Na tagu #gielda panują niezwykle euforyczne nastroje, pomimo chwilowego bocznego trendu na GPW. Użytkownicy z niecierpliwością wyczekują otwarcia Wall Street, ekscytując się m.in. wzrostami Micron (+4% na premarkecie). Trwa potężna faza humorystycznych memów, w której gracze lewarujący CFD i „śmieciuchy” prześmiewczo kpią z pasywnych inwestorów kupujących ETF-y, przypisując im brak odwagi. Dominacja postaw spekulacyjnych pokazuje wysoki apetyt na ryzyko.
Zaplusuj ten komentarz jeżeli chcesz być wołany do przyszłych wpisów. Jeżeli nie chcesz już być wołany, dodaj komentarz o treści: "@KrachSmieciuchIndex: nie wołaj".
No i git, kolejny dowód że elektorat koalicji to nie sekta. Miszalski się nie sprawdzał, więc out. Podobnie było z Kidawą która miała 2% poparcia. Tymczasem po prawej stronie mocy ludzie zagłosują nawet na taboret, jeżeli będzie namaszczony przez słońce narodu ( ͡°͜ʖ͡°) #referendum #kidawa #polityka
Członkowie rodziny Fugate, mieszkającej we wschodniej części Kentucky, mieli niebieskawy kolor skóry.
Ta historia, znana jako przypadek "Blue Fugates", została dobrze udokumentowana. Rodzina cierpiała na rzadką chorobę krwi - methemoglobinemię, która wpływa na zdolność krwi do przenoszenia tlenu. U rodziny Fugate schorzenie to nie wpływało negatywnie na zdrowie (a wielu z nich nawet żyło długo), ale sprawiało, że ich skóra miała niebieskawy odcień, ponieważ ich krew przenosiła mniej tlenu. Natleniona krew ma jasnoczerwony
- Wciąż nie ma żadnych konkretnych wiadomości na temat porozumienia. Z każdej strony słychać, że rozmowy poczyniły ogromne postępy i podpisanie umowy jest tuż-tuż. Jednocześnie Donald Trump stwierdził, że polecił negocjatorom żeby "nie śpieszyli się w negocjacjach, bo czas jest po stronie USA". Wspomniał też, że jeśli podpisze umowę z Iranem, to będzie ona "dobra i sprawiedliwa", i generalnie najlepsza - o wiele lepsza niż ta, którą podpisał Barack Obama
@Metodzik: dobra gierka, takie uproszczone Civilization skupione na samej walce owinięte w skórkę Warhammera40k Ale odradzam zaopatrywanie się w nią na steamie. Z kompletem dodatków bez promocji kosztuje 1200zł co jest nieporozumieniem. Sama podstawka jest oferowana co jakiś czas za darmo ale oferuje tyle zawartości że darmo to uczciwa cena.
Rosjanie wykonali uderzenia rakietowe w Kijowską oczyszczalnię ścieków. Na rosyjskich kanałach Telegram już wielkie świętowanie. Prawdziwe imperium nie potrafi zniszczyć ukraińskiej armii, więc prowadzą do katastrofy ekologicznej i zagrażają milionom ludzi
" Czym jest Bortnicka Stacja Aeracji i dlaczego ma krytyczne znaczenie Bortnicka Stacja Aeracji to jedyny duży obiekt oczyszczania ścieków obsługujący całą stolicę oraz szereg miejscowości w obwodzie kijowskim. To właśnie tutaj trafiają ścieki kanalizacyjne z dziesiątek miast i wsi w regionie. Bez jej prawidłowego działania system odprowadzania ścieków dla milionów ludzi zostanie faktycznie sparaliżowany.
Jewhen, który sprzedał nieruchomość, aby otworzyć upragnioną kawiarnię na kijowskim Padole niedaleko Muzeum "Czarnobyla", i który wczoraj oficjalnie otworzył swój lokal częstuje wszystkich kawą przez wybite w wyniku rosyjskiego ataku okna. Na miejscu pomaga mu jego mama częstując przybyłych słodkościami. Pod lokalem w ramach solidarności w tym ciężkim okresie ustawiła się długa kolejka chętnych by kupić kawę.
@Sweet-Jesus: Ale to musi ruskim styki kopcić. Jak to wyjść na kawę poza dom? Jak to nie pić zalewanej kawy w filiżankach z koszyczkiem rodem z PRL? Kto im pozwolił żyć tak pięknie ? ( ͡°͜ʖ͡°) kisne z tego tekstu
@fizzly: dokładnie tak było. Dochodziło się do momentu np gdzie pojawiała się cut scenka i przenosiło do głównego menu Niektóre miały też bez tego i np jak się zebralo wszystko na poziomie to można było dalej grać ale tylko ten level i tak było np w spyro
@Mikuuuus: jedna rzecz mi się nie podoba w tych komunikatach. Więcej powinno być też o cichych bohaterach trzymający front w zonach 0. To może być dla nich demotywujące.
@saib75: A, takie tam szpargały… Budynek idzie do służby zdrowia, nie, no to się pali takie faktury za odzież, za środki czystości, za materiały biurowe. Ja wiem, że to powinno iść na makulaturę, ale kto to teraz skupuje, nie?
-1 BM-27 Uragan 🎉 21.05.2026 Filmik opublikowany przez Dowództwo Sił Systemów Bezzałogowych Sił Zbrojnych Ukrainy #ukraina #wojna #rosja #wideozwojny #wojsko #drony
Opuszczone miasto Prypeć oraz Czarnobyl doczekały zmiany nazw ulic.
Chodzi dekomunizację i dostosowanie nazewnictwa do wymogów ustawodawstwa Ukrainy oraz usunięcie z przestrzeni publicznej nazw związanych z rosyjską ideologią imperialną i sowiecką. Zmiany te mają charakter dość symboliczny, ponieważ trudno wyobrazić sobie, by ktokolwiek zakładał nowe tablice w mieście, w którym nikt nie mieszka od 40 lat.
Nieco inaczej sprawa ma się z miastem Czarnobyl, które - wbrew powszechnej opinii - nie jest miastem opuszczonym.
Witam wszystkich ruso-sceptyków na czwartkowym podsumowaniu uderzeń Sił Zbrojnych Ukrainy na rosję z ostatnich 7 dni. Raporty zamieszczam co tydzień pod tagiem #operacjaspecjalnejtroski
Możemy już ochłonąć po pierwszym tak udanym ataku na Moskwę. W uderzeniu brały udział zupełnie nowe ukraińskie pociski o napędzie odrzutowym RS-1 Bars oraz Bars-SM Gladiator które zostały zaprojektowanie w jedynym celu - przełamywania wielowarstwowej obrony przeciwlotniczej. Jeśli potwierdza się przypuszczenia o zniszczeniu maszyn litograficznych podczas chrztu bojowego
We wtorek nastąpiły próby stabilizacji produkcji. Kolejne uderzenie miało miejsce w środę
Bardzo ładnie, bardzo ładnie.
@dqdq1: ile to czerwonych linii zostało przekroczonych w ciągu tych 7 dni? Teraz to ruskie pewnie już wyślą te najlepsze jednostki i nowoczesny sprzęt za pomocą którego w 3 dni Warszawę, czy tam Berlin, zdobędą.
@CarlChryniszzswics Putin utknął w limbo, jego jedyna kartą obecnie jest mobilizacja. Tylko nie ma możliwości wyposażyć dodatkowych oddziałów w jakiś sensowny sprzęt i oznaczałoby to r--ź rosjan na skalę wręcz niewyobrażalną.
Co do powtórnych ataków to Ukraińcy od jakiegoś czasu walą aż rafineria całkowicie nie zostanie wyłączona. Perm nie działa, z Tuapse nie ma co zbierać…
83/100 🔥 (wczoraj: 87)
Na tagu #gielda panują niezwykle euforyczne nastroje, pomimo chwilowego bocznego trendu na GPW. Użytkownicy z niecierpliwością wyczekują otwarcia Wall Street, ekscytując się m.in. wzrostami Micron (+4% na premarkecie). Trwa potężna faza humorystycznych memów, w której gracze lewarujący CFD i „śmieciuchy” prześmiewczo kpią z pasywnych inwestorów kupujących ETF-y, przypisując im brak odwagi. Dominacja postaw spekulacyjnych pokazuje wysoki apetyt na ryzyko.
źródło: view
PobierzTreść została ukryta...