Wpis z mikrobloga

Czy warto wyjechać do Niemiec, za w przeliczeniu na PLN 9000 ZŁ na rękę na start? W Polsce pracuję w #kolchoz już 8 lat praca w miarę lajtowa na dwie zmiany za 4500 zł na rękę, dostałem propozycję od brata do jeżdżenia z nim w #geodezja do Niemiec w systemie 2 lub 3 tygodnie pracy non stop po ok.10h i na tydzień wracasz za mieszkanie nic nie płacisz tylko za jedzenie
#niemcy #pytanie #emigracja

Warto zmienić pracę?

  • Tak 72.2% (381)
  • Nie 27.8% (147)

Oddanych głosów: 528

  • 58
  • Odpowiedz
@EloBreko:
Przeliczcie sobie te 9000 na stawkę godzinową, bo się dajecie ruchać. 2-3 tygodnie po 10 godzin za takie pieniądze xD
Zacznij robić nadgodziny w kołchozie. Czasowo wyjdzie jak u niemca, a finansowo nie wiele gorzej.

  • Odpowiedz
2 lub 3 tygodnie pracy non stop po ok.10h


@EloBreko: nie wiem jak liczysz, ale ja liczę czas po za domem - jesteś przez 3 tygodnie non stop w pracy. To tak jak byś jeździł na tirze. Niby za kierownicą jesteś 8 godzin, ale w robocie jesteś cały czas.
  • Odpowiedz
@EloBreko: jeśli w kołchozie nie ma szans na rozwój i odpowiada Ci taki tryb pracy, a ewentualna druga półówka nie ma z tym problemu, to dawaj, co masz do stracenia? :)
  • Odpowiedz
Czy warto wyjechać do Niemiec,


@EloBreko: weź sobie urlop bezpłatny u obecnego pracodawcy, pojedź tam na miesiąc i sam oceń warunki. Miesięcznie zaoszczędzisz więcej, niż tu zarabiasz.
  • Odpowiedz
@EloBreko: No to skąd Ci wyszło 168h za 3 tygodnie non stop poza domem?

W każdym razie, jak nic Ciebie nie trzyma to jedź( ͡° ͜ʖ ͡°) Najwyżej wrócisz do kołchozu.
  • Odpowiedz
  • 0
@wojniz: no z tym powrotem to różnie pracuję na maszynach tnących CNC i jak odejdę to cyk ktoś zajmie moje miejsce i więcej nie ma bo na tym pracują 4 osoby a reszta to już pewnie całe życie tu zostaję, wiem takie potolenie ale ciężko jest wyjść ze swojej strefy komfortu
  • Odpowiedz
  • 0
@EloBreko jeżeli potrzebujesz hajsu i jest to sprawdzona robota to przez brata to jedź, zobaczysz jak to wygląda a zawsze jakieś nowe doświadczenie. Jak ci nie wyjdzie to etatów w kołchozach jest dużo więc zawsze będziesz miał gdzie wrócić
  • Odpowiedz