Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko165
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Edi93

Edi93

Dołączył 9 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 7387
  • Znaleziska 107
  • Mikroblog 7280
  • Obserwujący 5
  • Obserwowane 59
Edi93
Edi93 06.09.2023, 16:57:39
  • 0
Jakieś porady przed rozpoczęciem grania w #kronikimyrtany
Jakie są progi przy nauce umiejętności, kiedy jeść bonusy, jakie bronie/magia fajnie działają, na co zwrócić uwagę, a z czym się nie śpieszyć?

#gothic
Edi93 - Jakieś porady przed rozpoczęciem grania w #kronikimyrtany
Jakie są progi przy...

źródło: kroniki

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Imperator_Wladek
Imperator_Wladek
06.09.2023, 17:00:48 via Wykop
  • 6
@Edi93:
1. Jak dobrze pamiętam to jak w NK. Czyli co 30 wzrost o 1PN
2. Od razu
3. Używaj tego co masz najlepsze w ekwipunku
4. Naucz się jak najszybciej skórowania itp. Na początku będzie krucho z kasą, a to jest najlepszy zarobek na start
  • Odpowiedz
pyra_wykop
pyra_wykop
06.09.2023, 18:31:09 via Wykop
  • 6
@Edi93: baw się dobrze, czeka Cię przygoda dorównująca nostalgii za goticzkiem. enjoy!
  • Odpowiedz
Edi93
Edi93 03.09.2023, 17:59:27
  • 30
Ale mnie ostatnio nosi, by zagrać w Gothica. Nie wiem tylko, czy lepiej zacząć od jedynki, machnąć od razu Noc Kruka, czy może po raz pierwszy zagrać w #kronikimyrtany


#gothic
Edi93 - Ale mnie ostatnio nosi, by zagrać w Gothica. Nie wiem tylko, czy lepiej zaczą...

źródło: goticzek

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

maciorqa
maciorqa
03.09.2023, 18:03:51 via Wykop
  • 20
@Edi93: Graj najpierw w Kroniki Myrtany skoro G1 i NK masz już ograne.
  • Odpowiedz
Uuroboros
Uuroboros
03.09.2023, 18:18:50 via Wykop
  • 15
@Edi93: kultura nakazuje zacząć grę od arcani upadek setarif
  • Odpowiedz
c.....t
c.....t
konto usunięte 02.08.2023, 07:32:46
  • 13
Rozstrzygnijmy to raz na zawsze, jak jest według Was najlepsza zupa?

Moim faworytem jest rosół z ziemniakami.

#pytaniedoeksperta #pytanie #foodporn #gotowanietomojapasja #gotujzwykopem
c.....t - Rozstrzygnijmy to raz na zawsze, jak jest według Was najlepsza zupa?

Moim ...

źródło: temp_file.png8455149397574526931

Pobierz

Jak jest najlepsza zupa?

  • Rosół 16.8% (326)
  • Pomidorowa 20.5% (399)
  • Ogórkowa 7.3% (142)
  • Żurek 26.9% (522)
  • Grochówka 10.0% (194)
  • Barszcz 6.6% (128)
  • Kapuśniak 3.6% (70)
  • Jakaś inna zupa 8.3% (162)

Oddanych głosów: 1943

  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Edi93
Edi93 02.08.2023, 12:33:33 via Android
  • 0
@crest rosół z ziemniakami?
Boga nie masz w sercu
  • Odpowiedz
WielkiNos
WielkiNos
25.07.2023, 08:43:53
  • 39
Czemu facetom tak trudno zrozumieć, że jak pytają kobietę czy chce coś z np. Burger Kinga jak tutaj to mówi "nie" bo nie chce robić facetowi kłopotu i wyjść na roszczeniową, ale jeśli on o niej pomyśli i kupi tego dodatkowego burgera dla niej to będzie jej miło?

#logikarozowychpaskow #niebieskiepaski #zwiazki #pytaniedoniebieskichpaskow
WielkiNos - Czemu facetom tak trudno zrozumieć, że jak pytają kobietę czy chce coś z ...

źródło: temp_file668611886817372019

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Edi93
Edi93 25.07.2023, 11:11:13 via Android
  • 8
@WielkiNos
Czy lubisz jak ktoś Cię okłamuje?
Czy lubisz gdy ktoś wyjada Ci z miski?
Czy lubisz marnować jedzenie/jeść odgrzewane fast foody?

Gesty romantyczne są romantyczne wtedy, gdy nie są
  • Odpowiedz
N.....s
konto usunięte 24.07.2023, 08:21:05
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Edi93
Edi93 24.07.2023, 13:15:21 via Android
  • 0
@Nerlo_ajcats zagubiona rakieta zabija żołnierza US & A / małpa z ziemniakiem zrzucają atom
nastepuje akcja demilitaryzacji Białorusi i Rosji przez nato, a później to jak już mawiał stary góral ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
mizabud
mizabud
20.07.2023, 11:33:45
  • 19
Kolejne "zwycięstwo" chłopskiego rozumu nad wiedzą. https://www.gov.pl/web/kppsp-wieruszow/katastrofa-budowlana-w-boleslawcu #budownictwo #budujzwykopem #remontujzwykopem #katastrofa
mizabud - Kolejne "zwycięstwo" chłopskiego rozumu nad wiedzą.  https://www.gov.pl/web...

źródło: temp_file7809202642478422055

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Edi93
Edi93 20.07.2023, 13:01:30 via Android
  • 5
@2xpapanalepiku
budynek trzymała grawitacja
Jeśli doszło podmywanie i jakieś prace remontowe oddziałowujące na ścianę, to nie ma co się dziwić, że tak się stało.
Można powiedzieć, że to kwintesencja polskiego budownictwa, gdzie wszystko to co nie jest robione na oko jest "przewymiarowane" i "przesadzone".
  • Odpowiedz
Edi93
Edi93 20.07.2023, 13:50:09 via Android
  • 1
@antekdomagala tak przewymiarowane (ale to w przypadku projektów sporządzonych przez konstruktorów)
@2xpapanalepiku tutaj łączy się niedbalstwo wykonania, bo każdy robił jak mógł, oszczędność i to co ja uważam za największą katastrofę polskiego budownictwa - dopuszczenie techników do projektowania.
Miałem okazję widzieć projekt gotowy z tamtych lat i wyglądał on dobrze. Widziałem też projekt technika z tamtych lat i można to uznać jako "propozycję podania". I na tą chwilę masa projektów
  • Odpowiedz
Edi93
Edi93 20.07.2023, 14:48:10 via Android
  • 3
@Jarek_P @2xpapanalepiku
ja tutaj mówię o budownictwie typowo jednorodzinnym, ew. zabudowie szeregowej.
Po wprowadzeniu projektów technicznych nieco to uległo poprawie, natomiast wcześniej proceder często wyglądał następująco:
projektant - inżynier budownictwa, student, architekt robił cały projekt architektoniczno-budowlany, liczył, bądź nie liczył konstrukcji wrysowując rozwiązania techniczne, które jakoś się trzymają, ale obok norm nie stały i konstrukcję podbijał mu pan technik. Ew. projekt robił technik, a jakość pozostawała ta sama.
Projekt później
  • Odpowiedz
Edi93
Edi93 20.07.2023, 15:31:26 via Wykop
  • 1
@antekdomagala: nie wiem, czy ściema, na katastrofę musiało się złożyć więcej niż jedna rzecz. Ten budynek ma strop na belkach stalowych, które w żaden sposób nie spinają ścian, ściana nośna w środku nie jest przewiązana z zewnętrznymi, nie ma żadnego wieńca, pod spodem nie wiem, czy nie ma piwnicy i wątpię, by tam też jakoś spinali ścianę.

Podobną pracę budynku mają stare kamienice i tam też się zdarzają takie kwiatki:
https://tvn24.pl/polska/rybnik-zawalila-sie-frontowa-sciana-kamienicy-nagranie-z-monitoringu-5046861

Do
  • Odpowiedz
Edi93
Edi93 20.07.2023, 16:03:08 via Android
  • 0
@antekdomagala drobne zarysowania i ugięcia mogą się pojawiać i określają je normy. Nowy budynek może nieznacznie osiadać, ale nie powinno to powodować znacznych pęknięć. Jeśli coś takiego się dzieje, to znaczy, że albo jest źle zaprojektowany, albo źle wykonany. Przy odbieraniu nowego mieszkania warto ze sobą wziąć inspektora, aby wychwycił błędy. Poza tym jest jeszcze zasada rękojmi.
Jeśli mowa natomiast o budynku starym, to gwarancji na zalepione pęknięcia się nie da
  • Odpowiedz
yupitr
yupitr
20.07.2023, 08:35:06
  • 51
Ja, po korzystaniu z Windows 11 przez godzinę

yupitr - Ja, po korzystaniu z Windows 11 przez godzinę 

SPOILER

źródło: jezu-wy-tu-tak-zyjecie-nietoperz

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Edi93
Edi93 20.07.2023, 12:43:55 via Android
  • 2
@yupitr Bo Windowsa trzeba instalować co drugą generację:

- 98
- 2000
- XP
-
  • Odpowiedz
A.....s
konto usunięte 10.07.2023, 10:45:26
  • 49
Dlaczego niebiescy mają takie parcie na hajs i sukces tudzież rozwój osobisty? Zamiast posiedzieć spokojnie w weekend, odpocząć, zająć się swoimi hobby, to nie, hajs hajs hajs, więcej, jeszcze więcej. Ma hajs, to wciąż za mało, jeszcze drugie źródło dochodu by się przydało. Jak ma jeszcze więcej, to przecież można zmienić samochód na lepszy, większy, droższy, uj że obecny działa i ma się dobrze, albo kupić drugi dla picu, by "somsiedzi zazdrościli".
  • 149
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Edi93
Edi93 10.07.2023, 13:00:03 via Android
  • 3
@AlienFromWenus kwestia norm społecznych.
Mężczyzna musi zarabiać, zapewnić dobrobyt żonie i dzieciom. A że apetyt rośnie w miarę jedzenia, to zawsze potrzeba czegoś więcej.
W pewnym momencie wchodzi rutyna i nawet jakiekolwiek hobby musi przynosić efekty, bo inaczej jego wykonywanie będzie powodowało złe samopoczucie wywołane traceniem czasu.
Dodajmy social media pokazujące ludzi sukcesu, zmuszające jednocześnie nas byśmy też się rozwijali. Bo masz kupić nasz kurs, zarabiać więcej i wydawać więcej (
  • Odpowiedz
jestem_tunowy
jestem_tunowy
30.06.2023, 18:34:25
  • 292
#gothic
jestem_tunowy - #gothic

źródło: unnamed (2)

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Edi93
Edi93 01.07.2023, 04:45:43 via Android
  • 8
@jestem_tunowy najgorszy jest ten jeden gagatek chowający się za winklem w Irdorath ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Operator_imadla
Operator_imadla
Operator_imadla
23.06.2023, 10:26:24
  • 90
#scrubs to najlepszy serial komediowy wszechczasów. #theoffice zawsze będzie drugie, zamykam dyskusje bo już nie ma o czym gadać.
#komedia #seriale
Operator_imadla - #scrubs to najlepszy serial komediowy wszechczasów. #theoffice zaws...

źródło: temp_file.png8738130890036107362

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Edi93
Edi93 23.06.2023, 13:54:40 via Android
  • 0
@Operator_imadla pytanie, gdzie to obejrzeć
  • Odpowiedz

404

Gwiazda TVN w Sejmie walczy o refundację in vitro

Gwiazda TVN w Sejmie walczy o refundację in vitro

Prezenterka TVN Małgorzata Rozenek-Majdan wystąpiła w Sejmie, prezentując założenia obywatelskiego projektu ustawy o refundacji in vitro. - Gdyby nie możliwość, którą in vitro mi stworzyło, prawdopodobnie nigdy nie zostałabym mamą - przemawiała z sejmowej mównicy.

Wirtualnemedia_pl
z
wirtualnemedia.pl
dodany: 16.06.2023, 07:06:09
  • 323
  • #
    invitro
Edi93
Edi93 17.06.2023, 07:16:02 via Android
  • 1
@pytlar @Spolsky a z In Vitro powstanie nowy podatnik, który będzie przez całe życie dokładał się do budżetu i przy okazji może zrobić kilku kolejnych podatników. Ot taka inwestycja.
NevermindStudios
NevermindStudios
10.06.2023, 17:47:28
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Edi93
Edi93 10.06.2023, 23:25:34 via Android
  • 1
@NevermindStudios klasyka przede wszystkim:
Przyczajony tygrys, ukryty smok
Dom latających sztyletów
Hero
Nieustraszony
  • Odpowiedz
czeskiNetoperek
czeskiNetoperek
czeskiNetoperek
05.06.2023, 18:10:13
  • 112
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Edi93
Edi93 06.06.2023, 03:57:46 via Android
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
przegro_pisarz
przegro_pisarz
24.05.2023, 14:14:03
  • 5
#gothic prawdziwa historia dalej mnie bawi
przegro_pisarz - #gothic  prawdziwa historia dalej mnie bawi
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Edi93
Edi93 26.05.2023, 13:55:34 via Android
  • 1
@przegro_pisarz przewidzieli cofnięcie do średniowiecza, Mochery, a kontynuacja nawet śmierć jednego z braci.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15
  • Strona 8 z 15
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 25.02.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 01.08.2017

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 16.04.2018

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking