Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko202
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

302

Stopy nie pomogły. Sprzedający mieszkania z pokorą negocjują obniżki

Stopy nie pomogły. Sprzedający mieszkania z pokorą negocjują obniżki

Z raportu Barometr Metrohouse i Credipass wynika jasno: choć spektakularnych obniżek nie ma, rynek wchodzi w fazę stabilizacji, a sprzedający - często po raz pierwszy od lat - zaczynają naprawdę negocjować. Nie pomogły majowa i lipcowa obniżka stóp procentowych - łącznie o 0,75 p.p.

a.....k
a.....k
konto usunięte
z
bezprawnik.pl
dodany: 12.07.2025, 07:57:40
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkanie
  • #
    kredythipoteczny
  • #
    mieszkaniedeweloperskie
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (68)

najlepsze

woj_st
woj_st
woj_st
12.07.2025, 19:32:09 via Wykop
  • 153
Z pokorą xD Ceny i tak są zawyżone o jakieś 30%, mogę z łaski opuścić z 2% jakiemuś biedakowi z wykopu xD
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

RKN_
RKN_
RKN_
12.07.2025, 19:36:37 via Android
  • 40
@woj_st jarają się tymi obniżkami jakby właśnie min 20% spadly
  • Odpowiedz
Aerthevizzt
Aerthevizzt
12.07.2025, 22:00:35 via Wykop
  • 3
@editores: wyłącznie w mniemaniu dla fliperów, deweloperuchów i podobnych naciągaczy, do których najwidoczniej sie zaliczasz.
  • Odpowiedz
fish99
fish99
12.07.2025, 20:17:03 via Wykop
  • 52
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pawel993
Pawel993
12.07.2025, 20:33:28 via Wykop
  • 11
@fish99: w zasadzie jak pis wroci do wladzy to ceny podskocza ;)
  • Odpowiedz
996ef650daf32b92bf708bc9376908ea
996ef650daf32b92bf708bc9376908ea
996ef650daf32b92bf708bc9376908ea
12.07.2025, 22:27:49 via Wykop
  • 9
ale mieszkanie za 200 to już kosmos?


@UznanyEkspert: w miejscowościach, w których są tak tanie mieszkania, raczej mało kogo stać na auto za 150k.
  • Odpowiedz
QuickCharger
QuickCharger
12.07.2025, 21:16:15 via Wykop
  • 21
Czyli nie ma kryzysu, bo mieszkania wciąż się sprzedają. Tylko po prostu do ceny sprzedaży, oprócz zapasu na opłatę pośrednika, dorzucają jeszcze ze 20% więcej "na negocjacje", żeby Polak był zadowolony z transakcji, że udało mu sie coś zbić z ceny.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

twoja-stara-tralala
twoja-stara-tralala
twoja-stara-tralala
12.07.2025, 22:41:16 via Wykop
  • 19
Sam szukam większego mieszkania i sprzedający nadal są oderwani od rzeczywistości. Jakość mieszkań niewspółmierna do cen. I nawet nie chodzi mi o to, że ktoś chce ponad 20 tys za metr, bo niektóre wnętrza są tak urządzone, że czuć piniądz i rekę dobrego architekta. Problemem jest to, że większość sprzedaje wykończenie IKEA jako standard premium (w dużym uproszczeniu). Szanujmy się. I tak wygląda w dużym uproszczeniu rynek mieszkaniowy.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
13.07.2025, 09:19:14 via Wykop
  • 4
@twoja-stara-tralala: jak znajdziesz jedno ładne mieszkanie na pół roku w przyzwoitej cenie, przeglądając wszystkie nowości dzień w dzień to będzie sukces, więc z tym rynkiem kupującego to bym nie przesadzał
  • Odpowiedz
twoja-stara-tralala
twoja-stara-tralala
twoja-stara-tralala
13.07.2025, 18:36:00 via Wykop
  • 5
@PanieAreczku: @PanieAreczku Ja się natknąłem, że w większości to są panele zamiast parkietu. Drzwi z marketu oraz zużyta łazienka (wymagająca odświeżenia). To są niby szczegóły, ale wymiana tego na wyższy standard wymaga porządnego remontu. Nie mam nic do ikei, ale pozycjonując mieszkanie jako luksus z ceną ponad 20 tys za metr to wymagam, że wchodzę i mieszkam w wykończeniu premium.
  • Odpowiedz
priom
priom
priom
13.07.2025, 03:54:15 via Wykop
  • 13
Bez wprowadzenia zmian w prawie bankowym nic nie spadnie ot tak, mało tego jak spadnie o 30% to tylko z powodu jakiegoś dużego kryzysu ale wtedy też większości nie będzie stać na mieszkania ponieważ w większości stracą pracę lub większość dochodów. I znów będzie płacz. Potem jak gospodarka odbije to znów pójdą do góry i znów będzie płacz. Takiego scenariusza nikomu nie życzę. Prawo bankowe powinno być takie, że marża banku to
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

vvv-vvv
vvv-vvv
13.07.2025, 04:09:00 via Android
  • 0
@priom realny koszt pieniądza to nie oprocentowanie lokat, tylko stopa depozytowa banku centralnego
  • Odpowiedz
priom
priom
priom
13.07.2025, 04:13:42 via Wykop
  • 1
@vvv-vvv: i tu się właśnie mylisz choć tak właśnie nas uczą
  • Odpowiedz
OkruszekBojowy
OkruszekBojowy
12.07.2025, 19:34:01 via Wykop
  • 8
A może trzeba poczekać trochę dłużej niż miesiąc i wtedy sensowne oceny stawiać? Tak tylko mówię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jutubowy_kot
jutubowy_kot
jutubowy_kot
13.07.2025, 11:42:21 via iOS
  • 4
„Nie pomogły majowa i lipcowa obniżka stóp procentowych”

Szybciutko wysnuty wniosek o lipcowej obniżce sprzed tygodnia popierając się danymi za 2 poprzednie kwartały ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli faktycznie będą w tym roku jeszcze aż dwie obniżki po 0,25 pp, to najwcześniej zobaczymy efekt za rok w statystykach. To, że dziennikarzyny takie bzdury piszą to żadna nowość, ale że czytelnicy i komentujący nadal bezkrytycznie to czytają, to ciężko
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KrowkaAtomowka
KrowkaAtomowka
12.07.2025, 21:36:15 via Wykop
  • 4
ludzie na tym portalu sa po prostu oderwani od rzeczywistosci, czekaja na jakis kryzys juz nascie lat nie rozumiejac ze ludzie po prostu migruja do wiekszych miast i to wlasnie ten proces tak podniosl ceny i nic nie zanosi sie na zmiane. nieruchomosci w duzych miastach nie beda tracily na wartosci z tego wzgledu , i nie beda tracily na cenie z powodu inflacji.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

v__L
v__L
12.07.2025, 21:46:38 via Android
  • 28
@KrowkaAtomowka w 2022 roku mimo przyjazdu masy imigrantow z ukrainy objętej wojną i inflacji rzędu 15-20% ceny mieszkań nie rosły jakoś mocno a końcem roku pojawiały się spadki, gdyby nie bk2% to zaczęłyby się spadki mocniejsze,

Aktualnie mamy 700k mieszkań w budowie, najgorsze prognozy demograficzne od czasu 2 wojny światowej, ceny wywalone w kosmos, drogie kredyty, a ty mówisz o wzrostach, bez wprowadzenia kredytu ceny będą spadać aż spotkają się z
  • Odpowiedz
Imagination
Imagination
13.07.2025, 08:03:02 via Wykop
  • 2
nie rozumiejac ze ludzie po prostu migruja do wiekszych miast i to wlasnie ten proces tak podniosl ceny i nic nie zanosi sie na zmiane


@KrowkaAtomowka: Przecież w ostatnich latach bardzo zdrożały nawet stare domy na umierających wsiach.
  • Odpowiedz
s.....7
s.....7
konto usunięte 12.07.2025, 21:49:33 via Wykop
  • 2
Miesiąc temu podpisałem umowę na sprzedaż mieszkania - realnie chciałem min 850, wystawiłem z kosmosu za 900, bo a nuż ktoś weźmie za tyle, finalnie poszło za 830. Sumując za ile kupiłem i ile włożyłem w urządzenie, jestem i tak bardzo dużo do przodu.

Na szczęście mam godność i nie zarabiam na życie jako flipper, ale chcąc nie chcąc, siedziałem w tym rynku ostatnie parę miesięcy i jak ktoś czeka na jakieś
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Inozythol
Inozythol
Inozythol
13.07.2025, 05:06:26 via Wykop
  • -2
@slawek887: a co ma godność do bycia fliperem. To, że system jest z-----y i ktoś umie to spieniezyc to świadczy o spryciem, a nie braku godności.
  • Odpowiedz
s.....7
s.....7
konto usunięte 13.07.2025, 06:56:29 via Wykop
  • 9
@Inozythol: Jest wiele wątpliwych moralnie zawodów, ale zgodnych z obecną literą prawa. Nie masz się czym chwalić, jeśli zarabiasz w ten sposób
  • Odpowiedz
vartan
vartan
12.07.2025, 19:39:04 via Android
  • 1
Już kupiliście? :)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ArnoldZboczek
ArnoldZboczek
12.07.2025, 20:16:51 via Wykop
  • 10
Już kupiliście? :)


@vartan: nie, nie opłaca się dopóki zwykle obligacje dają bez żadnego ryzyka 6%+ rocznie a te korporacyjne nawet 10%+. Tym bardziej, że za rogiem czeka podatek katastralny. A jeszcze bardziej to byłoby bez sensu, gdyby ktoś inwestycję chciał finansować kredytem ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
arturnowak2018
arturnowak2018
arturnowak2018
13.07.2025, 05:23:01 via Wykop
  • 2
@pankelo: nieruchomości już też
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Dorota zginęła. Prokurator, która ją potrąciła, chroni immunitet
Dorota zginęła. Prokurator, która ją potrąciła, chroni immunitet
3499
Meta/Facebook zapłacił 0,5% podatku od przychodu. InPost 4,5%. A ty ile?
Meta/Facebook zapłacił 0,5% podatku od przychodu. InPost 4,5%. A ty ile?
2982
Naprawa za 500 zł zamiast 12 000 zł, a w pakiecie szantaż i niszczenie opinii
Naprawa za 500 zł zamiast 12 000 zł, a w pakiecie szantaż i niszczenie opinii
2612
Urzędy i wodociągi przechodzą na 4 dni pracy. Rząd zapłaci z podatków
Urzędy i wodociągi przechodzą na 4 dni pracy. Rząd zapłaci z podatków
1843
Panstwo w Panstwie w ofensywie do Konfitury
Panstwo w Panstwie w ofensywie do Konfitury
1674
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #mieszkanie
  • #heheszki
  • #kredythipoteczny
  • #polska
  • #mieszkaniedeweloperskie
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #gielda
  • #deweloperka
  • #warszawa
  • #wynajem
  • #budownictwo
  • #patodeweloperka
  • #mieszkanienastart
  • #inwestycje

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking