroedera

Nie
dqdq1 - -zrób 3 pierścienie obrony przeciwlotniczej;
-ściągnij s-300/400 z całego fro...

źródło: image_picker_ABACF454-A967-47EB-9DB2-77AFB8FB6410-2748-000000B2AE6FCA02

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jan_3_sobieski
jan_3_sobieski 16.06.2026, 07:29:47 via Wykop
  • 6
@dqdq1: Ciekawostka: On umie po "germańsku". Pracował w Niemczech w latach 1985-1990 jako oficer operacyjny radzieckiego KGB. Stacjonował w Dreźnie (ówczesna NRD), gdzie oficjalnie pełnił funkcję dyrektora Domu Przyjaźni ZSRR-NRD, a faktycznie zajmował się działalnością wywiadowczą oraz współpracą z wschodnioniemiecką Stasi.

Prowadził bezpośrednie rozmowy z niemieckimi politykami, m.in. z kanclerzem Olafem Scholzem. Zdarzało mu się żartować i reagować po niemiecku podczas oficjalnych spotkań i konferencji, gdy występowały problemy z tłumaczeniem.
  • Odpowiedz
pepedros
pepedros
pepedros
15.06.2026, 06:49:53
  • 44
taka ciekawostka o adobe

#gielda
pepedros - taka ciekawostka o adobe

#gielda

źródło: image

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jan_3_sobieski
jan_3_sobieski 15.06.2026, 07:18:34 via Wykop
  • 0
@Przypomnienie kiedy za 3 miesięce
  • Odpowiedz
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski 15.06.2026, 07:20:38 via Wykop
  • 0
@Przypomnienie: kiedy za 3 miesiące
  • Odpowiedz
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski 12.06.2026, 08:57:02
  • 15
A wam jak się dziś nudzi w skali od 1 do F35?

#lotnictwo #samoloty #flightradar24 #ciekawostki #polska #pytaniedoeksperta #militaria
jan3sobieski - A wam jak się dziś nudzi w skali od 1 do F35?

#lotnictwo #samoloty #f...

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kantor_wymiany_mysli_i_wrazen
Kantor_wymiany_mysli_i_wrazen
12.06.2026, 09:28:40 via Wykop
  • 2
@jan_3_sobieski: i ukończon.
  • Odpowiedz
To_ja_moze_pozamiatam
To_ja_moze_pozamiatam
12.06.2026, 10:52:41 via Android
  • 1
@jan_3_sobieski: j--------i
  • Odpowiedz
wfyokyga
wfyokyga
12.06.2026, 00:30:13
  • 21
wfyokyga

źródło: temp_file5416165377574025434

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jan_3_sobieski
jan_3_sobieski 12.06.2026, 08:51:26 via Wykop
  • 1
@wfyokyga: Imponujący skurczysyn. Można by wręcz rzec, że majestatyczny. Przedstawiając jegomościa, to Mi-26T2.
  • Odpowiedz
mat1989
mat1989
11.06.2026, 07:37:00
  • 1216
Zawsze jak wpadam z żoną i synkiem do mojej mamy w odwiedziny to na stole czeka najlepsza zastawa( ͡° ͜ʖ ͡°)
mat1989 - Zawsze jak wpadam z żoną i synkiem do mojej mamy w odwiedziny to na stole c...

źródło: 1000009655

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jan_3_sobieski
jan_3_sobieski 11.06.2026, 08:25:59 via Wykop
  • 833
@mat1989: Ta seria Nutelli z Władcą Pierścieni była epicka.
jan3sobieski - @mat1989: Ta seria Nutelli z Władcą Pierścieni była epicka.

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski 11.06.2026, 11:55:15 via Wykop
  • 7
bajkami z Cartoon Network


@mat1989: O cieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, ale bym kupił. Jonny Bravo, Dexter :OO
jan3sobieski - >bajkami z Cartoon Network

@mat1989: O cieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, ...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski 09.06.2026, 19:54:18
  • 0
Jeśli ktoś z was kupuje nową Toyote u autoryzowanego doradcy, to dajcie znać, podrzucę wam na priv mój jednorazowy bon na 1000 zł
Bon ważny od 23.03.2026 r. do 21.06.2026 r.

Sam tu szukałem zniżek przy zakupie, więc może ktoś skorzysta.

Osoba, która chce użyć bonu, musi spełnić warunki z regulaminu:
jan3sobieski - Jeśli ktoś z was kupuje nową Toyote u autoryzowanego doradcy, to dajci...

źródło: 04c5f3a7bd7124f714d37900f919b67391968996755b71acad3106df73e81bd6

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

143

Kaja Kallas ogłasza nowe nominacje ambasadorów UE. ZERO Polaków.

Kaja Kallas ogłasza nowe nominacje ambasadorów UE. ZERO Polaków.

Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Kaja Kallas ogłasza nominacje 33 ambasadorów Unii Europejskiej oraz siedmiu zastępców szefów misji i nie ma na tej liście żadnego Polaka. Teraz pomyślcie tylko co by się działo gdyby taka lista została ogłoszona za rządów PISu XD

manstain
z
eeas.europa.eu
dodany: 08.06.2026, 00:13:14
  • 43
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    wiadomosci
  • #
    wydarzenia
  • #
    polska
  • #
    informacje
  • #
    polityka
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski 08.06.2026, 08:47:41 via Wykop
  • 55
Manipulacja.

To jest aktualizacja kadrowa części placówek, nie mapa pełnej reprezentacji UE na świecie. Pełna sieć to 145 delegatur, a ta lista obejmuje 40 stanowisk. Można się spodziewać kolejnych polskich nominacji w przyszłych rotacjach.

Których obecnych polskich ambasadorów UE dotyka ta rotacja?
Z tego, co można potwierdzić publicznie, dwóch obecnych polskich ambasadorów UE jest na placówkach, dla których ogłoszono nowych następców:
  • 10
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jan_3_sobieski
jan_3_sobieski 08.06.2026, 09:08:26 via Wykop
  • 16
Co ciekawe Polska ma 6 miejsce (na 27) w ilości piastowanych delegatur ambasadorskich w UE - przed aktualizacją 8 ambasadorów, po 6. Aktualnie po aktualizacji zrównaliśmy się ze Szwecją, zajmując teraz ex aequo to samo 6 miejsce w zestawieniu.

| Miejsce | Kraj | Liczba ambasadorów UE | 2025 |
| 1 | Francja | 23 |
| 2 | Niemcy | 20 |
| 3 | Hiszpania | 16
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski 08.06.2026, 12:41:34 via Wykop
  • 14
@raseri: Np. tu jest manipulacja: "Teraz pomyślcie tylko co by się działo gdyby taka lista została ogłoszona za rządów PISu XD" W czasach PISu też były zerowe nominacje w latach 2017 i 2018. A "co by się działo" to już trzeba pytać autora.

Jednocześnie jest aż 6 stanowisk, które ciągle są aktywne. To też jest ważne do pokazania rzeczywistości, szczególnie kiedy taki news wywołuje dziesiątki agresywnych komentarzy, do neutralnej informacji,
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski 08.06.2026, 13:00:15 via Wykop
  • 5
Przynależność polityczna nie ma tu znaczenia, liczą się fakty. Mnie mierzi w szczególności Polexit z komentarzy. Właśnie wróciłem z Chin. W Chinach ani obywatele, ani celnicy na lotnisku, ani przewodnicy nie wiedzą, czym jest Polska, ani gdzie to jest. W chińskich wiadomościach Polska jest przedstawiania jako UE. Dużo osób nie rozumie, że bez stowarzyszenia i bez silniejszej integracji Unijnej, Polska będzie kolonią, bez jakichkolwiek umów handlowych i innych dokumentów dwustronnych, a nasza
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski 08.06.2026, 13:03:50 via Wykop
  • 0
@Acozord Właśnie wróciłem z Chin. W Chinach ani obywatele, ani celnicy na lotnisku, ani przewodnicy nie wiedzą, czym jest Polska, ani gdzie to jest. W chińskich wiadomościach Polska jest przedstawiania jako UE. Dużo osób nie rozumie, że bez stowarzyszenia i bez silniejszej integracji Unijnej, Polska będzie kolonią, bez jakichkolwiek umów handlowych i innych dokumentów dwustronnych, a nasza sytuacja będzie wielokrotnie gorsza niż UK. Podejrzewam, że Trump też nie wie "jakim" krajem
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski 08.06.2026, 14:15:44 via Wykop
  • 4
@xistobal: "Mamy słabą reprezentację na tak duży kraj"

Jakie kryterium chcesz przyjąć do mierzenia aby to zmierzyć? PKB (per capita, nominalne, realne), ludność, ilość europosłów, mieszany, który mieszany? Jaki wskaźnik będzie uczciwy, obiektywny i czemu? Co oznacza słabo, względem czego słabo? Na tle jakich innych krajów wypadamy słabo, aby względnie dobrze to zmierzyć i mieć perspektywę - jaki wskaźnik? Jakie kraje ambasadorskie będą dla Polski odpowiednie i czemu? Co jeśli
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski 08.06.2026, 14:32:15 via Wykop
  • 3
@xistobal:

Ale skoro od tego zaczynasz swój wpis to od razu widać kim jesteś.


O i najważniejsze! Kim jestem?
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski 05.06.2026, 09:57:46
  • 2
Hej, właśnie wróciłem z 16 dniowej podróży po Chinach. Chciałbym zacząć autorski tag #sobieskiochinach, gdzie wrzucę swoje ciekawostki, uzupełnione o dane, które były wynikiem moich obserwacji Chin. Więc zacznijmy!

1. Dziesiątki chińskich marek - w tym skutery, autobusy, ciężarówki! Chiński smok, produkuje - lepiej, szybciej, więcej i to widać gołym okiem.

Ilość Chińskich marek ich logotypów mnie przerosła! Przemysł motoryzacyjny jest na zupełnie innym poziomie niż Europejski, czy Amerykański. W Chinach
jan3sobieski - Hej, właśnie wróciłem z 16 dniowej podróży po Chinach. Chciałbym zaczą...

źródło: image (1)

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jan_3_sobieski
jan_3_sobieski
Autor
05.06.2026, 09:58:17 via Wykop
  • 3
@jan_3_sobieski: Nic mnie tak nie rozbawiło jak podróbka Ferrari xD Właściciel dokleił logo Ferrari na felgach i klapie xD

Na zdjeciu: Neta GT to elektryczny samochód sportowy klasy średniej w nadwoziu typu coupe, produkowany przez chińską markę Neta (Hozon Auto). Wyróżnia się odważnym designem, świetnymi osiągami (do 462 KM) oraz maksymalnym zasięgiem dochodzącym do 660 kilometrów.
jan3sobieski - @jan3sobieski: Nic mnie tak nie rozbawiło jak podróbka Ferrari xD Właś...

źródło: Zrzut ekranu 2026-06-05 120325

Pobierz
  • Odpowiedz
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski
Autor
05.06.2026, 09:59:32 via Wykop
  • 0
@jan_3_sobieski: Losowe zdjęcie samochodów. Zielone tablice jak u nas oznaczają samochód elektryczny.
jan3sobieski - @jan3sobieski: Losowe zdjęcie samochodów. Zielone tablice jak u nas oz...

źródło: PXL_20260521_000705596.MP

Pobierz
  • Odpowiedz
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski
Autor
05.06.2026, 10:07:27 via Wykop
  • 1
@mariecziek: Po tym ilu bogatych klientów jest w stanie przepłacić kilkaset tysięcy juanów / zł / euro / dolarów, za samochód określany jako "luksusowy", z tego czy innego powodu (jakość materiałów, osiągi, logo, design, ilość ekranów led na m2). Idealnie w odpowiedz wpasuje się wnętrze Denzy z lokalnego centrum handlowego.
jan3sobieski - @mariecziek: Po tym ilu bogatych klientów jest w stanie przepłacić kil...

źródło: PXL_20260524_094421258.MP

Pobierz
  • Odpowiedz
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski
Autor
05.06.2026, 16:51:12 via Wykop
  • 1
@dreadingit: Szczerze mówiąc uczciwym będzie powiedzieć, że dogonili nas jako "zachód". Ja mam odczucie, że przegonili, ale to nieuczciwe, bo widziałem największe miasta - prowincja mi tylko migała gdy jechałem 350 km/h pociągiem. Jeśli UE się nie zjednoczy i nie będziemy trzymać się z USA, Japonią, Koreą i Australią w osi NATO, to Chiny nas zjedzą. Zrównali się z nami poziomem cywilizacyjnym, teraz potrzebują tych 10 lat, żeby zakumulowali kapitał
  • Odpowiedz
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski
Autor
05.06.2026, 17:48:56 via Wykop
  • 0
Kickster


@mariecziek: Super materiał - oddaje moje odczucia. Fajnie, że Chiny są pokazywane i chcą się pokazać światu, bo jest co! Z twoimi wymaganiami to dla ciebie byku Łada byłaby najlepsza xD
jan3sobieski - >Kickster 

@mariecziek: Super materiał - oddaje moje odczucia. Fajnie...
  • Odpowiedz

473

Spisany na straty Szerpa wrócił z Everestu. Sześć dni schodził samotnie.

Spisany na straty Szerpa wrócił z Everestu. Sześć dni schodził samotnie.

Everest po raz kolejny dostarczył historii cudownego przetrwania.

WstretnyOwsik
z
wspinanie.pl
dodany: 04.06.2026, 11:20:36
  • 97
  • #
    himalaje
  • #
    gory
  • #
    himalaizm
  • #
    wspinaczka
  • #
    swiat
  • #
    wydarzenia
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski 05.06.2026, 06:01:27 via Wykop
  • 4
@James_Error: Dlatego ja się cieszę, że K2 zimą zdobyli bez bulti z tlenem, znudzeni w COVID sherpowie, gdy nie było zapotrzebowania na noszenie zachodnim wspinaczom sprzętu.

https://wspinanie.pl/2021/01/k2-zdobyte-zima/

Nasi próbowali trzykrotnie i nie dali rady xd
jan3sobieski - @James_Error: Dlatego ja się cieszę, że K2 zimą zdobyli bez bulti z tl...

źródło: k2-ekipa

Pobierz
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski 17.05.2026, 09:00:07
  • 0
Polecicie coś podobnego do tego: Valentino Uomo Born in Roma Purple Melancholia Valentino

JPG Le Beau odpada, to nie to.

#perfumy
jan3sobieski - Polecicie coś podobnego do tego: Valentino Uomo Born in Roma Purple Me...

źródło: image

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jan_3_sobieski
jan_3_sobieski
Autor
17.05.2026, 09:00:11 via Wykop
  • 0
jan3sobieski

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski 14.05.2026, 19:23:21
  • 3
Szukam polecajek perfumowych od osób, które mają podobny gust - raczej słodki, kremowy, waniliowy, pudrowy, kwiatowo-waniliowy, trochę „mało klasycznie męski”. Nie szukam typowych męskich perfum, dymu, skóry, oudu ani Aventusowego klimatu.

Mój nos najbardziej lubi zapachy otulające, gładkie, słodkie, ale nie duszące. Najlepiej działają u mnie: wanilia, benzoinowa słodycz, karmel, tonka, irys, puder, lawenda, migdał, heliotrop, kwiat pomarańczy, białe kwiaty, kokos, mango, masło kakaowe czasem miękka owocowość typu guma balonowa albo wiśnia.

Moje główne
jan3sobieski - Szukam polecajek perfumowych od osób, które mają podobny gust - raczej...

źródło: .png

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jan_3_sobieski
jan_3_sobieski
Autor
15.05.2026, 11:39:15 via Wykop
  • 1
@zelgawis2
FA Liquid Brun - za mocny dla mnie zawodnik, już po testach
Shiyaaka Khadlaj - po testach jest za przyprawowy. Wolę gucci, albo mercedes benz selected night (ten ma słabe parametry), nadzieję pokładam w Fahad Gaze Arabiyat Prestige
Zara Sunrise on the red sand dunes - za słabe parametry
FA Vulcan Feu - cudo, tak jak Armaf mango
  • Odpowiedz
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski
Autor
15.05.2026, 11:45:04 via Wykop
  • 0
@freeshooter:
jpg Scandal - trochę mnie mdli jak całą dobę jest na moich ubraniach
v&r spicebomb - zapisany do testów!
Mugler a*men - zapisany do testów!
rochas man intense - zapisany do testów! bardzo ciekawy
Givenchy pi - jest zapisany do testów!
wszelkiej maści azzaro z seri wanted - mam spoko, jak w załączniku
  • Odpowiedz
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski
Autor
15.05.2026, 11:46:12 via Wykop
  • 0
@krzych-ch:
cała linia Code, idealnie pasuje do opisu - mam z nią taki problem że trwałość do ceny jest dość średnia.
Prada LR Black - mam zapisany do tesów
Armani Eau de Nuit - ciekawe... do testów!
Mauboussin Pour Lui in Black - ciekawy sprawdzę
  • Odpowiedz
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski
Autor
15.05.2026, 11:47:33 via Wykop
  • 0
@markaron:
MFK Grand Soir - ciekawy, ale cały dzień nie dam rady nosić
Xerjoff Uden
Xerjoff Naxos - ciekawy, ale cały dzień nie dam rady nosić
Amouage Reflection - za przyprawowy. Wolę gucci, albo mercedes benz selected night (ten ma słabe parametry), nadzieję pokładam w Fahad Gaze Arabiyat Prestige
CHANEL Allure Homme Sport -
  • Odpowiedz
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski
Autor
15.05.2026, 11:48:46 via Wykop
  • 0
@Borki:
Sculpture Parfum Nikos - ciekawy, zpaisay do testów
Kayaan Classic Al Wataniah - mam, za dymny, wolę wersję parfum diora. Pokładam nadzieję w Rayhaan Obsidian.
Green Lover Lolita Lempicka -
  • Odpowiedz
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski
Autor
15.05.2026, 11:50:46 via Wykop
  • 0
@terribleharnasattack_
Prada L'homme intense (& zwykle L'homme) - nie podchodził mi z tego co pamiętam, może odświeżę.
Chanel Allure Homme Edition Blanche - ciekawe, do testów
Guerlain L'homme ideal edp - nie podchodził mi z tego co pamiętam, może odświeżę.
Prada Luna Rossa Black - mam zapisane do testów
EP Divine Vanille - chyba będzie za ostry, ale
  • Odpowiedz
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski
Autor
15.05.2026, 11:53:12 via Wykop
  • 1
@Yeahido:
PR Invictus Victory Elixir
Xerjoff Naxos - mam kolona Italia Rayhaan ale to pewnie nie to samo. klon mi daje śliwką i moim dziadkiem xd
Nishane Ani - ciekawy, ale cały dzień nie dam rady nosić
Viktor&Rolf Spicebomb - za mocny dla mnie zawodnik, już po testach
JPG Scandal - trochę mnie mdli jak całą dobę jest na moich ubraniach,
  • Odpowiedz
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski
Autor
15.05.2026, 12:13:14 via Wykop
  • 1
@Yeahido: @terribleharnasattack_ @Borki @markaron @freeshooter @burczymucha @zelgawis2
Bardzo wam dziękuję za polecajki. Jak macie jakieś kontry do odpowiedzi, to bardzo chętnie wysłucham.
  • Odpowiedz
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski
Autor
15.05.2026, 12:27:52 via Wykop
  • 0
@markaron: Szukam katarsis xD Mięta, cytrusy (blue fragnance) i męsko męski facet po pracy fizycznej (dymu, skóry, oudu, tytoniu, kadzidła, ciężkiego drewna) mnie w-----a. Tyle i aż tyle xD Kojarzy mi się to z z---------m na wsi u rodziców/dziadków, albo z jakimiś menelniami, fabryką skóry, czy ubraniami z chińczyka. Nie czuję vajbu Brytyjczyka przy kominku z w----y i cygarem.

W sumie to piżmo jeszcze lubię xd

@michallmtk a gusta
  • Odpowiedz
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski
Autor
15.05.2026, 12:37:02 via Wykop
  • 1
@michallmtk: Sztosik dzięki.
  • Odpowiedz
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski
Autor
15.05.2026, 19:23:02 via Wykop
  • 0
@markaron: Mam klona Turathi Blue Afnan, bardzo fajny. Dzięki za polecajkę.
  • Odpowiedz
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski
Autor
15.05.2026, 19:48:43 via Wykop
  • 0
@khetar: Tak, dokładnie :)
  • Odpowiedz
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski
Autor
15.05.2026, 20:09:21 via Wykop
  • 0
Blue Talisman


@markaron: Imo 1215 zł do 117 zł śmiem się kłócić ( ͡€ ͜ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski
Autor
16.05.2026, 16:36:16 via Wykop
  • 1
@Yeahido: PR Invictus Victory Elixir - cudo, bardzo dziękuję za polecenie.

Przypadkiem wpadłem jeszcze na Valentino Uomo Born in Roma Purple Melancholia Valentino - i to jest to czego szukam - lawenda + kokos. Czy istnieje coś z lepszą projekcją?
  • Odpowiedz
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski 14.05.2026, 18:00:54
  • 0
Jaka jest szacunkowa wartość Twojego majątku netto? (PLN)

Liczymy: mieszkanie/dom, działkę, auto, gotówkę, lokaty, obligacje, ETF-y, akcje, krypto, udziały w firmie.
Odejmujemy: kredyt hipoteczny, pożyczki, leasingi, karty kredytowe i inne długi.

#finanse #nieruchomosci #ekonomia #ciekawostki #ankieta #gielda

Jaka jest szacunkowa wartość Twojego majątku netto? (PLN)

  • Poniżej 0 zł 7.6% (25)
  • 0–100 000 zł 12.2% (40)
  • 100 001–250 000 zł 10.7% (35)
  • 250 001–500 000 zł 13.7% (45)
  • 500 001–750 000 zł 11.3% (37)
  • 750 001–1 000 000 zł 10.4% (34)
  • 1 000 001–2 000 000 zł 16.8% (55)
  • Ponad 2 000 000 zł 17.4% (57)

Oddanych głosów: 328

  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jan_3_sobieski
jan_3_sobieski
Autor
14.05.2026, 18:23:30 via Wykop
  • 0
@nie_umiem_inwestowac: Taaaa.

>Ponad 12 proc. Polaków nie ma żadnych oszczędności, a tylko 5 proc. zgromadziło powyżej 100 tys. złotych – wynika z badania UCE RESEARCH dla platformy Raisin.

Ale na wykopie zgromadziła się nadreprezentacja najmajętniejszych ludzi w Polsce i to pomimo tego, że portal umiera od kilku lat i raczej jest źle odbierany wśród normalnych ludzi.

Z transparentnych zawodników, na tagu giełda to kojarzę anonimowego_programistę i gościa od spółek z
  • Odpowiedz
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski
Autor
14.05.2026, 21:51:51 via Wykop
  • 0
@pomaranczowa_malpa: @slgdfhsdhjfbs nie chodzi mi o to, że takie przypadki występują, tylko o nadreprezentację w wynikach ankiety do średnich statystycznych. Innymi słowy ktoś z ankietowanych kłamie, to nie musicie być wy.

Drugą sprawą jest deklaratywność, a transparentne przedstawiania stanu faktycznego. Chyba zgodzimy się, że internetowym randomom deklarującym bycie milionerami, staramy się nie wierzyć.

Dane z najnowszego dostępnego badania zasobności NBP (baza 2021):
Mediana majątku netto: 410,0 tys. zł (wzrost z
  • Odpowiedz
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski 14.05.2026, 17:59:34
  • 0
Pytanie: ile masz płynnych oszczędności / inwestycji finansowych?

Liczymy: gotówka, konto, lokaty, obligacje, ETF-y, akcje, krypto po wartości rynkowej.
Nie liczymy: mieszkania, samochodu, sprzętu, firmy, emerytalnych środków typu PPK/IKE/IKZE, jeśli traktujesz je jako nietykalne.

#finanse #nieruchomosci #ekonomia #ciekawostki #ankieta #gielda

Pytanie: ile masz płynnych oszczędności / inwestycji finansowych?

  • Jestem na minusie 7.2% (13)
  • 0–15 000 zł 8.8% (16)
  • 15 001–50 000 zł 11.6% (21)
  • 50 001–100 000 zł 7.2% (13)
  • 100 001–250 000 zł 23.2% (42)
  • 250 001–500 000 zł 13.3% (24)
  • 500 001–1 000 000 zł 10.5% (19)
  • Ponad 1 000 000 zł 18.2% (33)

Oddanych głosów: 181

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jan_3_sobieski
jan_3_sobieski
Autor
14.05.2026, 18:05:34 via Wykop
  • 1
@vladi_putin: Jeśli nie przekracza 10 tys. zł to nie ma potrzeby wskazywać w oświadczeniu majątkowym. Uznajmy, że nie musisz. Dopij spokojnie, na zdrowie.
  • Odpowiedz
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski 14.05.2026, 17:59:12
  • 0
Jeśli ktoś z was kupuje nową Toyote u autoryzowanego doradcy, to dajcie znać, podrzucę wam na priv mój jednorazowy bon na 1000 zł
Bon ważny od 23.03.2026 r. do 21.06.2026 r.

Sam tu szukałem zniżek przy zakupie, więc może ktoś skorzysta.

Osoba, która chce użyć bonu, musi spełnić warunki z regulaminu:
jan3sobieski - Jeśli ktoś z was kupuje nową Toyote u autoryzowanego doradcy, to dajci...

źródło: 75e2bb9e5f09f930868bfef28174cde77ce667241d94d69d84b6c1aa09462a10 (1)

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

AnalLog
AnalLog
AnalLog
15.05.2026, 05:18:48 via Wykop
  • 2

Komentarz usunięty przez autora Wpisu

jan_3_sobieski
jan_3_sobieski 13.05.2026, 12:36:32
  • 1
Szukam odlewek tych perfum. Jeśli masz co najmniej trzy, daj znać, odezwę się.

Kaaf Ahmed Al Maghribi
Evoke Gold For Him Ajmal
L'Aventure Knight Al Haramain Perfumes
Tres Nuit Armaf
jan3sobieski - Szukam odlewek tych perfum. Jeśli masz co najmniej trzy, daj znać, ode...

źródło: 12345678

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jan_3_sobieski
jan_3_sobieski
Autor
13.05.2026, 14:58:58 via Wykop
  • 0
@adamkoska: W sumie mnie to dziwi, że trudne xd Bo dwie górne linie ze screena to "klony":
Le Male Le Parfum Jean Paul Gaultier
Prada L'Homme Prada
Dior Homme Parfum Dior
Guilty Elixir de Parfum pour Homme Gucci
Gentleman Eau de Parfum Reserve
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Jan Sobieski

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 28.04.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 06.06.2026

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking