Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko172
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Aureilon

Aureilon

Dołączył 7 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 5945
  • Znaleziska 3923
  • Mikroblog 2022
  • Obserwujący 11
  • Obserwowane 5
  • Dodane (13)
  • Komentowane (1372)
  • Plusowane (637)
AnonymousDev
AnonymousDev
23.05.2026, 11:41:18
  • 6
Powróć do Mnie, bo cię odkupiłem


Iz 44, 22

#katolicyzm #wiara #kosciol #chrzescijanstwo #biblia #cytaty
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Najtwardszy_Verstappeniarz
Najtwardszy_Verstappeniarz
14.05.2026, 14:34:02
  • 4
#katolicyzm #chrzescijanstwo #heheszki
( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Najtwardszy_Verstappeniarz - #katolicyzm #chrześcijaństwo #heheszki
( ͡~ ͜ʖ ͡°)

źródło: 1000016370

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TeoriaPraktyki
TeoriaPraktyki
TeoriaPraktyki
16.05.2026, 15:35:48
  • 2
Analizuję sobie "błędy" Wulgaty, od których zaczęła się reformacja i dochodzę do wniosku, że nie ważne jakich słów użyłby jej autor (Hieronim ze Strydonu), to szatan i tak wypaczyłby te podstawowe zagadnienia w oczach ludzi, jak np. pokuta.

Konflikt wyniknął z tego, że na czasy renesansu, wulgatowa pokuta poenitentiam agite była powszechnie rozumiana jako mechaniczne robienie uczynków dla zadośćuczynienia. Natomiast greckie metanoeite oznacza opamiętanie się, stan duchowy żalu/pokuty.

Pokażę obrazowo jak to wyglądało w
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Karnow
Karnow
Karnow
16.05.2026, 18:28:58 via Wykop
  • 1
@TeoriaPraktyki: Sama napisałaś że jego własny spowiednik był księdzem katolickim i pokazywał mu właściwe rozumienie łaski, to może jednak problem nie leżał w nauczaniu Kościoła tylko w osobistych zmaganiach Lutra? Z historii wiemy że tych zmagań miał całkiem sporo, a im był starszy tym bardziej się radykalizował. Jego teologia coraz mniej przypominała pokojowe odkrycie Ewangelii a coraz bardziej wojnę z Rzymem i wszystkimi dookoła którzy się z nim nie zgadzają.
  • Odpowiedz
Karnow
Karnow
Karnow
18.05.2026, 17:06:08 via Wykop
  • 2
@TeoriaPraktyki: Dokładnie o to chodzi, najważniejsze jest rozróżnienie ludzkich wypaczeń od oficjalnego nauczania Kościoła. Każdy świadomy katolik który liznął trochę historii nie zaprzecza faktom gdzie kryzys wokół odpustów i praktyk pokutnych był realny, tylko że sprowadzanie całej katolickiej doktryny do tych nadużyć jest błędem bo oficjalne nauczanie Kościoła nie głosiło nigdy że można kupić zbawienie. W teologii katolickiej odpust dotyczy darowania kary doczesnej za grzechy już odpuszczone, a nie jak
  • Odpowiedz
assninja
assninja
16.05.2026, 13:01:36
  • 332
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JoeGlodomor
JoeGlodomor
16.05.2026, 13:02:54 via Wykop
  • 113
@assninja: mały siusiak zrekompensowany?
  • Odpowiedz
Fushnikov
Fushnikov
16.05.2026, 14:33:40 via Android
  • 767
@JoeGlodomor: co ma posiadanie broni do przyrodzenia? Ale wy wykopki macie wyprane kasztany (-‸ლ)
  • Odpowiedz
mitchumi
mitchumi
15.05.2026, 16:58:22
  • 10
#strzelectwo #bron #bronpalna

jutro jadę wywalić jakieś 500 szt 9mm :*
I pewnie z 100 12ga

Zdrówka!
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

telemach20
telemach20
15.05.2026, 17:32:00 via Wykop
  • 2
@mitchumi: bogaty z domu widzę (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz
DarkZizi
DarkZizi
15.05.2026, 17:57:58 via Wykop
  • 2
@mitchumi: Ehhh kiedy ja będę mógł sobie tak postrzelać :(
  • Odpowiedz
Konsultant972
Konsultant972
06.05.2026, 14:14:27
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DominiCanes
DominiCanes
03.05.2026, 10:09:17
  • 5
Oglądane Królestwo Niebieskie 3h wersja reżyserska
Elo
#chrzescijanstwo
DominiCanes - Oglądane Królestwo Niebieskie 3h wersja reżyserska 
Elo
#chrzescijanstw...

źródło: IMG_4995

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zeMadafaka
zeMadafaka
03.05.2026, 14:10:11 via Wykop
  • 0

Komentarz usunięty przez autora Wpisu

MercedesBenizPolska
MercedesBenizPolska
14.04.2026, 08:46:24
  • 41
#bron #strzelectwo #bystrzycaklodzka

Fajnie to musialo wygladac jak zawineli tego szminkarza z tiktoka.

"....ale panie bagietmajstrze, jak mowilme ze jedziemy z nim to nawoływałem żeby go z kolegami zabrać na przejazdzke rowerem żeby deeskaloować tę sycysję..."
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

HaramiCross
HaramiCross
14.04.2026, 08:57:00 via Wykop
  • 0
@MercedesBenizPolska: on ma raczej rozcięte wargi po wcześniejszych bijatykach.
  • Odpowiedz
MercedesBenizPolska
MercedesBenizPolska
Autor
14.04.2026, 09:02:47 via Wykop
  • 41
@HaramiCross: odciążaniu kolegom
  • Odpowiedz
Red_u
Red_u
08.04.2026, 07:11:08
  • 31
Na drogach za dużo BMW, Audi i Mercedesów. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Mój pierwszy samochód to był Fiat więc to taki mój powrót do włoskiej motoryzacji.

#samochody #alfaromeo #fiat
Red_u - Na drogach za dużo BMW, Audi i Mercedesów. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) 
Mój pierwszy samochó...

źródło: obraz

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rewizjonista
rewizjonista
08.04.2026, 08:33:57 via Wypiek
  • 4
@Cztero0404 "zamysł" czyli przy TDI pracowali Włosi gdyż to zamysł na włoskim JTD z AR 156 ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
LubieSzaszylkiZLublina
LubieSzaszylkiZLublina
08.04.2026, 15:44:47 via Android
  • 3
@interpenetrate no, 300k na zakup w tę czy w tę, co za różnica ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Najtwardszy_Verstappeniarz
Najtwardszy_Verstappeniarz
06.04.2026, 17:04:12
  • 4
Myję się raz tak, raz tak ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#chrzescijanstwo #katolicyzm #heheszki #wiara
Najtwardszy_Verstappeniarz - Myję się raz tak, raz tak ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#chrzescijanstwo #...

źródło: 1000014156

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Towar_bezclowy
Towar_bezclowy
06.04.2026, 17:13:22 via Wykop
  • 0
@Najtwardszy_Verstappeniarz: piszemy listy do papieża, tak nie może być
  • Odpowiedz
Aureilon
Aureilon 06.04.2026, 17:27:10 via Android
  • 2
@Najtwardszy_Verstappeniarz: moderniści przejęli nawet łazienki!
  • Odpowiedz
futanari
futanari
03.04.2026, 14:24:38
  • 5
#przegryw #modameska
futanari - #przegryw #modameska

źródło: image

Pobierz

Fryzura na lato:

  • Gole na łyso 32.5% (13)
  • Zapuszczam 22.5% (9)
  • Podcinam 45.0% (18)

Oddanych głosów: 40

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
gerwazy-oko
gerwazy-oko
04.04.2026, 10:24:01
  • 1667
Pete Hegseth wzywa Amerykanów do modlitwy o zwycięstwo wojskowe „w imię Jezusa Chrystusa”, przedstawiając wojnę w wyraźnie religijnych kategoriach.
Papież Leon XIV odrzuca ten pomysł, mówiąc, że tego rodzaju myślenie jest „całkowicie obce sposobowi myślenia Jezusa Chrystusa”.
Papież twierdzi, że chrześcijaństwo często było „wypaczone przez pragnienie dominacji”, ostrzegając, że ludzie mylą władzę z prawością — „uważamy się za potężnych, gdy dominujemy… zwycięskich, gdy niszczymy”.
Zamiast tego mówi, że przykład Boga „nie polega
gerwazy-oko - Pete Hegseth wzywa Amerykanów do modlitwy o zwycięstwo wojskowe „w imię...

źródło: photo_2026-04-04_11-04-33

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

WscieklyIRozjuszonyManlet
WscieklyIRozjuszonyManlet
04.04.2026, 10:28:27 via Wykop
  • 1311
@gerwazy-oko:
Zaraz mu odbiorą obywatelstwo
  • Odpowiedz
ShellshockNam92
ShellshockNam92
04.04.2026, 10:34:59 via Wykop
  • 1112
@gerwazy-oko: Widać że normalny papież tamten pewnie by zaczął coś mówić o szczekaniu USA pod drzwiami Persów a tam zwykli fanatycy religijni którzy katują własny naród.
  • Odpowiedz
luke-mat
luke-mat
luke-mat
04.04.2026, 20:22:41
  • 2
Jako, że wielu męczyło wczoraj Pasję, a dzisiaj już jest prawie niedziela, polecam nietypowy film.
Piłat zleca śledztwo w sprawie zmartwychwstania jednemu z żołnierzy rzymskich
Tytuł "Zmartwychwstały"

#film #religia #katolicyzm #chrzescijanstwo #filmy #swieta
luke-mat - Jako, że wielu męczyło wczoraj Pasję, a dzisiaj już jest prawie niedziela,...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

djtartini1
djtartini1
05.04.2026, 08:17:15 via Wykop
  • 0
@luke-mat: Taki nietypowy film w temacie Wielkanocy to Pinokio według Guillermo Del Toro
  • Odpowiedz
Aureilon
Aureilon 06.04.2026, 07:22:25 via Android
  • 1
@luke-mat: fajny film, oglądałem, polecam.
  • Odpowiedz
Najtwardszy_Verstappeniarz
Najtwardszy_Verstappeniarz
04.04.2026, 20:34:44
  • 10
Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy, mireczki!
#katolicyzm #chrzescijanstwo #wiara #wielkanoc
Najtwardszy_Verstappeniarz - Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy, mireczki!
#katolicy...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piotr_Rupik
Piotr_Rupik
04.04.2026, 21:59:14 via Wykop
  • 2
@Najtwardszy_Verstappeniarz: Pamiętam czasy jak takie posty na tym bezbożnym portalu trafiały do gorących xd
  • Odpowiedz
Miguelos
Miguelos
05.04.2026, 07:54:29
  • 17
Zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!
#chrzescijanstwo #katolicyzm #wielkanoc #swieta
Miguelos - Zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!
#chrzescijanstwo #kat...

źródło: image_picker_34FCF816-376C-44B6-BB42-067EACA28C48-9754-0000086B3CB0B357

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Oart1
Oart1
Oart1
05.04.2026, 08:07:04 via Wykop
  • 3
@Miguelos: c---a zmartwychwstał
  • Odpowiedz
prezes_internetu
prezes_internetu
05.04.2026, 10:47:15 via Android
  • 0
@Miguelos: skąd wiesz?
  • Odpowiedz
Obserwatornik
Obserwatornik
Obserwatornik
05.04.2026, 07:59:15
  • 132
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kocha_to_poczeka
kocha_to_poczeka
05.04.2026, 08:05:20 via Wykop
  • 280
@Obserwatornik: małe sprostowanie, Izraelczycy plują na każdego, kto nie jest nimi
  • Odpowiedz
SoplicaTadeusz
SoplicaTadeusz
05.04.2026, 08:13:02 via Android
  • 371
@Obserwatornik: W Islamie Jezus nie jest traktowany jako mesjasz. Jest co najwyżej prorokiem
  • Odpowiedz
Najtwardszy_Verstappeniarz
Najtwardszy_Verstappeniarz
05.04.2026, 08:33:09
  • 2
#katolicyzm #chrzescijanstwo #wiara #wielkanoc
Najtwardszy_Verstappeniarz - #katolicyzm #chrzescijanstwo #wiara #wielkanoc
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

korell
korell
korell
23.03.2026, 10:14:07
  • 10
Dlaczego chrześcijaństwo i Nowy Testament są wyjątkowe i warto je traktować inaczej, niż inne religie? Między innymi, dlatego że:

1. Ludzie, którzy widzieli cuda oddali życie za świadectwo o tym. Nie ma drugiej takiej religii, gdzie grupa osób oddała życie za to co widziała (nie mylić z "uwierzyła").
2. Jezus i apostołowie czynili cuda, które widziało wielu, więc chrześcijaństwo mogło być zniszczone w zarodku, gdyby ktoś udowodnił, że to nieprawda. Faryzeusze mogli
  • 85
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

death070
death070
23.03.2026, 10:15:22 via Wykop
  • 23
@korell: to dlaczego teraz bóg pozwala na wojnę na bliskim wschodzie gdzie ludzie cierpią nawet noworodki #bekazkatoli
  • Odpowiedz
Bpnn
Bpnn
Bpnn
23.03.2026, 10:18:03 via Wykop
  • 20
nikt nie spodziewał się umierającego na krzyżu mesjasza


@korell: bzdura, cały szereg proroctw starego testamentu odnosi się do męki i śmierci Mesjasza
  • Odpowiedz
Najtwardszy_Verstappeniarz
Najtwardszy_Verstappeniarz
20.03.2026, 20:18:00
  • 1
ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#katolicyzm #chrzescijanstwo #liturgia
Najtwardszy_Verstappeniarz - ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#katolicyzm #chrzescijanstwo #liturgia

źródło: 1000003965

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Aureilon
Aureilon 20.03.2026, 21:25:07 via Android
  • 0
@Najtwardszy_Verstappeniarz: mam swoje zastrzeżenia do novusa ale nie uznaję go za jakieś zło jak niektórzy ultra tradsi, których chyba nigdy się nie będzie dało zadowolić wszak mszał z 1962 według którego jest celebrowana dzisiaj tradycyjna Msza to i tak już sporo okrojona wersja po eksperymentach ks. Bugniniego.
Niemniej jednak szkoda, że jest to aż tak limitowane i spychane na margines bo pewnie większość wiernych nawet nie ma takiej szansy poznać
  • Odpowiedz
Najtwardszy_Verstappeniarz
Najtwardszy_Verstappeniarz
Autor
20.03.2026, 21:41:34 via Wykop
  • 0
A zważywszy na tendencję reform to postanowiłem właśnie chodzić na TLM kiedy tylko mam taką okazję, póki jeszcze w ogóle taka możliwość legalnie istnieje.


@Aureilon: To też moja myśl i intencja.
Też patrząc jak wygląda novus ordo i jego liczne wariacje w zależności od inwencji i zaangażowania celebransa, a także nie istniejąca świadomość czy formacja liturgiczna wiernych, to no jest dramat.
Bywam na Mszach u Dominikanów, to tam przynajmniej ludzie wiedzą kiedy trzeba
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 32
  • Strona 1 z 32
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 19.11.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 18.01.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 17.01.2019

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking