Wpis z mikrobloga

#majtczak #wypadek #polska #prawo
Poprzednie znalezisko spadło, także chyba trzeba dodać nowe.

Tak oto wygląda Elżbieta Viroux-Benmansour z kancelarii Viroux & Partners. Domaga się ona w imieniu Majtczaka odszkodowania od mediów, które określały go jako sprawce tragedii. „Implikuje to w przestrzeni publicznej wniosek, jakoby Sebastian Majtczak był odpowiedzialny za przedstawiony w tle spalony samochód w opisywanym wypadku".

1. Nie, nie jest to obrona w sprawie karnej. To Majtczak oskarża media o pisanie o nim jako o sprawcy i domaga się za to $$$
2. Nie, adwokat nie ma obowiązku reprezentować każdego klienta, który tylko się zgłosi. Może odmówić, gdy występuje konflikt interesów, nie jest to jego/jej specjalizacja, nie ma czasu na przyjecie nowej sprawy, a także gdy istnieje niewielka szansa na osiągnięcie pozytywnego rezultatu.

Tutaj szansa powodzenia jest chyba dosyć mała - sąd prawdopodobnie wezwałby Matczaka do złożenia wyjaśnień jak to z tym wypadkiem faktycznie było skoro nazywanie go sprawcą go obraża xD
ricardo - #majtczak #wypadek #polska #prawo
Poprzednie znalezisko spadło, także chyba...

źródło: image

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie, adwokat nie ma obowiązku reprezentować każdego klienta, który tylko się zgłosi. Może odmówić, gdy występuje konflikt interesów, nie jest to jego/jej specjalizacja, nie ma czasu na przyjecie nowej sprawy, a także gdy istnieje niewielka szansa na osiągnięcie pozytywnego rezultatu.


@ricardo: GŁUPOTA. Odsyłam do ustawy Prawo o adwokaturze.

A odnośnie specjalizacji bo są tu takie mądrale. Żądanie zadośćuczynienia z tytułu naruszenia dóbr osobistych, mieści się w ramach prawa cywilnego więc
  • Odpowiedz
@thorgoth: imo są pewne granice. Czymś innym jest obrona w sprawie spowodowania wypadku, od takich bezczelnych pozwów. Spowodował wypadek, a jeszcze się okaże, że słabe państwo mu odszkodowanie przyzna. Taki wyrok będzie w granicach prawa, ale czy to będzie sprawiedliwość?
Adwokatka nie musi mu pomagać, a jednak to robi, więc niech jej imię nie będzie żadną tajemnicą.
  • Odpowiedz
@ricardo: W sensie, że co? jak mu coś ugra to powinno się ją zatrudnić, bo się okaże niezła w swoim fachu?
To ma być dla niej jakaś reklama?
Jak udało się wybronić O.J Simpsona to wydaje mi się, że Robert Kardashian nie narzekał na ilość klientów ;d
  • Odpowiedz
@vozhny: ona mu nie pomaga xD xD xD xD xD

poszedł hajs i będzie pozew, a jak się ewentualnie uda coś ugrać to będzie kolejny hajs

czy to morlanie dyskusyjne ? no pewnie, ale znam stawki i ani ja ani Ty, ani nikt tutaj by nie odmówił :)
  • Odpowiedz
I adwokat, i palacz (?) więzienia nie są zmuszeni do przyjęcia swoich posad. Oboje wykonują prace potencjalnie na jego rzecz. Rozliczanie obojga jest absurdalne ¯\(ツ)/¯

@thorgoth: to jednak nie jest to samo, zbyt to uogólniłeś i zgubiłeś to że Pani dostanie pieniądze od konkretnej osoby za usługi. Jeśłi trzymać się tego porównania, to palacz powienien wziąć ekstra kasę od osadzonego za większe dogrzenie konkretnej celi.
  • Odpowiedz
@ElfSiekacz: obyś został kiedyś oskarżony o pedofilię, zgwałcenie lub zabójstwo i akurat nie znalazł się żaden adwokat chętny Cię bronić ze względu na „kodeks moralny”.

Wtedy może zrozumiesz, jak bardzo szkodliwe są lincze, samosądy i populizmy.
  • Odpowiedz
Dla mnie Majtczak może sobie nawet rościć milion milionów od Hulka Hogana, to nie jest powód żeby grillować jego adwokata.


@thorgoth: ja nie uważam za etyczne kontrpozwy żeby uciszyć sprawę medialnie, Ci ludzie którzy są pozywani nie mają pieniędzy na obronę/atak/konktratak w przeciwieństwie do podejrzanego M. Tu jest właśnie problem przyjmowania zleceń od bogatych ludzi którzy wiedzą że mając dowolnie drogą papugę można wszystko - nawet wyciszyć sprawę.
  • Odpowiedz
Ci ludzie którzy są pozywani nie mają pieniędzy na obronę/atak/konktratak


@materacci: koncern medialny nie ma sztabu prawników/pieniędzy na obrone?
Przecież Majtczak Agore pozwał
  • Odpowiedz
@ricardo: No rzeczywiście, oburzające że w demokratycznym kraju oskarżony ma prawo do obrony, trzeba koniecznie tego zakazać a w międzyczasie nagonki i lincze na kancelarie. Elita internetu XD
  • Odpowiedz
@ricardo: ale tak serio - to chyba, zgodnie z prawem, nie możemy go nazywać mordercą, bo nie został skazany, czy nie? Rozum i godność człowieka na bok, interesuje mnie sama perspektywa prawna.
  • Odpowiedz
czyli śmiało można mówić, że wybrała obronę mordercy, tak?

@Ogau: śmiało można mówić że wybrała obrone domniemanego mordercy, jak każdy inny adwokat.
A o prokuratorach można mówić że wybrali oskarżanie domniemanych niewinnych ludzi.
Na tym ta zabawa polega w całym cywilizowanym świecie, już od czasów rzymskich.
  • Odpowiedz