Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko144
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
aeste
aeste

aeste

Dołączył 14 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 7111
  • Znaleziska 6648
  • Mikroblog 463
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 2

591

Tak budują w Krakowie!

Tak budują w Krakowie!

Kraków, ul. Ślusarska, po południu, dzień słoneczny. Centrum Zabłocia, czyli kolejne pełne światła eko - osiedle z mnóstwem zieleni

GrzesStawowy
z
facebook.com
dodany: 21.05.2018, 19:23:50
  • 296
  • #
    polska
  • #
    europa
  • #
    swiat
  • #
    krakow
  • #
    ciekawostki
  • #
    zainteresowania
aeste
aeste
aeste 22.05.2018, 11:47:00
  • 23
aeste

źródło: comment_55PHiwy8laDoURwtZjwFr1lDvlfq1rIx.jpg

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

chafer
chafer
15.05.2018, 11:04:04
  • 88
Uff, kończę artykuł o wentylacji. Znowu wyszło obszerne opracowanie ;) Dzisiaj część pierwsza. #budujzchaferem
Jeżeli coś jest niejasne to dawajcie znać - będę poprawiał artykuł. W ogóle szukam osób, które rzucą czasami okiem na moje nowe artykuły - brakuje mi kilku par świeżych oczu :) Kto chciałby mi pomóc?

Samopoczucie i wilgoć

Jak ważna jest dobra wentylacja? Wyobraź sobie, że twój dom nie ma żadnych okien, drzwi, kominów, kratek. Dosłownie nic -
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

aeste
aeste
aeste 15.05.2018, 15:51:39
  • 1
@chafer Jest jeszcze jedno źródło wilgoci w domu - człowiek. Szacuje się że przeciętny osobnik generuje około 800ml wody na dobę (poprzez oddychanie i pocenie), a podczas wysiłku fizycznego może to być nawet 2litry.
  • Odpowiedz

626

Żółty pył na samochodach – co to właściwie jest?

Żółty pył na samochodach – co to właściwie jest?

Czym jest żółty pył, który od kilku dni pokrywa samochody i parapety? W internecie krąży film, którego autor twierdzi, że to nic innego, jak zrzucana z samolotów trucizna. I że z pewnością byłoby to widać pod mikroskopem. No więc wziąłem mikroskop i sprawdziłem.

stanulam
z
crazynauka.pl
dodany: 11.05.2018, 08:04:32
  • 189
  • #
    swiat
  • #
    nauka
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
  • #
    zainteresowania
  • #
    teoriespiskowe
aeste
aeste
aeste 11.05.2018, 21:56:26
  • 0
@draqe: @lucky777
Tarcza niby ściera się wolniej, tzn z tego co słyszałem dwa-trzy komplety klocków na tarczę, ale powierzchnia klocków jest znacznie mniejsza niż tarczy, więc objętościowo ilość ścieranego materiału z klocków i tarczy może być porównywalna.

14

Nowy Nissan Leaf - czy nowa generacja elektrycznego samochodu będzie hitem?

Nowy Nissan Leaf - czy nowa generacja elektrycznego samochodu będzie hitem?

Nissan Leaf to jedna z najrozsądniejszych i najciekawszych propozycji dla osób szukających samochodu elektrycznego. Właśnie zadebiutowała druga generacja. Czy będzie hitem sprzedaży jak przed laty?

Conowegopl
z
conowego.pl
dodany: 08.05.2018, 08:28:00
  • 16
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    nissan
  • #
    technologia
  • #
    samochodyelektryczne
  • #
    swiat
aeste
aeste
aeste 08.05.2018, 15:48:15
  • 2
Nie, nie będzie.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

aeste
aeste
aeste 08.05.2018, 20:24:24
  • 1
@mamut2000:
Nie, podejrzewam że nie jestem mądrzejszy. Ale to nie oznacza że ta generacja będzie hitem sprzedażowym. Obecnie produkcja samochodów elektrycznych to inwestycja długofalowa. Za X lat, kiedy akumulatory będą tańsze i/lub wydajniejsze, albo kiedy państwa będą dotować użytkowanie takich aut (albo ograniczać użytkowanie spalinowych), ich produkcja/sprzedaż/zakup będzie ekonomicznie opłacalne. Na razie to rozgrzewka przed tym co prawdopodobnie wydarzy się w przyszłości.
Kiedyś liczyłem czy opłacałoby mi się kupić Nissana
aeste
aeste
aeste 09.05.2018, 07:59:24
  • 0
@Jokker: Taka Tesla to fajna rzecz. Leaf już mniej bo mniejszy, wolniejszy no i przede wszystkim mniejszy zasięg. Teslę może nawet bym kupił, Leafa raczej nie, ale nie mam takiej kasy, a nawet gdybym miał to mam ważniejsze potrzeby. Póki co jeżdżę 10 letnią benzyną z LPG, którą sprzedałbym może za 6-7k, ale za to utrzymanie kosztuje mnie około 4k rocznie (w tym naprawy, przeglądy, OC) plus paliwo. Co prawda

1260

Jak wykonać nowoczesną instalację w domu?

Jak wykonać nowoczesną instalację w domu?

Wideoporadnik: Pięć kroków do nowoczesnej instalacji kablowej w Twoim domu.

Szloch
z
youtu.be
dodany: 15.03.2018, 20:12:54
  • 121
  • #
    tworczoscwlasna
  • #
    budownictwo
  • #
    inteligentnydom
  • #
    elektryka
  • #
    remontujzwykopem
aeste
aeste
aeste 16.03.2018, 09:25:12
  • 1
@Szloch: > dzisiejsza "zwykła" instalacja jest niemal identyczna, jak 50 lat temu (może poza dodatkową żyłą ochronną na różnicówkę)
Co ma żyła ochronna do różnicówki? Wydawało mi się że to dwie niezależne sprawy - przewód ochronny służy do tego żeby na obudowie urządzenia nie pojawiło się napięcie, a wyłącznik różnicowoprądowy sprawdza czy suma prądów na przewodzie fazowym i zerowym jest równa zero.
Pytam bo jestem ciekaw, nie jestem elektrykiem i
aeste
aeste
aeste 16.03.2018, 11:24:11
  • 3
@weedmario: Jeśli obudowa jest podpięta pod przewód ochronny, to tak, bo prąd popłynie przewodem ochronnym. Natomiast jeśli nie ma przewodu ochronnego, to różnicówka też powinna zadziałać, ale dopiero w momencie np dotknięcia obudowy przez człowieka (działa dość szybko więc prąd nie zdąży człowieka uszkodzić).
Tak więc bez przewodu ochronnego różnicówka też spełnia swoją rolę.
No chyba że się mylę. Nie jestem elektrykiem :)

616

Niezwykle spokojny człowiek nagrywający misią rodzinę spotkaną podcza spaceru

Niezwykle spokojny człowiek nagrywający misią rodzinę spotkaną podcza spaceru

Autor wykazuje się nie lada opanowaniem i nagrywa misią rodzinę, która podąża za nim ( ͡° ͜ʖ ͡°)

WuDwaKa
z
liveleak.com
dodany: 01.08.2017, 16:12:25
  • 99
  • #
    niedzwiedzie
  • #
    zwierzeta
  • #
    natura
  • #
    przyroda
  • #
    zwierzaczki
  • #
    smiesznypiesek
aeste
aeste
aeste 01.08.2017, 20:44:24
  • 26
@porBorewicz07: niet, strielali

424

Szczecin: Jeździsz lewym pasem? Uwaga, kierowcy: policja nie żartowała

Szczecin: Jeździsz lewym pasem? Uwaga, kierowcy: policja nie żartowała

Policja zaczyna zabierać się za lewopoasmowców. Mam nadzieję, że wezmą się także za edukacje szeryfów i środkowopasowców.

sireplama
z
gs24.pl
dodany: 19.07.2017, 21:49:59
  • 163
  • #
    polska
  • #
    samochody
  • #
    policja
  • #
    polskiedrogi
  • #
    drogi
  • #
    szczecin
aeste
aeste
aeste 20.07.2017, 11:38:36
  • 8
@dziedzicpruski: @pinczi

4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni.


Czy coś
aeste
aeste
aeste 20.07.2017, 13:42:02
  • 0
@dynx: Podejrzewam że nie ma definicji tego jak i wielu innych sformułowań. Prawo to niestety nie teoria matematyczna gdzie masz aksjomaty i reguły wnioskowania.
Ale raczej jazda lewym/środkowym pasem kiedy prawy jest wolny i najbliższy pojazd na nim jest gdzieś w okolicy horyzontu to nie jest "możliwie blisko" prawej krawędzi.

239

Rosjanie zbudowali lokomotywę w gazie

Pokaż treści 18+

Rosjanie zbudowali lokomotywę w gazie

Marzeniem niektórych jest passat w LPG, tymczasem Rosjanom w gazie zamarzyła się lokomotywa. Marzenie to udało im się nawet przekuć w rzeczywistość. Koleje rosyjskie (RŻD) właśnie poinformowały o wprowadzeniu do eksploatacji lokomotywy napędzanej LNG, czyli skroplonym gazem ziemnym.

Bankierpl
z
bankier.pl
dodany: 20.02.2017, 10:05:45
  • 71
  • #
    europa
  • #
    ekonomia
  • #
    rosja
  • #
    lpg
  • #
    gospodarka
aeste
aeste
aeste 20.02.2017, 20:03:21
  • 18
Gdzie ją wybudowali? W Gazie?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

403

Wenezuela po raz piąty w ostatnim roku podwyższa płacę minimalną. Obecnie o 50%!

Wenezuela po raz piąty w ostatnim roku podwyższa płacę minimalną. Obecnie o 50%!

Wenezuela po raz kolejny podwyższa płacę minimalna. Tym razem już o połowę. Jednak przewidywana inflacja może wynieść w tym roku nawet 1600%! W dalszej części małe podsumowanie 2016 r w Wenezueli.

Danzel86
z
wolnyrynek.com.pl
dodany: 10.01.2017, 13:40:17
  • 145
  • #
    swiat
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    wenezuela
  • #
    4konserwy
  • #
    socjalizm
aeste
aeste
aeste 10.01.2017, 19:00:29
  • 3
Ależ tam mają dobrobyt, nie to co u nas... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

401

O mały włos od zderzenia

O mały włos od zderzenia

było blisko

xblackwidowx
z
youtube.com
dodany: 27.10.2016, 18:33:14
  • 47
  • #
    swiat
  • #
    ciekawostki
  • #
    samoloty
  • #
    lotnictwo
aeste
aeste
aeste 27.10.2016, 19:18:26
  • 26
Z prawej był, miał pierwszeństwo, ale trochę za szybko leciał.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

640

Pilot wyprosił z samolotu pasażera podejrzewanego o kontakty z ISIS

Pilot wyprosił z samolotu pasażera podejrzewanego o kontakty z ISIS

Powodem miał być tatuaż z flagą Państwa Islamskiego lub wersetem z Koranu.

grzegorz-czerwinski-779
z
nportal.no
dodany: 26.07.2016, 12:30:19
  • 50
  • #
    polska
  • #
    isis
  • #
    ciekawostki
  • #
    norwegia
  • #
    nportal
  • #
    emigracja
aeste
aeste
aeste 27.07.2016, 04:47:57 via Android
  • 6
@2PacShakur Nie chce mi się załadować zdjęcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

485

Lądowanie w San Francisco

Lądowanie w San Francisco

Świetnie zrealizowany materiał z manewru lądowania największym pasażerskim samolotem świata.

dawajlogin
z
youtube.com
dodany: 23.03.2016, 22:43:18
  • 58
  • #
    technologia
  • #
    lotnictwo
  • #
    samoloty
  • #
    sanfrancisco
aeste
aeste
aeste 24.03.2016, 19:06:33
  • 1
Ciekawostka liczebniki piloci wypowiadają zwyczajnie, poza 9 - zamiast "nine" mówią "niner"


"9 has an extra syllable to keep it distinct from German nein 'no'."

https://en.wikipedia.org/wiki/NATO_phonetic_alphabet

572

AMA Jak dobrze kupić samochód używany?

AMA Jak dobrze kupić samochód używany?

80% samochodów w polskich komisach ma za sobą mniej lub bardziej burzliwą historię. Na co dzień zajmuję się sprawdzaniem samochodów używanych przed zakupem i z chęcią uchylę Wam rąbka tajemnicy na temat tego, jak kupić dobre auto w Polsce.

auto_inspektor
z
wykop.pl
dodany: 23.03.2016, 16:12:05
  • 901
  • #
    polska
  • #
    ama
  • #
    handlarz
  • #
    samochody
  • #
    mirekhandlarz
  • #
    motoryzacja
aeste
aeste
aeste 23.03.2016, 21:46:22
  • 0
@auto_inspektor Szukam kombi z większym bagażnikiem (możliwość spania w środku) w wieku 5-10 lat. Moje typy to Vectra C, Volvo V70 II. Masz jakąś opinię na temat tych aut? Polecisz jakieś inne?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

487

Niesamowity księżyc nad Gdańskiem.

Niesamowity księżyc nad Gdańskiem.

Gdańsk 23.03.2016 godzina 5:38 niesamowity księżyc ,odgłosy ptaków...

piotr1900
z
youtube.com
dodany: 23.03.2016, 16:26:38
  • 66
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
aeste
aeste
aeste 23.03.2016, 21:20:41
  • 0
@rozowyszlafrok: Jak zwykle :)

580

Szeryf na DK86

Szeryf na DK86

Ryzykowne i niebezpieczne zajechanie drogi przez "szeryfa".

Latoszekkk
z
youtube.com
dodany: 15.10.2015, 06:17:43
  • 92
  • #
    polska
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    szeryfdrogowy
aeste
aeste
aeste 15.10.2015, 16:23:37
  • -2
@czarodzieju: Możesz podać gdzie jest napisane że trzeba unikać kolizji "we wszystkich możliwych sposobach"? Wydaje mi się że podobny przepis jest w prawie morskim, ale na drodze jeśli masz pierwszeństwo to przepisy nie obligują cię do uniknięcia kolizji. Jeśli się mylę to chętnie się o tym dowiem :)

2712

Nikon coolpix P900 - no i to jest zoom

Nikon coolpix P900 - no i to jest zoom

Aż widać jak Księżyc porusza się po orbicie.

Mglisty
z
youtube.com
dodany: 28.06.2015, 20:37:26
  • 206
  • #
    zainteresowania
  • #
    nauka
  • #
    ciekawostki
  • #
    fotografia
  • #
    astronomia
aeste
aeste
aeste 28.06.2015, 22:36:42
  • 1
Księżyc w dzień i w nocy ma taką samą jasność?

46

Milion dolarów grzywny za... niedopompowane piłki

Milion dolarów grzywny za... niedopompowane piłki

Władze ligi futbolu amerykańskiego NFL ukarały drużynę New England Patriots grzywną w wysokości miliona dolarów. Na cztery mecze zawieszono ich rozgrywającego - Toma Brady'ego. To kara za używanie w czasie meczu niedopompowanych piłek.

kowalale
z
rmf24.pl
dodany: 12.05.2015, 10:52:49
  • 10
  • #
    swiat
  • #
    sport
  • #
    nfl
  • #
    ciekawostki
aeste
aeste
aeste 13.05.2015, 10:08:55
  • 2
@KrzaQ2 @gramatyczny_nazista: W danym momencie jedna drużyna atakuje a druga się broni. W zdecydowanej większości akcji (nie wiem, może 90-95%) kontakt z piłką ma tylko drużyna atakująca. Zdarza się że drużyna broniąca przejmuje piłkę i wtedy do końca akcji (czyli kilka do kilkunastu sekund) grają tą samą piłką, a na kolejną akcję mogą już sobie wymienić.
aeste
aeste
aeste 13.05.2015, 10:25:13
  • 2
@KrzaQ2: Nie wiem czy bzdura, ale jeśli porównywać futbol amerykański do naszego to faktycznie wspólna jest chyba tylko nazwa :)
Niemniej jednak uważam że jak już pozna się zasady, to oglądanie meczu futbolu amerykańskiego jest dużo ciekawsze. Akcje są krótkie i bywają efektowne, nie ma bezsensownego kopania piłki od jednego zawodnika do drugiego.
Ciekawe jest też to, że każda akcja ze strony ataku jest zaplanowana - każdy zawodnik wie co

185

Sieroń: Czy ujemne stopy procentowe zaprzeczają prawom ekonomii?

Sieroń: Czy ujemne stopy procentowe zaprzeczają prawom ekonomii?

Arkadiusz Sieroń przygląda się zjawisku ujemnych stóp procentowych.

RPG-7
z
mises.pl
dodany: 05.03.2015, 14:55:05
  • 50
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    mises
  • #
    libertarianizm
  • #
    finanse
aeste
aeste
aeste 06.03.2015, 09:32:17
  • 0
Czy w takim razie jest jakiś sens kupowania obligacji ze stopą zwrotu poniżej kosztu posiadania gotówki? Np obligacja ze stopą zwrotu -5%, podczas gdy koszt posiadania gotówki niech będzie 3%?
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

aeste
aeste
aeste 07.03.2015, 11:19:17
  • 0
@Krzym03 @szaloneneutrino: No dobra, ale po jakiego wała mam kupować oblgacje z ujemnym oprocentowaniem? Nie lepiej schować do skarpety gotówkę w tej samej walucie? Dla uproszczenia załóżmy że koszt posiadania gotówki jest zerowy.

8

Klapa MdM. Dwie trzecie pieniędzy niewykorzystane, a młodzi wygnani na...

Klapa MdM. Dwie trzecie pieniędzy niewykorzystane, a młodzi wygnani na...

Rząd nie będzie się mógł pochwalić wynikami swojego sztandarowego programu 'Mieszkanie dla młodych'. Wygląda to tak, jakby rząd z góry założył: obiecam im 'na papierze', że dostaną dużo, a wypłacę mało...

konto usunięte
z
wyborcza.biz
dodany: 08.12.2014, 16:01:51
  • 4
  • #
    polska
  • #
    kredyty
  • #
    pieniadze
  • #
    mieszkanie
  • #
    finanse
  • #
    gospodarka
aeste
aeste
aeste 08.12.2014, 16:24:59
  • 1
Jeśli ludzie nie chcą kupować mieszkań na kredyt, mimo najniższych stóp procentowych w historii oraz dopłat od podatników, to może czas na spadek cen?
A banki i deweloperzy płaczą że tyle pieniędzy "się zmarnuje". No bo przecież niewykorzystaną na dopłaty kasę trzeba będzie komisyjnie spalić w piecu ;)
Dla mnie pozytywny news.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 2 z 2
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 24.03.2016

    Komentator
  • Rocznica
    od 16.03.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 29.04.2014

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking