Wpis z mikrobloga

#majtczak #wypadek #polska #prawo
Poprzednie znalezisko spadło, także chyba trzeba dodać nowe.

Tak oto wygląda Elżbieta Viroux-Benmansour z kancelarii Viroux & Partners. Domaga się ona w imieniu Majtczaka odszkodowania od mediów, które określały go jako sprawce tragedii. „Implikuje to w przestrzeni publicznej wniosek, jakoby Sebastian Majtczak był odpowiedzialny za przedstawiony w tle spalony samochód w opisywanym wypadku".

1. Nie, nie jest to obrona w sprawie karnej. To Majtczak oskarża media o pisanie o nim jako o sprawcy i domaga się za to $$$
2. Nie, adwokat nie ma obowiązku reprezentować każdego klienta, który tylko się zgłosi. Może odmówić, gdy występuje konflikt interesów, nie jest to jego/jej specjalizacja, nie ma czasu na przyjecie nowej sprawy, a także gdy istnieje niewielka szansa na osiągnięcie pozytywnego rezultatu.

Tutaj szansa powodzenia jest chyba dosyć mała - sąd prawdopodobnie wezwałby Matczaka do złożenia wyjaśnień jak to z tym wypadkiem faktycznie było skoro nazywanie go sprawcą go obraża xD
ricardo - #majtczak #wypadek #polska #prawo
Poprzednie znalezisko spadło, także chyba...

źródło: image

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ricardo to ja powiem bez obrażania, taka jest rola adwokata. To sąd ma ostatecznie wydać wyrok a nie adwokat. A moralnością, to można zawsze się wykręcić od wszystkiego, więc już lepiej niech biorą wszystkie sprawy, nawet takie.
  • Odpowiedz
Opisałem tylko fakt, kto reprezentuje Majtczaka. Nigdzie jej nie oceniłem, każdy może to zrobić samemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ricardo: IMO Majtczak powinien gnić w pierdlu lata długie, ale nie ma co adwokatom robić złej renomy na podstawie tego kogo reprezentują ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@ricardo: trzeba mieć z deklem żeby stawiać pod pręgierz adwokata za to, że podjął się obrony swojego klienta. Może od razu wróćmy do czasów palenia na stosie a wyroki niech wydaje ksiądz albo gawiedź z widłami, co?
I jeszcze jedna rzecz: szansę jak najbardziej ma, bo w świetle polskiego prawa gość jest nadal niewinny więc pisanie o nim jak o winnym można uznać za zniesławienie.
  • Odpowiedz
Opisałem tylko fakt, kto reprezentuje Majtczaka. Nigdzie jej nie oceniłem, każdy może to zrobić samemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ricardo: ja ją w google oceniłem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@ricardo: to nie zajmuje się już tym ta stara baba, której fundacja była tak zajebista, że żebrała w internecie o papier do drukarki?
  • Odpowiedz
@BC_anada adwokat to zawód jak każdy inny. Ktoś kto jest adwokatem z jakichś wyższych pobudek - wewnętrznej potrzeby niesienia pomocy - nie będzie przyjmował takich spraw. Taka osoba będzie się zapisywała do brania urzędówek i udzielała porad pro-bono.
Natomiast ktoś kto ma swoją kancelarie, ma ją dla zarabiania kasy. Jak przychodzi klient z jakimś gównem, to mu się rzuca zaporową cenę - jak przyjmie, to git bo jest kasa, jak nie,
  • Odpowiedz
@ricardo: a co za problem? Majtczaki płacą zapewne dobre pieniądze. Sprawa będzie się ciągnąc długo, to i można długo będzie ciągnąć hajs ze stosunku pełnomocnictwa. Kto by nie skorzystał z takiego źródełka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Przypomnisz mi czy tak samo broniłeś policjantów w czasie COVIDu?

@ipkis123: oho, wyczuwam obrońce cywilizacji białego człowieka przed lewackimi nakrętkami grozy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch: A co, chcesz mnie poznać?
W ogóle, co to za logika.
Na forach od lat przyjęło sie, ze pisze się pod nickami. A czy ktoś kto jest pewny niewinności ucieka? No nie.
1. niczego się nie obawia, bo nikt nie ma mu czegokolwiek do zarzucenia.
2. Tak, dlatego stosuje taktykę uniku.
Więc pomyśl trochę zamiast doszukiwać się pozornej kontrybucji.
  • Odpowiedz