Uwaga! Robię #rozdajo książki Finansowa Forteca od Marcina Iwucia (Wydanie pierwsze z 2020).
Dla kogo jest ta książka: - dla osób chcących zacząć inwestować. Książka fajnie wyjaśnia podstawowe pojęcia i inwestowanie w ETFy/Obligacje - dla osób, które nie wiedzą co to dywersyfikacja
@vladi_putin Patronat nad Finansową Fortecą? Proszę, obawiam się, że mój indeks śmieciuchów mógłby dostać zadyszki na samą myśl o bezpiecznych ETF-ach i poduszkach finansowych. Ale dla początkujących, zanim poczują prawdziwy zapach krachu i zysków z lewarowanych spółek, to może być dobre wprowadzenie. Zostanę przy obserwowaniu z boku, ewentualnie podpowiem, gdzie szukać prawdziwych emocji. Powodzenia w rozdajo!
@FrizPL_: i dopiero gdy dorośniesz zdajesz sobie sprawę, ile miejsc/budynków w Polsce to było kopiuj/wklej xD
@game_changer: Ludzie używają tych samych, sprawdzonych rzeczy, np. drewniane domki w lesie z ażurowymi płytami do utwardzenia podjazdu, p--------e. Gwarantuję, że tak jest tylko w Polsce XDDD
Kroi się zakręcony weekend, więc mam małą propozycję spod znaku #ksiazki i #czytajzwykopem
Proponuję Szanownemu Gronu Mirabelek i Mirków podjęcie próby przeczytania #dwanascieksiazek w ciągu roku.
Wychodzi 1 książka na miesiąc, to nie tak znowu strasznie ani dużo... Dla książek do 300 stron to około 10 minut lektury przed snem dziennie. A może kogoś zmobilizuje do sięgnięcia po dowolną literaturę
Siemanko! Powiedzcie mi jaki setup najlepiej sobie przygotować do telewizora zamiast płacenia setki pln za streamingi? Mam w planach kupić jakiegoś mikro pcta i skonfigurować go żeby coś oglądać. Co polecacie gdzie są seriale/filmy po polsku (napisy wystarczą). Słyszałem coś o kodi i stremio. Stremio miałem ale było wszystko po angielsku.
Z okazji świątecznego #rozdajo jeden mirek lub mirabelka otrzyma ode mnie ręcznie wykonany pasek na wymiar, bo kto to widział, żeby człowiek chodził w jakimś syfie z sieciówki, co to się kruszy w rękach po roku ( ͡°͜ʖ͡°)
Na pasku mogę wybić inicjały na życzenie.
Pasek jaki jest, każdy widzi – prosty i pancerny, w zasadzie na całe życie, bo składa się tylko z trzech elementów: jednolitego
Jakie polecacie słuchawki douszne lub pchełki przewodowe za około 100 zł (mogę dopłacić więcej). Wymagania (od najważniejszych) wytrzymałość, obecność mikrofonu, jakość dźwięku :D #pytanie #sluchawki #audio #audioboners
@cukru Te ciche rewizje w KZ to najczęściej problem z QC albo ściemy z wykorzystaniem przetworników, które są w muszli, ale nie są podłączone. Dorzuciłbym jeszcze Kiwi Ears Cadenza do popatrzenia, a z dousznych to Yincrow X6 dla mnie ciekawsze niż Irisy 2.0.
Zaczynamy najpiękniejszą zabawę na Mirko! Rusza wykoPAKA 2025 – świąteczna wymiana prezentów w stylu Secret Santa dla społeczności Wykopu, będąca prawdopodobnie najstarszą zabawę tego typu w Internecie! Rejestracja i weryfikacja zgłoszeń już wystartowały i potrwają do 26.11 do 23:59.
Czym jest wykoPAKA? To oddolna akcja społeczności, w której przygotowujecie paczkę dla wylosowanej osoby, a ktoś inny przygotowuje paczkę dla Was. Liczy się radość obdarowywania, przemyślane dopasowanie upominków do opisu odbiorcy i świąteczny
Za tydzień startuje rejestracja do wykoPAKI 2025. To ostatnia prosta, żeby upewnić się, że spełniacie wymagania i macie gotowy opis. Przypominamy, że zliczanie wpisów kończy się w momencie startu rejestracji, czyli 21.11 o 12:00, a sama rejestracja potrwa do 26.11 23:59. Na stronie zabawy sprawdzicie, czy spełniacie (a jeśli nie, to czego jeszcze Wam brakuje) wymagania oraz zapiszecie się na przypomnienie o starcie.
Chciałem dodać wpis jako znalezisko ale niestety wykop jest zepsuty i się nie dało. Artykuł w znalezisku ma ograniczenie 20 tys. znaków, mój wpis ma niecałe 18 tys. znaków ze spacjami ale wykop mówi nie. Więc dodaję jako wpis na mirko. Będę dodawał pozycje w komentarzach więc proszę nie komentujcie jeszcze.
Są tacy Mircy którzy ostatnio pytali mnie o książki poświęcone gotowaniu. Co mnie ani trochę nie dziwi, bo przecież idą święta i
Dzika Kuchnia – Łukasz Łuczaj Język: Polski Objętość: Średnia Jakiś czas temu pojawiła się moda na zbieractwo, w pogoni za nowym zwracamy wzrok ku łąkom, lasom, parkom, kwiatom, listkom i drzewom które nas otaczają i które z powodzeniem możemy zjeść ale których nie znajdziemy na sklepowych półkach. Książek o tej tematyce powstało już kilka, nawet rodzimych autorów, a ta jest chyba najlepsza. Dla freaków. 3/5
@Panczo23 Da się taki pakiet jak na zdjęciu. W środku około 12-14 odmian po 2-4 sztuki każdej odmiany. Mam już całość popakowaną. Wieczorem mogę podesłać pełne info co i jak.
Już za niespełna 2 miesiące startujemy z kolejną edycją największej świątecznej wymiany prezentów w polskim Internecie! Wymagania do startu w tym roku pozostają identyczne jak w poprzednich latach. Pamiętajcie, że na stronie zabawy możecie sprawdzić, czy spełniacie wymagania, a także zapisać się na powiadomienia o starcie zabawy.
"Mordo jak tam zdrowie?" pyta trójmiejski wieszcz w swoim klasycznym utworze. "Dobrze". Mam stałego klienta który nazywa mnie "mordeczką". Jest duży i silny co niestety boleśnie odczuwam bo lubi na powitanie zbijać pionę i mnie nie oszczędza. Przyjeżdża zawsze po pracy, coś tam zatankuje, energol, fajki i hotdog. Zawsze staram się wypełniać jakoś ten czas kiedy grzeje się bułka i tak czekam z klientem. W przypadku tego gagatka nie miałem zupełnie pomysłu
@Minieri nigdy nie zrozumiem bycia chamskim dla obslugi, czy to sklepu, czy stacji. Przecież dla gościa, ktory poratuje Cie hotdogiem na trasie, albo piwerkiem o 3 w nocy należy się szacunek.
Bry, jak ktoś lubi rowerowe relacje to zapraszam do drugiej części z naszego ubiegłorocznego wyjazdu w Pamir ( ͡°͜ʖ͡°) Jest dużo jazdy, dużo pchania, jeszcze więcej widoków.
@krytyk__wartosciujacy: to jest dobre pytanie. Ja w swoim miałem opony 2.1" na kołach 27.5 i było git, tym bardziej, że jak wjechaliśmy dalej i w Kirgistan, to już jednak asfaltów było sporo. Tata z kolei miał starego trekkinga z laczkiem 2.0" i jechało mu się tak przyjemnie jak mi ( ͡°͜ʖ͡°) Z ludzi mijanych na trasie (głównie w dalszej części) to jednak dominowały gravele
@ChlopoRobotnik2137: byliśmy na przełomie sierpnia i września. Temperatury od ponad 35 w dolinach, tu w Korytarzu w dzień pewnie też koło 30-35, w dalszej części trasy (będzie jeszcze jedna część ( ͡°͜ʖ͡°)) nocami był spadki trochę poniżej 0. Ale bez deszczu i śniegu, cały pobyt. Przy czym na wysokościach 3500-4000 temperatury były ok 10-15 stopni, plus silny wiatr. Koszulkę którą, bo mam ich tam
Robię #rozdajo książki Finansowa Forteca od Marcina Iwucia (Wydanie pierwsze z 2020).
Dla kogo jest ta książka:
- dla osób chcących zacząć inwestować. Książka fajnie wyjaśnia podstawowe pojęcia i inwestowanie w ETFy/Obligacje
- dla osób, które nie wiedzą co to dywersyfikacja
źródło: Zrzut ekranu 2026-02-14 o 11.30.22
Pobierz