Wpis z mikrobloga

#majtczak #wypadek #polska #prawo
Poprzednie znalezisko spadło, także chyba trzeba dodać nowe.

Tak oto wygląda Elżbieta Viroux-Benmansour z kancelarii Viroux & Partners. Domaga się ona w imieniu Majtczaka odszkodowania od mediów, które określały go jako sprawce tragedii. „Implikuje to w przestrzeni publicznej wniosek, jakoby Sebastian Majtczak był odpowiedzialny za przedstawiony w tle spalony samochód w opisywanym wypadku".

1. Nie, nie jest to obrona w sprawie karnej. To Majtczak oskarża media o pisanie o nim jako o sprawcy i domaga się za to $$$
2. Nie, adwokat nie ma obowiązku reprezentować każdego klienta, który tylko się zgłosi. Może odmówić, gdy występuje konflikt interesów, nie jest to jego/jej specjalizacja, nie ma czasu na przyjecie nowej sprawy, a także gdy istnieje niewielka szansa na osiągnięcie pozytywnego rezultatu.

Tutaj szansa powodzenia jest chyba dosyć mała - sąd prawdopodobnie wezwałby Matczaka do złożenia wyjaśnień jak to z tym wypadkiem faktycznie było skoro nazywanie go sprawcą go obraża xD
ricardo - #majtczak #wypadek #polska #prawo
Poprzednie znalezisko spadło, także chyba...

źródło: image

Pobierz
  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a także gdy istnieje niewielka szansa na osiągnięcie pozytywnego rezultatu.


@ricardo: to niestety tak nie działa, każdy prawnik ci powie że jest szansa. Znam prawnika który chciał akty notarialne odkręcać, bo jest szansa... A panienka pewnie chce się na sprawie wybić, za jakiś czas nie będziesz pamiętać kogo broniła
  • Odpowiedz
@ricardo: odróżniam, spokojna rozczochrana. Rolą adwokata jest reprezentować interesy samego diabła, najlepiej jak potrafi.
Adwokat to nie sędzia, nie jest jego rzeczą osądzać klienta pod jakimkolwiek względem.
  • Odpowiedz
  • 568
@thorgoth: Ale dlaczego tak się denerwujesz i obrażasz? Opisałem tylko fakt, kto reprezentuje Majtczaka. Nigdzie jej nie oceniłem, każdy może to zrobić samemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ricardo: ale dlaczego uważasz że obrażam? "spokojna rozczochrana" to nie jest obraza.
Sam chciałbym być rozczochrany, niestety, zasobów na łbie zaczyna ku temu brakować.

Ocena etyczna adwokat Majtczaka jest dla mnie identyczna jak tego typa który pracuje w kotłowni i zapewnia ogrzewanie celi, w której ów pan powinien się znaleźć. I adwokat, i palacz (?) więzienia nie są zmuszeni do przyjęcia swoich posad. Oboje wykonują prace potencjalnie na jego rzecz.
  • Odpowiedz
@thorgoth: Ale poza bycie adwokatem diabła to istnieje jeszcze coś takiego jak jakaś wewnętrzna sprawiedliwość/godność/nie wiem nazwij to jak chcesz. Rozumiem w pełni gdy oskarżony niezależnie od tego co zrobił weźmie adwokata i ten ktoś go broni. Jest to zrozumiałe, ma do tego prawo i w pełni szanuje.

Ale tu mówimy o sytuacji w której ktoś bierze sprawę niezwiązana z samym wypadkiem, a wysyła pozwy bo media i ludzie nie
  • Odpowiedz
@BC_anada: a ja się z tobą grzecznie i kulturalnie nie zgadzam. Adwokat nie jest od wewnętrznych rozkmin egzystencjalnych tylko od swojej roboty.
Tym bardziej że ta sprawa to jest sprawa de facto cywilne roszczenie majątkowe.

Dla mnie Majtczak może sobie nawet rościć milion milionów od Hulka Hogana, to nie jest powód żeby grillować jego adwokata.
  • Odpowiedz