W całej dyskusji nad spadkiem dzietności praktycznie nikt nie bierze pod uwagę dość istotnego czynnika. Możecie mnie dowolnie zamordować w komentarzach ale i tak to napiszę. Spadek dzietności to nie tylko pieniądze, mieszkania i praca, ale też ogromna zmiana modelu rodzicielstwa.
Kiedyś dziecko szybciej wchodziło w świat samodzielnie. Szło samo do szkoły, bawiło się na dworze bez ciągłego nadzoru, pomagało w domu albo w polu, miało więcej kontaktu z rówieśnikami bez obecności dorosłych.
@Sin-: @shiverr Każda wymówka jest dobra - jak widać narracja się spina niczym u pisowców. Z jednej strony nie mamy kasy aby iść na swoje, z drugiej strony jak idziemy na swoje to nie ma kto nam dzieci pilnować ¯\(ツ)/¯ Prawda jest taka, że jak ktoś nie chce dzieci to zawsze znajdzie argument, a jak chce to nic mu nie będzie przeszkadzać. Nie będzie się patrzył na trendy w
względem średniej. W Polsce pracownicy ochrony zdrowia zarabiają średnio 2,9x przeciętnego wynagrodzenia, co plasuje ich wśród najwyżej wynagradzanych w Europie w relacji do średniej krajowej. Co istotne, dane dotyczą etatów a >70% lekarzy pracuje na kontraktach, gdzie stawki są jeszcze wyższe.
Ja tam nie mam problemu żeby byli i TOP1 na całym świecie, ale mam jeden warunek - niech to też będzie usługa TOP1 na świecie (adekwatna do zarobków). Boli mnie coś to mam badania i lekarza OD RĘKI a nie za dwa lata jak już przestanie boleć albo umrę ¯\(ツ)/¯ I raczej to powinno iść stopniowo i zarobki iść w parze z działaniami (system premiowania a nie "zachęty" bo jak widać dawanie
@ATAT-2: syrop to bierzesz sypiesz warstwę pędów, ugniatasz mocno by jak najbardziej je "zmiażdżyć", zasypujesz warstwą cukru i powtarzasz do wykończenia materiału (im cieńsze warstwy tym lepiej, ważne aby ostatnia warstwa to był cukier i było go dość sporo aby zakrył wszystko), słoik stawiasz (może być słoneczne miejsce) i czekasz aż puści sok. Później syrop odcedasz i resztę zalewasz alkoholem - masz dwa w jednym (⌐͡■͜
Matko święta, jakiś czas temu kupiłem sobie maszynkę do lodów ( do tego czasu myślałem, że mam już wszystkie sprzęty w życiu) i od tego się zaczęło. Gdybym miał czas to by chyba wyszła pasta mój stary jest fanatykiem wędkarstwa.
Minęło kilka tygodni a zjadane jest narazie 3-4L produktu w tygodniu.
Nauczyłem się rozróżniać cukry, stabilizatory, emulgatory, ksantan, guar, mleczko, alko w lodach.
@Gorbo2004: Żonie jakoś z miesiąc temu to wyskoczyło i było "może kupimy" - miałem pytać na wykopie o opinie, ale widzę, że jakiś marketingowiec sam się znalazł (⌐͡■͜ʖ͡■) A tak całkiem serio: dla ilu osób jesteś w stanie zrobić lodów np. w 15 minut (⌐͡■͜ʖ͡■) Oczywiście przygotowując je wcześniej. Pytam, bo przy rodzinie 2+3
Ta sytuacja tylko pokazuje ilu patusów mamy tu na wykopie xD Trójka kryminalistów z pobiciami na koncie ( Nawet tego samego dnia kogoś pobili) w końcu trafiła na kogoś kto się postawił i bronił, a wykop olaboga dobrych chłopaków mordujo na ulicy.
Mam nadzieje, że trafi się jakiś sąd z rigczem i dostanie jakiś adekwatnie niski wyrok, bo niestety na uniewinnienie w tym antyludzkim państwie nie ma co liczyć
@Styline: Gdybyśmy mieli normalnego prezydenta to można byłoby pisać pismo o ułaskawienie - tutaj kibol będzie stał w obronie "swoich" i nie ma na co liczyć (⌐͡■͜ʖ͡■)
@Senuyo: A co to za problem - kilka dobrych imprez i utrzymanie się zwraca. Bardziej sama budowa obiektu pochłania gruby hajs - kiedyś tak sobie kalkulowałem i gdyby przy cenach ziemi (te 4-5 lat temu były tańsze) kupić kawał szczerego pola i pobudować tor z prawdziwego zdarzenia (aby móc na nim prowadzić wyścigi np. F1) to organizując wyścigi w sezonie letnim raz na tydzień (co jest raczej nierealne) i przy
@Game94: to jest druga kwestia. Takich miejsc na odludziu jest wbrew pozorom sporo - najlepiej szukać przy autostradach i ekspresówkach - tam już hałas jest (⌐͡■͜ʖ͡■) Problem w tym właśnie, że problemów jest na każdym kroku i to nie zachęca.
@matixrr: @Deathblow @picasssss1 u mnie zawsze minimum kilka razy do roku mam na ogrodzie - i minimum raz w roku muszę im robić akcje ratunkowe bo wpadają do wykopów ¯\(ツ)/¯ Także co roku mam okazję pogłaskać po kolcach. W sobotę zaczynam kolejny wykop, obstawiamy - wpadnie czy nie wpadnie? (⌐͡■͜ʖ͡■)
Zamiast 800-900 rezonansów magnetycznych miesięcznie - tylko 100. Szpital Powiatowy w Puławach, by się nie zadłużać, tak jak inne placówki w Polsce po wprowadzeniu przez NFZ limitów na badania - znacząco ogranicza przyjęcia. Wizyty z kwietnia czy maja są przekładane na jesień. Pacjenci są wściekli.
A rozwiązanie problemu jest bardzo proste: 1. Zniesienie limitów - a niech naku wiają i 4000 rezonansów miesięcznie. Nie dość, że kolejki znikną, to jeszcze drogie maszyny do rezonansu się zwrócą. 2. Zmniejszenie stawek za rezonans (może i o 75% skoro są w stanie robić ponad 600% normy) - skoro już maszyny będą w stanie się zwrócić to i mniejsze stawki będą adekwatne. Dzięki zniesieniu limitów będzie walka o pacjenta (⌐͡■͜ʖ͡
@moakatanga: i cyk, dwa dni nie będzie jednego autobusu na mieście (⌐͡■͜ʖ͡■) powinieneś dawać znać wcześniej jakie linie (Twoje z grafiku) pozostaną bez kursów xD
@Inozythol: to dobrze przyrządzonej nie jadłeś (⌐͡■͜ʖ͡■) jak matka dawniej robiła to też mnie brało na wymioty na samą myśl, później trochę się nauczyła inaczej gotować (oglądając Rączki, Gesslerowe itp.) tak już całkiem inaczej to smakuje, sam się nauczyłem i wychodzi mi całkiem niezła.
Jacy dostawcy lokalni są godni uwagi, żeby łącze było symetryczne albo blisko 600 (myślę, że mi wystarczy), zewnętrzne IP (może być zmienne), niewymagane urządzenie operatora, bo nie zamierzam tego zasilać nawet w trybie mostu, żeby routing nie był jakiś z d--y, że do wykopu dostaję się przez niemcy, Nowanet, Fiber-media, ale nie wiem czy na mojej ulicy działa to w ogóle, ich strony wyglądają na nieaktualizowane zbyt często. Czy od razu iść
@DeJk_SEBa: a wiesz, że lokalnie możesz mieć pierdyliard różnych dostawców, gdzie u Ciebie np. będzie a w bloku obok już nie? (⌐͡■͜ʖ͡■) także lepiej sobie najpierw kliknij na stronie https://internet.gov.pl/ swój adres, sprawdź co masz dostępne i wtedy masz pełne rozważanie. Ja mam na swojej wiosce z Fiber Media - zdarzały się kilka razy przerwy w dostawie ale to podobno na magistrali
Zostało mi 5 gałązek selera naciowego, nie chciałbym tego wyrzucać. Co mogę z tego zrobić? Rosół? Nie no, nie chce. Najlepiej jakiś sos inny niż bolognese #gotujzwykopem
Wykopki, krótka piłka. Przez lata pracy na morzu od majtka na masowcach po oficera na promach byłem w ponadd ponad 100 krajach. Widziałem porty, których nie ma na Instagramie bo celebryci nie pokażą takiej Liberii czy slamsów w Togo. Może tak lepiej to chodziłem po 50-60 bo później z tym było już gorzej gdy człowiek awansował ale mam jeden, fundamentalny wniosek.
Mieszkamy w najlepszym, najbezpieczniejszym i najbardziej rozwiniętym miejscu, jakie kiedykolwiek stworzył człowiek. Mówię
Kto brał udział? Niemal każdy element łańcucha dostaw: od samych rolników, przez kierowców cystern, aż po laborantów, którzy mieli stać na straży jakości. Proceder polegał na ordynarnym "chrzczeniu" mleka wodą lub celowym zaniżaniu ilości surowca. 79 oskarżonych.
A może by ktoś się zainteresował jak powstał ten proceder? ( ͡°( ͡°͜ʖ( ͡°͜ʖ͡°)ʖ͡°) ͡°) Z dawien dawna pamiętam opowieści, że wprowadzili kiedyś różne "kary" dla rolników oddających mleko do mleczarni. Były za zbyt dużą ilość oddawanego mleka, ale były i takie "za zbyt tłuste mleko". I wtedy właśnie rolnik wpadł na pomysł, aby
za cholere nie rozumiem czemu tluszczyk z kurczaka z brytfanki najpierw jest plynem a za kilka godzin galaretką a tłuszczyk z frytek ciągle jest płynem olejem #kuchnia #kiciochpyta #gotujzwykopem #chemia czatagpt nie bede pytal bo to cymbal i wole gadać z ludźmi
Możecie mnie dowolnie zamordować w komentarzach ale i tak to napiszę. Spadek dzietności to nie tylko pieniądze, mieszkania i praca, ale też ogromna zmiana modelu rodzicielstwa.
Kiedyś dziecko szybciej wchodziło w świat samodzielnie. Szło samo do szkoły, bawiło się na dworze bez ciągłego nadzoru, pomagało w domu albo w polu, miało więcej kontaktu z rówieśnikami bez obecności dorosłych.
Prawda jest taka, że jak ktoś nie chce dzieci to zawsze znajdzie argument, a jak chce to nic mu nie będzie przeszkadzać. Nie będzie się patrzył na trendy w