Wpis z mikrobloga

  • 675
Mam wrażenie że Facebookowe grupy zabiły trochę fora internetowe. Na forum były tematy zbiorcze, wszystkie ważne informacje w jednym temacie, fora podzielone na kategorie. Jak była fajna moderacja to ogarniali nowych którzy powtarzali kolejny raz to samo pytanie i jakoś to było wszystko poukładane.

A na Facebooku? 16 postów dziennie z zapytaniem jaki olej, co to za ikonka, co to za przycisk. Zapytasz coś to dostaniesz 2 sensowne odpowiedzi reszta to spam albo "taktyczne kropki". Znaleźć coś za pomocą magicznej lupki to też cud bo burdel jest niesamowity. Generalnie tragedia.

#motoryzacja #facebook #internet
  • 56
  • Odpowiedz
@wujogm: Też żałuję. Jednak fora były znacznie lepsze. A teraz większość na wymarciu i tylko grupki na fejsbuku się liczą. Poczekasz tydzień aż ci zaakceptują posta albo nie zaakceptują, bo nie zrobiłeś hashtagu, który i tak gówno daje, bo wcale po tym nie odnajduje się łatwiej postów, bo z tego co widziałam to szuka po całym fejsie danego tagu.

Na forach łatwo znaleźć konkretny post i podpiąć się po dany temat,
  • Odpowiedz
@wujogm: Co ciekawe fb specjalnie skonstruował grupy tak żeby nic sensownego nie dało się na nich znaleźć, tak aby każdy musiał o potrzebną informację dopraszać się osobiście i pisać kolejnego posta.
Na forach miałeś kulturkę, przypięte tematy z poradnikami, przypięte tematy z najczęstszymi pytaniami, po wpisaniu zapytania w google odpowiedź na pytanie znajdowałeś w przeciągu kilku sekund. A teraz? Teraz jak w lesie. cucerkberg zepsuł nam internet ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@wujogm: @ledoux: @tarushiba: @cavird: ale w czym problem aby nadal zadawać pytania również na forach? One nadal tam są tylko niema nikogo nowego zatem Wy bądźcie tymi nowymi. nawet jak nikt wam tam nieodpowie a znajdziecie rozwiązanie to je opiszcie. W ten sposób ta wiedza nie zniknie tak długo jak długo ktoś będzie utrzymywal forum.
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@ksiak ja nadal korzystam ale widzę jaka pustka tam panuje w porównaniu do tego co było parę lat temu. No dobra nie takie parę bo jakies 10 :P
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Mam wrażenie że Facebookowe grupy zabiły trochę fora internetowe.

@wujogm: pisałeś tego posta w 2010 roku i zapomniałeś wysłać?
  • Odpowiedz
@wujogm: fora jeszcze wrócą, za pewnie 5-10 lat ktoś stworzy super innowacyjne miejsce do wymiany informacji, nazwie to jakoś inaczej, zareklamuje jako super nowy i świeży sposób wymiany doświadczenia i poznawania nowych przyjaciół i gówniaki się zesrają, że wow jakie to genialne!
  • Odpowiedz