Mireczki szybkie pytanko. Czy żeby przejechać po publicznej drodze solówką z HDS-em muszę mieć uprawnienia na ten HDS? Nie będę go używać natomiast wszystkie inne wymagane dokumenty posiadam.
Mam okazję kupić dość tanio ale jakoś trzeba wrócić do domu a uprawnienia i tak bym zrobił.
Ewentualnie jak ktoś posiada wiedzę to jakie są roczne koszty utrzymania (mniej więcej) takowego sprzętu.
@internety: żeby tylko przejechać, nie musisz posiadać uprawnień na HDS. Koszt utrzymania, to poza naprawami, jeśli coś się zepsuje, to jeszcze badania okresowe UDT. Na HDS trzeba robić co 2 miesiące, koszt około 150-200 zł za takie badanie.
@qyk: a to nie można popierać rolników a jednocześnie krytykować ich za debilne hasła i brak zrozumienia przyczynowo-skutkowosci głosowania na PiS przez nich?
Czy warto wyjechać do Niemiec, za w przeliczeniu na PLN 9000 ZŁ na rękę na start? W Polsce pracuję w #kolchoz już 8 lat praca w miarę lajtowa na dwie zmiany za 4500 zł na rękę, dostałem propozycję od brata do jeżdżenia z nim w #geodezja do Niemiec w systemie 2 lub 3 tygodnie pracy non stop po ok.10h i na tydzień wracasz za mieszkanie nic nie płacisz
jeśli czujesz się kompletnie bezużyteczny/bezużyteczna, to pamiętaj że ten koleś planował inwazję przez 8 tysięcy lat, a potrwała ona ok. 50min jednego odcinka, w której poniósł porażkę. #graotron #seriale #got
Nie ma winnych wypadku i tragicznej śmierci 26-letniego Adriana Środy. Mężczyzna przyjechał autem z betonem na budowę, a inny pracownik podczas wylewki zahaczył ramieniem pompy o linię średniego napięcia. Pan Adrian nie przeżył rażenia prądem.
Powiem wam miski że jako osoba z wieloletnim doświadczeniem przy pracach budowlanych na stacjach energetycznych przy pracy w pobliżu średniego i wysokiego napięcia to jeśli pompa była w rozłożona w polu rażenia to najprawdopodobniej pracę musiały być wykonywane na polecenie z osobą dozorującą i to ona odpowiada za bezpieczeństwo w strefie pracy. Potrzeba do tego uprawnień D SEP powyżej 1kV i kilka innych szkoleń. Nie ma winnego czyli pewnie tego nie było
Plytka to mega chu jnia. Przypomnijcie sobie pomyslowego oskara z 200% prawdy, letniaczki jak letnie przesilenie, rozkminkowe HBG 2.0, bangery jak molly czy charyzmatyczne 777 czy toast. Na tej płycie prawie kazdy track jest przezroczysty i taki sam. Nie zostaje w pamięci. Nie ma kultowych ciagow skojarzeniowych oskara, jesli sa to czuć że wsadzane na sile bo wiedza ze to znak firmowy. Storytelling zniknął dawno. Eksperymenty ze spiewem moga sie podobac lub
Zamowiłem sobie taki półsuchy beton towarowy b25 pod szalunek do garażu, wsypać to wszystko i polewać wodą, czy polewać na bierząco jak bede to wkładać? #budownictwo
Wróciłem z budowy. Stwierdziłem, że idę się przejść, więc poszedłem na budowe znowu, wypić se piwko, siedze przy palniku gazowymi pale papierosa i słucham jak śnieg z deszczem uderza o blaszak.
Misiaczki. Jeśli miałem dom i go sprzedałem a właściwie oddałem rodzicom notarialnie jakiś czas temu i aktualnie nie posiadam nic na własność to łapie się na ten kredyt czy nie? Wydaje mi się, że nie ale wolę się upewnić.
@Lightwave: owned.es nauczyciel kiedyś to wbił jak miał rzutnik włączony bo go bardzo o to prosiliśmy a on był dla nas zawsze mily. A na pewno do tego czasu
mirki, jak ładnie to powiązać ? chce ogniomur o grubości 12cm, ale wtedy wiązanie narożnika wychodzi raptem 10cm, jak to rozwiązać? zazbroić spoinę? czy ściąć tak jak na zdjęciu i gitara? czy może raz tak a raz tak? #budownictwo #budujzwykopem
Skradziony motocykl właściciel namierzył osobiście, powiadomił policję dwukrotnie – ta nie tylko nie zrobiła absolutnie nic, choć miała skradziony sprzęt i pasera, ale wręcz zalegalizowała kradzież, umożliwiając paserowi bezkarność. Ta historia jest jednocześnie bulwersująca i odrażająca.
Dobry wieczór. Coś się... coś się popsuło i nie było mnie słychać, to powtórzę jeszcze raz.... Miłośnik BMW i wielki budowlaniec. Będę sobie robił heheszki i fajne poważne rzeczy.
Mam okazję kupić dość tanio ale jakoś trzeba wrócić do domu a uprawnienia i tak bym zrobił.
Ewentualnie jak ktoś posiada wiedzę to jakie są roczne koszty utrzymania (mniej więcej) takowego sprzętu.
#transport #ciezarowki #prawojazdy #prawo
Koszt utrzymania, to poza naprawami, jeśli coś się zepsuje, to jeszcze badania okresowe UDT. Na HDS trzeba robić co 2 miesiące, koszt około 150-200 zł za takie badanie.