Wpis z mikrobloga

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hub_bub: To wszystko prawda.

Usługi robią się obiektywnie coraz gorsze. Ale jednocześnie zarabiają i zajmują coraz wiecej uwagi użytkowników.

Póki nie pojawi się alternatywa - będą rządzic.
  • Odpowiedz
@hub_bub: Google nie służy do realnego wyszukiwania, bo można by tam znaleźć niepoprawne treści.
Podobnie Wikipedia. Kiedyś mocno zbierali kasę na opłaty a po kowidzie już mają finansowanie. Tylko treści też "poprawne".

Twitter to jeszcze daje radę. Reddit jest dla płatków śniegu.
  • Odpowiedz
@hub_bub: Meta ma całkowitą dominację social mediów, Google ma YouTube, wycena Tesli nie jest pod ich kiepskie elektryki, tylko jako pod firmę AI i wdrożenie FSD + robotów (w czego sukces akurat nie wierzę, ale FSD może się udać).
  • Odpowiedz
@hub_bub: google polske ma od lat w dupie. szukanie "handlowa niedziela" to jest jeden wielki mem teraz

polecam szukać po angielsku jeśli np. chodzi o filmy czy inne tematy niezwiązane z Polską
  • Odpowiedz
@hub_bub: google działa, po prostu ich model zarobkowy nie pokrywa się z tym czego chcą użytkownicy. Zarówno Meta jak i Google mogą sterować wajchą jakość <-> $$$, jeśli tylko zechcą, więc nie widzę za bardzo opcji jak mieliby spaść, bo zawsze mogą trochę poluzować wajchę w kierunku jakości.

Niestety w obu przypadkach jest ogromny monopol. Google jest po prostu popularne i cały ekosystem (mapy, gmail, chrome, dopracowane usługi) utrzymuje gównianego
  • Odpowiedz