Aktywne Wpisy

Alzena +6
Pamiętacie może jak nazywał się ten statek z filmu „Titanic” który zatonął?
MichuTop +2
Jaka forma pracy jest dla ciebie najlepsza?
- Stacjonarna 11.2% (20)
- Hybryda 4 dni z biura w tyg 2.8% (5)
- Hybryda 3 dni biuro w tyg 2.2% (4)
- Hybryda 2 dni biuro w tyg 5.0% (9)
- Hybryda 1 dzień z biura w tyg 6.7% (12)
- Hybryda <1 dzień z biura w tyg 6.1% (11)
- Zdalna 65.9% (118)





Obecnie Google to kompletne dno, kompletnie nie radzą sobie z zalaniem wyszukiwarki przez strony tworzone przez AI.
Jak szukasz jakichś porad zakupowych czy sprzętowych to przekierowuje nawet nie na prawdziwe serwisy, tylko strony zapleczowe. Jak szukasz informacji o filmach - proponuje halucynacje napisane przez AI. Plotki nt. celebrytów - np. kto ile zarabia - wyświetla kompletnie nieprawdziwe serwisy ze zmyślonymi informacjami.
Jak chcesz coś kupić i szukasz dobrego sklepu to zamiast polecać wiarygodne, wieloletnie brandy, szybkie sklepy e-commerce to poleca strony, które lepiej dostosowały content pod SEO plus dobrały nazwę pod twój produkt. Np. szukasz sklepu snowboardowego - poleci ci snowboard***.pl - szukasz sklepu z longboardami - poleci longboard*.pl.
Szukasz łóżeczka dziecięcego - wpiszesz "łóżko dziecięce sklep" - na 1 stronie wyszukiwań poza reklamami nie poznasz ani jednego brandu z nazwy - wyskakują jakieś tandetne sklepy z terminami dostaw po 60 dni.
Z kolei o tym, że Meta się stacza wiedzą wszyscy tu zebrani na wykopie.
Ich główny produkt Facebook jest coraz bardziej pozbawiony prawdziwego contentu. Użytkownicy nie postują już tam na tyle często by wejść i mieć zapełniony feed historiami od znajomych. Meta zapełnia więc feed: AI contentem generowanym przez hindusów, boostuje sie popularne wpisy z otwartych grup tematycznych (swoją drogą dostaję kompletnie nietrafione rekomendacje), na każdym kroku czai się scam - albo w formie reklam np. kryptotokeny, strony fishingowe udające onet, pseudo loterie - albo w formie oszustów np. hindusi podszywający się pod sexy laskę i próbujący naciągnąć spermiarzy.
Instagram trzyma się dużo lepiej, za to bardzo dużym zagrożeniem dla niego w kolejnych latach będzie zalanie platformy przez AI kontent.
Whatsapp i Messenger - to dobre apki, ale z bardzo ograniczoną możliwością wrzucania tam reklam.
Także dla obu powyższych przewiduję spory spadek cen akcji w najbliższych latach, o ile powyższe tematy zostaną podłapane przez główne media i social.
#gielda #inwestycje #inwestowanie
@hub_bub: google to obecnie trochę więcej niż wyszukiwarka
Komentarz usunięty przez autora
Usługi robią się obiektywnie coraz gorsze. Ale jednocześnie zarabiają i zajmują coraz wiecej uwagi użytkowników.
Póki nie pojawi się alternatywa - będą rządzic.
Dodatkowo Google ma mega zabezpieczoną pozycję przez to, że wypuścili Chrome oraz Androida - w obu domyślnie instalują google jako wyszukiwarkę i dzięki temu generują sobie ogromny ruch.
źródło: mrrsvm8444rc1
PobierzPodobnie Wikipedia. Kiedyś mocno zbierali kasę na opłaty a po kowidzie już mają finansowanie. Tylko treści też "poprawne".
Twitter to jeszcze daje radę. Reddit jest dla płatków śniegu.
@przeciwko78 Google :D czasami perplexity
@Jamniki2 Czemu?
polecam szukać po angielsku jeśli np. chodzi o filmy czy inne tematy niezwiązane z Polską
@hub_bub: na API jakieś grosze zarabiają
Niestety w obu przypadkach jest ogromny monopol. Google jest po prostu popularne i cały ekosystem (mapy, gmail, chrome, dopracowane usługi) utrzymuje gównianego