Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko118
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
MgrMarecki

MgrMarecki

Dołączył 7 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 76263
  • Znaleziska 5700
  • Mikroblog 70563
  • Obserwujący 5
  • Obserwowane 46
Sin-
Sin-
05.05.2026, 08:24:02
  • 832
W całej dyskusji nad spadkiem dzietności praktycznie nikt nie bierze pod uwagę dość istotnego czynnika.
Możecie mnie dowolnie zamordować w komentarzach ale i tak to napiszę. Spadek dzietności to nie tylko pieniądze, mieszkania i praca, ale też ogromna zmiana modelu rodzicielstwa.

Kiedyś dziecko szybciej wchodziło w świat samodzielnie. Szło samo do szkoły, bawiło się na dworze bez ciągłego nadzoru, pomagało w domu albo w polu, miało więcej kontaktu z rówieśnikami bez obecności dorosłych.
  • 143
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MgrMarecki
MgrMarecki 05.05.2026, 19:10:24 via Wykop
  • 0
@Sin-: @shiverr Każda wymówka jest dobra - jak widać narracja się spina niczym u pisowców. Z jednej strony nie mamy kasy aby iść na swoje, z drugiej strony jak idziemy na swoje to nie ma kto nam dzieci pilnować ¯\(ツ)/¯
Prawda jest taka, że jak ktoś nie chce dzieci to zawsze znajdzie argument, a jak chce to nic mu nie będzie przeszkadzać. Nie będzie się patrzył na trendy w
  • Odpowiedz
elgebar
elgebar
04.05.2026, 12:39:36
  • 0
gdzie w #lublin albo gdziś blisko polecacie dobrze zaopatrzony ogrodniczy? żeby sobie kupić jakieś krzewy małe i roślinki #ogrodnictwo
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MgrMarecki
MgrMarecki 04.05.2026, 19:08:41 via Wykop
  • 1
@elgebar: na Zemborzyckiej masz PNOS i naprzeciwko drugi spory.
  • Odpowiedz

1819

Pracownicy ochrony zdrowia w Polsce są jednymi z najlepiej wynagradzanych w UE

Pracownicy ochrony zdrowia w Polsce są jednymi z najlepiej wynagradzanych w UE

względem średniej. W Polsce pracownicy ochrony zdrowia zarabiają średnio 2,9x przeciętnego wynagrodzenia, co plasuje ich wśród najwyżej wynagradzanych w Europie w relacji do średniej krajowej. Co istotne, dane dotyczą etatów a >70% lekarzy pracuje na kontraktach, gdzie stawki są jeszcze wyższe.

kastrator2
z
x.com
dodany: 27.04.2026, 09:25:18
  • 270
  • #
    medycyna
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    pieniadze
MgrMarecki
MgrMarecki 28.04.2026, 08:11:33 via Wykop
  • 2
Ja tam nie mam problemu żeby byli i TOP1 na całym świecie, ale mam jeden warunek - niech to też będzie usługa TOP1 na świecie (adekwatna do zarobków). Boli mnie coś to mam badania i lekarza OD RĘKI a nie za dwa lata jak już przestanie boleć albo umrę ¯\(ツ)/¯ I raczej to powinno iść stopniowo i zarobki iść w parze z działaniami (system premiowania a nie "zachęty" bo jak widać dawanie
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ATAT-2
ATAT-2
ATAT-2
28.04.2026, 07:21:56
  • 1
A se zrobie w tym roku syrop z sosny i naleweczkę. Jutro idę do lasu pozbierać pędy.

Macie jakieś sprawdzone przepisy na jedno i drugie?

#gotujzwykopem #gastronomia #nalewki #pijzwykopem #przepisy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MgrMarecki
MgrMarecki 28.04.2026, 08:02:16 via Wykop
  • 0
@ATAT-2: syrop to bierzesz sypiesz warstwę pędów, ugniatasz mocno by jak najbardziej je "zmiażdżyć", zasypujesz warstwą cukru i powtarzasz do wykończenia materiału (im cieńsze warstwy tym lepiej, ważne aby ostatnia warstwa to był cukier i było go dość sporo aby zakrył wszystko), słoik stawiasz (może być słoneczne miejsce) i czekasz aż puści sok. Później syrop odcedasz i resztę zalewasz alkoholem - masz dwa w jednym (⌐ ͡■ ͜
  • Odpowiedz
Gorbo2004
Gorbo2004
Gorbo2004
21.04.2026, 20:47:35
  • 4
Matko święta, jakiś czas temu kupiłem sobie maszynkę do lodów ( do tego czasu myślałem, że mam już wszystkie sprzęty w życiu) i od tego się zaczęło. Gdybym miał czas to by chyba wyszła pasta mój stary jest fanatykiem wędkarstwa.

Minęło kilka tygodni a zjadane jest narazie 3-4L produktu w tygodniu.

Nauczyłem się rozróżniać cukry, stabilizatory, emulgatory, ksantan, guar, mleczko, alko w lodach.

Po
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MgrMarecki
MgrMarecki 22.04.2026, 17:45:53 via Wykop
  • 0
@Gorbo2004: Żonie jakoś z miesiąc temu to wyskoczyło i było "może kupimy" - miałem pytać na wykopie o opinie, ale widzę, że jakiś marketingowiec sam się znalazł (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) A tak całkiem serio: dla ilu osób jesteś w stanie zrobić lodów np. w 15 minut (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Oczywiście przygotowując je wcześniej. Pytam, bo przy rodzinie 2+3
  • Odpowiedz
MgrMarecki
MgrMarecki 22.04.2026, 17:51:15 via Wykop
  • 0
@Gorbo2004: Czyli 3 lody w 2-3 minuty, czy jeden 2-3 minuty? ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Styline
Styline
15.04.2026, 09:14:22
  • 668
Ta sytuacja tylko pokazuje ilu patusów mamy tu na wykopie xD Trójka kryminalistów z pobiciami na koncie ( Nawet tego samego dnia kogoś pobili) w końcu trafiła na kogoś kto się postawił i bronił, a wykop olaboga dobrych chłopaków mordujo na ulicy.

Mam nadzieje, że trafi się jakiś sąd z rigczem i dostanie jakiś adekwatnie niski wyrok, bo niestety na uniewinnienie w tym antyludzkim państwie nie ma co liczyć

#polska
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MgrMarecki
MgrMarecki 16.04.2026, 05:12:26 via Wykop
  • 0
@Styline: Gdybyśmy mieli normalnego prezydenta to można byłoby pisać pismo o ułaskawienie - tutaj kibol będzie stał w obronie "swoich" i nie ma na co liczyć (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz

680

Jest szansa na szybkie ponowne otwarcie Toru Poznań

Jest szansa na szybkie ponowne otwarcie Toru Poznań

We wtorek poinformowaliśmy, że do zarządcy jedynego homologowanego obiektu w Polsce dotarła decyzja Głównego Inspektorat

Palladyn400
z
radiopoznan.fm
dodany: 15.04.2026, 07:57:03
  • 141
  • #
    motoryzacja
  • #
    poznan
  • #
    torpoznan
  • #
    motorsport
MgrMarecki
MgrMarecki 15.04.2026, 13:13:56 via Wykop
  • 0
@Senuyo: A co to za problem - kilka dobrych imprez i utrzymanie się zwraca. Bardziej sama budowa obiektu pochłania gruby hajs - kiedyś tak sobie kalkulowałem i gdyby przy cenach ziemi (te 4-5 lat temu były tańsze) kupić kawał szczerego pola i pobudować tor z prawdziwego zdarzenia (aby móc na nim prowadzić wyścigi np. F1) to organizując wyścigi w sezonie letnim raz na tydzień (co jest raczej nierealne) i przy
MgrMarecki
MgrMarecki 15.04.2026, 13:33:44 via Wykop
  • 1
@Game94: to jest druga kwestia. Takich miejsc na odludziu jest wbrew pozorom sporo - najlepiej szukać przy autostradach i ekspresówkach - tam już hałas jest (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Problem w tym właśnie, że problemów jest na każdym kroku i to nie zachęca.
picasssss1
picasssss1
13.04.2026, 21:33:04
  • 83
Prosi się o zwolnienie na osiedlowych uliczkach co by nie rozjechać jeżyka albo całego gangu jeżyków który terroryzuje okoliczne Maltańczyki xd

#lublin #smiesznypiesek
picasssss1 - Prosi się o zwolnienie na osiedlowych uliczkach co by nie rozjechać jeży...

źródło: IMG_20260406_202111

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MgrMarecki
MgrMarecki 14.04.2026, 05:30:19 via Wykop
  • 2
@matixrr: @Deathblow @picasssss1 u mnie zawsze minimum kilka razy do roku mam na ogrodzie - i minimum raz w roku muszę im robić akcje ratunkowe bo wpadają do wykopów ¯\(ツ)/¯ Także co roku mam okazję pogłaskać po kolcach. W sobotę zaczynam kolejny wykop, obstawiamy - wpadnie czy nie wpadnie? (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz
MgrMarecki
MgrMarecki 14.04.2026, 08:06:01 via Wykop
  • 2
@matixrr: Ostatnio była piwniczka ogrodowa i zbiornik na deszczówkę, teraz buduję basen i taras ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Eustachiusz
Eustachiusz
13.04.2026, 18:30:37
  • 14
Ale wjechał burgerek na kolację ( ͡° ͜ʖ ͡°) potrójne mięso i chłop najedzony
#jedzzwykopem #gotujzwykopem #burger
Eustachiusz - Ale wjechał burgerek na kolację ( ͡° ͜ʖ ͡°) potrójne mięso i chłop naje...

źródło: 4992

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MgrMarecki
MgrMarecki 14.04.2026, 05:32:56 via Wykop
  • 0
@menesis: "sosik" w opakowaniu (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz

976

"Nieludzkie" limity NFZ. "Szpital wykonał już 619 procent 'normy'"

"Nieludzkie" limity NFZ. "Szpital wykonał już 619 procent 'normy'"

Zamiast 800-900 rezonansów magnetycznych miesięcznie - tylko 100. Szpital Powiatowy w Puławach, by się nie zadłużać, tak jak inne placówki w Polsce po wprowadzeniu przez NFZ limitów na badania - znacząco ogranicza przyjęcia. Wizyty z kwietnia czy maja są przekładane na jesień. Pacjenci są wściekli.

VoxClamantisInDeserto
z
tokfm.pl
dodany: 11.04.2026, 12:37:40
  • 297
  • #
    polska
  • #
    szpital
  • #
    nfz
  • #
    zdrowie
  • #
    wydarzenia
  • #
    pulawy
MgrMarecki
MgrMarecki 12.04.2026, 08:05:08 via Wykop
  • -2
A rozwiązanie problemu jest bardzo proste:
1. Zniesienie limitów - a niech naku wiają i 4000 rezonansów miesięcznie. Nie dość, że kolejki znikną, to jeszcze drogie maszyny do rezonansu się zwrócą.
2. Zmniejszenie stawek za rezonans (może i o 75% skoro są w stanie robić ponad 600% normy) - skoro już maszyny będą w stanie się zwrócić to i mniejsze stawki będą adekwatne. Dzięki zniesieniu limitów będzie walka o pacjenta (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

moakatanga
moakatanga
moakatanga
03.04.2026, 06:15:55
  • 43
289 350 - 450 = 288 900
Data donacji - 02.04.2026
Rodzaj donacji - krew pełna
Miejsce donacji - RCKiK Lublin
Grupa krwi - 0 Rh+
Prywatny licznik - 20250 ml
moakatanga - 289 350 - 450 = 288 900
Data donacji - 02.04.2026
Rodzaj donacji - krew ...

źródło: 969e7eca3d61c50356693b15b

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MgrMarecki
MgrMarecki 03.04.2026, 07:20:26 via Wykop
  • 0
@moakatanga: i cyk, dwa dni nie będzie jednego autobusu na mieście (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) powinieneś dawać znać wcześniej jakie linie (Twoje z grafiku) pozostaną bez kursów xD

  • Odpowiedz
zzbkk
zzbkk
01.04.2026, 07:10:27
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MgrMarecki
MgrMarecki 01.04.2026, 11:14:37 via Wykop
  • 1
@elgebar: Bo ta nazwa to taka nieprzypadkowa (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz
TheStrategist
TheStrategist
TheStrategist
29.03.2026, 10:25:14
  • 8
Wątróbeczka. Ziemniaczki. Kiszona.

A Wy zazdrośni.

#jedzenie #gotujzwykopem
TheStrategist - Wątróbeczka. Ziemniaczki. Kiszona.

A Wy zazdrośni.

#jedzenie #gotuj...

źródło: 535

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MgrMarecki
MgrMarecki 29.03.2026, 11:24:42 via Wykop
  • 0
@Inozythol: to dobrze przyrządzonej nie jadłeś (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) jak matka dawniej robiła to też mnie brało na wymioty na samą myśl, później trochę się nauczyła inaczej gotować (oglądając Rączki, Gesslerowe itp.) tak już całkiem inaczej to smakuje, sam się nauczyłem i wychodzi mi całkiem niezła.
  • Odpowiedz
DeJk_SEBa
DeJk_SEBa
26.03.2026, 11:44:57
  • 1
Jacy dostawcy lokalni są godni uwagi, żeby łącze było symetryczne albo blisko 600 (myślę, że mi wystarczy), zewnętrzne IP (może być zmienne), niewymagane urządzenie operatora, bo nie zamierzam tego zasilać nawet w trybie mostu, żeby routing nie był jakiś z d--y, że do wykopu dostaję się przez niemcy,
Nowanet, Fiber-media, ale nie wiem czy na mojej ulicy działa to w ogóle, ich strony wyglądają na nieaktualizowane zbyt często. Czy od razu iść
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MgrMarecki
MgrMarecki 26.03.2026, 14:04:02 via Wykop
  • 3
@DeJk_SEBa: a wiesz, że lokalnie możesz mieć pierdyliard różnych dostawców, gdzie u Ciebie np. będzie a w bloku obok już nie? (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) także lepiej sobie najpierw kliknij na stronie https://internet.gov.pl/ swój adres, sprawdź co masz dostępne i wtedy masz pełne rozważanie.
Ja mam na swojej wiosce z Fiber Media - zdarzały się kilka razy przerwy w dostawie ale to podobno na magistrali
MgrMarecki - @DeJk_SEBa: a wiesz, że lokalnie możesz mieć pierdyliard różnych dostawc...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
Hole_to_another_universe
Hole_to_another_universe
25.03.2026, 10:46:40
  • 3
Zostało mi 5 gałązek selera naciowego, nie chciałbym tego wyrzucać. Co mogę z tego zrobić? Rosół? Nie no, nie chce. Najlepiej jakiś sos inny niż bolognese #gotujzwykopem
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MgrMarecki
MgrMarecki 25.03.2026, 10:55:00 via Wykop
  • 0
@Hole_to_another_universe: sałatkę z kurczakiem i ananasem ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Caracas
Caracas
22.03.2026, 14:50:10
  • 1254
Wykopki, krótka piłka. Przez lata pracy na morzu od majtka na masowcach po oficera na promach byłem w ponadd ponad 100 krajach. Widziałem porty, których nie ma na Instagramie bo celebryci nie pokażą takiej Liberii czy slamsów w Togo. Może tak lepiej to chodziłem po 50-60 bo później z tym było już gorzej gdy człowiek awansował ale mam jeden, fundamentalny wniosek.

Mieszkamy w najlepszym, najbezpieczniejszym i najbardziej rozwiniętym miejscu, jakie kiedykolwiek stworzył człowiek.
Mówię
  • 81
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MgrMarecki
MgrMarecki 23.03.2026, 06:32:16 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz

774

Polska żywność. "Chrzcili" mleko wodą okradając Spółdzielnie Mleczarską Gostyń

Polska żywność. "Chrzcili" mleko wodą okradając Spółdzielnie Mleczarską Gostyń

Kto brał udział? Niemal każdy element łańcucha dostaw: od samych rolników, przez kierowców cystern, aż po laborantów, którzy mieli stać na straży jakości. Proceder polegał na ordynarnym "chrzczeniu" mleka wodą lub celowym zaniżaniu ilości surowca. 79 oskarżonych.

Poludnik20
z
innpoland.pl
dodany: 22.03.2026, 06:58:35
  • 124
  • #
    polskazywnosc
  • #
    wielkopolska
  • #
    gostynin
MgrMarecki
MgrMarecki 23.03.2026, 06:20:05 via Wykop
  • 0
A może by ktoś się zainteresował jak powstał ten proceder? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Z dawien dawna pamiętam opowieści, że wprowadzili kiedyś różne "kary" dla rolników oddających mleko do mleczarni. Były za zbyt dużą ilość oddawanego mleka, ale były i takie "za zbyt tłuste mleko". I wtedy właśnie rolnik wpadł na pomysł, aby
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PijanyDrwal
PijanyDrwal
22.03.2026, 15:06:40
  • 0
za cholere nie rozumiem czemu tluszczyk z kurczaka z brytfanki najpierw jest plynem a za kilka godzin galaretką a tłuszczyk z frytek ciągle jest płynem olejem #kuchnia #kiciochpyta #gotujzwykopem #chemia czatagpt nie bede pytal bo to cymbal i wole gadać z ludźmi
PijanyDrwal - za cholere nie rozumiem czemu tluszczyk z kurczaka z brytfanki najpierw...

źródło: szkielet_astronauta_w_kosmosie_czarno_biala_rysunek_zawsze_ma_byc_mem_smierci

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MgrMarecki
MgrMarecki 22.03.2026, 18:21:45 via Wykop
  • 0
@PijanyDrwal: a próbowałeś z tłuszczykiem z prosiaczka? (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz
d-d-debil
d-d-debil
d-d-debil
19.03.2026, 09:43:35
  • 0
ej gdzie sie podzialy te slodkie male buleczki z nadzieniem co 20 lat temu w sklepach wypiekali? :/ #gotujzwykopem #fastfood

te takie mini gorace z jakby polfrancuskiego
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MgrMarecki
MgrMarecki 19.03.2026, 10:33:25 via Wykop
  • 1
@d-d-debil: Chodzi Ci o fornetti? (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19
  • Strona 2 z 19
  • >
  • Lublin

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 24.04.2026

    Rocznica
  • Komentator
    od 03.02.2024

    Komentator
  • Mikroblogger
    od 07.10.2024

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking