Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko136
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
LucaJune

LucaJune

Dołączył 8 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 5895
  • Znaleziska 391
  • Mikroblog 5504
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 83
LucaJune
LucaJune 19.05.2023, 08:42:51
  • 0
Na wyjazd wakacyjny lepiej używać Curve czy Revolut, czy nie ma znaczenia?
Do płacenia w sklepie albo w knajpach, okazjonalnie jakaś wypłata z bankomatu?

#revolut #curve
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rtg_
rtg_
rtg_
19.05.2023, 09:46:14 via Wykop
  • 0
@LucaJune: ja korzystam z aion banku w krajach ktore nie sa w euro. curve ma 2% oplaty w weekend, bodajze 500 gbp limit darmowych wymian. revolut ma gorszy kurs nisz aion, 1% oplaty w weekend i 5000zl darmowych wymian. w aion banku bankomaty sa darmowe
  • Odpowiedz
wojciech_s
wojciech_s
19.05.2023, 14:07:38 via Wykop
  • 0
@LucaJune: porównaj sobie sam oferty biorąc pod uwagę do jakiego kraju lecisz i w jakiej walucie będziesz płacił. Bo dla jednego lepszy będzie Revolut, a dla innego Curve
  • Odpowiedz

620

Mam 35 lat i bardziej wkręciłem się w bajkę niż moje dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°) - Bluey

Mam 35 lat i bardziej wkręciłem się w bajkę niż moje dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°) - Bluey

Dobra Mirki co mają gówniaki. Powiedzcie mi że to wcale nie dziwne że bardziej wkręciłem się w Bluey niż mój sześciolatek i trzy latka? xD Przyznać się który se odpali jeden albo trzy odcinki nawet jak nie ma dzieci w pobliżu? XP

0dene
z
placowkowo.pl
dodany: 17.05.2023, 19:44:25
  • 199
  • #
    rozrywka
  • #
    bluey
  • #
    tatacontent
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    dzieci
LucaJune
LucaJune 18.05.2023, 13:42:22 via Wykop
  • 15
Bluey jest petarda, mój 3-latek miał motyw przewodni ostatnich urodzin w pieski, a balony są w domu cały czas.
Fajnie też, że trwają 10 minut i można się ewentualnie zgodzić na "jeszcze jedną, ostatnia" :D
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LucaJune
LucaJune 18.05.2023, 19:20:05 via Wykop
  • 1
@StarszyPanPoTrzydzistce: wiem, ale gdyby człowiek był konsekwentny we wszystkim co mówi to życie byłoby piękniejsze.
LucaJune
LucaJune 08.05.2023, 09:48:06
  • 0
Używacie zdjęć w formacie heic czy jpg?

#iphone #ios
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

CoolerHusky
CoolerHusky
08.05.2023, 09:48:59 via Wykop
  • 2
@LucaJune: jpg
  • Odpowiedz
thority
thority
08.05.2023, 10:19:52 via Wykop
  • 1
@LucaJune: jak nie współpracujesz z masą nieogarniętych Windowsiarzy to heic da radę. Na Windows chyba by otworzyć heic trzeba coś kupić.
  • Odpowiedz
LucaJune
LucaJune 07.05.2023, 18:43:11
  • 0
Mam w elewacji wypuszczony kabel ethernet do kamer.
Mam kamery kopulowe, ale kupiłem jakieś nietypowe z aliexpress i nie ma do nich pasującej skrzynki przyłączeniowej-dystansowej.

Czy mogę w elewacji wyciąć dziurę frezem/otwornica do styropianu żeby schować kable? I na to po prostu zamontować kamerę na kołki do styropianu?

Czy jakoś inny myk?
LucaJune - Mam w elewacji wypuszczony kabel ethernet do kamer.
Mam kamery kopulowe, a...

źródło: IMG_5806

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

s.....e
s.....e
konto usunięte 07.05.2023, 18:46:27 via Wykop
  • 0
@LucaJune: na allegro są te skrzynki/uszki bcs po kilkanaście złotych są plastikowe, więc w razie czego otwory bez problemu wywiercisz
  • Odpowiedz
Jarek_P
Jarek_P
07.05.2023, 20:03:34 via Wykop
  • 1
Czy mogę w elewacji wyciąć dziurę frezem/otwornica do styropianu żeby schować kable? I na to po prostu zamontować kamerę na kołki do styropianu?


@LucaJune: możesz tak, możesz na puszkach jak kolega wyżej radzi (i szczerze mówiąc tak będzie chyba lepiej), ja ci tylko z własnego doświadczenia radzę: zrób to tak, by sposób mocowania kamery pozostał uniwersalny, bo te chińskie kamery z aliexpress mają to do siebie, że niestety często się
  • Odpowiedz
LucaJune
LucaJune 05.05.2023, 07:19:24
  • 1
Jak się pozbyć koniczyny z trawnika?
W ubiegłym roku miałem 1-2 poletka i mi to kompletnie nie przeszkadzało, ale w tym roku się rozsiało praktycznie na cały trawnik i mam koniczynę z trawnikiem, a nie trawnik z koniczyną.

#trawnik #ogrodnictwo
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

EnderWiggin
EnderWiggin
EnderWiggin
05.05.2023, 07:26:56 via Android
  • 11
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
pokey
pokey
05.05.2023, 07:39:04 via Wykop
  • 1
@LucaJune: jakikolwiek środek na wielolistne. Mniszek, chwastox, puma. Zacząłbym od Mniszka, u mnie podziałał.
Następnie kosic nisko i często, żeby znów nie odżyła. Kolejne pytanie to profil Twojej gleby, może tak być, żekoniczyna ma idealne warunki pod wzrost, wtedy duzo pracy ze specjalnym nawożeniem.
  • Odpowiedz
LucaJune
LucaJune 03.05.2023, 10:23:32
  • 0
Co to za robale i jak się ich pozbyć?

#ogrodnictwo #rosliny
LucaJune - Co to za robale i jak się ich pozbyć?

#ogrodnictwo #rosliny

źródło: IMG_5755

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

LucaJune
LucaJune
Autor
03.05.2023, 10:24:48 via Wykop
  • 0
@LucaJune: i drugie robale
LucaJune - @LucaJune: i drugie robale

źródło: IMG_5751

Pobierz
  • Odpowiedz
niecodziennyszczon
niecodziennyszczon
niecodziennyszczon
03.05.2023, 10:43:45 via Wykop
  • 0
@LucaJune: Mszyca. Spryskaj jakimś preparatem na mszyce.
  • Odpowiedz
LucaJune
LucaJune 03.05.2023, 09:19:03
  • 3
Czy ktoś się orientuje jak wygląda kupno nieruchomości - domu - w Hiszpanii na kredyt, powiedzmy 50/50?
Zaświtała mi myśl, żeby się wyprowadzić do Malagi i tak zaczynam rozeznanie tematu.

Jest w ogóle opcja na kredyt na zakup nieruchomości za granicą?
Bo zagraniczne banki pewnie odpadają skoro nie mam żadnej historii kredytowej w Hiszpanii.

#nieruchomosci #hiszpania #malaga #idealista #kredythipoteczny #emigracja
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dzieju41
dzieju41
03.05.2023, 09:26:11 via Wykop
  • 2
@LucaJune: tik tok a nie czekaj taktyk.
  • Odpowiedz
LucaJune
LucaJune
Autor
05.05.2023, 14:58:31 via Wykop
  • 1
@okolicznosciowy: tak właśnie chciałem zrobic. Pojechać najpierw na dwa miesiące żeby w ogóle się rozeznać jaki rejon najbardziej nam odpowiada itp
  • Odpowiedz
LucaJune
LucaJune 26.04.2023, 13:01:31
  • 0
Czy w SQL profilerze jestem w stanie jakoś szybko ogarnąć jakie są relacje między tabelami itp?

Jestem w nowym miejscu i w nowej bazie i dużo czasu spędzam na ogarnięciu połączeń, a jest jeden ziomek który używa SQL profilera w Azure Data Studio i co go o coś zapytam to wypluwa query w ciągu kilkunastu sekund.

Chciałbym sam to ogarnąć, ale nie korzystałem z tego nigdy i nie wiem gdzie zacząć.

ADS
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

matju
matju
matju
27.04.2023, 22:53:43 via Wykop
  • 1
@LucaJune: zakładam jak kolega to robi w profilerze ze odpala aplikacje i „łapie zapytania” i stad wie jakie są relacje.
  • Odpowiedz
ludzik
ludzik
08.05.2023, 20:45:00 via Wykop
  • 0
Tak właśnie jest.

Co to znaczy łapie zapytania?


@LucaJune: Profiler pokazuje co trafia do serwera albo ogólnie zbiera dane o tym co się na tym serwerze dzieje. Łapanie zapytań to ustawienie profilera tak by pokazywał zapytania jakie przychodzą z aplikacji korzystających ze wskazanej bazy. No i tym sposobem widzisz co z czym i jak się łączy, jakie są relacje między tabelami.
  • Odpowiedz
LucaJune
LucaJune 25.04.2023, 07:06:35
  • 0
Na weekend jadę do Pragi, macie jakieś polecajki, hacki itp?
Nocleg już mam, więc tego nie, ale jakieś knajpki, atrakcje i takie różne.

Byłem już dwa razy w Pradze, więc oczywistości jak Hradczany to znam (chociaż pewnie i tak pójdę kolejny raz).

#praga #czechy
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ArchDelux
ArchDelux
25.04.2023, 07:21:35 via Android
  • 4
@LucaJune sprawdź Honest Guide na yt
  • Odpowiedz
LucaJune
LucaJune
Autor
25.04.2023, 14:27:29 via Wykop
  • 0
@SkladanyScyzorykwPoniedzialek: Dzięki, zapisuję
  • Odpowiedz
LucaJune
LucaJune 20.04.2023, 21:09:32
  • 0
Jadę jutro rano do Świnoujścia z dziećmi na weekend i mam pytania:
1. Prom Karsibór cały czas jest jedyną opcją dla przyjezdnych?
2. Coś warto pokazać dzieciom lvl 5?
3. Jakieś knajpki/restauracje must-visite?

#swinoujscie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nerflock
Nerflock
20.04.2023, 21:24:51 via Wykop
  • 1
@LucaJune:
1. Tak, chociaż jak będą mieli dobry humor to czasem po 22 wpuszczają wszystkich ( ͡º ͜ʖ͡º) Ale lepiej kieruj się bezpośrednio na Karsibór.
2. Tu nie pomogę xD
3. must-visite to może nie, ale polecam na szamkę Promenade, Prochownie no i może Asian Restaurant
  • Odpowiedz
oba-manigger
oba-manigger
21.04.2023, 04:41:09 via Android
  • 1
@LucaJune
1. Tak
2. Stawa Młyny, granica polsko-niemiecka; w sumie to nie wiem
3. Wszystko jest robione pod Niemców, więc ceny dość wysokie.A czy coś się wyróżnia: chyba nie xD
  • Odpowiedz
LucaJune
LucaJune 20.04.2023, 11:02:55
  • 0
Chcę przenieść wszystkie płatności za subskrypcję na Revoluta i jakie macie do tego podejście?
Do każdej subskrypcji osobna karta wirtualna, czy wszystko na jednej?

Jak doładowujecie wtedy Revoluta?

#revolut
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sberatel
sberatel
20.04.2023, 13:36:13 via Wykop
  • 0
@LucaJune: wszystko jedno pieniądze i taks ą na jednym koncie nic to nie zmienia w kwestii doładowania
  • Odpowiedz

3529

Lotos i Saudi Aramco. "Takiej transakcji nawet Dyzma by nie wymyślił"

Pokaż treści 18+

Lotos i Saudi Aramco. "Takiej transakcji nawet Dyzma by nie wymyślił"

Prezes Daniel Obajtek rozpowszechnia nieprawdę o tym, że nie oddał kontroli nad aktywami Rafinerii Gdańskiej. Czy zatem nie wprowadzono w błąd inwestorów z punktu widzenia prawa rynku kapitałowego? Bo to już jest przestępstwo – mówi Michał Romanowski, adwokat specjalizujący się w prawie...

raul7788
z
newsweek.pl
dodany: 23.12.2022, 07:26:07
  • 134
  • #
    polska
  • #
    orlen
  • #
    afera
  • #
    prawo
  • #
    bekazpisu
LucaJune
LucaJune 25.12.2022, 16:07:19 via iOS
  • 0
Ma ktoś mirror tego artykułu bo paywall
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LucaJune
LucaJune 25.12.2022, 16:07:46 via iOS
  • 0
@Syfilis: W robocie jak w robocie, ja właśnie na świętach w domu to usłyszałem
LucaJune
LucaJune 25.12.2022, 16:36:08 via iOS
  • 0
@raul7788: Poproszę o mirror

932

Milion symulacji mundialu 2022

Milion symulacji mundialu 2022

Na podstawie rankingu ELO przeprowadziłem 1 000 000 symulacji rozpoczynającego się dzisiaj turnieju. Kto wygrywał najczęściej? Jak radziła sobie Polska? Chociaż w taki sposób wychodziliśmy z grupy?

noas
z
wykop.pl
dodany: 20.11.2022, 09:45:01
  • 133
  • #
    mecz
  • #
    reprezentacja
  • #
    statystyka
  • #
    programowanie
  • #
    katar2022
LucaJune
LucaJune 21.11.2022, 08:29:01
  • 0
Można tu jakoś podejrzeć % rozkład szans dla każdego meczu?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LucaJune
LucaJune 21.11.2022, 10:13:18
  • 0
@noas jak to można odpalić u siebie?
Pobrałem to z githuba, ale jak chcę odpalić skrypt pythonowy w sublime to mi nie uzupełnia tych plików csv.
Możesz pomóc?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

826

Słynne osiedle covidowe do rozbiórki. "Droga na skróty często nie popłaca"

Słynne osiedle covidowe do rozbiórki. "Droga na skróty często nie popłaca"

Słynne osiedle covidowe nad samym Bałtykiem ma zniknąć z powierzchni ziemi. Dziennikarze dotarli do nakazu rozbiórki 10 domków stojących przy samej plaży. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Pucku uznał, że osiedle to samowola budowlana.

Szewczenko
z
fakty.tvn24.pl
dodany: 05.11.2022, 09:18:28
  • 170
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    budownictwo
  • #
    prawo
  • #
    afera
  • #
    patodeweloperka
LucaJune
LucaJune 06.11.2022, 07:22:01 via iOS
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

707

Używany iPhone z OLX. Takiego oszustwa jeszcze nie widzieliście!

Używany iPhone z OLX. Takiego oszustwa jeszcze nie widzieliście!

Naprawa iphona, analiza oszustwa i ostateczny bilans

ivall
z
youtube.com
dodany: 30.11.2021, 11:02:46
  • 132
  • #
    iphone
  • #
    smartfon
  • #
    telefony
  • #
    apple
  • #
    elektronika
LucaJune
LucaJune 30.11.2021, 18:59:53
  • 0
Jest jakiś dobry zestaw do napraw iphonów? Zainspirował mnie ten filmik, że to takie tanie, a mam jakieś 3 stare, to bym się pobawił.
Chodzi mi o śrubokręty i te dynksy do otwierania
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LucaJune
LucaJune 30.11.2021, 21:41:55 via iOS
  • 1
@mike7: Nie myślę żeby w to wejść i zarabiać, tylko żeby wskrzesić swój stary telefon i odzyskać fotki.

697

Elon Musk wrzucił twitta z królikiem, kurs kryptowaluty Rabbit w górę o 400%

Elon Musk wrzucił twitta z królikiem, kurs kryptowaluty Rabbit w górę o 400%

Zaczyna się kolejna szajba jak z Dogecoinem?

Dziaders
z
biswap.org
dodany: 18.10.2021, 06:32:43
  • 137
  • #
    technologia
  • #
    elonmusk
  • #
    ciekawostki
  • #
    gielda
  • #
    kryptowaluty
  • #
    bitcoin
LucaJune
LucaJune 18.10.2021, 19:24:25 via iOS
  • 5
To jest p----------e, że Elon sobie coś napisze na tt i rynek szaleje.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LucaJune
LucaJune 19.10.2021, 06:08:49 via iOS
  • -1
@Adamage: ale nigdy to chyba nie było aż tak namacalne.

419

Dziś 14 lutego - Dzień chorych na padaczkę

Dziś 14 lutego - Dzień chorych na padaczkę

Święty Walenty jest nie tylko patronem zakochanych, ale również chorych na padaczkę. Korzystając z okazji warto przypomnieć jak się zachować i co należy zrobić gdy jesteśmy świadkami napadu padaczkowego u chorego?

marreczek
z
szpzlo.pl
dodany: 14.02.2021, 04:57:18
  • 46
  • #
    zdrowie
  • #
    polska
  • #
    swiat
  • #
    ciekawostki
  • #
    epilepsja
  • #
    media
LucaJune
LucaJune 14.02.2021, 20:35:07
  • 2
Powinno się dzwonić po pogotowie po każdym ataku?
Jak kiedyś dzwoniłem, to nie chcieli przyjechać.
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LucaJune
LucaJune 14.02.2021, 21:03:38 via iOS
  • 1
@Funky__Koval: I co mam powiedzieć jak stwierdzą, że do ataku padaczki nie przyjeżdżają? Bo za każdym razem tak się dzieje
LucaJune
LucaJune 15.02.2021, 06:39:33 via iOS
  • 0
@PaulSeba: Tak też mi mówili zawsze i tak to wygląda z doświadczenia mojego.
A tutaj piszą żeby dzwonić i się zdziwiłem.

697

klient stwierdził, że jej kierunkowskaz jest uszkodzony

klient stwierdził, że jej kierunkowskaz jest uszkodzony

Idioci w samochodach.

starnak
z
youtube.com
dodany: 30.10.2020, 05:57:54
  • 97
  • #
    kierowcy
  • #
    samochody
  • #
    kierunkowskaz
  • #
    humor
  • #
    ciekawostki
LucaJune
LucaJune 30.10.2020, 09:39:06
  • 5
Mój znajomy kiedyś chciał jechać do serwisu żeby mu naprawili odtwarzacz CD bo mu piosenki nie leciały po kolei.
Jak możecie się domyślić miał włączoną opcję shuffle.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3790

Wielki test proszków do prania UOKIK-u

Wielki test proszków do prania UOKIK-u

290 testów, 7 450 wyników – UOKiK niczym AdBuster sprawdził jakość proszków do prania tkanin kolorowych. Wyniki w powiązanych

Don_Artur
z
uokik.gov.pl
dodany: 12.10.2020, 11:15:18
  • 383
  • #
    uokik
  • #
    testy
  • #
    ciekawostki
LucaJune
LucaJune 12.10.2020, 13:13:35
  • 1
Filip


@t_e_o_m_o: filip jest w zestawieniu

27

Digitalizacja 70 lat katalogów IKEA

Digitalizacja 70 lat katalogów IKEA

Teraz, dzięki digitalizacji możemy wyruszyć w podróż w czasie dzięki materiałom udostępnionym z okazji 70. rocznicy pierwszego wydania.

glupi-kot
z
kukulturze.pl
dodany: 30.09.2020, 09:47:52
  • 10
  • #
    ciekawostki
  • #
    design
  • #
    ikea
  • #
    meble
  • #
    retro
LucaJune
LucaJune 02.10.2020, 11:27:55
  • 1
Swoją drogą trzeba przyznać projektantom IKEA, że robili często ponadczasowe rzeczy które teraz często wracają.


@meblujdom_pl: dokładnie, ja w tym roku kupiłem fotel, który był już w katalogu w 1951 :o
  • <
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • Strona 13 z 14
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 18.01.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 20.01.2018

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 07.09.2021

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking