Wpis z mikrobloga

Kotecki w wywiadzie dla WP powiedział, że "kiedy padła propozycja obniżki stóp o 0,75 padła niezręczna cisza".

No czyli wpada Glapa na RPP, składa wniosek o 0,75 (albo inny wysłannik), reszta zaskoczona, ale już wiedzą, że mają to przegłosować.

Poza piątą hurr durr kolumną opozycji, czyli 3 członkami senackimi, którzy proponują podwyżkę XD o 0,25.

Na gorąco wypowiadali się uczestnicy Forum Ekonomicznego w Karpaczu - wszyscy zaskoczeni.

Wypowiada się Ministerstwo Finansów, różne instytuty, inne osoby - zaskoczeni.

Belka mówi wkurzony, że to efekt telefonu z Nowogrodzkiej tuż przed głosowaniem. Myślę, że ma rację. Naczelnik postanowił sobie pomajstrować u podstaw polskiej polityki monetarnej, w sumie już dawno zamawia wyroki w TK to co za różnica.

Ano kolosalna XD Dolar 4,32, euro 4,61 przy kursie ropy przebijającej już 90 USD. Taki skok kursu jest większy niż podczas agresji Rosji na Ukrainę. W sumie ostatni raz taki był w 2020 jak wybuchał covid.

Ale skala cięcia jeszcze "lepsza", bo ostatni raz tak duża była podczas wybuchu kryzysu finansowego w 2008 roku.

Generalnie to jest prawdziwa katastrofa, złapcie się czegoś, bo kolejne tygodnie zapowiadają się ciekawie XD

To nie jest śmieszne nic a nic.

#gielda #nieruchomosci #inflacja #nbp #rpp #stopy #stopyprocentowe
  • 25
@mickpl @mickpl no to prawda najgorsze jeszcze przed nami, no chyba że nasza elitarna polityczna grupa przestępcza wie coś co nikt na świecie nie wie i to będzie taki szach mat. Co ja #!$%@? xD

edit. aczkolwiek jak kolega wyżej też zarabiam w euro więc boli mnie to połowicznie. ale smutno jest patrzeć co się u nas dzieje, człowiek by chciał w końcu wrócić i jakieś mieszkanie/dom kupić ale im dłużej jestem
No czyli wpada Glapa na RPP, składa wniosek o 0,75 (albo inny wysłannik), reszta zaskoczona, ale już wiedzą, że mają to przegłosować.


Poza piątą hurr durr kolumną opozycji, czyli 3 członkami senackimi, którzy proponują podwyżkę XD o 0,25.


@mickpl: beka to przede wszystkim z tego, że po wyborach, gdyby wygrała opozycja, to nagle stosunek głosów będzie dokładnie odwrotny. Nie chodzi o jakąś tam Polskę, tylko żeby pogłaskać po głowie elektorat i
@mickpl mówisz, że cena dolara wzrosła, że cena ropy również, to powiedz mi jak to jest, że ceny hurtowe paliw na Orlenie ciągle maleją?
@mickpl to milczenie było rok temu, jak na molo ogłosił że nie bedzie podwyzek. Zloty sie umacnial, inflacja spadla. Na razie Glapinski mial racje, eksperci nie mieli. Mowil ze w tym roku beda obnizki. Myslisz ze to Glapinski albo Kaczynski wymyslaja sobie stopy? Amerykanie pchaja tutaj duzo kasy, a chca jeszcze wiecej. To dzieki nim wiedzieli, ze moga nie podnosic stop, a na jesien 2023 obniza. Amerykanie nie pozwola upasc swoim przydupasom.
Myslisz ze to Glapinski albo Kaczynski wymyslaja sobie stopy?


@notBart: Tak.

Jak to mozliwe ze sekunde po ogloszeniu decyzji kurs walut gwaltownie sie zmienil? Spanikowani polecieli wymieniac, trwalo to 2 dni, teraz znowu zlotowka bedzie sie umacniac.


Jestem pełen podziwu dla tej koncepcji, że za zamianę kursu odpowiadają spanikowane janusze lecący do kantorów XD