Korzystanie z Facebooka zaczyna mnie irytować. Dla przykładu sortowanie komentarzy od postami. Najpierw trzeba kliknąć wybranie wszystkich a później co chwile klikać w napis ładowania poprzednich komentarzy, tak jakby nie można było zrobić infinity scrolling. O braku treści od znajomych to nie chce nawet wspominać. #facebook #gorzkiezale
Czytając ją miałem wrażenie że każdy rozdział jest o tym samym. Schemat każdego rozdzialu wygląda mniej więcej tak: 1. Krótka historia z życia autora np. Z wykładów, wyjazdu, konferencji 2. Kilka przytoczonych faktów/statystyk na temat różnic pomiędzy krajem rozwiniętym a rozwijającym 3. Opis reakcji ludzi i ich zaskoczenia na te fakty.
Książkę można by znacząco skrócić i byłaby moim zdaniem lepsza
Jakieś tipy jak podejść do tematu, by inwestowanie nie zamieniło się w day trading? Od kiedy założyłem konto brokerskie jestem uzależniony od gapienia się w zmieniające się cyferki. Zaczynam się wycofywać z własnych inwestycji z niewielka stratą (chociaż niekiedy słusznie), ale też sprzedawać po znikomych zyskach.
Sam prowadziłem dość popularne forum (około 1mln postów). Moderacja zajmowało się w sumie oprócz mnie 3 inne osoby które były też specjalistami w swoich działach. Oprócz dbania o porządek pomagały przez udzielanie odpowiedzi. Ale dużym plusem forum o którym się nie mówi to była kasa z reklam od sponsorow i reklamodawców. W dużej mierze dzieliłem się nią z użytkownikami robiąc konkursy lub docebiajac aktywne na forum osoby. W momencie jak pojawił się
...więc przemieszcza się on między dowolnymi punktami natychmiast. Jednocześnie przestrzeń pozostaje dla niego nieskończenie skurczona. Oba punkty “leżą” na sobie, więc podróż i tak nie może wymagać czasu. Kontrakcja wraz z dylatacją czasu zlewają się tu w logiczną, relatywistyczną całość.
Jeżeli foton dociera ze swojej perspektywy w 0 sekund w dowolny punkt w przestrzeni a punkty startu i końca stanowią jedność, to skąd się bierze efekt Dopplera i red shifting?
przyznaję to z ciężkim sercem, ale jest jeden postulat w którym popieram lewicę-jest nim skrócony czas pracy. ale nie chodzi mi o 7h zamiast 8 jak na obrazku bo nadal marnujemy czas na dojazdy itp. nie ma obiektywnie żadnego powodu by tydzień roboczy w 2019 trwał 5 dni. wystarczy unicestwić pasożytnictwo i piątek zrobić wolny tak jak w tym tygodniu. #oswiadczenie #lewica
Dlaczego pracodawca ma płacić tyle samo za mniej pracy? Jeśli ma to spowodować wzrost wydajności pracowników i większe ich zadowolenie a dodatkowo jest to taki oczywisty fakt, to dlaczego tak mało pracodawców z własnej woli tego nie wdrozylo?
Mury, prowadzę rekrutację na handlowców. Warunkiem koniecznym jest doświadczenie na stanowisku. Pracuje już w tej branży kilka lat ale aplikację potrafią mnie wciąż zaskoczyć!
CV 1 - "sebek" wrócił z Anglii, doświadczenie na budowie. Żeby było ciekawiej, koło imienia i nazwiska dopisał swoją ksywę ("Żyła") xD
@Ytarka jeżeli wpadają ci takie cv to pewnie szukasz w złym miejscu. Dobrego handlowca jest ciężko znaleźć bo on nie ma problemów ze znalezieniem pracy. Na rynku dostępni są zazwyczaj tylko ci co nie sprawdzili się w innych firmach. Probuj działać na LinkedIn
Mirki, co mnie akcja dziś spotkała z Klientem. Pan ma u mnie dwie stronki, w połowie miesiąca kończyła się ważność domeny. Faktura wystawiona na początku miesiąca. Oczywiście nie została opłacona w terminie (tak jak i poprzednie, ta sama historia od paru lat z tym Panem). W związku z tym nie opłaciłem domeny i jest ona w trakcie tzw. wygaszania. Czyli jeszcze nie można jej przejąć, ale domena już nie działa w przeglądarce. Jeżeli
Wiem że klient zachował się tutaj jak burak ale ja po takiej wiadomości od klienta nie bawilbym się w smsy tylko zadzwonił i pogadal. Tu widać że ewidentnie klient nie rozumie swojej roli w opłaceniu domeny. W rozmowie telefonicznej można często wiele trudnych spraw załatwić gdzie przez maila szłoby się już na wojnę.
Jeżeli planujesz rozstać się z klientem bo jest dla ciebie nierentowny to warto takie decyzje podejmować świadomie i doprowadzać do tego z twojej inicjatywy. Teraz masz gościa który będzie mówił jaka to u ciebie w firmie marna obsługa i jak to został źle potraktowany. Co oczywiście jest nieprawda ale już o tym nie powie. Sytuacja Win-win w tym przypadku byloby pożegnanie się z klientem w dobrych stosunkach, tłumacząc dlaczego nie możecie dalej
Kolejna porcja interesujących i najnowszych wiadomości ze świata nauki opublikowanych w czasopiśmie Nature. Zredagowanych i zaprezentowanych w wydaniu YT przez naszego wykopowego kolegę [$~2c43ec2942d8be3829f701a607e95768~$]