Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko172
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
fierce
fierce

fierce

Dołączył 15 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 9258
  • Znaleziska 2253
  • Mikroblog 7005
  • Obserwujący 16
  • Obserwowane 10

1429

Poseł PiS wytyka organizatorce lokalnego protestu, że jest sprzątaczką w szkole

Pokaż treści 18+

Poseł PiS wytyka organizatorce lokalnego protestu, że jest sprzątaczką w szkole

Wg posła Pawła Rychlika to ,,pseudo protesty", którymi kieruje pani sprzątaczka popierająca burmistrza miasta. Dodatkowo wg Rychlika protestujący osądzają go ,,W miejscu gdzie Niemcy wieszali Żydów" xDDD

Mmmmmm
z
wielun.naszemiasto.pl
dodany: 27.10.2020, 09:26:34
  • 135
  • #
    polska
  • #
    protest
  • #
    bekazpisu
  • #
    wielun
fierce
fierce
fierce 27.10.2020, 11:10:21 via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@Xagog: wybitny gość, który skończył studia z poślizgiem czteroletnim xDDD

Elity PiSu, które właśnie prócz działalności w młodzieżówkach, najczęściej nigdy się pracą nie skalały.

1103

Resort Ziobry bierze się za lekarzy. Powstanie system odpowiedzialności za błędy

Pokaż treści 18+

Resort Ziobry bierze się za lekarzy. Powstanie system odpowiedzialności za błędy

Resorty zdrowia i sprawiedliwości pracują nad stworzeniem systemu odpowiedzialności lekarzy. Naczelna Izba Lekarska podała, że samorządy lekarskie mają zalecać lekarzom, by nie podejmowali zbędnego ryzyka. Lepiej niech jadą, a Polacy mogą umierać bez opieki, Bóg swoich rozpozna.

spere
z
next.gazeta.pl
dodany: 13.10.2020, 09:23:54
  • 347
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    szpital
  • #
    koronawirus
  • #
    zdrowie
  • #
    bekazpisu
fierce
fierce
fierce 13.10.2020, 13:03:51 via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@wodzik: mojego znajomego z roku ojciec (profesor kardiochirurgii) jako biegły sądowy analizował akta sprawy ojca Ziobry i nie zauważył błędu - to potem dom im przeszukali.

Poszukajcie sobie artykuły o biegłym z Lublina ( ͡° ͜ʖ ͡°)

533

Brakuje personelu do obsługi respiratorów. Łapanka do ich obsługi

Brakuje personelu do obsługi respiratorów. Łapanka do ich obsługi

Respiratorów wystarczy – zapewnia resort zdrowia. Ale w szpitalach trwa łapanka do ich obsługi, bo brakuje personelu - informuje "Rzeczpospolita".

konto usunięte
z
rmf24.pl
dodany: 12.10.2020, 08:01:07
  • 153
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    koronawirus
  • #
    covid19stats
  • #
    ciekawostki
fierce
fierce
fierce 12.10.2020, 11:47:38 via Wykop Mobilny (Android)
  • 33
@Mortas:

: 1. Płatne studia, z kredytem umarzanym np 1/10 z każdy rok składania PITU w PL. 2. Wzrost pensji.


Ale niech to działa do każdej grupy zawodowej, bo mówienie o wykształceniu lekarzy jakoby było najdroższe nie jest prawdą. Są droższe kierunki, a ich absolwenci często nie pracują w
fierce
fierce
fierce 12.10.2020, 12:00:48 via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@bodziodestruktor: nikt nie będzie chciał studiować medycyny. Nie w takich warunkach jak są obecnie.

Moja bliźniaczka jako rezydent i doktorantka zarabiała 2400 na rękę. Pokaż mi informatyka, który będzie chciał za taki hajs robić...
fierce
fierce
fierce 12.10.2020, 12:05:21 via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@bodziodestruktor: właśnie o to chodzi, że jeśli nie kręcisz ile się da godzin to około 4000-4500.

Faktycznie, bajońskie kwoty w dzisiejszych czasach xD
fierce
fierce
fierce 12.10.2020, 12:09:06 via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@kab_anos: tylko studenta trzeciego roku nikt nie zostawia na noc z całym oddziałem pacjentów i czasem jeszcze SOR. Taka różnica mała.
fierce
fierce
fierce 12.10.2020, 12:11:46 via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@bodziodestruktor: właśnie dlatego dorabiają po godzinach czy biorą SOR. Sama stawka z oddziału jest biedna.

No i powielasz mit, że każda specjalizacja jest dochodowa. Są takie, gdzie robi się super pieniądze ale też i są takie, gdzie ktoś musi pracować za dużo mniej.
fierce
fierce
fierce 12.10.2020, 12:22:57 via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@bodziodestruktor: to nie jest jedynie zawinienie rządów PiS ale w sumie dorobek całej III RP, gdzie udawano że problemu nie ma. Bardziej niebezpieczny jest jeszcze brak pielęgniarek, które traktowano je prawie zawsze po macoszemu.

Nie porównuj innych zawodów i branż, bo często nigdy nie będą mieć szans dosłownie zabicia pacjenta. Dlatego pensja powinna być odpowiednio wysoka, by wykluczyć zmęczenie czy popychać do szkolenia. Zamiast biadolić i próbować wiązać na siłę

15

Budynek gospodarczy ( na zgłoszenie) czy mieszkalny? Dom za 25 tys..

Budynek gospodarczy ( na zgłoszenie) czy mieszkalny? Dom za 25 tys..

Dzisiaj kilka słów o tych tanich domkach na zgłoszenie.. Czy w budynku gospodarczym można mieszkać? Czy wybudujemy domek a potem może będzie trzeba go rozebrać? Ogólnie kilka słów w tym temacie, niech osoby które są zainteresowane budową takiego domku sprawdzą czy to jest opłacalne, bo...

janiszelk
z
youtube.com
dodany: 03.10.2020, 17:53:56
  • 15
  • #
    polska
  • #
    zainteresowania
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
fierce
fierce
fierce 03.10.2020, 19:13:53 via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@hu-nows: 30 lat w złej wierze tak jak tu.

@LetMeIn: no, a z tej oszczędności jeśli da się ten budynek zalegalizować to z marszu opłata 50 tys. lub rozbiórka. Mistrz inwestycji.

353

Katastrofa smoleńska. PK wystąpiła z wnioskiem o areszt dla kontrolerów ruchu

Pokaż treści 18+

Katastrofa smoleńska. PK wystąpiła z wnioskiem o areszt dla kontrolerów ruchu

Prokuratura Krajowa wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie trzech kontrolerów ruchu pełniących w kwietniu 2010 r. służbę na lotnisku w Smoleńsku - podała Polska Agencja Prasowa.

Szewczenko
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 16.09.2020, 19:37:44
  • 255
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    smolensk
  • #
    lotnictwo
  • #
    samoloty
  • #
    bekazpisu
fierce
fierce
fierce 17.09.2020, 13:55:24 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aaandrzej: kontrolerzy jako pierwszą komendę zapytali o ilość paliwa. W rosyjskim żargonie lotniczym jest to zapowiedź tego, że powinni się przygotować do odejścia na lotnisko zapasowe.

Gdyby zgodnie z umową bilateralną leciał rosyjski nawigator, znający rosyjski i frazeologię lotniczą to by to wychwycił i przekazał załodze.

Smoleńsk to niestety od samego początku ilość spiętrzających się błędów załogi, prowadzących w efekcie do katastrofy. Zresztą tylko radiotelegrafista miał aktualne uprawnienia, więc o

648

Rybnik: Kierowca autobusu przeżył piekło. "To były leki, a nie amfetamina"

Pokaż treści 18+

Rybnik: Kierowca autobusu przeżył piekło. "To były leki, a nie amfetamina"

W ślinie kierowcy z Rybnika tester wykrył amfetaminę. Badanie było przeprowadzone w lipcu, lecz pojawiają się fakty, które rzucają inne światło na tę sprawę. Mężczyzna twierdzi, że narkotester mógł pomylić amfetaminę z lekarstwami, które zażywa. Wcześniej trzymali go w areszcie. Odzyskał prawo jazdy

ZenekTrybik
z
se.pl
dodany: 10.09.2020, 19:30:28
  • 125
  • #
    polska
  • #
    rybnik
  • #
    narkotyki
  • #
    kryminalne
  • #
    wykop
  • #
    slask
fierce
fierce
fierce 11.09.2020, 06:41:57 via Wykop Mobilny (Android)
  • 56
@Hasqa99: przecież ludziom w Polsce się to podoba. Zatrzymania i areszty prewencyjne. Tymczasowych aresztowań mamy orzekane najwięcej w UE.

477

Białoruś. Polacy wiedzą, kto katował ich w areszcie. Adwokat: To zbrodnia

Białoruś. Polacy wiedzą, kto katował ich w areszcie. Adwokat: To zbrodnia

Polacy domagają się ukarania brutalnych policjantów.

WirtualnaPolska
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 09.09.2020, 13:17:21
  • 55
  • #
    europa
  • #
    bialorus
  • #
    bialoruswalczy
fierce
fierce
fierce 11.09.2020, 05:18:09 via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@medevacs:

Art. 110. Stosowanie ustawy wobec cudzoziemca

§ 1. Ustawę karną polską stosuje się do cudzoziemca, który popełnił za granicą czyn zabroniony skierowany przeciwko interesom Rzeczypospolitej Polskiej, obywatela polskiego, polskiej osoby prawnej lub polskiej jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej oraz do cudzoziemca, który popełnił za granicą przestępstwo o charakterze terrorystycznym.


Art. 111. Warunek odpowiedzialności za czyn
fierce
fierce
fierce 11.09.2020, 05:27:11 via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@medevacs:

Nie można urządzać sobie procesów na obcych obywatelach za rzekome przestępstwa popełnione za granicą, bo za chwilę pół świata zacznie napieprzać wyrokami na lewo i prawo.

Jak naszych obywateli katują za granicą to nasze służby powinny tych oprawców zidentyfikować i im zrobić wypadek


No tak, lepszy samosąd. #

426

Strajkujący białoruski górnik uciekł KGB. Ujawnił się na Ukrainie

Pokaż treści 18+

Strajkujący białoruski górnik uciekł KGB. Ujawnił się na Ukrainie

Poprosił o wyjście do toalety i uciekł przez okno.

darosoldier
z
belsat.eu
dodany: 21.08.2020, 12:35:02
  • 60
  • #
    europa
  • #
    bialorus
  • #
    ukraina
  • #
    ciekawostkizewschodu
fierce
fierce
fierce 22.08.2020, 04:50:55 via Wykop Mobilny (Android)
  • 49
@Magma1: to były tak demokratyczne wybory, jak PiS przestrzegający Konstytucji.
fierce
fierce
fierce 22.08.2020, 07:12:15 via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE:

Gadałem z kilkoma prawnikami i każdy mowil ze wszystko w normie albo lekkie nagiecie


Ziomeczku, jestem adwokatem i nie znam nikogo kto by tak powiedział. Przeszukaj sobie chociażby Palestrę (taki miesięcznik Adwokatury), tam było to wielokrotnie
fierce
fierce
fierce 22.08.2020, 07:23:03 via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE:

Tu artykuł kwestionujący status sędziów powołanych przez nową KRS.

https://palestra.pl/pl/czasopismo/wydanie/5-2020/artykul/status-prawny-osoby-formalnie-powolanej-na-urzad-sedziego-na-skutek-rekomendacji-udzielonej-przez-krajowa-rade-sadownictwa-w-obecnym-skladzie-uwagi-na-tle-wyroku-tsue-z-19.11.2019-r.-oraz-orzeczen-sadu-najwyzszego-bedacych-konsekwencja-tego-rozstrzygniecia
fierce
fierce
fierce 22.08.2020, 07:39:04 via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: obejście jest jej złamaniem. Nie, nie jest normą.

Kadencja sędziego to 9 lat, więc nie mieli. Właśnie dlatego jest to tak długi okres, żeby nie można było sobie podporządkować instytucji.

no to jak jestes adwokatem to chyba slabym


Na ilość klientów nie narzekam na szczęście.

463

Wstrząsająca relacja Artura Udrysa z Mińska. "Stałem osiem godzin pod...

Wstrząsająca relacja Artura Udrysa z Mińska. "Stałem osiem godzin pod...

- Jeżeli chcecie nam pomóc, wesprzyjcie jeden z funduszy wspierających protestujących, albo chociaż napiszcie dobre słowo. Mówcie o nas, sprawcie, żeby jak najwięcej osób usłyszało o Białorusi - mówi nam Artur Udrys, czołowy białoruski siatkarz.

ewel666
z
sportowefakty.wp.pl
dodany: 21.08.2020, 08:16:53
  • 69
  • #
    europa
  • #
    swiat
fierce
fierce
fierce 22.08.2020, 04:47:25 via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@ozzmann: ten kraj jest właśnie w mackach Putina i nie trzeba go sprzedawać. Ten kraj chce się od nich uwolnić.

Kolejny pierd powielający ruską propagandę. Zachód zły, bo nic nie robi...
fierce
fierce
fierce 22.08.2020, 04:49:21 via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@eternit_nie_wybacza: Baćka lepszy, bo według Wilka łatwiej prowadzić tak biznes.

Tylko jak ludzie współpracujący z Białorusią piszą, fakty temu przeczą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
fierce
fierce
fierce 22.08.2020, 05:20:38 via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@ozzmann: bzdury to piszesz Ty i łykasz ruską propagandę.

Gadanie o opłaconych strajkach, gdy protesty trwają od wielu lat, jednak w końcu przelała się czara goryczy.

A czy ktoś mówił, że Ukraina wprost wejdzie do UE? Jeśli spełni wymagania, wtedy będzie mogła wejść. Chociaż patrząc na to, co wyprawiają ich władze to raczej nie
fierce
fierce
fierce 22.08.2020, 05:29:23 via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ozzmann: niech sobie robią co chcą, walczą o swoją wolność. Pewnie takie samo czadzenie było w latach 90. o państwach byłego bloku wschodniego, gdy kolejno upadała w nich komuna.

Mają prawo do zmiany swojego położenia, jak również poniesienia w pełni konsekwencji swoich działań.
fierce
fierce
fierce 22.08.2020, 05:47:52 via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ozzmann: też byłem i ludzie się tam bali wypowiadać otwarcie.

Zresztą tam na wschodzie masz do czynienia ciągle z łączeniem - ktoś z zachodu to szpieg. Podejrzliwie traktują ludzi z innych krajów, bo na co taki przyjeżdża?

69

Koronawirus we Francji. Tak źle nie było od maja

Koronawirus we Francji. Tak źle nie było od maja

Francuskie ministerstwo zdrowia poinformowało o wykryciu 4771 zakażeń koronawirusem w ciągu ostatniej doby – to największy dobowy przyrost od otwarcia francuskiej gospodarki w maju. Zmarło 12 osób chorych na Covid-19.

Lookazz
z
rmf24.pl
dodany: 20.08.2020, 20:55:13
  • 74
  • #
    europa
  • #
    francja
  • #
    koronawirus
  • #
    covid19
  • #
    epidemia
fierce
fierce
fierce 21.08.2020, 14:53:36 via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@starnak:

Ja kto dziś czytałem że jest największa śmiertelność po II WŚ.

W Szwecji? Szwecja w czasie II wojny światowej była państwem neutralnym ( ͡°

417

Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A. odmawia wypłaty ubezpieczenia

Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A. odmawia wypłaty ubezpieczenia

Mimo że ubezpieczony kwalifikuje się do zwrotu kosztów to Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A. ul. Gwiaździsta 62, 53-413 Wrocław odrzuca kolejne próby odwołania.

Ecooo
z
wykop.pl
dodany: 19.08.2020, 15:09:25
  • 96
  • #
    polska
  • #
    afera
  • #
    ubezpieczenia
  • #
    ubezpieczenie
fierce
fierce
fierce 20.08.2020, 10:10:52 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@artur_gutner: ta sprawa musi iść normalnym trybem.
fierce
fierce
fierce 20.08.2020, 10:53:07 via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@artur_gutner: nakazy zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym ogólnie wydaje się w sprawach, których stan faktyczny nie jest skomplikowany oraz nie wymaga przeprowadzenia postępowania dowodowego.

Tutaj musi pójść normalnie przez Sąd Rejonowy.

418

Łukaszenka: Trzeba obserwować wojska NATO w Polsce i na Litwie

Pokaż treści 18+

Łukaszenka: Trzeba obserwować wojska NATO w Polsce i na Litwie

W Mińsku ma nie być więcej żadnych zamieszek - oświadczył w środę prezydent Alaksandr Łukaszenka, zwracając się do MSW. Wcześniej odbyła się narada białoruskiej Rady Bezpieczeństwa z udziałem gubernatorów. Polecił także obserwację wojsk NATO na terytorium Polski i Litwy.

Szewczenko
z
rmf24.pl
dodany: 19.08.2020, 13:00:34
  • 89
  • #
    europa
  • #
    bialorus
  • #
    litwa
  • #
    polska
  • #
    wojsko
  • #
    wydarzenia
fierce
fierce
fierce 20.08.2020, 04:00:53 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Daimont: No i wybrali sobie aktora Żełeńskiego, który zrobił ostry skręt na wschód... Mógłbym się z tego śmiać, ale bywam często na Ukrainie i widzę jaki to dramat.

No, ale tak to już jest jak wybiera się komika i sądzi, że będzie rządził jak w serialu - serio, takie argumenty padały...

655

Nie trzeba płacić abonamentu RTV? Ważny wyrok sądu w tej sprawie

Nie trzeba płacić abonamentu RTV? Ważny wyrok sądu w tej sprawie

Wieloletni brak jakiejkolwiek reakcji wierzyciela na nieuiszczenie opłat abonamentowych należy uznać za usprawiedliwione przeświadczenie strony o braku obowiązku uiszczania opłat abonamentowych” – ocenił sąd.

konto usunięte
z
koduj24.pl
dodany: 18.08.2020, 17:31:58
  • 80
  • #
    polska
  • #
    abonament
  • #
    pieniadze
  • #
    tvpis
  • #
    podatki
  • #
    finanse
fierce
fierce
fierce 19.08.2020, 08:08:12 via Wykop Mobilny (Android)
  • -1
@jeloo:

WSA jest pierwszą instancją i każdy z WSA w Polsce może dowolnie stan faktyczny interpretować dopóki w danej kwestii nie orzeknie NSA lub SN


To by było na tyle, znawco prawa xDDD
fierce
fierce
fierce 19.08.2020, 08:36:46 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jeloo:

Jasnym jest że orzecznictwo sądów pierwszej instancji ma niewielkie znaczenie i nie tworzy linii orzeczniczych i dopiero druga instancja lub NSA albo SN tworzy takie linie, które w przypadku II instancji obowiązują w zasadzie jedynie na obszarze jej właściwości.


Ma jak najbardziej znaczenie i bardzo często wykracza poza obszar właściwości. Bardzo dobre orzecznictwo ma Kraków, Warszawa, Lublin i Wrocław. Często jest cytowane.

6249

Łukasz Szumowski podał się do dymisji

Łukasz Szumowski podał się do dymisji

Na wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że podaje się do dymisji. Szefem resortu był od stycznia 2018 r., gdy w ramach rekonstrukcji rządu zastąpił na stanowisku Konstantego Radziwiłła. Szumowski, jeszcze pod koniec lipca w "Gościu Wydarzeń"...

polsatnews_pl
z
polsatnews.pl
dodany: 18.08.2020, 13:12:20
  • 689
  • #
    polska
fierce
fierce
fierce 18.08.2020, 14:34:57 via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
PROSZĘ PAŃSTWA
WYSOKI SĄDZIE
TO JEST PROFESOR RAFAŁ WILCZUR, NOWY MINISTER ZDROWIA
fierce - PROSZĘ PAŃSTWA
WYSOKI SĄDZIE
TO JEST PROFESOR RAFAŁ WILCZUR, NOWY MINISTER Z...

źródło: comment_1597761297cbGmlQyra9LRWJZFyVXaE6.jpg

Pobierz
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

342

Szefowa KE: Potrzebne sankcje dla naruszających prawa człowieka na Białorusi

Szefowa KE: Potrzebne sankcje dla naruszających prawa człowieka na Białorusi

Potrzebne są sankcje wobec tych ludzi, którzy złamali wartości demokratyczne lub naruszyli prawa człowieka na Białorusi - napisała w piątek na Twitterze przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Szewczenko
z
rmf24.pl
dodany: 14.08.2020, 12:00:55
  • 94
  • #
    europa
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    bialorus
  • #
    wydarzenia
  • #
    protest
fierce
fierce
fierce 15.08.2020, 05:46:51 via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nociekawe: i to pisze adwokat... (╯°□°)╯︵ ┻━┻
fierce
fierce
fierce 14.08.2020, 11:51:59 via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fierce
fierce
fierce
Autor
14.08.2020, 13:50:46 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qweasdzxc: no cóż. Tak bywa
  • Odpowiedz
JanuszGrabulon
JanuszGrabulon
15.08.2020, 15:24:45
  • 0
@qweasdzxc: I w zasadzie źle zrobiłeś, bo nie było żadnej kwarantanny ;)
  • Odpowiedz

2034

Białoruś: Milicja katuje przypadkowo zatrzymanych motocyklistów

Pokaż treści 18+

Białoruś: Milicja katuje przypadkowo zatrzymanych motocyklistów

Milicja w Mińsku po zatrzymaniu motocyklistów katuje ich przy pomocy gumowej pałki oraz mierzy w ich kierunku z pistoletu (tak jak i do kierowcy przejeżdżającej taksówki). Zatrzymywani są rowerzyści, motocykliści i trąbiący kierowcy, a nawet ludzi czekający na przystankach autobusowych...

Szewczenko
z
streamable.com
dodany: 11.08.2020, 19:49:59
  • 141
  • #
    europa
  • #
    bialorus
  • #
    wydarzenia
  • #
    wybory
  • #
    protest
fierce
fierce
fierce 12.08.2020, 04:17:03 via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bisu: to jest brednia Wilka. Pisali ludzie na mikro, którzy współpracują z Białorusią lub ich firmy mają tam oddział, że prowadzenie działalności tamże to droga przez mękę.

637

Tadeusz Rozwadowski. Generał, który pokonał bolszewików i ocalił Polskę

Pokaż treści 18+

Tadeusz Rozwadowski. Generał, który pokonał bolszewików i ocalił Polskę

Obejmując w 1920 dowództwo nad polską armią, uratował ją od niechybnej klęski. To przede wszystkim jego decyzje doprowadziły do zwycięstwa w bitwie warszawskiej. Stąd zasłużył na miano pierwszego hetmana odrodzonej ojczyzny. W przededniach 100. rocznicy historię tego człowieka trzeba poznać.

JarpenPL
z
historia.org.pl
dodany: 11.08.2020, 18:24:24
  • 94
  • #
    historia
  • #
    ciekawostki
  • #
    wojna
  • #
    wojsko
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    gruparatowaniapoziomu
fierce
fierce
fierce 11.08.2020, 20:34:30 via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
Jestem bardzo często we Lwowie. Lubię w wolnej chwili skoczyć na jego grób na cmentarzu Łyczakowskim i Obrońców Lwowa.

Choć wiem że pusty, bo przeniesiono jego trumnę, by uchronić od profanacji. Ludzie, którzy znali miejsce ukrycia szczątków, niestety zabrali ze sobą ten sekret do grobu.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fierce
fierce
fierce 12.08.2020, 03:56:38 via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@dendrofag: no i co ciekawe, prawdopodobnie pierwowzorem bohatera powieści Kariera Nikodema Dyzmy Tadeusza Dołęgi-Mostowicza był właśnie Piłsudski.

645

Jest areszt dla mężczyzny, który uderzył ekspedientkę. Poszło o maseczkę.

Jest areszt dla mężczyzny, który uderzył ekspedientkę. Poszło o maseczkę.

Dwa miesiące spędzi w areszcie mężczyzna, który uderzył ekspedientkę, po tym jak zwróciła mu uwagę, że nie ma maseczki. 44-latek będzie odpowiadał za uszkodzenie ciała oraz groźby karalne.

DzonySiara
z
rmf24.pl
dodany: 07.08.2020, 15:32:23
  • 217
  • #
    polska
  • #
    policja
  • #
    koronawirus
  • #
    ciekawostki
  • #
    covid19
fierce
fierce
fierce 08.08.2020, 05:52:31 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Stefan_Niesiolowski_cie_widzi:

Doprecyzujmy: powyżej 7 dni HOSPITALIZACJI, a nie np. samego zwolnienia lekarskiego po tym pobiciu.


Nieprawda. Rozstrój zdrowia powyżej 7 dni nie jest równoznaczny z obowiązkiem hospitalizacji.

Są złamania, które nie są kwalifikowane jako rozstrój zdrowia powyżej 7 dni. Wszystko jednak zależy od biegłego.

1331

Urodziła się 5 lat po śmierci dziadka i wg. sądu odziedziczyła po nim długi

Urodziła się 5 lat po śmierci dziadka i wg. sądu odziedziczyła po nim długi

To nic, że zgodnie z polskim prawem dziedziczyć mogą tylko osoby będące przy życiu w chwili śmierci spadkodawcy - gdzieżby się sąd takimi drobnostkami przejmował.

zwirz
z
rpo.gov.pl
dodany: 03.08.2020, 19:38:46
  • 163
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    prawo
  • #
    rpo
fierce
fierce
fierce 04.08.2020, 12:35:25 via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@3mortis: sąd przy stwierdzeniu nabycia spadku nie wie co wchodzi w jego skład.

Wiedzę o składnikach majątku ma dopiero przy dziale spadku, a to kolejny etap postępowania. Najczęściej jest jednak dokonywany już przez rodziny u notariusza. Także średnio wyszedł populistyczny komentarzyk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
fierce
fierce
fierce 04.08.2020, 12:38:45 via Wykop Mobilny (Android)
  • -2
@Celinka95: najlepsze było, gdy w marcu działały jeszcze sądy. Nikt normalny już nie przychodził, bo każdy bał się koronawirusa. Jednak nie pieniacze. Oni przy okienku biura podawczego wnosili swoje wnioski xD
fierce
fierce
fierce 04.08.2020, 16:15:21 via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Mr_Hand_of_Fate: niektóre izby adwokackie czy radcowskie już nie mają pełnomocników, stąd muszą mu wyznaczać spoza ich właściwości.

Ja słyszałem o tym, że pozwał pełnomocnika z urzędu bo adwokat nie wysłała mu kartek, długopisów, kopert i znaczków xDDDD

@enron: w Anglii dla pieniaczy sądowych ustanawia się kuratora, który musi wcześniej zaakceptować ich wnioski czy pozwy, badając ich zasadność ( ͡° ͜ʖ ͡°)
fierce
fierce
fierce 04.08.2020, 16:22:16 via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@enron: dużo już na wykopie było i jest państw upadłych, które mają się dobrze (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
fierce
fierce
fierce 04.08.2020, 17:19:35 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mr_Hand_of_Fate: tylko po oddaleniu powództwa i apelacji masz dyscyplinarkę. Średnio mi się chce, pomimo świadomości wyniku postępowania potem bujać i gadać z rzecznikiem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • <
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 22
  • Strona 14 z 22
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 20.08.2019

    Komentator
  • Rocznica
    od 01.01.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 05.01.2014

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 11.12.2013

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking