@hell_naw: Mam na sprzedaż Zyxel domowy wewnętrzny 3302 m432 w stanie perfekcyjnym(60 zł). Ale mam też Zyxel zewnętrzny LTE6 (agregacja 2 pasm) to taki do zamontowania na dworze a w domu typowo routerek - też mam do niego w parze, nowy z przyklejoną folią ciągle (450 zł dla Mirka, wystawie niedługo na OLX za 500, najtańszy aktualnie jest za 600, nowe są za 1600-2000). I będę mieć Mikrotik hAP AC3
@fastmotion: @sikpi Wszyscy o kategoriach a nikt o faktycznej jakości kabla :D Aluminiowy miedziowany czy miedziany? Linka czy drut? Jakiej firmy? Same te różnice są kolosalne a nie kategoria.
Wracam do końcówki lat 80. i prowadzę narrację aż do momentu, gdy nowojorski miliarder zdecydował się wystartować w wyborach prezydenckich jako kandydat Partii Republikańskiej w 2015 roku. To był dla niego intensywny okres otarł się o bankructwo, rozwiódł się i ponownie ożenił. W 2000 roku spróbow
Rosyjskie GRU (APT28) od maja 2025 przejęło sieć domowych routerów MikroTik i TP-Link z nieaktualizowanym firmware. Hakerzy zmieniali ustawienia DNS, przechwytując logowania do Microsoft 365 i rządowych systemów, omijając nawet uwierzytelnianie dwuskładnikowe.
Amerykanie przegrali i wstyd im się do tego przyznać. Iran kontroluje każdy statek przepływający przez cieśninę, powstał system kontroli tankowców, raportowania do Iranu, otwiera się slot czasowy na płatność kryptowalutą, statek jest pilotowany między minami. 1$ od baryłki ropy.
Wywiad z Jake Laperruque, skrót najciekawszych kwestii. Firmy odczytujące tablice rejestracyjne i filtrujące ruch pojazdów i ludzi, sprzedaż i agregacja danych, służby kupujące te info zamiast wnioskowania o nakaz sądowy. Przykłady używania urządzeń konsumenckich do monitoringu w sąsiedztwie.
@kanis-sapiens: Pamiętam gdy w COVIDzie bądź wczesnej fazie inwazji na UA pokazywano jak działa wdrożony w Rosji system identyfikowania absolutnie każdego na bazie chyba vkontakte (ich nasza-klasa/facebook) i wydawało się to kosmiczne tak jak rozwiązania z Chin. Tymczasem w USA takie apki też są tylko zbieranie do nich danych odbywa się na dziko kompletnie. I co ciekawe: takie systemy mają też sklepy i kasyna :D Jeśli ktoś dostanie zakaz wejścia
@kanis-sapiens: Tu są omawiane techniczne aspekty. W dodatku jest mowa o panoptykonie w modelach współczesnej inwigilacji. Ty wspominasz o systemach totalitarnych.
@kanis-sapiens: Drastycznie inny i o tym tutaj mowa - firmy zajmują się tym zawodowo w różnych sferach i oferują te dane dla firm reklamowych, platform sprzedażowych ale też właśnie instytucji a w USA jest b----l i wiele poziomów tych instytucji, różne w każdym regionie więc to je łączy co ciekawe. Równocześnie to omija prawo i procedury. Do tego wdrożenia w domach prywatnych ale też z widokiem na przestrzeń publiczną. I
@kanis-sapiens: @nonofyour-bussines Nikt nie robi tu dramy tylko to jest dosłownie przedstawiciel instytucji pozarządowej z Waszyngtonu i Brukseli - https://cdt.org/who-we-are/ - oni dosłownie pokazują co się dzieje i aktywnie to próbują zwalczać bądź ograniczać. O tym tu mowa że temu się przeciwdziała.
Mało tego - w wypadku konfliktu Amerykanie byli by w głębokiej dupie bo często ich wiedzę można nazwać teoretyczną. Bo wszystkie maszyny i ludzie którzy je obsługują są w chinach. Więc jakby trzeba było uruchomić produkcję w USA to była by męka.
@not-sweet: @ostatni_lantianin Już nie ma co przesadzać, tak samo jak z Europą - gdy przyjdzie co do czego to VW w Poznaniu i Wrześni będzie klepać dla wojska
@Jare_K: Już gdy istniały gotowe rozwiązania zautomatyzowanych sortowni Amazon w Polsce budowano celowo kompletnie tradycyjne ¯\(ツ)/¯ Z pewnością ktoś to policzył
ale Boeing się opamiętał czy jednak dalej klepie w Pajetlandzie te sprzęty?
@ukradlem_ksiezyc: @ostatni_lantianin: Na tym polegała ta afera (z ofiarami śmiertelnymi, miliardami strat) że Boeing wyciągnął takie wnioski że ....zaimportował tych hindusów do USA i zatrudniał poniżej rynkowych stawek a 9 USD /h i to też się wydało xD I to też miało skutki w kontroli jakości.
@kapitan-serwatka: @coma24 Słuchałem długi konkretny wywiad z twórcą w podcaście Peter Kafka. Mówił że ekipa Trumpa była świadoma powstawania tego filmu, przysłali jedno wezwanie/ostrzeżenie do jakiegoś zastanowienia się ale bardziej raczej odcięcia od tego. Realnie z filmem nie walczyli, wtedy w kampanii wręcz im raczej pomógł. To była też odpowiedź na to czy Trump i jego ekipa jakoś się do tego odnosili, coś próbowali tam "wyprostować" itd
Film pomaga zrozumieć z czym dziś mamy do czynienia. Roy Cohn to żydowskiego pochodzenia prawnik, który ukształtował współczesnego Trumpa. Film tak samo o nim co jest zaskoczeniem. Aktor genialny bo to ten sam który grał też top postać w serialu Sukcesja: Jeremy Strong. Film The Apprentice,Wybraniec
@haabero: Na tym polega problem - w tym najnowszym wręcz jest 5 miejsc a 2 w bagażniku i wtedy właściwy bagażnik ma tylko 159 litrów :D A i tak nie usiądą tam w miare dorośli ludzie. I wykluczone jest w ostatnich 2 generacjach przewiezienie czegoś kolosalnego po złożeniu wszystkiego. Mniej też miejsca dla pasażerów gdy są rozłożone fotele. A z zalet SUVa: ZERO Całość projektowana tylko aby jakąś je bryłą
Miraski, jest przypał. Polska olbrzymia firma rolna padła jako ofiara ataku grupy ransomware. Moje opracowanie: https://wykop.pl/link/7855415/atak-i-okup-polskiej-firmy-chemirol-704-gb Dylemat czy zapłacić okup, ciekawe jak wielki, szacuje minimum 1 mln EUR w góre, samego kapitału zakładowego publicznie ta firma ma więcej. Mogli sobie tą kwote oszacować precyzyjnie bo przecież mają dostęp do WSZYSTKICH ich danych także finansowych i o przepływach pieniężnych, zobowiązaniach klientów itd.
A dylemat bo czy zapłacić taki okup i zamiatać sprawę pod dywan czy
@MakeLifeGreatAgain: "Tyle lat było dobrze" Znam przypadek firmy gdzie ich ultra stary serwerek pod biurkiem tak grzmocił SPAMem że dopiero odłączenie internetu przez dostawcę dało im do myślenia xD A prosiłem, sugerowałem, mówiłem :D
Nigdy się nie negocjuje z terrorystami. Nawet to na myśl nie powinno przyjść
Backup 3-2-1 to podstawa. Teraz to tylko zgłoszenie na policję i do UODO
@kayo: Też dawniej tak myślałem i zakładalem ale dziś te grupy to niestety po prostu specyficzne firmy. W tym przypadku ukarali potężną ignorancję w firmie która ma przychodów po 4,1 miliarda rocznie. Niepoważne. W tym przypadku konsultujesz to z firmami z branży jak do
TL;DR Firma Chemirol z Mogilna padła ofiarą ataku najpewnej grupy Payout Kings. Firmę sparaliżowano i szantażowano groźbą okupu. Aktualnie dane o ataku stały się publiczne, firma wydaje komunikat a poszkodowani pracownicy i klienci stają się celem całej listy potencjalnych ataków.
Mój wywód na końcu o tym że no niekoniecznie dziś są to tylko kryminaliści ale po prostu forma działalności niestety z dostępnymi wręcz narzędziami do ataków, gotowymi systemami obsługi całego procesu. Podniesiona poprzeczka dla sys adminów i zarządzających danymi, bezpieczeństwem, siecią w firmie. Trzeba zakładać że każda większa firma będzie tak testowana.
Dylemat moralny też czy płacić okup i wspierać atakującego czy eksponować teraz swoich pracowników i klientów na całą listę ataków
@Pawel993: Może tu chodzi o to że wyciekły dokumenty z kadr? Nic aktualnego i nowego do uzyskania ale np wszystko co mieli na ten temat u siebie. Tak przeczuwam ale księgowy czy ktoś taki musiałby się wypowiedzieć
@mx109: Prawda, atak był 26 listopada, 16 grudnia sprawa ogłoszona w sieci bo widocznie nie poszli na układ z okupem. Od 16 grudnia 2 dni do opublikowanego komunikatu (48h) - mogli korzystać z wymówki że wtedy sprawa jeszcze była w toku i nic nigdzie nie opublikowano. W sumie to te dane teraz są chyba na sprzedaż.
Inna sprawa: poinformowanie poszkodowanych, czyli pracownicy, kontrahenci, klienci - mogli ich poinformować. Teraz mamy
@ButtHurtAlert: Też dawniej tak myślałem i zakładalem ale dziś te grupy to niestety po prostu specyficzne firmy. W tym przypadku ukarali potężną ignorancję w firmie która ma przychodów po 4,1 miliarda rocznie. Niepoważne. W tym przypadku konsultujesz to z firmami z branży jak do tego ataku podejść, masz całą listę firm które już były przez nich zaatakowane, sporo z Europy, wystarczy z nimi też skonsultować.
@razdwatrzy55: @Frionfore @Vateusz23 Dodałem znalezisko z większą ilością info. Alternatywą jest to że Warner Bros będzie wykupione przez Paramount przy wsparciu funduszu Jareda Hushnera z rodziny Trumpa i aktaulnej administracji USA. Raczej też by wskoczyli na pozycje lidera na rynku wtedy ale to kompletnie inne kierunki "ideowe" jakie ten lider by objął ( ͡°͜ʖ͡°)
Wybieram dla Was dwa najważniejsze omówienia aktualnej wizji przejęcia Warner Bros przez Netflix. Niżej najpierw grafika która pokazuje jaką absolutną dominacje na rynku uzyskałby Netflix. Na końcu omówienie konkurencyjnej oferty Paramount wspieranej finansowo i politycznie przez fundusz J. Kushnera
#komputery #siecikomputerowe
I będę mieć Mikrotik hAP AC3